mazalo75

Smestaj na Krfu u sopstvenoj reziji

127 poruka u ovoj temi

A po mom iskustvu je najbolje ići bez agencije.

Prošle godine u Dasiji je naš 7 plaćalo smeštaj od 10 do 15 E dnevno/osobi u drugoj polovini jula.

Ti tvoji rođaci nisu morali da budu na istom mestu, a i te "jedne godine" 900 Evra bi koštao verovatno samo u Chandrisu.

Nego kad agencije pišu post...

Bar je Krf ogroman i mesta ima koliko hoćeš, neko će možda i da se upeca na ove fore.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako kome odgovara, nekome ovako, nekome onako, zavisi sta trazis, kakav smestaj i na kojoj lokaciji. Nekome je bolje da unapred nadje smestaj, preko agencije ili samostalno, ne bitno. Meni je recimo bolje da unapred znam gde idem, jer ne zelim da se cimam posle tolikog puta i jos da trazim smestaj na licu mesta, dok se zena i dete kuvaju u kolima.

Ne treba ubedjivati ljude ni u jedno ni u drugo, vec samo izneti svoja iskustva. Jeste Krf ogroman ako ti je svejedno gde si smesten, ako trazis nesto odredjeno (kvalitet smestaja, lokaciju), onda bas i nije.

Izmenjeno (Igor Lukač)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Dassiji na bum nađosmo smeštaj, 3+1 studio, vrlo blizu plaže, odmah iza Dassia Beach hotela,

40€/noć sa sve klimom. Posteljina menjana na 4 dana. Vrlo skroman smeštaj ali čist, pristojan.

Bili smo 12 dana i u principu smo zadovoljni. Dasia ništa posebno, mesta na severu Krfa (Roda, Ahravi,Sidari...)

čini mi se jeftinija i za smeštaj i za vanpansion bilo koje vrste. Prodavnice i kafane su im jeftinije od npr. Dasije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krenuli bi smo na Krf autom, ali nikako da nadjemo odgovarajuci smestaj preko agencija i booking-a :'( . Iz vasih postova nikako da se odlucimo koliko je mudro da na licu mesta trazimo smestaj ! Da li su cene nize nego preko nasih agencija i gde je najlakse naci smestaj?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram sa drustvom da idem na Krfu tacnije u mestu Kavos. Mladi momci nas sedmorica. Rasputali smo se o mestu i to je ono sto mi trazimo. Idemo sopstvenim prevozom. Pa me interesuju neki detalji.

Da li ima neko mesto pored Kavosa gde su cene smestaja jeftinije?

Koliko kosta tajket u jednom pravcu i povratna karta za kola i po osobi do nekod mesta na jugu Krfa na nam bude sto blize?

Do koje se luke na Krfu saobraca trajekt?

Na koliko sati se trajekt saobraca?

Kolike su cene smestaja u Kavosu?

Hvala unapred! :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za IvanuR ;

Svakako preporučujem odlazak na bum ali bih svakako pokušao da izbegnem špic sezone.

25.jul-15.avgust po mogućnosti preskočiti, tada su najveće gužve.

Na licu mesta je mnogo lakše se odlučiti jer sve vidiš, udaljenost od plaže, blizina marketa,šetališta .. kakav je smeštaj itd.

Obavezno cenkati se jer značajno se može spustiti cena.

Ako idete preko agencija gledajte last minute ponude.

Obavezno dobro isplanirajte put jer ako idete na bum teško je naći i cenkati se za smeštaj u 9 ili 10 uveče.

Ne zaboravite da čim pređete Grčku granicu dodajete 1 sat a pritom da napomenem da trajekt od Igumenice do Krfa ( i obratno)

klacka gotovo cela 2 sata. Ja sam prespavao na Dojranu i nastavio put. Od grčke granice do Igumenice ima 370km. Put je dobar.

Vrlo mi se dopalo mesto na severu - Ahravi, jedino što nije peščana plaža....

Kavos info;

-do Kavosa je najbolje doći trajektom Igumenica-Lefkimi , bliže,brže i jeftinije, ne znam tačno cene

-trajekt do Lefkimija sigurno imaš, u najgorem slučaju , na svaka 2 sata

-nisam se raspitivao za cene smeštaja pa ti po tom pitanju neću moći pomoći

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A po mom iskustvu je najbolje ići bez agencije.

Ti tvoji rođaci nisu morali da budu na istom mestu, a i te "jedne godine" 900 Evra bi koštao verovatno samo u Chandrisu.

Nego kad agencije pišu post...

Bar je Krf ogroman i mesta ima koliko hoćeš, neko će možda i da se upeca na ove fore.

Godina je bila 2010. Mesto Moraitika. Nas je bilo petoro. 5*18e*10 dana, dobije se rezultat koji se dobije. :neznam:

Moje iskustvo i preporuka za sve koji su u nedoumici je da koriste internet, ukoliko preko neke agencije ili bookinga ili preporuke prijatelja (ili kako god) nadju cenu smeštaja koja je 11-12e ili niža, po osobi, po danu rezervišu to i ne razmišljaju. Tu cenu na licu mesta, mogu da pronadju samo uz mnogo pešačenja, cenkanja ili uz mnogo sreće. U mnogo si boljoj pregovaračkoj poziciji dok si u svojoj udobnoj fotelji, nego posle 10 ili 12 sati puta, kad si mrtav umoran i jedva čekaš da se smestiš i istuširaš.

Ponavljam moje iskustvo je takvo, dozvoljavam da drugi ljudi imaju drugačija iskustva :thankyou2:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, planiram sa suprugom i jos jednim parom u julu na Krf kolima. Prvo smo gledali da rezervisemo nesto ali zasad je vecina za to da idemo na 'bum!',da odemo dole i nadjemo sami. E sad, za 10/11 dana, fond za smestaj za nas 4 je ukupno 600E. Da li mozemo uopste u to vreme dole da nadjemo neki studio ili apartman za te novce? Hvala unapred. Saveti su vam svi odlicni i opet vise verujem preporuci nego agenciji :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nacices sigurno za te pare,mada je malo nezgodno posle duze voznje i trajekta da trazis smestaj..

Mislim da i odavde mozes da rezervises ili preko agencije nadjes smestaj..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlicno, hvala na odgovoru. Mislili smo da negde u Makedoniji, pred granicu napravimo pauzu i prenocimo tako da trazenje smestaja ne bi trebalo da bude problem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zojs, nasi prijatelji, dva para i jos jedna starija zena, bili su smesteni u Rosalia apartmanima, tu smo i mi bili u isto vreme ali u studiju. Znam da su placali 60 evra dnevno, a smestaj je vrlo korektan, ima bazen. Nalazi se u Gouviji, pozicija je sjajna za obilazak ostrva, svuda se lako i brzo stize, jedina mana mu je to sto je udaljen od plaze, tj. u blizini nemate ni jednu pristojnu plazu, najbliza je u Dasiji a do nje imate bar 5 minuta kolima.

Ja ne bih isla na bum osim ako nisam sigurna tacno u kom mestu cu traziti smestaj, Krf je veliko ostrvo

A uz put smo spavali u Bitolju u Sumskim fenerima, odlican smestaj, uz put, na samoj granici, a na tom prelazu nema nikad guzve, predje se za 5 minuta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za obilazak Krf najbolju lokaciju ima Dasija (a ima i plazu ako vas mrzi da se taj dan vozate). A uvece ste za manje od pola sata u gradu cca 12km

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiramo sa porodicom troje dece 4.9 i 16 pocetkom avgusta na Krf kolima. Dosad smo uvek isli na Tasos sad bismo pogeldali nesto novo, da li ima neko preporuku koje mesto nam vise odgovara, trazili bi pescanu plazu u hlad i neko mirno mesto.I peporuka da li preko agencije ili mozda ima i na Krfu neko iz Srbije kao Nikana na Tasosu da nam pomogne. Unapred hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili u Kaloudis apartmanima u Dasiji. Za svaku su preporuku. Pre su bili u ponudi agencije a ove godine ih nema. Verujem da je moguce samostalno ih rezervisati jer imaju svoj sajt za rezervacije. Blizu su plaze, 2-3 min. Jos blize su i Aleksandra studiji. Oni su u ponudama nekoliko agencija ali je mozda moguce rezervisati ih i bez prevoza. Plaza je mesovita sljunak i na jednom delu pesak. Ima hladovine. Ako idete kolima najbolje plaze su na zapadnoj strani. Tamo su uglavnom hoteli, mada je moguce i samostalno naci neke apartmane. Mada zbog lepsih plaza mozda je i smestaj skuplji. U Dasiji je smestaj povoljan. 1/2 Studiji su od oko 270€ po osobi za 10 nocenja i avionsku kartu. Dasija je blizu grada Krfa i ima odlican polozaj za obilazak ostrva, odlazak u aqua park. Uvece se bez problema stize u grad za nekih 15~20 min

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i nekoliko slika iz Dasije i Kaloudis apartmana

Deo Dasije oko Kaloudis i Aleksandra apartmana

dassia-kaloudis-i-alexan.jpg

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka