MiroslavSabac

Druga sansa Crnoj Gori

88 poruka u ovoj temi

Svake godine vodimo dilemu gde, kad, kako? Do pre dve godine, s obzirom da imamo dvoje male dece, izbor je uvek padao na CG, prosto najblize, a i u neku ruku nase domace. Iz godine u godinu smo sve vise bili razocarani...ponasanjem, uslugom, cenom (i svaki put zakacili neki virus i temperaturu :-) ).... a u odnosu na bracu Grke kakvo iskustvo imamo prethodne dve godine, zaista sramotno za CG....po svakom kriterijumu!!!

Idemo i ove godine u Grcku, ali se nadamo da cemo naci neki biser i u CG, da opet bar jos jednom pokusamo, bar jednu sedmicu, nada uvek poslednja umire, a CG nekako smatramo nasom domacom. Kako bi izbegli agencije i veca turisticka mesta od kojih bezimo glavom bez obzira, dosli smo na ovu ideju tj da otvorimo ovu temu. Sad da ne pisem, Gorski vijenac, pa ako neko moze da pomogne sugestijom, preporukom smestaja ili jos bolje kontaktom....

Trazimo nesto..to nesto, mora da bude gde nema guzve, buke, muzike, da NIJE u zalivu, da je na plazi ili blizu plaze....kafici, barovi itd nas ne zanimaju, samo plaza i okolna priroda, mesto gde mozemo da odemo da se odmorimo, a ne umorimo....ako neko zna gde to mozemo naci...neka pise....

Unapred hvala!

Izmenjeno (MiroslavSabac)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za kontakt ne mogu da pomognem, ali u poslednjih nekoliko godina, ko god mi je rekao da je letovao u Dobroj Vodi ili u Utjehi, imao je pozitivna iskustva. Mislim, to nije brdo ljudi, ali jasno je sta mislim :) Ja nisam bio, ali sam na osnovu razgovora shvatio da su lepa mesta. Ne znam da li ovde ima tema o tome?

Zato je moj predlog da obratite paznju na taj deo i da se raspitate da li vam to odgovara (kakve su plaze, higijena i sta vam je sve vec bitno).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad je o CG reč, nas je iskreno Ulcinj oduševio, prošle godine smo bili dva puta i sigurno ćemo opet. 

Inače smo "bratsku" Grčku zamenili puno povoljnijom Turskom, jer ko što više puta napisah kad je novac u pitanju nisam ni lokal patriota, kamoli Grk patriota... 

Predrasude me ni najmanje ne interesuju, idem tamo gde mi je lepo i gde za određen novac imam najbolju uslugu. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

CG nikada vise. Toliko...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kad je o CG reč, nas je iskreno Ulcinj oduševio, prošle godine smo bili dva puta i sigurno ćemo opet. 

Inače smo "bratsku" Grčku zamenili puno povoljnijom Turskom, jer ko što više puta napisah kad je novac u pitanju nisam ni lokal patriota, kamoli Grk patriota... 

Predrasude me ni najmanje ne interesuju, idem tamo gde mi je lepo i gde za određen novac imam najbolju uslugu. 

Верујем да је Турска повољније и да је услуга боља и професионалнија, и стоји да су се баћа Грци обезобразили... Али оно због чега ја идем на море је МОРЕ(плаже, природа, вода), а ту су турска и Грчка, дупе и око... Био сам као момак у турској пре 15 година и стварно смо се лепо провели, али сада, када имам и пар пријатеља Грка, не смем ни да помислим да одем у турску јер ми никад не би опростили:)

црну гору не вреди ни коментарисати, само је заобилазити у широком луку...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa nije bas isto. Kao sto ni Jadran nije svuda isti, nije ni Egej. Pa ni u samoj Grckoj more nije svuda isto, od Soluna do Halkidikija ima 50 km pa se i more i obala i okruzenje razlikuju. A i ne moze se meriti Grcka koja ima obalu preko 10000km sa obalom Crne Gore od 300km. Samo Krit ima tri puta duzu obalu od Crne Gore. 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Koliko znam velika većina Srba ide u Grčku na Egejsko more, na koje izlazi i Turska tako da ne kapiram šta je tu "dupe a šta oko" ?! Za Jonsko se i može reći da je lepše a Jadran je već tu dosta sličan i crnogorsko, a naročito hrvatsko primorje se i te kako mogu meriti sa grčkim, a po meni su i lepši. Nivo usluge i pristup turistima nisu za poređenje to je nešto sasvim drugo ako poredimo Grčku i CG, ali su zato Turci po meni ispred Grka.

I na posletku nadam se da i ti tvoji veliki grčki prijatelji znaju da potroše neki evro ovde, da ne bude da si ti njima najbolji ortak jer stalno "plaćaš piće u kafani" ha ha. 

Као што каже Гага, упореди италијанску обалу јадрана и хрватску, дупе и око, исти је случај и са грчком и турском... А иначе двојица пријатеља(нисам рекао да су велики) су студирали у НС-у, и далеко су од стипси... Потрошили су овде за 4 године, отприлике колико ће 400 просечних српских туриста у грчкој за свога живота...:)

Ал није поента у парама, него у принципу, Грци су генерално велике патриоте и национално свесни људи, за разлику од већине Срба, који и дан данас са осмехом на лицу остављају парама онима који су им заклали 20000 деце млађе од 12 година... Е па као што би ја замерио њима, и као што замерам сваком ко летује у хрватској, тако би и они мени замерили када би летовао у турској... За ниво услуге и однос према туристима се слажем са тобом, и наравно за цену, ал ето није баш све у парама:) 

понављам, црној гори, ко није, не давати јој ни прву шансу, и то кажем као неко ко је тамо летовао 10 пута, наравно све пре 2006те године...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Druga šansa? Zašto? Nedostaje vam povraćanje na letovanju?

Nekako mislim da taj problem u CG ima veze sa morskom vodom tj. sa onim sto se u nju izliva u pojedinim oblastima. Zato planiram tamo da idem samo u šetnju i razgledanje, van kupališne sezone.

Inače, .ja sam celo detinjstvo i mladost žuljala guzu na dalmatinskom stenju. Lepa sela i gradići, bogatstvo pejzaža, mirisi, zelenilo... Ali plaže ne postoje. Mislim, prave plaže. Ne podnosim patike za vodu. Zato (na stranu  politika), tamo više ne idem na kupanje. 

U CG mi dosadilo da povraćam na letovanju. Istina, u Budvi i Ulcinju mi se nije dešavalo, ali u Boki dušu sam ispuštala natenane. Zato i tamo, kao što rekoh, može samo vansezonska šetnja, razgledanje... Ali u more ne ulazim. Da ne navodim sad i neke specificnosti mentalteta tamosnjeg, za koje u skorije vreme čujem ( i nadam se) da nestaju. 

Turska... Bila nekad, bilo lepo, ali ne zbog plaža. Volela bih da odem tamo opet, ali na isti način kao što idem u Grčku. U apartman na obali, blizu lepe neorganizovane plaže, blizu lepog grada, a bez olinkluziva i deset redova lezaljki. Imaju ogromnu obalu, pa cu valjda uspeti tako nesto da nadjem., jednog dana, kad se zasitim Grčke. 

A ova opaska o klanju... Bože me sačuvaj takvog razmišljanja. Ako dobro shvatam, to znači - nemojte u Tursku (ili Hrvatsku, Madjarsku, Bugarsku,Nemacku... gde li je kra.j) , oni su nam klali decu... Ne treba to nikad zaboraviti, ali, ako ne pustimo zivot da ide dalje, nikad necemo izaci iz blata. I rata. 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ova tema ode malo u pogresnom smeru...

Za Dobre vode, Utjeh, Ulcinj...cuo sve pohvale ali su to opet veca mesta, i iskreno ne znam koliko je tacno da su prepuna siptara, e sad, stvarno ne delim ljude po verskoj i nacionalnoj osnovi, nego po tome da li je covek ili ne, ali imam osecaj da se ne bih osecao prijatno...ispravite me ako gresim...

Koliko vidim svi su protiv CG :-), ali i dalje se nadam, trazim, verujem....verujem da postoji neko malo mestasce, sa par kuca, vikendica, gde nije urbanizovano i natrpano turistima, gde nema prodavnice suvenira, marketa i restorana (moze jedan nije na odmet :-) ) negde "tu izmedju"....gde "nema" Srba, Grka, Crnogoraca, Turaka...gde ljudi dodju samo da uzivaju, kupaju se, rostiljaju...

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Nedostaje vam povraćanje na letovanju?

 

Godinama sam letovao u CG, nikad povraćao nisam, dva puta išao sa detetom (prvi put sa nepunih godinu dana) i sve je bilo u redu (a letujemo u mestu sa najviše gužve).

Mislim, čovek je tražio preporuku u koje mesto da ide, a ne da li uopšte da ide, kakva vas spopala povraćanja, klanja i sl?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@rakel i ja sam bila ubedjena da je problem u morskoj vodi. Medjutim, pre tri godine, odemo mu u maju u Lastvu. Opet isto. Srecom pa  cerka nije imala problema. Ove godine, opet maj, opet Lastva i nista. :neznam:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa onda da se vratimo temi ja sam gore već napisao ako bih nešto preporučio bezrezervno u CG onda je to Ulcinj. Velika plaža, Mala plaža, Valdanos, Ada Bojana, splavovi na Bojani, stari grad sa tvrđavom i sami ljudi sve nam se svidelo...

Izmenjeno (Ivanhoe)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ракел свака част за коментар, све потписујем сем задњег пасуса, ал добро има нас разних и свако има право на своје мишљење...

Али неко ко је систематски имао, и има, у плану да затре мој народ неће имати привилегију да му оставим иједан динар, тј. евро, тј.куну...

И не замерам никоме ко иде у ЦГ, ако вам одговара доле, само напред. Моје мишљење је да за такве смештаје, услуге, плаже, мени треба да плате да сиђем до њих, алопет, укуси су различити и о њима не вреди расправљати...

И да се вратим на тему...

Слажем се са Иванхо, Улцињ је скроз ок, ми смо пре 20 година били у хотелу Албатрос, који има своју малу камену, па ајде назови, плажу, никако није за малу децу али чистије море у цг нисам видео... Великаплажа супер за клинце, а и велика већина нашег живља летује тамо... Мала плажа по мени благи ужас, још ономад се осећао лоји било је несмосно прљаво... Бока је за копље изнад што се тиче природе, градићи фантастични, али плажа као плажа не постоји, плус су вам мекша столица и повраћање мање више загарантовани... Будва извикана, Перровац леп и пренатрпан, Бечићи и Сутоморе језиви...

По мени, најлепша плаза у цг, која може да се пореди са грчким бисерима, су плави хоризонти, поред радовића, али не знам колко је доступна јер су неки израелци ту решили хотел да направе...

Поздрав свима и свако добро

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedan glas za Ulcinj 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka