meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3171 poruka u ovoj temi

gogo23

Ja sam sa dizelom potrošio  7 litara u proseku, odnosno 360-370 evra za čorbu na celom putu. A što se tiče smeštaja, zavisi šta biraš. U Tursku idem da ne bih platio smeštaj više od 25 evra noč za dvoje. I tu nema puno razlike između unutrašnjosti i mora. Preklane sam u Kušadasiju plaćao 16 evra noć u sobi sa frižiderom a u ičmeleru 26 ceo apartman.

Kad smo već kod Grčke. Preklane (2017) put na Eviju kolima, 11 noćenja u Edipsosu (strogi centar, studio) izleti na Skiatos, Skopelos, Alonisos i Lihadonisiju i klopa oko 750 evra. 

Kad daš 300 evra za trajekt od Volosa do Skijatosa ( to se smatra za jednu od najskupljih tura u Grčkoj) dodaj još 40 i imaš povratnu na relaciji Dubrovnik-Bari pa da te Bog vidi u Apulji. Za 300 možeš putovati i od Drača do Barija.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@gogo23 mnogo se ti raspituješ za Tursku za nekog ko nikad neće ići tamo ha ha ?!
 :D
Ove računice su potpuno tačne ja sam na gorivo još i manje potrošio jer vozim na dizel koji je u Turskoj 1 € ako sam sve dobro sabrao nas dvoje je letovanje koštalo oko 1.100 € u drugoj polovini juna, noćili smo dva puta u Istanbulu koji je negde na pola puta Jagodina-Alanja i posle toga smo bili u Sideu par dana, a ostatak letovanja u Alanji...

@Ivanhoe haha. Ja mislim da ce ipak otici ako ne ove onda sledece godine :) jer nigde nema povoljnije a lepse od Turkiye. 

Kad smo vec kod potrosnje goriva, ja sam prije dvije godine isao autom koje je prosecno trosilo 5.2 litra za 2300km, 2019 godine drugi auto koji je trosio 8.3 litra za 3333km i ove godine ako Bog da je novi auto koji ce biti nadam se ne vise od 5.8 litara a trebalo bi da prodjemo oko 3500km. Mada ovo kada je trosio 8.3 isli smo dosta brze... imao sam na krovu onaj kofer tako da sve to utice na potrosnju.

Evo meni preko VM pokazuje da cu u jednom pravcu za potrosnju na gorivo dati sa putarinama 115 eura. + sto cu ici na neke izlete i do Stanbola ne moze da mi predje preko 280e.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:D Ma gogo23 se raspituje onako sto mu je dosadno, februar je nema sta da se radi. Nema mesec dana kako se vratio iz Dominikane, pa da se zeza i on , kao malo štedi na letovanju. :hahaha:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja porodica I ja smo krenuli iz Sombora, nekako navika me vodi da koristim google maps, tako da onom morskom rutom bez skupih turskih autoputa mi daje racun od nepuhin 1530 km. Vozim g5 1.6 benzin/plin I mogu da kazem slobodno da je mali potrosac. Ali uvek nesto sto planiras ne mozes do tancina da spovedes u delo. Guzva na dimitrovgradu, me usmerava na sporedni prelaz Strazimirovci I guzva na Kapikulama me preusmerava da grcki Kastanjes, tako da izmenjenom rutom sam napravio 1620  km. Prvo spisanje plina je bilo u Crvenki, a potoom u Surdulici  uvek puno oba rezervoara oko 4000 dinara (50-53 litre), potom uy Edirneu sipam pun I tu postosim oko 150 turskih lira (25e) sa ovim sam stigao do kusadasija to je oko 100 e u jednom pravcu, I nazad jos 100e mada je plin jeftiniji u Turskoj (spisanje plina u kusadasiju I benzinu, oba puna), potom opet u Editrneu I plin mi je nestao negde iza Nisa tako da sam do Sombora nastavio na benzinu !!!

 

Gorivo  - 200e u oba pravca

 

15 bugarska vinjeta

 

2 x spavanmje po 45 e uinisite edirne

 

HGS 60 lira

 

Trajekt  u oba pravca oko 100 lira (16)…

 

srpski audo put oko 30 e

 

 

Oko 370 - 380e put 

 

E sad, djokaputnim  lepo kaze cena je upravo strazmerna onome sto izaberes I sto mozes da platis. Hotel Tusan resort 5* all ink…. Za 2 odraslih I dvoje dece (u ovom hotelu su gratis) je placeno 1450 e ! Ostalo nisam vodio racuna sta kupim, koliko potrosim,…..

 

 

 

Ove godine ako sve bude u redu idem sa drugim autom g7 2.0  gti  benzin, pa racuna da ce me troskovi puta iznositi vise (bar 1 do 2 zelene) I hoteli koji planiram uzeti sad za sajam opcije su dva hotela (prvi 1873 a drugi 2087e) + planiram zadrzavanje u istambulu bar 2 dana i novim autoputem do Izmira (+ most osman + putarine....)

 

Izmenjeno (dcveles)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Lavoazije, to je skraćeni boravak, bez autoputa...jasna mi je tvoja računica ali ljudi su pisali o 15 dana. Do sada VM nije nikada grešio, veoma precizno daje potrošnju i cenu puta za moj auto. Kaze Bgd - Alanja 1.761 km, 253 eura bez putarina (osim Bugarske vinjete 7 dana, 7,5 eura)..jedino ako nije neka velika greska u ceni goriva.  Na trasi je dao 1000 km autoputa, ostalo magistrala. 

Poredjenja radi, prosle godine je na relaciji Bgd-Volos-Bgd vMišelin je promasio za 10-15 eura i to samo zahvaljujuci mom stilu voznje.  (kalkulisao je potrošnju na 130km/h a ja sam malo brži) i te kalkulacije su više puta potvrđene u praksi na različitim destinacijama tako da nemam  razloga da sumnjam u njih. Dodatno sam plaćao i trajekt Volos-Skijatos-Skopelos-Volos, tako da je mene put koštao tačno 600 eura (300 trajekti + 300 gorivo i putarine)a ima samo 800km, to je bio prvi hint da uopšte razmišljam na ovu temu jer pomislih, ako sam lane platio put toliko a ovde ima 2000km, to je 2,5 puta više...

LM, po toj VM računici za Tursku, gorivo + putarine blizu 600 eura, meni bi ostalo 35 eura dnevno za dvoje (35x15- 525) i to bi trebalo da pokrije smeštaj, hranu i sve ostalo...deluje mi nemoguće i to je ono što je finalno iniciralo moje pitanje. 

Djoko, ako sam dobro zapamtio putopis vi ste veći ili dobar deo odmora proveli  u unutrašnjosti gde su cene smeštaja a vrv i hrane dosta niže nego na morskom delu Turske. Bez obzira na to, ja ne bi imao šanse da prođem sa tim novcem, moj auto troši na otvorenom 8-11 litara nafte i samo put sa tom kilometražom bi me koštao 800 eura. 

Da se i ja uključim.

Računica je jasna i veoma koncizna.

Cena smeštaja je u ovoj priči irelevantna i nije tema.

Avion za nas četvoro,zajedno sa aerodromskim taksama, izađe kalkulativno cca oko 1.000+€

Sopstveni prevoz, sa svim putarinama,trajektima,usputnim "kafama i sl.",uz 2 spavanja sa doručkom i gorivom (koristim super), lane do Kušadasija tour/retour (cca 3.100 km.) oko,ako me sećanje ne vara, 370€.

Saldo je na razlici u ceni prevoza oko 650€ do 700€.

Malo li je? :rolleyes:

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kad daš 300 evra za trajekt od Volosa do Skijatosa ( to se smatra za jednu od najskupljih tura u Grčkoj) dodaj još 40 i imaš povratnu na relaciji Dubrovnik-Bari pa da te Bog vidi u Apulji. Za 300 možeš putovati i od Drača do Barija.

Jes, ali Adrine, Milije,Panormosa, Hovola i Lalarije nema tamo, džabe ti ga :D

volos.png.eb7d6c6b9869f5f0fdfe4dab0a3ff0

Kada se doda naša i makedonska putarina to je 150 x 2. I toliko sam i potrošio, ne računajući drumske haračlije u uniformama grčke policije 

 

@Ivanhoe haha. Ja mislim da ce ipak otici ako ne ove onda sledece godine :) jer nigde nema povoljnije a lepse od Turkiye. 

Bio ja triput, dosta za života ovozemaljskog. 3x, to je ono prvi, zadnji i nikad više.

Antaliska regija, Alanja, buđavo i muljavo more, prozirnija je voda na zemunskom Lidu i Adi ganci.  

 

:D Ma gogo23 se raspituje onako sto mu je dosadno, februar je nema sta da se radi. Nema mesec dana kako se vratio iz Dominikane, pa da se zeza i on , kao malo štedi na letovanju. :hahaha:

Pa lepo rekoh samo nako me zanima matematika ali svakako će nekom biti od koristi. i kakva crna Dominikana, to je stecište američkih rednekovaca i paradajz turista, ne bi ja tamo sve i da mi plate  :hahaha:

 

Da se i ja uključim.

Računica je jasna i veoma koncizna.

Cena smeštaja je u ovoj priči irelevantna i nije tema.

Malo li je? :rolleyes:

 

:hahaha:

Bolje da se nisi uključio, što kažu žabari, propustio si divnu priliku da otćutiš. 

 

All inclusiv za dvoje u hotelu gde sam ja uplatio je 460 eura za dvoje za 9 nocenja. To je 50 eura dnevno. 15 dana je750 eura.

Smestaj za dvoje nije vise od 30 eura sto je 450 eura. To su cene u julu. A ljudi idu i u semptembru kad je sve jeftinije

Jos da ne vozis tristaca put bi ti izasao dosta manje.

 

Salim se, ali auto koji trosi od 8 do 11 litara nije auto koji vozi prosecan gradjanim Srbije. I to moras da imas u vidu. Meni je prosecna potrosnja 6 l..  300 eura za put od 800 km je previse. Jos ako si sipao naftu u Grckoj. 

Dalje

Ako ides novim autoputem Istanbul Izmir platices vecu putarinu plus osmangazi most koji je najskuolji u ovom delu sveta.

Sve su to troskovi koji su nepotrebni.

Magistrala kako je ti zoves je u rangu naseg autoputa i besplatna je. Ogranicenje je 110 ali mozes da nagazis i vise.

Tako da vm jeste verovatni tacan ali mi ti govorimo kako se mozes uklopiti u manju cifru.

Eto. Pitao si kako i smo pokusali da ti odgovorimo.

Putsrine i auto koji vozi dosta povecavaju cenu. A ti nisi to imao u vidu. 

 

 

Hvala na odgovoru, upravo kao što sam i pretpostavljao, All-in je minimalno 750, a vrv je toliko potrebno dnevno po danu za ako se plaća posebno smeštaj i hrana...a i taj all-in, bar ranije nije bio celodnevna potpuna besplatna usluga, znam da su se mnogi žalili u hotelima sa 4* da im recimo van obroka nema alkohola i piva...i  ponešto

put po VM za moj auto bez srpske i turske putarine

alanja.png.1db324385904921e9ec7026b04f10

 

 

@gogo23 mnogo se ti raspituješ za Tursku za nekog ko nikad neće ići tamo ha ha ?!
 :D
Ove računice su potpuno tačne ja sam na gorivo još i manje potrošio jer vozim na dizel koji je u Turskoj 1 € ako sam sve dobro sabrao nas dvoje je letovanje koštalo oko 1.100 € u drugoj polovini juna, noćili smo dva puta u Istanbulu koji je negde na pola puta Jagodina-Alanja i posle toga smo bili u Sideu par dana, a ostatak letovanja u Alanji...

Ma ne rekoh ja da vam ne verujem već sam pitao kako... a i nisi napisao koliko dana :D

I definitivno neću ići, kolima svakako ne, i kada bi išao - jeftinije aviJonom za dvoje.

I pored mora čija kakvoća je meni najbitniji faktor prilikom odlučivanja gde na more, ima još  bitan razlog zašto je pusto tursko na "jugu" za izbegavanje, vlaga u avgustu (kada ja idem na odmor) je abnormalna što sam saznao tek na licu mesta, tada su mi rekli da da je period od 25.07 do 20.08 apsolutno za izbegavanje u regijama Antalija - Alanja. 

Msm, hebo takvo more, pobegnem od beogradskog betona i asfalta da se razladim i spavam sa uključenom klimom, u 9 uveče, mrkli mrak, izadjem iz hotela na otvoreno i razlika je samo da li je potrebno 2 ili 3 minuta da se potpuno oznojim...takoreći bez kretanja. 

I naravno da su to individualne stvari, neki meni veoma bliski ljudi idu godinama tamo, uvek oko 1. septembra, nema vlage, za more nebrigaju jer i bazeni su im OK što je meni totalna jeres, 

Izmenjeno (gogo23)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ono jes gogo23, beše Kolumbija, a ne Dominikana:hahaha:jao ko te ne zna ko Srbko skupo bi te platio. :plez: A kad si rekao coveku da je Lefkada  seljana i vuko.... bina :hahaha:tako nekako. Plakala sam od smeha na onoj konverzaciji.:bolje-da-cutim:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jbg neko voli popa a neko popadiju, ja lično smatram da je Turska No 1 destinacija jer u Jevropi za te pare teško da se može letovati.

P.S. Avionom je jeftinije jedino ako se švercuješ ili te puste da voziš :D

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mamaia

Panama i San Blas, zemlja bele koke i crne kafe je bila nako usput :D....kakvu sam kafu nabo u Bogoti, sledeći put pola kofera rezervišem samo za nju. 

Ja imam kumu koja živi u Čikagu i stalno ide u Dominikanu moja prva konstatacija kada se vrati izodande je 

opet si išla  sa rednekovcima na Haiti Džiberijadu

i eto baš pre neki dan mi se javi, rešila da me posluša i promeni pa je otišla u Playa del Carmen...

pc2.thumb.png.5ae099a156def7147411a4d988

Pc.thumb.png.791b1322fa0afa3c6df08b7a43a

 

al jbg opet u aprilu Dominikana...:hahaha:

E sad, zašto je ona bitna u celoj priči, pa zato što svake godine ide u Belek. 

Ima astmu i da ode u Belek početkom avgusta vrv bi je vratili sa nogama napred ali u septembru apsolutno nema nikakav problem sa klimatskim (ne)prilikama, sve joj je potaman. Pokušavao sam da je obrlatim da makar 1x promeni i ode "čak" u Kemer,... ne mere....kaže daleko od aerodroma :D

Istrolovasmo temu, al kad može onaj što se swičovao da napiše nebitan je smeštaj :krsti:  ... :hahaha:

Ivanhoe, pa ako mene put do Alanje i tih po kilometraži sličnih destinacija košta 500 eura bez putarina u Srb i Tr onda je meni def jeftinije aviJonom za dvoje.

I ne samo meni već svima jer

niko ne računa oportunitetni trošak, tzv arčenje auta, i troškove održavanja.  

pc1.png

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj auto troši 6 l na auto putu i gorivo mi izađe oko 200 € pa ako ima 2 karte makar i balonom za te pare do Turske idem odmah. Arčenje motora je jedno 3-4 puta veće ako ga vozaš po lokalu u stani kreni-pali gasi režimu nego na otvorenom. Automobil mi leti prodiše jer za 3 meseca pređem više nego za ostalih 9...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Ne, ne treba za dvoje toliko dnevno ako imaš posebno smeštaj a posebno hranu. Osim ako se ne bahatiš. tada možeš potrošiti i 200 eura dnevno.

"taj all-inn" kako reče podrazumeva i pivo i alkohol između obroka . Ne znam od koliko ali do 24 radi bar. Pivo i alkohol između obroka je stavka koja mi nije u sferi interesovanja prilikom izbora. Idem sa decom na odmor.

Da li je hotel sa 4* zvezdice ili all-inn ili je apartman i to me ne zanima. Ne idem tamo da živim. Već da letujem. Bitno je da bude pristojno i ne skupo. Nije mi bitno kad se vratim sa mora da pričam koliko me šta koštalo i koliko zvezdica ima.

Hrana koju ja preferiram verovatno neće biti na meniju jer oni forsiraju povrće.

Nismo se mi razumeli u početku. Sad mi je sve jasno.

I 200 eura može da bude ništa, nisam pisao o tome već o minimumu za pristojan smeštaj i normalne obroke. I kada kažem slično je all-in ili ako se uzme samo smeštaj valjda se podrazumeva da ishrana bude u ugostiteljskim objektima.  O tim 4 * all-in hotelima koji su solidno plaćeni preko agencije sam pisao u smislu da se očekivanja i iskustva razlikuju, ništa više i manje, apsolutno nebitno što ko i kada  individualno konzumira. 

 

PS ovde nema ismejavanja, omalovažavanja i te vrste diskusije. Pa bih te zamolio da te navike sa drugih tema tamo i ostaviš. Ako nije problem.

Iako mi nije najjasnije na koji deo misliš, na tebe se apsolutno ništa tog tipa nije odnosilo i ne vidim potrebu za reakcijom.

 

Moj auto troši 6 l na auto putu i gorivo mi izađe oko 200 € pa ako ima 2 karte makar i balonom za te pare do Turske idem odmah. Arčenje motora je jedno 3-4 puta veće ako ga vozaš po lokalu u stani kreni-pali gasi režimu nego na otvorenom. Automobil mi leti prodiše jer za 3 meseca pređem više nego za ostalih 9...

Pisao sam na osnovu potrošnje i troškova mog automobila, skrišotovao VM koji kaže da je direktan trošak 250 eura po pravcu bez putarina što je ekvivalent ceni 1 karte. 

Dakle, nas dvoje direktno štedimo troškove putarine + oportunitetni trošak tj gubitak. 

Mnogo volim da rušim sneška, šta ću kada mi je takva priroda :D

Upitah VM ponovo, kaže da ti iz Jagodine do Alanje i nazad, bez da startuješ motor tokom odmora imaš 3.300 km što sa tvojom potrošnjom od 6l ishoduje 200 litara nafte - samo to gorivo ne može da bude 200 eura nikako, Samo taj prvi rezervoar kod kuće plaćaš 1,4 e/l.  Osim ako imaš nezvanične distributere :DPlus putarine i ostala turska čuda, mostovi, trajekti, tuneli... jer napisa da ideš autoputem. Cenim da ti je direktan trošak puta, kada se sve stavi na gomilu jako blizu ili jednak 300 eura. 

E sad, imaš servisni interval, kako koji auto, 10-15-20 hiljada km. Taj servis nešto košta. Pa imaš gume, voziš velikim brzinama na vrelom asfaltu, habanje je veće nego u normalnim/prosečnim uslovima vožnje. I te gume nešto koštaju. Sve ostali potrošni delovi kola takođe imaju neku svoju cenu, kada pređeš 3-4-5 hiljada km potrošio si deo vrednosti svakog od tih potrošnih delova, trap, motor, amortizeri...

To je direktni oportunitetni trošak, postoji i indirektni, gubitak na vrednosti automobila usled pređene kilometraže. 

Koliko je on teško je u potpunosti i precizno izračunati ali se sa sigurnošću može utvrditi onaj deo koji se odnosi na redovno servisiranje, obavezne zamene određenih delova nakon XY pređenih km kao i potrošnja guma.

Koliko je to. opet zavisi od automobila i načina vožnje, letnji set guma ja potrošim za 22-23 k kilometara, redovan servis mi je na ‚15k, Ako bih napravio 5 putešestvija kao npr Đoko (26-27 k km) imao bi direktan  trošak 2 redovna mala servisa i jednog seta guma, 

Svako valjda zna koliko to košta za njegov auto i to je nešto što mora da se računa jer utiče direktno i povećava trošak puta. To što ga platite u novembru ili martu potpuno je nebitno za krajnju kalkulaciju. 

Smatraću krajnje neozbiljnim svaki odgovor tipa

kupio sam odlične 4 polovne gume iz Švice kod Mike na otpadu za 80 eura

bez obzira što je to realnost koju živimo. 

Dva avio karte do Antalije sa presedanjem u Istanbulu bez prekonoćnog zaustavljanja i punim prtljagom trenutno mogu da se kupe 440 eura,  u sred top sezone, 27.07 a povratak 10.08, Pegasus, Rent-a-car za sve vreme boravka 305 eura. To je ukupno manje nego što bi mene koštao put mojim automobilom, nafta+putarine+direktan trošak. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da se i ja uključim.

Računica je jasna i veoma koncizna.

Cena smeštaja je u ovoj priči irelevantna i nije tema.

Malo li je? :rolleyes:

 

:hahaha:

Bolje da se nisi uključio, što kažu žabari, propustio si divnu priliku da otćutiš. 

To sto se ne odnosi na mene ne menja cinjenicu da je to nepristojan nacin komunikacije .koji se ovde ne koristi kao na drugim temama.

 

... ako se uzme samo smeštaj valjda se podrazumeva da ishrana bude u ugostiteljskim objektima. ...

Ne podrazumeva se da bude u ugostitelkskim objektima. Ne idem na more da bi sedeo u ugostiteljskim objekima. Toga ima i na Adi kao sto kazes

Sto moram sva tri obroka da imam u restoranu. 

Sta fali ako se pojede nesto i u hotelu a kupi se u marketu. U turskim marketima moze se kupiti dobro.pecivo. moze se kupiti nesto i u pekari. Ja uvek uzimam smestaj sa kuhinjom. Uvek moram imati u frizideru neku klopu zbog dece. Nikad ne znam kad ce traziti da jedu. Drugo cene u UO u turskoj veoma variraju za istu stvar. Sigurno necu sesti u prvi restoran na koji naidjem vec prvo.pogledam cene.

Vec sam probao da ti objasnim. Idem na more da se odmorim. Ne zelim da se opterecujem nevaznim stvarima. Ne zanima me hotel zvezdice restorani lezaljke na plazi i te takve stvari. Nosim svoj suncobran i zabodem ga dge hocu. Mada sam proslog leta  uzimao lezaljke na gradskoj plazi.

Ne trosim novac na nepotrebne stvari jer imam odredjen budzet u koji zelim da se uklopim. E volim da kupujem garderobu i da klopam 

Postavio si pitanje.

Dobio si odgovore.

To sto se tebi ne svidjaju to je tvoj problem.

I sad pokusavas da uveris ljude da vise veruju tebi tj. VM nego svojim ocima.

Da li ti stvarno verujes u to sto pise da ti treba vise od 745 eura do Alanje i nazad ili se samo salis? Mozda bi trebao.prvo svog Sneska da srusis pre nego sto rusis drugima. Razmisli i o tome.

Nisi uracunao cenu registracije, obavezno operem auto pre polaska na more a ne bih bas tad. Vise puta odem u kupovinu nekoh sitnica sa zenom za more, nekad sednemo i na pice pojedemo sladoled posle tih kupovina a nekad i pojedemo nesto. Da nismo isli u kuoovinu za more ne bi imali taj trosak.

Ponekad i sa majstorom kad odem na kontrolu auta popijem pice

Sve su to trosakovi koji su vezani  za auto i letovanje. 

Ali zasto tu stati

Pre mora svratim kod taste u Nis. Potrosi se gorivo a plati se i putarina, a habaju se i gume pa se brze radi servis.

Dok vozim pijem dosta tecnosti

Ima i tu troskova

Suma sumarum nabere se.

Ako hoces neki savet dobices. Ako imas neko iskustvo prenisi nam ali nemoj vise sa tim VM.

Nemoj nam ispirati mozak sa gomilom nebuloza. Nismo mi mala deca da nam pricas bajke. 

Da bi to uradio trebas imati cinjenice. A ti ih na tvoju zalost nemas. Mnogo si kontradiktoran. Prvo.pricas o minumumu troskova a onda da bi dokazao da si u pravu da je put skup koristis najskuplje alternative i dodajes troskove raznih vrsta.

Na kraju tvoja je stvar.

 

Izmenjeno (lavoazije)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

lavoazije

Ne sekiraj se druže. Ja mislim da Goga23 direktno oportunitetno nije dobacila dalje od Malog Mokrog a kamoli do Dominikane... kumica iz Čikaga možda da... al za Gogu sumnjam.

                                                                     

gogo23

Baš mi nedostaje Nebojša brada, od kako su ga šutnuli sa foruma, nema ko da nas uveseljava sa preciznim proračunima i egzotičnim destinacijama. Srećom, uvek se neko nađe. Što se tiče auta, neko ga kupi da se voza a neko da ga gladi ko Steva Žigon u Majstorskoj radionici. Nego blago meni, lepo ti tog tvog krša prebaci na gas pa pravac blatnjava i vlažna Alanja. Pa da vidiš kako sirotinja uživa.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905079
    Ukupno poruka