wladinho

Put do Evie kolima

70 poruka u ovoj temi

Obzirom da ova destinacija zadnjih par godina ide uzlaznom putanjom, barem za nas iz Srbije, ne bi bilo loše da sama iskustva oko putovanja kolima do letovališta na Evii smestimo u ovu temu. Ja sam ove godine blizu odlaska tamo, pa ću informacije sa vama podeliti kada ih budem imao, ali bih do tada i ja voleo da saznam neke detalje vezane za put. Putarine, da li se mogu bezbolno izbeći (kao što je bilo pre par godine na potezu od Platamona do Soluna), stanje puteva itd . . . Jedino što znam zasigurno je da se na sajtu http://www.ferriesglyfa.gr/ mogu saznati detalji o trajektu koji ide do Agiokambosa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put do ostrva nije toliko naporan, ali mene je nekoliko faktora usporilo pa mi se nešto mnogo odužilo. Na dan polaska mlađa ćerkica dobije temperaturu, pa i to što sam planirao da spavam popodne, proveo sam u čekanju lekara da je pregleda i da nam kaže šta je uzrok. Na kraju je ispalo da joj rastu zubići i da je malo crveno grlo, ali dobismo zeleno svetlo za polazak uz upotrebu antibiotika zbog grla jer ipak idemo na put pa da nas ne sačeka obilazak lekara čim stignemo. Krenusmo iz Beograda oko 23h, a sam put do ulaska u Grčku je standardno dobro prošao. Gužve nije bilo nigde, a zadržavanja na granicama ukupno 30-ak minuta. Pošto su, nažalost, deca spavala neujednačeno i na smenu zbog nervoze mlađe, stajali smo malo češće pa nam je to produžilo put. Do Volosa put ok, a nakon toga pljusak kakav u životu nisam video. Nisam stajao, ali sam jedva vozio koja je to količina vode bila i na putu i po celom autu. Kada je stala nakon 15-ak minuta, ponovo se razvedrilo kao da ništa nije ni bilo. Skrenusmo sa auto puta ka mestu Glyfa, odakle kreće trajekt za ostrvo. Predeo od auto puta pa skoro do Glife je fenomenalan za vožnju. Put večim delom kao staklo a predeli okolo zeleni kao na slici. Stigosmo do Glife na trajekt, ukrcasmo se na sledeći polazak koji smo čekali nepunih sat vremena, jer su polasci na svaka sva sata, pa tako za nekih 20-ak minuta stigosmo na ostrvo. Od Agiokamposa do Pefkija ima 20 km, ali je put na pojedinim deonicama loš pa smo se malo vukli do tamo. Što se tiče putarina, one u kompletu iznose 15.4 eura + 21 euro za trajekt. Izbegavanje prve dve putarine ne preporučujem jer se mnogo produžava putovanje, dok je sada obilazak putarine kod Leptokarije malo duži nego prethodnih godina, ali i dalje može da se obiđe sa 10 minuta dužim putovanjem. Naredne dve putarine, pre i posle Tempija se obilaze jako lagano i produžavaju putovanje nekih 15-ak minuta. Obilazak naplatne rampe Moschochori zahteva silazak sa auto puta u mesta Nea Lefki, Moschochori i Nea Perivoli, ali obzirom da je ta naplatna rampa 4 eura, vredi što sam putovao 20-ak minuta duže. Putovanje sam produžio ukupno za nekih sat vremena i uštedeo 9.4 eura. Bolje za te pare pivo i sladoled, nego dušmanima da ostavim. Jedino što me je iznenadilo je nova naplatna rampa na silasku sa auto puta prema Glifi, a cena je 2.6 eura. Policiju tokom puta nisam video nigde, pa čak ni na tim obilaženjima putarina. Sve u svemu, putovao sam 12 sati zbog novonastale situacije, ali je sigurno moglo i za 10 da je sve bilo u redu.

Za dodatne informacije oko putovanja kolima, slobodno pitajte ako sam nešto zaboravio da kažem!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na informacijama, muz i ja se spremamo da krenemo sledece subote ka Eretrii.Pošto idemo nešto južnije na ostrvo, ici cemo preko mosta a ne trajektom. Takođe, mi cemo ici preko Bugarske (poseta familiji u Sofiji), i tamo ćemo prespavati. Kroz Bugarsku posle nastavljamo ka Grckoj, tako da cemo imati informacije i kako je ici tim putem, ukoliko nekoga bude zanimalo. Znamo samo da je put preko Bugarske, sve zajedno, duži za 83km nego preko Makedonije. Ono što je dobra stvar je da u tom slucaju ne mora da se kupuje zeleni karton. E sad kakav je put, videcemo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa svi koji su išli na Tasos preko Bugarske su već opisivali taj put, a vi svakako idete na taj prelaz pa prema Solunu i dalje Aegean autoputem. Ako vozite auto na dizel, onda vam cene variraju od 1.29-1.45 eura, tako da ako obilazite one naplatne rampe onda taman možete da sipate kada budete obilazili Larisu.

Evo je ruta kojom sam ja išao od Evzonija :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, ova mapa je prilicno korisna. Juce mi isto drugarica rece da na auto putu do Atine ima mali milion naplatnih rampi. Jedno pitanje, da li i u Grckoj vazi pravilo da je gorivo jeftinije na pumpama u gradu nego na auto putu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hello,

kakva je situacija sa plinom na pumpama,na putu za eviju?

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veruj mi da nemam pojma. Sipao sam gorivo na izlasku iz MK, pa sam tek na Evii sipao sledeći put. Imaš android aplikaciju "Fuel price in Greece", gde imaš pumpe i cene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče putarina, one u kompletu iznose 15.4 eura + 21 euro za trajekt.

Da li je ovo za 1 smer i bez izbegavanja naplatnih rampi. Da li možda znaš kolika je mostarina, jer mi putujemo na jug Evie. Put si produžio za sat vremena da bi uštedeo 9,4 evra, ne čini mi se kao neka ušteda, koliko je goriva više otišlo za tih sat vremena, ispada ušteda od 2-3 evra, a na dalek put sat vremena je mnogo produžiti, možda grešim? U svakom slučaju mnogo hvala na iscrpnom izveštaju, koristiće nam, pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

P0zdrav .Mozete li da mi objasnite od Platamona kako stici do Eretrije?Gde se ceka trajekt, koliko traje voznja ?Hva

la

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Eretriju je bolje ići na Halkidu preko mosta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima Sat patrola iz 2013 sa detaljnim objasnjenjima puta za Eviju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo linka za Sat patrolu put do Evie

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za mapu, verujem da će biti od koristi !!!

Izmenjeno (nesha274)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Što se tiče putarina, one u kompletu iznose 15.4 eura + 21 euro za trajekt. Izbegavanje prve dve putarine ne preporučujem jer se mnogo produžava putovanje, dok je sada obilazak putarine kod Leptokarije malo duži nego prethodnih godina, ali i dalje može da se obiđe sa 10 minuta dužim putovanjem...

Da li je ovo cena putarine i trajekta u oba pravca ili u jednom ? Sa ili bez izbegavanja ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26993
    Ukupno tema
    905537
    Ukupno poruka