shmizllica

Prtljag i licni prtljag

541 poruka u ovoj temi

S obzirom da svaka kompanija ima svoja pravila, nije lose naglasiti pravila onih low cost kompanija s kojima najcesce putujemo.

Wizzair

-rucni prtljag dimenzija 55x40x20, tezina ne sme preci 10kg, ukoliko odstupite doplata je 35 evra

-cekirani prtljag do 32kg

EasyJet

-rucni 55x45x25, tezina je neogranicena

-cekrani do 20kg

Ryanair

-rucni 55x40x20, do 10kg

-cekirani - za jednu torbu do 15kg placa se 15 evra, do 20kg 20 evra; ukoliko odstupite platicete 20 evra za svaki kg

Vazi za sve nabrojane kompanije:

-kao rucni prtljag mozete imati samo jednu torbu, to se odnosi i na kameru, laptop i sl.

-sto se tice tecnosti ona se moze poneti i u rucnom prtljagu i to u pakovanjima od 100 ml

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam 22.06.letela za Dortmund, a 01.07.se vratila. Neverovatno je kolike su torbe i to po nekoliko njih ljudi unosili u avion i da im niko nije pravio problem. Iskreno, i moj ranac je bio malo veci na povratku. Probala sam da ga stavim u onaj okvir, ali nije bilo sanse, ali je prosao!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Maximum 20 kg...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po karti ide 20 kilograma, mi kada smo se vraćali iz hurgade, dečkov kofer je bio preko 30 kg, ali smo sa prijateljima stavili na vagu kod check ina i dali 4 karte i onda to računaju kao maximum 80 kg.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nas dvoje smo imali dva kofera jedan od 20kg, drugi od 30kg i niko nam nije trazio doplatu. isli smo od 26.07.-5.8. ove godine :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

30 kg limit ... to je dovoljno jedino ako ne nosite i zimsku garderobu :)

inace pre poletanja se izracunava tacna kilaza prtljaga u nekim zemljama (naprednim) se i putnici mere , pogotovo ako se ide manjim avionima koji ne mogu da iznesu toliki teret pa mora sve u gram da se zna . Bilo je padova proteklih decenija ali manjih prevoznika upravo zbog kolicine prtljaga i nemarnosti posade i radnika . Imate na you tube u ,emisija se zove Air crash ..jedna od epizoda govori o tome . U svakom slucaju verujem da je to razlog ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li moze tih 20 kg prtljaga po osobi da se rasporedi u npr. 2 koferceta? :cool::cool: :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao,

htela bih iz Pariza sa sobom u Beograd poneti jednu Bonaparta antiko stolicu,koju kupih na buvljaku...i jedno ogledalo...da li ce mi praviti problem na aerodromu? Ima li ko iskustva..mislila sam je lepo zastititi medju garderobom, i zapakovati nekako u neku veliku torbu...tipa onih svercerskih , pa jos malkice vecu...i strpati kao prtljag..stolica nije restaurirana, i dobila sam je vrlo povoljno...ali ne znam da mi ovi na aerodromu ne prave problem?Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim za hitan odgovor!

Sutra ujutru putujemo WizzAirom za Holandiju.

Kupili smo kofer dimenzija 55x40x22 i planiramo da ga unesemo u avion kao ručni prtljag. S obzirom da je na njihovom sajtu napisano da max dimenzija ručnog prtljaga može biti 55x40x20 pitamo se da li će nam tih 2cm praviti problem?

Takođe interesuje nas da li da dezodoranse od 150ml stavimo u ručni prtljag ili u kofer koji ide u box sa ostalim prtljagom? Isti problem nam pravi i krema za lice od 50ml, pasta za zube od 75ml i parfemi u staklenim bočicama.

Pa pa paranoja :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je taj kofer i mozete ga komotno u licni prtljag.

Sve ostalo obavezno u prljag staviti, da vam ne bi pravilo problem. Mozete bas nesto ako je vazno i neophodno i za to dobijete kesicu koja je namenjena za pakovanje takvih stvari.

Ne zaboravite, makazice, pincete, turpiju ...obavezno dole u glavni prtljag. U suprotnom, zavrsice u kanti za smece.

Sretan put !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam na brzom odgovoru!

Pisaćemo kako nam je bilo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pakovanja do 100 ml mozete slobodno i u rucni. Uzecete na aerodromu providnu kesu sa zip zatvaracem, a mozete poneti i od kuce one providne za zamrzivac, nece praviti pitanje. Sto se tice kofera, nemojte slucajno da ga prepunite kako biste uspeli da ga ugurate u metalni boks ukoliko to od vas budu trazili!

Srecan put i lep provod vam zelim!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pisaćemo kako nam je bilo :)

Ocekujemo rado :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz prve ruke:

Osoblje koje je vršilo boarding nije tražilo da stavljamo ručni prtljag u za to pripremljeni ram. Ljudi su u avion unosili tašne čije su dimenzije prelazile 55x40x20 bez ikakvih problema. Problem se pojavio kada su te tašne hteli da smeste u boksove iznad sedišta :)

Što se tiče bočica sa vodom tu su Holanđani bili nemilosrdni. Svaka bočica sa tečnošću iz ručnog prtljaga je završila u kanti za otpatke. To su uglavnom bile bočice od 0.5L. Pretpostavljam da one od 0.1L nisu predstavljale problem - verovatno zato što nikom na pamet nije padalo da nosi vodu u ambalaži čija zapremina odgovara zapremini čašice za rakiju :).

O ostalim utiscima pisaću na drugim diskusijama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima... molim vas za pomoc :nea: .

Putujem na letovanje na Zakynthos i zanima me da li je (posto nas aranzman ne obuhvata obroke) dozvoljeno u prtljagu nositi nesto od hrane, kao npr. tunu u konzervi ili neku prsutu i sl.

Mozda je pitanje glupo ali nekada sam gledala na TV-u da na Novom Zelandu kaznjavaju putnike ako sa sobom donesu cak i neku vocku (npr. bananu). Nikada do sada nisam putovala avionom pa ne znam kako to ide.

Hvala unapred na odgovoru.

pozdravcic svima :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka