baki70

Poslednja država na svetu u koju biste putovali

72 poruke u ovoj temi

Nema zemlje koju bih mogao da stavim na poslednje mesto. Kažu za Somaliju da je najgora za život, Srbija i Bosna najgore u Evropi,Venecuela i Sirija najbednije...ali to nije razlog da ih ne posetim. Nekada je važilo "Koliko jezika znaš,toliko ljudi vrediš". Napretkom tehnologije postoje uređaji koji vam prevode većinu svetskih jezika a postaju sve savršeniji. Tako da danas kažu "Koliko obiđeš sveta,više vrediš". Zato ne treba zanemariti ni jednu destinaciju kao ni jedan kutak na ovoj planeti. Kako ne želim da skrenem sa teme,kao poslednja država u koju bih putovao bila bi...zaista ni jednu ne mogu da stavim na poslednje mesto.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se da sve vredi posetiti, ali pošto je to manje više ne moguće ja imam neke prioritete. Tako postoji i velik broj država koje najverovatnije neću nikada posetiti, odnosno koje su pri dnu spiska. Osim USA, dodao bih tu i Australiju, Kanadu. Nisam ni neki ljubitelj Jugoistočne Azije.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao, i ja ne znam šta bih stavio na poslednje mesto... Za USA grešiš...iako ni ja ne gotivim njihovu politiku...njihovi nacionalni parkovi su EKSTRA!!! A mislim, samo oni kanjoni... nisam ih video uživo, ali... Yellowstone park samo...

plus tamo se nalaze taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaako dobri muzeji !!!

no,o k, ti si napisao šta te zanima a šta ne i spomenuo ovo što i ja

Mene, iskreno, ne privlače Australija i Novi Zeland zbog daljine ali zaista ne bih mogao da kažem ovde ne bih išao

Izmenjeno (Phillippe)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene pa privlaci Novi Zeland, ne znam zasto ali bih jako volela da idem, naspram Australije na primer.

Valjda svako od nas ima neke svoje razloge i sve je to subjektivno.

Ameriku bih posetila samo zbog tih prirodnih fenomena, kanjon, yellowstone, vodopadi... mozda San Francisko ne znam, ostalo me ne privlaci uopste.

Volela bih Irsku da posetim :) I naravno neke Karipske zemlje...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poslednja drzava bi verovatno bila Dubai, Emirati i to. Imam najstrasniji otpor prema ovim zemljama, ove zemlje su mi primer toga koliko je ovaj svet pogresan i iscasen. Plus sto stvarno ne razumem ljude koji idu tamo turisicki da bi se divili najvisim zgradama, celiku, betonu i staklu, besnim automobilima...

Od Amerike imam ogromnu zelju da posetim Ney York, nadam se da cu jednog dana to uspeti, i San Francisko. Ostalo me ne privlaci ni najmanje. Takodje Australija, Novi zeland... njah

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne zaboravi LA. Pored Holivuda,poseta Diznilendu i Univerzal studiju je zaista fascinantna. Amerikanci su majstori za pravljenje atrakcija.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da probamo sa temom koje su to države koje vas ne zanimaju. Ja bih lično voleo da putujem svugde, ali ako bih birao državu koja me najmanje od svih zanima i u koju verovatno neću nikada otputovati to je onda USA.

Baki, kad bih imala sve vreme ovo sveta a isto toliko sredstava, verovatno bih ceo svet proputovala, pa cak i na mesta koja me ne zanimaju preterano,ali u nisam u takvoj poziciji.Neki naši turisticki vodici su bili u preko 150 zemalja sveta, ali takvih je ipak malo i to je u bilo u funkciji posla, i mnogo im zavidim na tom iskustvu,

Malo da se osvrnem i na USA koju spominjes u uvodnom postu, Otišla bih tamo samo zbog velicanstvenog kanjona Kolorado i Yellowstone parka.

Poslednja na spisku je Ruanda jer ne mogu emotivno da podnesem tkz genocid turizam. I jos nesto, sto će mnogima verovatno delovati cudno, nikad ne bih išla na krstarenje morima, jer me plaše brodovi... kao da su avioni manje opasni, :hahaha: ha, ha, ali svako ima neki svoj razlog.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ Phillipe - Nema tu grešim, ili ne grešim, radi se o afinitetima, interesovanjima. Slažem se za te nacionalne parkove, to sam i naveo kao jedino što bi me tamo privuklo. Što se tiče muzeja, verujem ti, međutim nije to nešto što bi prelomilo. Recimo, Berlin je grad u kome nisam bio, a išao bih tamo pre svega zbog njegovih muzeja. Da budem iskren u poslednje vreme sam smanjio sa obilascima muzeja na putovanjima. Najčešće obilazim samo delove muzeja, odnosno arheološke postavke. Primer u Kunsthistoriše u Beču, obišao sam detaljno samo deo gde je arheologija, a nisam išao gde je slikarstvo. Znam ja da tamo ima i Brojgela i Rafaela i da je to super, ali mene ne zanima slikarstvo. Jbg kad sam isključiv. Inače, pošto sam bivši muzealac, volim u šali da kažem da sam se više puta napio po muzejima, nego što je prosečan Srbin puta bio u muzeju. :D

@lepršava, tako je svako ima razloge zašto ga nešto zanima i slažem se da je to subjektivno.

@maloprase, uh zaboravih na Emirate, takođe su pri dnu moje liste. Jedino što odande često ima dobrih avionski veza za dalje, pa to može biti razlog da jednog dana ipak tamo odem.

@Zoran, uf Diznilend, Holivud, Univerzal studio, bez ljutnje, ali kada bih kojim slučajem ikada otišao u USA, na ta tri mesta ne bih ni mrtav. Naravno, nemam ništa protiv ljudi koje to zanima. Verovatno bi se dobar deo ljudi smorio obilazeći mesta koja su meni bila interesantna na putovanjima. Kao što rekoh zavisi od interesovanja.

@ljerka, krstarenja, gde me nađe, na to ne bih pristao ni besplatno. Gledao sam pre par godina program nekog krstarenja Mediteranom, pa to je užas 70% vremena se provede na tom brodu, a onda imaš 4 sata u Atini, 2 sata u Izmiru itd. Šta će čovek da vidi za 4 sata u Atini ??

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

baki,

:) ovo ja kao da sam pisala za krstarenja, ne znam šta bi me moglo naterati na to.

Izmenjeno (shania)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Albanija.....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e da, dobro ste me podsetili za krstarenja, ne bih ni ja!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Баки, ел може две? :hello:

1. Индија

Ништа ми се тамо не свиђа. Ни народ, ни менталитет, ни клима, ни храна, ни природа, ни политика. Додајем да ми не пада на памет да одем тамо и добијем паразите и остале амебе, јер би ме то дотукло и ментално и телесно.

2. Кина

Ништа ми се тамо не свиђа. Ни народ, ни менталитет, ни клима, ни храна, ни природа, ни политика. Додајем да је земља презагађена и (према речима моје деце) све је лажно и полулажно.

Ето.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Баки, ел може две? :hello:

A, ja planiram u obe od te dve. U Indiji akcenat na Radzastan, a u Kini njen Ujgurski deo i Taklamakan pustinja. :hello:

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bi isla svuda, i u Tunguziju i u Przogrnce ... da se moze. A sad stvarno, ne bi isla tamo gde je nestabilno, gde su borbe i ratovi. Eto to je moj jedini kriterijum. E sad liste prioriteta su jedno, mogucnosti i izvodljivost drugo... A zavirila bi svuda, pa neka je to i Amerika koja me nesto bas ne privlaci. Na krstarenja ne bi ni ja, previse mi je to nasminkano, sve te vecernje toalete, vecere sa kapetanom, glupe animacije putnika i debelo more. Koje volim, ali kopno mi je draze, a to kopno ako je uz more... Pa jos ako na tom kopnu ima gomila kamenja preostalih od starih civilicacija... Zao mi sto ne odoh nikada u Siriju, to mi je bas onako tuzno. I zbog njih i zbog mene.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka