zlatkovicandreja

Agios Nikitas

1106 poruka u ovoj temi

@Trag Ne mogu da verujem da se odjednom toliko promeni vreme na lose. Gledala sam od sredine septembra sve lepo, nema pravila. Nama je svih 10 dana bilo pretoplo, ni vetar ni nista, a cula sam ljude da su im pocetkom avgusta bile prohladne noci. Mi nismo mogli spavati od vrucine. Nadam se da ce vam se prolepsati uskoro, i da uspete sto vise da obidjete. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa Solveig za vilu Iris, zaista pristojan smjestaj, zadovoljni smo. Peskiri se mijenjaju 5. dan, posteljinu nam nisu mijenjali, ne znam da li zbog toga sto izgleda cista. Uglavnom, nije nam to ni bitno. Na terasama sto i stolice.

Komaraca trenutno nema, mi takodje spavamo sa otvorenom terasom (inace bi bilo zagusljivo), sjedimo navece na terasi, nijedan me nije ujeo, a inace ne mogu proci bez toga. :D

Noci su hladnije, pa i pred zoru bude bas hladnije, osjeti se u snu. 

Mi wi-fi imamo u sobi, blize terasi i dobar je signal na terasi. Steta sto kod svih nije tako, bez veze je ako je neko platio i ocekuje dobar signal, kao sto i pise.

Vecerali smo u par taverni, zadovoljni smo hranom, punjene lignje oko 12e, grcka salata 5-6e, mijesani rostilj (pomfrit, kobasica, svinjski file i pljeskavica) u Maistrosu 7,5e. Spagete bolonjez oko 7e, piletina u paradajz sosu sa rizom (zaista velika porcija) 10e -taverna prije Maistrosa, ne znam kako se zove, ima vecu bastu natkrivenu.

Palacinci u Maistrosu (samo navece) takodje okej, 2 i po evra sa evrokremom, + banane 3e.

U nastavku fotografije smjestaja

 

20160903_113314.jpg

20160903_113323.jpg

20160903_113335.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da nastavim dalje. Posle Megali Petre popeli smo se do Kalamitsija pa odatle uzbrdo pa levo ka Exantia selu gde je restoran Rachi. Ako skrenete desno nastavljate ka Vasilikiju i plazama na jugu. Put je dobar, ali prilicno vijugav i dosadan. Idete bas dosta uzbrdo do sela. Samo selo po sebi nista specijalno, nije bas sacuvalo previse autentican izgled, a restoran jeste lepo sredjen i za ljubitelje detalja fino mesto da se odmori, pogleda zalazak i ko ima srece mozda ulovi mesto za veceru. Medjutim kada smo videli koliko ljudi ceka (bespotrebno, jer sigurno niko od onih koji su zauzeli mesto nece ustati pre zalaska) odustali smo od restorana i samo uzivali u pogledu sa terase pored. Iz Exantie nastavljate na dole ka Katizmi i onda do Agiosa. 

Obisli smo i Porto Katsiki kolima, ponovo magistralom donekle, pa se posle odvajate na uzi put ka Gialos i Porto Katsiki plazama. Do Gialosa nismo isli jer je nekoliko ljudi obavestilo da se put radi pa je zatvoreno, a do Porto Katsiki nastavljate dalje krivinama koje nisu tako strasne kao do Megali Petre. Put je dobar, usput imate mnogo tezgi sa domacim lokalnim medom, maslinovim uljem i slicno, pa preporucujem onima koji zele da pazare domace, da na tom putu pronadju ono sto im treba. Bolje nego u prodavnicama svakako. Videcete usput i kosnice i slicno, a put prolazi kroz sumu i zimzeleno drvece, pa je miris na putu do Porto Katsikija fantazija. Videcete u selima usput simpaticne restorane sa terasama ka moru i super pogledom (po nama bolji izbor nego Rachi) a u jedan smo i svratili u povratku na brdu bas visoko izmedju drveca i sa krovom od trske i palminog lisca. Opisala sam detaljnije na temi Taverne. 

Porto Katsiki ujutru deluje impozantno, boja naravno nestvarna. Nazalost nema vise stepenista do stene preko puta za pogled i fotografisanje. Postoji nekih 4 mini kafea, koja su u stvari kombiji koji prodaju hranu i pice ali ispred svakog postoji tenda pa se mozete skloniti kada je bas pakleno napolju. Povoljnije je nego na nekim drugim plazama. Postoji jedan toalet na parkingu, mada je toliko odvratan da ga ne bih preporucila :angry: Pogled odozgo je fenomenalan i plaza je lepa ali samo ujutru i kasno predvece. U toku dana je uzasna guzva, previse ljudi zaista, i nekako plaza izgubi poentu i nije ni malo lepa. Brodovi koji pristaju sa turistima pre podne samo naprave stroku u vodi i generalno nije nam bas nesto bilo lepo u tom periodu guzve. Plaza jeste divna, ali posle Megali Petre i te intime, ili Milosa zaista pretrpana. Inace postoji restoran iznad malo u brdu koji cak radi dostavu na plazi. Narucite kod njih na obelezenom mestu, i oni vam donesu sta zelite. Po meni bolje kupiti nesto na kioscima gore ako vec niste poneli. Inace, mozda najgori utisak sa ove plaze, grupica nasih ljudi koji su toliko glasno pustali najgore narodnjake i galamili da nam je bilo neprijatno. Dakle na Porto Katsiki sto ranije ujutru jedino ima smisla, ili eventualno zalazak sunca, ako vam ne smeta posle voznja po mraku. 

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isao bih sa verenicom sledece godine u Agios Nikitas, vila Iris preko Mitos agencije. Vidim da je dosta vas letovalo u toj vili. Mozete li da mi kazete da li nesto posebno trazim agenciji s obzirom da cu uplatiti za koji dan. Recimo, da ne bude prizemlje ili poslednji sprat itd...Znam da na Skijatosu u vili Glifoneri ima fenomenalnih jeftinih apartmana koji su mnogo bolji od onih skupljih, pa zato pitam.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Momak i ja smo letos bili u vili Iris, nas su savetovali da trazimo da nam apartman nije u prizemlju i da terasa ne gleda na magistralu. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rekli su mi u agenciji da imaju jos samo broj apartmana 105 u vili...ulaz je u prizemlju ali je terasa na prvom spratu ali ne znaju da mi kazu da li gleda na magistralu ili ne. Je l zna neko da li je ok apartman?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@PepeLeTvor Ako me dobro sjecanje sluzi, nijedna terasa ne gleda na magistralu.

U prvoj zgradi, do magistrale, sve terase su okrenute ka dvoristu. Ima suteren, prizemlje i sprat. Mi smo bili u prizemlju, ulaz od magistrale.

U drugoj zgradi tek nisu blizu magistralu, jer je ona vise uvucena u dvoristu.

Ne znam sta bi mogli naglasiti, osim jacine interneta, ako vas to zanima.. Dosta njih se zalilo na internet, kada sam ja bila. Los signal, nama je bio dobar na terasi, u sobi samo na jednom dijelu kreveta. :D 

Ili zbog susenja vesa, ako budete u suterenu, da vam ne kaplje voda sa sprata..posto dole ispred ulaza od 'terase' bude sto i ono cudo za susenje vesa. :) 

Mada, ovo drugo zaista nije toliko bitno.

Izmenjeno (Trag)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo uplatili Iris od 5-15.7.2017. Trag, koliko sam razumeo, vi ste bili u prvoj vili u prizemlju, gde je net ok? Da li se secas broja sobe? Ne secam se da li je iko nesto napisao oko parkiranja, jer idemo kolima - da li tik uz Iris ima neko mesto za kola, ili moramo da parkiramo na magistrali?

Hvala i ostalima na detaljnom opisu i Agios Nikitasa i uopste obilaska Lefkade. Super ste!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, bili smo u prizemlju, ali sada nema sanse da se sjetim broja. :D Mozda 200 i neki, tipa 202 ili tako.

Kod nas je net bio odlican na terasi i dijelu kreveta blize terasi, na mom dijelu nije bio dobar, pa sam isla na dio gdje je momak spavao. :D

Za parking nisam sigurna, ali znam da je kraj vile bio ulaz za auta i vidjala sam neka auta malo nize vile, ali kako me nije zanimalo nisam ni obracala paznju.

Pitaj njih u mejlu, vjerujem da ce ti objasniti.

Izmenjeno (Trag)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!Ja i devojka smo se odlucili za Agios Nikitas,e sad,zna li neko postoji li neki vid prevoza po ostrvu posto smo losi vozaci i ne zelimo da rizikujemo sa rent a car,i da li se ove poznatije plaze mogu obici brodicem?idemo 15 og juna,pa nas interesuje da li neko zna kakva je voda itd....hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 49 minuta, Милош Радовановић je rekao/la:

Pozdrav svima!Ja i devojka smo se odlucili za Agios Nikitas,e sad,zna li neko postoji li neki vid prevoza po ostrvu posto smo losi vozaci i ne zelimo da rizikujemo sa rent a car,i da li se ove poznatije plaze mogu obici brodicem?idemo 15 og juna,pa nas interesuje da li neko zna kakva je voda itd....hvala unapred.

Ako te interesuje onda se potrudi i pronadji sta ti treba, sve je ponovljeno 100x..

http://www.putovanja.info/forum/forum/36-lefkada/

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 3 sata, Милош Радовановић je rekao/la:

Pozdrav svima!Ja i devojka smo se odlucili za Agios Nikitas,e sad,zna li neko postoji li neki vid prevoza po ostrvu posto smo losi vozaci i ne zelimo da rizikujemo sa rent a car,i da li se ove poznatije plaze mogu obici brodicem?idemo 15 og juna,pa nas interesuje da li neko zna kakva je voda itd....hvala unapred.

15 juni je idealan period da usavrsis voznju, i to na Lefkadi. Uzmi rent a car i bez brige.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka