bojana88

Malme - Svedska

23 poruke u ovoj temi

Inače mala info za ljubitelje kafe: svuda pi gradu se mogu videti "Espresso House" kafeterije I uvek je puno, ja nisam svraćala ali eto ako neko voli da uživa u kafi uz pogled na more na pomenutoj promenade (Sundspromenaden) ima jedan House.

Što se tiče samog centra, nije veliki I pešačka je zona, prošetajte svuda. Od restorana bih spomenula Restaurang Fagans Irish Pub & Restaurant, koji se nalazi u centru nekoliko minuta od Lilla Torga. Probali smo zeleno organsko pivo :) I porciju naćosa koja je em ogromna em prelivena kačkavanjem I nekim sosom, uz sta se dobije kečap - odlična poslastica za dvoje uz pivo ukoliko niste mnogo gladni, bas zasiti uz to je odličan ukus a cena 70 SEK. Poslednjeg dana smo tu jeli Baby ribs u medu sa ponfritom, takođe odličan ukus I cini mi se da je cena bila ok. U ovom baru je petkom I subotom živa muzika I bude veselo I krcato. Ovaj vikend je bio St Petricks day pa je bilo buno iraca :).

Još jedna napomena ako neko putuje uskoro: imajte uvek pasos sa sobom, pogotovo ako idete za Kopengahen, dosta je pooštrena kontrola zbog migranata, nas su npr smarali kad smo sleteli u Malme, da pokažemo povratnu kartu, rezervaciju od hotela, I tražila je da pokazemo da imamo dovoljno para za boravak!? Pošto smo išli samo za vikend zadovoljila se sa par stotina evra koje smo imali u novčaniku, ali ako idete na duže a nemate keš sa sobom predlažem da imate neki izvod sa računa ili sta već da ne biste imali probleme.

Inače smo sve ali SVE plaćali karticama I keš nam nije trebao ni za šta. Ne možete a da se ne iznenadite koliko se gore sve ali apsolutno sve plaća karticama I koliko niko pod milim bogom ne koristi keš :).

Takođe je rigorozna kotrola dokumenata I po dolasku u Kopengahen, kao u povratku, najpre kotrola po napuštanju Danske (slikaju vam prvu stranu telefonom!?) a onda kontrola u vozu pri dolasku u Malme, WCi u vozu ne rade, valjda da se ne bi neko sakrio u njih...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlicna ideja za vikend, a ona torba je super, hvala za info, korisno je. Bilo bi lepo da postavis neku slicicu, ako imas

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Torbe su odlična I proverena stvar! Mi smo ih imali sad na letu Bg-Malme I pre mesec dana na letu Budimpešta-Napulj I sve je prošlo u najboljem redu, čim vide ove torbe ne zaustavljaju. Samo se mora imati u vidu da su torbe ručni prtljag, da ne možete da unesete grickalicu, makaze za nokte itd, ništa oštro, kao I da je tečnost ograničena na pakovanja od po 100ml. Takođe ste u po pitanju poklona ograničeni, ne možete bas sve uneti, I pogotovo što ženska populacija može imati problem što žensku tašnu mora ugurati u ovaj "ceger", dakle po politici wizzaira samo jedan komad ručnog prtljaga je dozvoljen, pa kameru, žensku tašnu itd sve mora da stane u ceger prilikom provere prtljaga. Ali ako idete na par dana, zaista se možete lako organizovati I izbeći plaćanje dodatnog prtljaga. Sad na letu Bg-malme bilo je još jedno 10tak naših sa ovim torbama :)))

Pogledaću ovih dana sličice detaljnije pa cu okačiti dve tri :)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na informacijama :)

Sem ovih 20 e od aerodroma do centra i nazad, da li ti treba za gradski prevoz karta? Da li mozes da mi kazes da li je grad toliko veliki da ti je potrebno da kupis kartu za metro, bus ili mozes pesaka obici sve bitnije znamenitosti i da ti do neke malo dalje destinacije dodje 20min pesaka?

Sta vredi obici tamo?

Jel imaju markete tipa kao idea, rodic?

Kako je vreme bilo?

Hvala

Izmenjeno (predbog)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaš kako imaj u vidu da smo mi išli samo kratko na vikend te smo praktično u Malmeu bili petak vece I nedelju ceo dan. Moj je utisak da zaista nema potrebe za gradskim prevozom ako si smešten negde u širem centru - mi smo bili kod železničke stanice smešteni I do centra nam je trebalo max 8-10 minuta lagane šetnje. Iskreno naši gasterbajteri kažu da je Malmo najbezvezniji grad I da nema ništa posebno...meni je sladak gradić ali takođe ne znam šta bi ti posebno preporučila..mi smo uglavnom šetali po centru I uz more. Malme je dobra lokacija za dalje obilaženje - do Kopenhagena, Lunda, Helsinborga pa se pređe brodom na Helsingor gde je cuveni zaman iz Hamleta (Šekspir je bio isnpirisan ovim zamkom kada je pisao Hamleta).

Kucaj na google 10 thing to see in Malme pa vidi šta će ti izaći,

malme.PNG

Evo neke moje mini liste gde sam šetala. Vreme nas je ubolo da je bilo super - suncano, hladno (oko 5C) ali vez vetra. Ne znam šta je uobičajeno za sada ali poneti slojevitu odecu. Što se tiče supermarket stvarno ne bih znala,

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti na odgovorima :) i na mapi.

I po tvom odgovoru najbolje je biti stacioniran u centru..a i time ne moram da kupujem kartu za prevoz koji je tamo skup..i ja od prilike planiram da budem dan i po u Malme

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao :) mene zanima to placanje karticama, sta je najpovoljnije da se koristi, ako sletim kasno nista ne radi samo automati itd. Vec sam imala prilike da se sretnem sa raznim bus metro stanicama po Evropi, recimo 10 je uvece a treba da kupis kartu :) hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Caos, ne bih znala da ti pomognem jer je za finansijski deo zadužen muž pa on void računa o tome, ja imam samo u dzepu za krpice :-D

Ali mislim da je sve plaćao kreditnom karticom mastercard.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala, ne kreditiram se :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nekom znaci informacija, kad sam trebao da letim iz Malmea za BG, na njihovom aerodromu su davali besplatno one kesice za tecnost..takodje ima sam neki keks i sendvic nisu mi dirali, a to mi je bilo u rancu i koji sam uneo u avion..

a brat kupio njihovu kafu koja je bila u staklenoj ambalazi u ranac koji je uneo u avion i njemu nisu dirali

a putovali smo wizz airom, nisu ni merili velicinu ranca

Izmenjeno (predbog)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 14.5.2016. at 2:52, mariyuca je rekao/la:

Cao :) mene zanima to placanje karticama, sta je najpovoljnije da se koristi, ako sletim kasno nista ne radi samo automati itd. Vec sam imala prilike da se sretnem sa raznim bus metro stanicama po Evropi, recimo 10 je uvece a treba da kupis kartu :) hvala :)

MIslim da prolaze sve kartice. Konkretno plaćao sam debitnim karticama (Intesa - VISA Electron koja je uz devizni račun i isto Intesa VISA Inspire koja je uz dinarski račun). Bukvalno svud možeš da plaćaš karticama. Nisam siguran baš za kartice za autobus jer sam kupio karticu za više vožnji koja može da se dopunjuje (na automatu naravno :smajl:).

Isto važi i za Kopenhagen. Kad sam se vratio shvatio sam da njihove krune (švedske i danske) ne da nisam imao u rukama nego se i ne sećam da sam video :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh ja planiram da recimo trecinu budzeta stavim na karticu, ako bas za nesto zatreba pa da je opeglam, dzaba da stoji friska izvadjena

Ko juri povoljan let Beg-Mmx evo ja sam pratila, mozda nekome bude od koristi. Inace cene variraju ali sam provalila da neki jeftiniji datumi uvek ostaju jeftiniji od ostalih (nedelju dana gore-dole) tako da sam ipak super odabrala a cena pada i dalje

Screenshot_2016-07-15-18-54-11~2.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav! Jedno pitanje - možda je glupo, ali gde se kupuju te karte za bus koji vas preveze od aerodroma do grada? Na automatu? Može li kešom da se plati ili mi treba kartica za to?  Prvi put idemo na put koji smo sami organizovali pa mi baš frka. Rezervisali za januar wizair karte za Malme, rezervisali i hotel. Hvala unapred na odgovoru i da detaljnim objasnjenjima koja su postavljena do sada. Ja ću se, naravno javiti sa svojim utiscima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka