Aleksandar Đuričić

AGIOS GEORGIOS

428 poruka u ovoj temi

Cao svima! Puno pescanih i toplih pozdrava sa prelepe plaze u Agios Georgiosu...

Nemam bas mnogo vremena, pa cu na brzinu da vam prenesem svoje dosadasnje ustiske.

Dakle, krenuli smo u 14h iz Beograda, GPR international je agencija. Bez ikakvih vecih zadrzavanja (makedonija 20 min i to smo stigli kad je smena, bili smo prvi i jedini autobus na granici) stigli smo u Agios Georgios juce oko podne. Stajali smo u Metsovu, mada je tamo skroz bezveze. Put jeste naporan, ali samo za vozaca. Ja sam izdejstvovao VIP mesta... (Valjda sam ja neki premijer :) ) sedeli smo sve cetvoro na onim prvim sedistima na spratu, kao u kokpitu aviona... Leteli smo. Maximalno udobno, mozes i noge da opruzis. Ne pitajte me kako sam ih izdejstvovao. :)

Ceo put sam snimio, da sada ne gnjavim oko toga, pitajte ako nesto posebno zanima. Inace, Egnatia road je, sam po sebi, jedna lepa avantura. Meni se bas svideo, mada drugarici je bilo malo muka.

Dakle, sada smo vec drugi dan u Agiosu. Prvi utisak je da je mesto malo i mirno (sinoc zaspali uz tihi sirtaki koji je dopirao odnekuda, uzivo sviran na gitari), a plaze, contrario!, ooogrooomne. Nasih ima jako malo, i ne primeciju se, ima nemaca i engleza, ali su najbucniji grci. Juce smo samo prosetali do one severnije plaze, sa pescanim dinama, koja je ogromna, a sada smo na onoj drugoj, juznijoj, ne znam joj ime, ali je jos bolja. Voda je kristalna, pesak mekan i u ovi u na plazi (savet - koristite ulje za suncanje ako smete, jer se pesak lepi za kreme, evo i sada ga sejem po tastaturi :) ). Ovo je jedna od najlepsih plazi koje sam do sada video. Prostrana je, nema guzve, a nije ni pusta.

Od ponedeljka smo rezervisali auto, ne znam jos tacno koji... 215 eur za 5 dana, malo skuplje, ima i nesto povoljnije, ali smo mi uzeli neki iz malo vise klase, sa klimom i tako to... Vreme je fantasticno, toplo, suncano.. Ne znam sta bih jos rekao. Hotel St. George nije bas nesto, malo se raspada, ali ja nisam razmazen pa se ne zalim. Cist je, ali nema neke sadrzaje. Ustvari, osim bazena, nista i nema. Ljudi iz Agencije, ustvari Rale, je vrlo usluzan za sada, mada i nismo imali neke vece prohteve. Nadam se da nam nece ni trebati di kraja odmora. Zamenili smo jednu slobu da bi svi bili blize jedni drugima.

Tako da, od ponedeljka krece tura po ostrvu, za sada kuliramo ovde.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Javicu se uskoro, nadam se. Pitajte sta vas zanima... Mada, znam da je vec skoro kraj sezone, tako da ce ovo koristiti mozda nekome sledece godine.

Palim.

Pla sata neta je 1.5 eur, a uzzzaaasno je spor...

Stay tuned.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joj, tačno zamišljam sve ovo što si opisao. Uživaaaaaj!

A ja moram još sat i po da sedim na poslu :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E Verho ....stizem za 5 dana :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo Verhogetornik, iz tvog izveštaja vidi se da potupuno uživaš i da ti je lepo. Izgleda da smo se mi malo zeznuli, da ne kažem z što smo rezervisali Dasiju, izgelda da je taj Agios suprer, bar plaža, peščana, u to baš volim!

Piši i dalje, mi tek idemo početkom septembra!

Kontra svima onima koji govore loše o Krfu! ;) :lol:

Pozdrav i lepo se provedi! :rolleyes:

Izmenjeno (milenaidaki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verho, drago mi je da ti se svidja i da ti je lepo na Krfu, nego da ti nisi isto bio u busu iz koga su izbacili prijatelja mog brata jer mu je istekao pasos? Covek ladno dobio vizu, niko nigde nije nista primetio. Bas mi je bilo zao kad sam cula, bas su se radovali...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao jesam bio u tom busu, kakva steta za njega... :( I kako tuzan prizor. Necu da komentarisem cija je to greska... Mi smo svi brzo zazmurili na oba oka i izbacili tu sliku iz glave!

Ko kaze da je Krf ruzan, nije bio u Agios Georgiosu. Juce smo bili na onoj drugoj plazi. Ona prva o kojoj sam pisao zove se Goled Sands, i za razliku od ove druge gde smo bili juce (Issos mislim da se zove) vise je uredjena. A ova Issos, severnija, me je potpuno osvojila. Malo smo vise pesacili, i posle otprilike 1 km ostali smo sami samijani na celoj plazi! Najblizi ljudi biliu so oko 100m daleko od nas. Voda na pocetku te plaze ima malo trave, ali ovamo dalje... Rajska. Jedva cekam da vam pokazem slike. Pescane dine u pozadini, a kada se popnes na njih puca pogled na plazu dugu oko 5-6 km, zlatne boje, i vodu kristalno plavu. Plicak se postepeno spusta nekih 200m, bistre plave vode mekanog dna, slicno onij plazi u Kalitei na Halkidikiju, s tim sto je ova na Krfu 600 puta veca i slobodnija. Jedino sto nema kafica i muzike, ako to nekome nedostaje. Popodne je duvao i vetar, pa sam se osecao kao na okeanu, u Australiji npr.

A kad pogledas iza ledja [sa tih pescanih dina] u pozadiuni se nalazi jezero [Korison valjda] i tu moze da se voze oni motori sa cetiri tocka, kao safari! Na sred Grcke!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajde malo o cenama - govorim o obrocima u restoranima, velika pizza 5-10 eur, kafa, sok... - 1.5

Nesto sa rostilja 6-10 eur, salate 2-5 eur, za auto sam vam rekao...

Supermarketi su preskupi, vocni jogurt je oko 1 eur, sve je bar 2x skuplje nego u BG, voda je jeftina 2.4 eur paket 6x1.5l.

I ono sto je mene najvise odusevilo... Salsista, dagava... spremite se... AMSTEL u diskoteci samo 2 eur!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E sada, o provodu. Jos nismo mrdnuli iz ovog sela, ali i selo nije za bacanje. Sasvimn slucajno, zalomi nam se da je najbolji klub nama odmah iza coska [kao i u Pefku sto je bilo]. Tako da moze da se mili cetvoronoske do hotela.

Sednes na terasu i cujes negde tresti muzika... Podjes za zvukom.. i iza coska iskoci ORANGE bar, danju neprimetan i zatvoren, nocu radi kao klub. Tu sve vrvi, ali tek od 1 posle ponoci. Ono sto mi se ne dopada to je sto su tu skoro iskljucivo grci [gde nestadose sve one britanske i nemacke maloletnice sa plaze?] i posle 2 ide neka njihova pop muzika. Ali, naucicu tekstove, polako :)

Ima jos jedna diskoteka, OLALA valjda, ali ocajno sljaka. Orange je skroz kul, pice kao sto rekoh jeftinije nego u BG. Vec vidim sebe kako se nalivam Amstelom za 2 EUR svake veceri, da mi se ogadi za ceo zivot... Ako je to ikako moguce. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ono sto je mene najvise odusevilo... Salsista, dagava... spremite se... AMSTEL u diskoteci samo 2 eur!!!

UUUUU bravo Verho....steta sto si propustio BEER FEST mogli smo da se ludo zabavimo... :) pivo sa sprite-om uuu extra kombinacija :) cek ,cek, jos dva dana pa dolazim :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da neki pominju Halkidiki. Ja sam bio tamo prosle godine. Plaze kao sto su ove ovde ne mozete naci sigurno na celom Halkidikiju. Mislim, ko voli ciste, veeeelike i pescane plaze. Sto se provoda tice, Agios je tu negde u ravni sa Pefkom, s tim sto je upola manji. E sada, nadam se da cu od sutra naci na ostrvu provod koji moze da se poredi sa onim na Halkidikiju u Kalitei. Probacemo u Krfu i Kavosu, pa cu se javiti. SAmo da se dokopam tog automobila.

I da... Stvarno mi nije jasno zasto se ljudi zale na engleze, ovi ovde su vrlo kulturni i simpaticni... :) Grci su ovde fuj. Grkinje narocito. Na Halkidikiju su bili i lepsi i bolje raspolozeni. Uzivam da cujem pure british.

Problema zbog one tuce nema, niko se toga i ne seca. A za nas svejedno milse da smo italijani, ne znam zasto, cim nas vide pocnu da stucaju - bona serra, ciao, arrivederci..

Pozdrav jos jednom za sve iz prelepog i danas pretoplog Agios Georgiosa.

Stay tuned.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa cao VERHooooo,bas mi drago sto se provodis,tako i treba,znaci da ja i Salsita dodjemo na pivooooooo :rolleyes::rolleyes: !!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E Verho ja zbog mojih putešestvija,zaboravih da ti poželim srećan put i dobar provod... Ali vidim da je put bio ok,a i da je provod super!

Mogu i ja na pivo sa Salsitom i Dagavom za 5 dana? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

EEEE mozes sa nama kod Verha samo ako se uclanis u klub ljubitelja PIVA :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče popijenih količina piva mogu biti i počasni član vašeg kluba! :) Još mi samo pošaljite formular! :)

Izmenjeno (Roli)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905065
    Ukupno poruka