shmizllica

Prtljag i licni prtljag

541 poruka u ovoj temi

Jaaaao, zar je moguce da se tako bacakaju ti koferi. Inace u pravu ste za te letove ka Africi.Ako nekog zanima info u vezi laptopa, muz ga je nosio u rucnom prtljagu, i nisu trazili da se prijavi, pitali smo. A ljudi stvarno svasta nose kao rucni prtljag, pored nas su sedeli neki seljaci sa ogromnom torbuljinom, koju su drzali ispod nogu, kao u svercerskom busu. Inace jos savetujem, da ne biste i vi sedeli razdvojeno od partnera, naglasite to na cekiranju. I obavezno umotajte kofer.

,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ljudi stvarno svasta nose kao rucni prtljag, pored nas su sedeli neki seljaci sa ogromnom torbuljinom, koju su drzali ispod nogu, kao u svercerskom busu. ,

Pa šta ako sam je držao ispod nogu?!

Šalim se stavio sam je gore u boks-šta da radim kad bi svi hteli one stoličice iz Egipta, a ja mogu samo jednu ili dve po letu da prošvercujem...

Šalim se, lepo je, "koferasto" uvek upakovano. Jedna stoličica, a izmedju one drvene sklopljene konstrukcije-kožna jakna :D

U crnoj, platnenoj vreći, jako kompaktno&elegantno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma gde ste nasli te stolice, ja to nigde nisam videla, uzela samo neku keramiku, i navlaku za tabure, a ne znam ni kako cu to, moram u rucni...

Izmenjeno (ciki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da ne kažem sad da ih ima SVUDA, ali nije ni daleko od istine. Cena 7,8,9,10 eura, kako kod koga.

Lep poklon za te pare, impresivno deluje onako kad ga izvadiš, a neko očekuje papirus ili šolju...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da ne kažem sad da ih ima SVUDA, ali nije ni daleko od istine. Cena 7,8,9,10 eura, kako kod koga.

Lep poklon za te pare, impresivno deluje onako kad ga izvadiš, a neko očekuje papirus ili šolju...

Auuuuu Nikola, pa ja u Tunisu a ti u Egiptu, :lol: No dobro, zapamticu to ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:)

Aaaa....

Pa ok, u Tunisu imaš one stočiće! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Večeras putujem za Hurgadu. Idemo muž, dete od 3 god (plaća punu avionsku kartu) i ja. Zanima me, ako neko zna, da li pojedinačni kofer sme da ima 20kg (sve što premašuje se naplaćuje 5eur po kg), ili zbir naših kofera sme da bude 60kg (3 x 20kg)?

Naime, da li je bitno da to bude 20+20+20 da ne bismo platili penale, ili se gleda zbir pa je nebitno, i koferi mogu da se pakuju i 25+25+10?, ili u mom slučaju 27+10?

Moj slučaj (27+10) je daleko od 60kg, ali ako se plaćaju penali na taj od 27kg, to je bacanje para (7x5=35eur), prepakovaću se.

Unapred zahvalna!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da moze, ali je bitno da se zajedno cekirate i dodjite na aerodorm sto pre. Ako medju prvima predate znaju da pogledaju kroz prste. Moj rekord je (na komercijalnom letu) 25kg bez doplate

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prepakujte se i stavite ispod 20 kg po koletu jer njihove vage nisu ko nase :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Hurgadu i čarter...ne znam, tu i inače ima dosta elemenata ko u Ko to tamo peva...

U drugim varijantama se ne gleda ukupni zbir već pojedinačna težina kofera. Jer radnici koji manipulišu tamo iza njima neće da dižu teži kofer od propisanog. Inače ako se nešto ušinu zbog toga onda tuže kompaniju i uzmu im velike pare.

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nazvala sam JAT u NS, neki tunjavi, bezvoljni čika mi je rekao MI NE RADIMO ČARTERE, MOGU VAM DATI BR U BG. Pitam za kesice za tečnosti za ručni prtlajg, pošto mi se juče mama vratila iz Engleske i rekla mi da nema kesica, a on mi kaže PA KAKO JA TO DA ZNAM? smiley35.gif

Onda nazovem divnog, predusretljivog čiku u BG, koji mi objasni, da JAT pravila nemaju veze sa pravilima na Čarterima. U JAT-u je pravilo 20kg, sve iznad se plaća, a da na čarterima takve stvari određuju turističke agencije.

Nazovem rurističku agenciju, raspevana i vesela teta mi saopšti "20 kg". smiley4.gif

Uglavnom, prepakovala sam. Veliki kofer ima 20kg, a mali neće imati toliko.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Hurgadu i čarter...ne znam, tu i inače ima dosta elemenata ko u Ko to tamo peva...

U drugim varijantama se ne gleda ukupni zbir već pojedinačna težina kofera. Jer radnici koji manipulišu tamo iza njima neće da dižu teži kofer od propisanog. Inače ako se nešto ušinu zbog toga onda tuže kompaniju i uzmu im velike pare.

Mislim da ovo nije tacno, barem ne na komercijalnim. Kada kofer ima preko 22 oni stave crvenu nalepnicu na njega na kome pise da je tezak i to govori radnicima da trebaju da obrate paznju/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U prtljag koji ide u avion, ne mislim na rucni, da li smem da stavim naprimer 1 litar alkoholnog pica, sprej za kosu, parfeme.. ?

Koliko je max. dozvoljeno tekucine nositi u tom prtljagu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može, a količine su regulisane carinskim propisima zemlje.

Za neke...uobičajene količine alkoholnog pića i laka za kosu...slobodno koliko vam treba...što se tiče tih max doza - pogledajte na netu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li to sve mora biti upakovano zajedno, npr. u nekoj kesici u velikom prtljagu? (Parfem, pice..)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka