ibi

Lisabon

531 poruka u ovoj temi

Pozdrav. Koja lokacija bi bila najbolja, a da nije skupa (apartman oko30-40e maksimalno za dvoje)za smještaj u Lisabonu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni treba naci nesto sto blize trgu Comercio,ili bar zeleznickoj stanici Rossio.Nije losa ni Avenida da Liberdade ili Marques de Pombal.Ima i nekih drugih dobrih lokacija,ali ovo je moj predlog zbog blizine metroa,vozova za izlete do okeana,generalno su dobre konekcije.Desavalo mi se da zalutam u africke kvartove i nije prijatno,mada nisam imao problema.Ne znam da li vam je vazno privatno kupatilo ili pristajete i na zajednicko?Ima adaptiranih stanova u sobe sa zajednickim kupatilom uz povoljnije cene,bas te koje ste naveli.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Campo Pequeno je odlican kraj. Nije toliko u centru, ali ima metro, bus koji vozi do Belema, korida u kojoj ima market i gomila mesta sa hranom i kraj gde mi je delovalo da je bezbedno 100%, a verovatno je jeftinije nego u centru.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko neki savet za shoping u Lisabonu, idem sledece nedelje, sta je zanimljivo i povoljno za kupovinu i gde? Ne zanimaju me brendovi koje imam u Beogradu po trznim centrima, to su svuda iste cene po Evropi...

Zanima me i kozmetika... sta preporucujete?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cipele, sandale, čizme, lokalnih (portugalskih i španskih) proizvođača.

Pristojne/razumne cene a vrhunski kvalitet. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam uvek za portugalska vina! :D I kolače.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima! 

Gogo

 

Cipele, sandale, čizme, lokalnih (portugalskih i španskih) proizvođača.

Pristojne/razumne cene a vrhunski kvalitet. 

Gde da to gledam? U kom delu grada? Setajuci svuda ili su po trznim centrima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

https://www.centrovascodagama.pt/en/home/

Ovo je veliki shopping mall uz metro stanicu Oriente,a inače se ne sećam da sam naišao na neki drugi shopping mall u Lisabonu.Mislim da je Lisabon više za uživanje jer je zaista mnogo lepo tamo,a za kupovinu je više Milano,posebno ako se ima dosta para :) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pored ovog sto je naveo Leicester ima jos jedan ogroman koji je onako usput ako te stadioni interesuju.

 

Odmah preko od La Luza. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Gde da to gledam? U kom delu grada? Setajuci svuda ili su po trznim centrima?

Od trga Comercio suprotno od mora ima nekoliko ulica i uličica u kojima je bilo baš dosta prodavnica obuće. Vrv ih je bilo i u molovima ali smo obuću oposlili u gradu, u molovima smo kupovali krpe. Imaš i El Corte Ingles, u Španiji sam u ovom lancu kupovao dosta obuće, vrv je dobat izbor i ovde. 

 

Ovo je veliki shopping mall uz metro stanicu Oriente,a inače se ne sećam da sam naišao na neki drugi shopping mall u Lisabonu.

Ja sam bio u 5 molova/robnih kuća a još ih ima.

Al polako, oženićeš se i ti jednog dana, I nećeš uopšte morati da razbijaš glavu oko lociranja istih. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

divan grad, sjajna zemlja, veseli nasmejani stanovnici, prepuno turista.

U junu mesecu svaki dan prepune ulice zbog festivala, sve okiceno i blista.

hvala mnogo hvala svim clanovima koji su pisali na temu Lisabona, Portugala i Porta, jer su nam puno pomogli i priblizili. sve pohvale i zahvalnost.

pastel de nata, bifana, prego, fado, cascais, bitoque, sardine, bairro alto, alfama. tramvaj 28, 15, ..........ima toliko toga da ne moze sve da stane. samo jedno PREDIVNO SVE i vredi posetite i ove gradove i ovu zemlju divnih ljudi.

Put direktnom avio linijom Zagreb - Lisabon 3h20min u odlasku, u povratku 3h.

Transfer od Bgd do ZG u oba smera. IZmedju Lisabon i Porto AP (Alpha pendular brzi voz 222km/h) za 2h40 min prelazi tu razdaljinu. Polazi iz zeleznicke stanice Santa Apolonia (poslednja stanica plave metro linije na obali) ili Oriente (na crvenoj metro liniji tri stanice od aerdroma). Cena karte za metro 1.5e jedna do 60min, dnevna 6.9e  (samo porvi put zbog kartice inace 6.,40e). Vazi za sve buseve, metro, tramvaje, uspinjace od trenutka ukucavaja 24h. Na vecim glavnim stanicama postoje salteri za kupovinu karata, na manjim stanicama samo automatima, jednostavna kupovina jer ima i na engleskom. Brdoviti grad za setnju kao stvoren. Mnogo toga za videti.

Sintra sa Rossio stanice za nekih 30min, povratna karta 4,5e, za decu upola manje, ispod 4 god ne placaju u vozu za Sintru, Estoril, Cascais i druge gradove, malo starija deca placaju upola cene. Za metro ispod 4god deca ne placaju, a stariju decu puna cena. Cascais isto na pola sata lepe plaze, voda ledara u junu ali moze da se brcka po plicaku u uvalama. Mnogo trznih centara, bas mnogo, stadioni odlicni. Moze do Belema i tramvajem i vozom (2,5e povratna) 3 stanice. Belem kula, Spomenik otkricima, brod za preko reke i krstarenja, manastiri, muzeji i planetarijum.

Deca odusevljena planetarijumom i muzejom galija. Takodje okeanarijum i muzeji za njih predivni, mogli bi po ceo dan tamo.

U svakom parku postavljene bine sa muzikom uzivo i standovi sa hranom i picem zbog festivala u cast njihovih svetaca. fantasticna atmosfera svako vece. Za one koji kupe dnevnu kartu od aerodroma, i hoce da ide u bairro alto, mogu na dve metro stanice BAIXA CHIADO blizu Praca de Camoes ili da sidju na Rossio Restaudores pa sa uspinjacom za koju vazi dnevna karta do parka ALACANTRA sa odlicnim pogledom na Lisabon. Bairro Alto vrhunska atmosfera mali restorani kafanice, barovi, uzivo muzika. Fado moze i u pozoristu da se slusa pored Praca de Camoes, ulica Miscerodia 14, cena karta 18.5e po osobi na drugom spratu. Kad je porodicno sa malom decom , nema mnogo izbora za FADO u klasicnim restoranima, gde obicno pocinje ili u 19 ili 19.30 i mora da se rezervise ranije , sem ako nisu dani festivala koji su ovog puta bili od 1-20 juna. Guzva za tramvaj 28 narocito za pravac ka Alfama. Vodite racuna da kada sidjete, morate d aizadjete na poslednju stanicu i da sacekate sledeci polazak obicno u blizini , ako je kasno, pazite da se ne prevarite i odete do kraja u drugio kraj PRAZERS npr. pa da ostanete bez prevoza tramvajem, jer se desilo grupi slovenackih turista, pa su se vracali peske do centra. Anravno ima bus u vecernim satima u blizini na 30 min npr 774. isto u suprotnom smeru na poslednjoj stanici, U tramvaju guzve zbog turista i slikanja, snimanja, nema ustajanja ni za stare ni za decu, nazalost jer se bore da sednu pored prozora. cirkus. Obidjite i njihov buvljak jer je posve intersantan utorkom ili subotom Feidra ,,(Santa Clara blizu Santa Apolonia stanice, pesaka 5min uzbrdo pored parka i crkve). Bifana i Prego probati u O`TREVO na trgu Praca de Camoes na uglu pored tramvajske stanice i semafora. Gomile pesackih zona ulica sa radnjama, cene kao i u Beogradu. 

Hvala i onim ljudima koji su napisali da se ne nose decija kolica, jer nas je to spasilo. Svuda je kaldrma, tako da je i za kofere nezgodno a kamoli decu u kolicima. Plocice svuda po zgradama, hodnicima, uske ulice. dok je u predgradju standardno blokovi kao i svuda. Odlicna veza metro, bus, tramvaja, uspinjaca (funicular ili elevator) kako ga obicno zovu (npr. uspinjaca povratna karta samo za pravac Restaudores Rossio-PArc Alacantra je 3.8e i radi skoro do ponoci). Ima i jedna sa druge strane od Cais de Sodre stanice ide gore blizu Praca de Camoes (100m od trga ali radi krace do 20h)

Trzni centri Vasco de Gama na stanici ORIENTE, Columbo pored La luz stadiona i stanice na plavoj metro liniji Alto de ,,,,. Probajte njihov liker od visnjevace ginghina ali u malim bifeima gde se okupljau lokalci pored Rossio i pozorista. Veliki broj divnih lokalnih restorana

Na stanici metro Baixa Chiado i manji trzni centar cim se izadje iz stanice.tu u kraju mozete sacekati i tram28

Vreme u junu bilo suncano 18-23C tokom dana, nocu padne temp do 10-12C, padala je i kisica dva prepodneva i tokom noci. Voda u okeanu bila oko 15-16C. Vetar je tu konstantno duvao, tako treba uvek imati duks. Kako kaze moj kolega portugalac, ovo je neobican jun, nikad hladniji nije bio.  kad imate i lokalnog prijatelja, onda jos vise dozivite taj grad i vidite skoro sve coskove i delove koje bi tesko sami nasli. Mnogo im hvala na gostoljubivosti. Hostel u Rua Atalai 150 korektan, lokacija perfektna, tek  toliko za spavanje i tusiranje jer ima toliko toga sto je trebalo obici.

Ima jos gomile informacija kojih cu se sigurno setiti 

jos jednom hvala svim dobrim ljudima, sto su podelili prethodnih godina svoja iskustva i pomogli svima nama. 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratio se iz Lisabona i Porta prije 2 dana, drugi put sam bio u Portugalu. Jos vise odusevljen nego prvi put, ako je to moguce. Ako treba neka info, dok sam svjez, tu sam. Zivjeli!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

Potreban mi je savet... Da li preporucujete Lisabon za putovanje sa detetom od godinu dana? Prevoz bi bio avionski, a tamo bi pokusali da sve obilaske i setnje podredimo detetovim potrebama sa vracanjem u smestaj vec oko 19, 20h? Da li smatrate da bi takav put bio naporan (vezano za obilaske i setnje)? I da li je mesec novembar pogodan za to?

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka