bojana88

Malme - Svedska

19 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima, za početak da zahvalim
@bojana88 njen opis nam je mnogo pomogao, čak smo kupili i torbe koje je predložila, sad su  bile na sniženju, dve za 15 evra, i stvarno svi naši gastosi ih nose! Sve smo rezervisali putem wizzaira - hotel, prevoz od, do aerodroma (20 evra povratna). Kad smo stigli detaljno su gledali pasoše, tražili nam da pokažemo rezervaciju hotela i povratne karte kao i novac. Bukvalno smo otvarali novčanik iako smo rekli da imamo novac i na karici. Znači obavezno poneti i keš! Keš tamo ne treba, sve smo plaćali karticom, al eto, zbog ovakvih situacija je dobro imati ga. Bili smo u horeli Elite residence, kod glavne stanice, hotel je ok, dobro pozicioniran i doručak je dobar.

O Malmeu i obilaski grada već je pisano, ja bih rekla samo da smo išli do Kopenhagena. Tu je bitno da smo išli autobusom broj 999 koji kreće sa trga Gustaf Adolf, u centru je, i povratna katra je 10 evra, dok je povratka karta vozom 20 evra. Bus kreće  u 9.00, možda ima i neki raniji polazak, a zadnji polazak iz Kopenhagena je u 17.15. Putuje oko sat vremena. Možda se čini da je ovo malo vremena za obilazak, medjutim dobra ogranizacija - unapred smo istažili šta treba videti i pomoću google mape napravili svoju rutu, i uspeli da vidimo što šta. 

Danska je uzasno skupa, dok je Švedska da kažem, jeftinija. Mi smo bili od 02. do 06. januara, u jeku sniženja, do 70%, ali stvarno. 

I sve vreme smo nosili pasoš. Pregledali su ga samo kad smo se vraćali iz Kopenhagena. Ja preporučujem, za svaki slučaj, da uvek bude iz vas.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio u Malmeu 2 dana pre par dana. Meni su samo pogledali pasos na par sekundi bez ikakvih ispitivanja kad sam isao vozom iz Kopenhagena u Malmo. Moram naglasiti da UOPSTE nisam trosio kesh dok sam bio 2 dana u Malmeu, 2 dana u Kopenhagenu i 2 dana u Stokholmu. Imao sam oko 2 hilj eura u novcaniku za svaki slucaj, ali kao da ih nisam imao. Danske i svedske krune uopste video nisam. SVE sam placao karticom.

Obisao Turning Torso zgradu, tehnicki muzej u blizini i Malmohuset. Mali i kompaktni gradic. Fuzbaler Zlatan Ibrahimovic zivi tamo cini mi se. Stavicu slike uskoro.

I ja sam kupio one 2 torbe Stadium za 15-ak eura :D Hvala na preporuci.

Izmenjeno (ZexyS)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dugo nisam bila ovde, ali vidim da se torbe same prodaju :-))))Drago mi je da sam pomogla :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26498
    Ukupno tema
    887499
    Ukupno poruka