seregig

PEFKOHORI

5476 poruka u ovoj temi

Hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi za dva sata krecemo kolima do Pefkohorija..Villa Tula...EuroTravel agencija....bas me zivo interesuje kako ce biti, necu da kazem da sam skepticna..ali...... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Srecan put i lepo vreme vam zelim :)

Mene interesuje koje kartice za telefoniranje se mogu naci u prodaji u Pefkohoriju? Prethodnih godina sam koristila Face karticu (mislim da se tako zvala) i moglo se pricati skoro 1.5 sat sa Srbijom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi (devojka i ja) smo se juče vratili iz Pefkohorija. Generalni utisak je da smo zadovoljni agencijom, prevozom, vodičima i smeštajem.

Išli smo preko Argusa, odseli u vili Stavros od 1. do 10. Seprembra. Dobili smo 3krevetni aparman za nas dvoje, pošto je to bio poslednji apartman.

Najveća i verovatno jedina prava zamerka mi je što se nisam osećao kao da sam na moru. Više je bio osećaj kao da sam na Štrandu ili Adi sa gomilom srba, makedonaca, bosanaca i senegalaca. Najmanje grka smo videli, i svi pričaju srpski. Ili ga bar razumeju. Prvih par dana mi je bilo skrnavo zbog toga. Ne želiš, ali su oni svejedno dovoljno glasni da se čuju u krugu od 50 metara na plaži.

Što se tiče smeštaja, kuća, vila, šta li je - Stavros, zadovoljni smo. Jedan francuski ležaj, grčkih dimenzija, ali za nas dvoje dovoljan i još jedan ležaj za jednu osobu koji nismo ni koristili. U 14h je planiran ulazak u sobe, ali su sve bile čiste već u 13h, tako da smo sat vremena ranije dobili priliku da se istuširamo i opružimo malo. Klima - uračunata u cenu, hladi odlično. Televizor radi, ali ga nismo gledali, niti me interesuje tursko-grčko-srpski melos. Sudovi - sve je bilo za 3-4 osobe. Viljuške, noževi, tanjiri mali, veliki, duboki, plitki, nož za hleb, daska za sečenje, rende, šerpa, tiganj, kaserola, kutlača i viljuška za roštilj :)

Tople vode je bilo u svako doba, jeste da su nepotrebno ogradili kao neku tuš kabinu, kada se svejedno isprska celo kupatilo, ali brzo se i suši - veliki prozor u kupatilu.

Kuća inače izgleda mnogo bolje uživo nego na onim fotkama. Terase nisu velike, ali nisu ni male. Komotno se sedi za stolom i ima mesta za šetanje po terasi. Na terasama su inače i sušilice za veš. Vrata od terase su sa roletnom, komarnikom i staklena vrata. Sve na klizače tako da se može kombinovati hoćeš hladovinu i zaključano sa provetravanjem ili bez ili samo komarnik... Solidan smeštaj.

Plaža je posebna priča... Prljava, uzana, puna naših i senegalaca sa kineskim Laura Rossi satovima, torbama i ostalim džidža-bidžama. Prvi dan kad smo došli, plima je nanela gomilu pikavaca, čaša, slamčica i ostalog đubreta, što je ljudima na plaži kasnije izgledalo kao da tu oni samo treba da dodaju svoje đubre. A kanti za otpatke na svakih 5 metara (setite se, plaže je uska, i nije daleko kanta uopšte). Mi smo se navikli na tu plažu kod ''Pratera'' tako da smo ulovili svoje mesto i uživali.

More. Lepe plave boje, kada su talasi je malo zeleno u plićaku. Na toj plaži gde smo bili u vodi se pruža (nazovimo ga) stenoviti front. Od doka, preko te plaže, nadesno ne znam dokle tačno. Do tih stena može da se zagazi u vodu i dubina je do grudi otprilike. Front preplivate i onda je dubina, ne može da se stoji, ali je voda toplija nego u plićaku.

Išli smo na izlet do Soluna preko naše agencije (Argus) i koštalo nas je 27 evra po osobi. Isplativije je tako, jer KTEL autobusom do Soluna je oko 10~11 EUR u jednom smeru. Onda od njegove stanice treba hvatati autobuse... pa tu koji evro, pa do centra... a ovako nas je naš autobus vozao po Solunu.

Izlet inače obuhvata i posetu, kako oni to nazivaju, fabričkoj prodavnici kože. U toj prodavnici ne želite da kupite kožu... Za tih 50 evra koliko su ženske jakne i 60 za muške, to je najveći krš od kože koji sam ikada video i opiprao. Znam da postoji i mekša koža i tvrđa koju više i poštujem... ali osećaj sa tim jaknama je kao da će se pocepati dok je oblačite. A u Pefkohoriju ima jedna dobra prodavnica kože i krzna. Čovek naravno priča srpski, i nije mu u cilju da ti proda jaknu, za razliku od ovih Solunaca, nego hoće da ti pomogne da nađeš pravu jaknu za sebe. Inače, nalazi se preko puta picerije Capri (gde je ona pica od 8-9 evra mrak dobra :D). Kupili smo kod njega jakne.

malo cena:

voda 6x1.5L - 1,50 pa naviše, zavisi koja.

hleb veknica - 0.80

hleb sečeni 32 parčeta - 1.00 pa naviše, zavisi koliko dana još ostaje svež ;)

mleko - 1.00 pa naviše, isto zavisi koliko ostaje sveže, da li je od litar ili 1,5L ...

sir polumasni rendani za špagete 200gr pakovanje - 2.20 pa naviše (to već zavisi od proizvođača i samog sira)

nutella 400g teglica - 2.19 pa naviše

pivo - 0.50 pa naviše (ima nekih FIX i ALFA 0.33 za tu cifru, ali nisam ih probao, Hajniken je sasvim ok, konzerva 0.5 je 1.40, flaša 0.90)

Pepsi 1,5L - 0.70

Bacardi Breezer - 2.00

kugla sladoleda - 1.00 pa naviše (u Lemoniju je 1.10, i lep je sladoled stvarno, ali je loše što nigde ne pišu cene u Lemoniju i prodavačice su večito nadrndane, i za svaki sendvič kažu ''hem en čizz''...)

kolači - 2.00 pa naviše

kroasani - 1.50 pa naviše

pica u Capri-ju - od 7.50 pa naviše (ta koju oni prave za dve osobe je stvarno dovoljna da se 3 osobe pošteno nahrane)

giros - od 1.80 pa naviše (mi smo jeli neki za 2.20 preko puta Lemonija kod Tobacco shopa, i stvarno je vredelo dati više :))

Ne mogu sada da se setim svega, ali valjda ima za svakog ponešto :) I sve možete da kupite u 2 marketa koji su na ulazu u mesto - Masutis i Avernitidis. Ovaj drugi je jeftiniji, ali ne hlade alkohol.

Paralela između Krfa (Agios Georgios) i Halkidikija (Pefkohori) - Agios Georgios je seoce sa jednom ulicom i dve tri radnje, bez velikih lanaca marketa, ali sa mnogo manje, skoro i bez kineske robe. I naravno mnogo manje naših ljudi. Plaže u Agiosu su prelepe. Pefkohori je mnogo veće mesto, ali jako mnogo kineske robe, kao što neko reče ''po povoljnim cenama'', loše plaže i previše, ali stvarno previše naših ljudi.

Za kraj: Grčka, da! Pefkohori opet, ne.

Hvala na pažnji, dosta sam smarao, ali se nadam samo da sam nekome pomogao.

Izmenjeno (hlns)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HLNS da li mozda znas za cene rent a cara?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vodičica nam je rekla još u busu da je rent-a-car povoljniji u Polihronu, što je dosta daleko od Pefkohorija, pa dok date za prevoz od Pef do Poli i nazad kad uzmete i vratite auto, izađe ipak na isto.

Elem, na dva mesta smo samo gledali. Na jednom je bio 1 dan Hyundai Atos (kanta) za 54 evra, pre cenjkanja + ograničena kilometraža. Nešto bolja ponuda je bila u nekoj drugoj agenciji gde su nudili ako uzmeš dva dana ili više, dobijaš 1 dan gratis. Tu je takodje pisalo da su cene od 30 evra dnevno. Realno, ako se uzima za 1 dan, ne bih dao više od 40 evra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vodičica nam je rekla još u busu da je rent-a-car povoljniji u Polihronu, što je dosta daleko od Pefkohorija, pa dok date za prevoz od Pef do Poli i nazad kad uzmete i vratite auto, izađe ipak na isto.

Elem, na dva mesta smo samo gledali. Na jednom je bio 1 dan Hyundai Atos (kanta) za 54 evra, pre cenjkanja + ograničena kilometraža. Nešto bolja ponuda je bila u nekoj drugoj agenciji gde su nudili ako uzmeš dva dana ili više, dobijaš 1 dan gratis. Tu je takodje pisalo da su cene od 30 evra dnevno. Realno, ako se uzima za 1 dan, ne bih dao više od 40 evra.

Prvo moram da ti kazem da Atos nije kanta vec odlican mali auto, ja ga vozim vec godinu dana i prezadovoljna sam s njim....no sad to nema veze. ljutko.jpg

Ja sam bila od 01.08.-10.08. na Zakintosu i placali smo auto 45e dan ali je to bilo u ful sezoni ocekivala sam nizu cenu u septembru, ali sta je tu je.

Hvala u svakom slucaju.....i povuci rec za malog Atosasmajl.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I moja sestra vozi Atos već 4 godine i sjajno je služi, ali oboje mislimo da je kanta :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A u Pefkohoriju ima jedna dobra prodavnica kože i krzna. Čovek naravno priča srpski, i nije mu u cilju da ti proda jaknu, za razliku od ovih Solunaca, nego hoće da ti pomogne da nađeš pravu jaknu za sebe. Inače, nalazi se preko puta picerije Capri (gde je ona pica od 8-9 evra mrak dobra :D). Kupili smo kod njega jakne.

I ja sam kod njega uzeo jaknu, baš za 60e i slatko se ispričao,super je lik, iz Soluna je radi sa srbima 15 godina i svaki mesec dolazi u Bg, isporučuje jakne nekom butiku u Piramidi. Cene ovde su x2 za istu jaknu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I moja sestra vozi Atos već 4 godine i sjajno je služi, ali oboje mislimo da je kanta smajl.jpg

E nije kanta!!!!!!!!!!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro nije kanta...konzerva je :-P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro nije kanta...konzerva je plezko.jpg

necu da komentarisem....smrc

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hlns jel znas jos neke cene izleta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hlns jel znas jos neke cene izleta

Skijatos- Skopelos - cena odrasli 85 eura,deca 45 eura.

Solun - razgledanje + Cosmos - cena odrasli 27 eura,deca 15 eura.

Obilazak prvog prsta sa posetom pijaci u Kasandriji - cena odrasli 18 eura,deca 12 eura.

Sveta Gora - cena odrasli 35 eura,deca 18 eura.

Waterland + Cosmos - cena odrasli 30 eura,deca 25 eura.

Krstarenje zalivom Toroneos - cena odrasli 20 eura,deca 10 eura.

Naravno,sve ovo je sa polaskom iz Pefkohorija.

P.S. Ipak je konzerva !

Izmenjeno (Dule68)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Dule

E bas me briga sto je konzerva ja ga volim najvise na svetusrce.jpgsrce.jpgsrce.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905065
    Ukupno poruka