mikipolo

Plaze na Krfu

469 poruka u ovoj temi

Da pitam - jel neko plovio sa Agios Georgios Pagon plazu na Porto Timoni?

Vidim da postoji camac koji te nosi i vraca, ali ne znam cenu...

Izmenjeno (STEALTH)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem uskoro na Krf, pa me zanima da li ima avanturista koji su išli na Jaliskari (Yaliskari) plažu. koja je par kilometara južno od Pelekasa i Glifade?

Video sam da je sva u borovini i to me privlači, ali da pristup izgleda nije baš najsrećniji. Po StreetView i nekim slikama sa neta reklo bi se da postoji uzak put, ali me zanima kakvo je stanje tog puta, i da li je prilaz bolji ako se ide iz zaleđa, od magistrale, sa istoka, ili od Kontojalos plaže, koje je između nje i Glifade?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prema OpenStreetMap imate "normalan" asfaltni put od Pelekasa donekle, a onda nasut put i onda na samom kraju pešačku stazu, a sa druge strane imate isto "normalan" put od kojeg do plaže vodi poduža pešačka staza. Obratite pažnju da je većina satelitskih snimaka Krfa na Google  mapama iz 2017. a StreetView je uglavnom iz 2011, ponegde iz 2014. ili eventualno iz 2019-te, tako da te podatke treba uzeti sa priličnom rezervom, za toliko godina ume štogod da se promeni, OSM sa druge strane ažuriraju entuzijasti na dobrovoljnoj bazi i uglavnom su svi putevi i staze prilično realno obeleženi, treba samo obratiti pažnju na pešačkim stazama na visinsku razliku, dok na mapi sve izgleda idealno u realnosti je moguće da ponegde trebaju merdevine i konopci (kao što i jeste slučaj na pojedinim stazama na Krfu).

 

 

Capturepelekas.PNG

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Prema OpenStreetMap imate "normalan" asfaltni put od Pelekasa donekle, a onda nasut put i onda na samom kraju pešačku stazu, a sa druge strane imate isto "normalan" put od kojeg do plaže vodi poduža pešačka staza. Obratite pažnju da je većina satelitskih snimaka Krfa na Google  mapama iz 2017. a StreetView je uglavnom iz 2011, ponegde iz 2014. ili eventualno iz 2019-te, tako da te podatke treba uzeti sa priličnom rezervom, za toliko godina ume štogod da se promeni, OSM sa druge strane ažuriraju entuzijasti na dobrovoljnoj bazi i uglavnom su svi putevi i staze prilično realno obeleženi, treba samo obratiti pažnju na pešačkim stazama na visinsku razliku, dok na mapi sve izgleda idealno u realnosti je moguće da ponegde trebaju merdevine i konopci (kao što i jeste slučaj na pojedinim stazama na Krfu).

 

 

 

Hvala na odgovoru. I video sam da je StreetView zastareo debelo za Krf, i zato i pitao. A koristim, inače OfflineMaps na telefonu i standardno imam u favoritima Google mapu, Google satelit, Google teren i OpenStreet Cycle/Hike :D, ali nisam znao za ovu osobinu OSM. Sad lepo vidim tamo baš ovo što si i ti skrin-šotovao. Jasno da je izgleda bolje sa severa/zapada.

Hvala još jednom, probaću taj put.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka