MMarijaMM

Putovanja Wizzair-om

650 poruka u ovoj temi

Zavisi i koju destinaciju gledate i odakle putujete. Za neke destinacije cena nikad ne ide ispod 50-60 evra na primer dok se za neke destinacije nadje i za 20 evra. Ako je neka morska destinacije, pocetak jula je vec sezona pa cena mozda nece nikad biti ispod 80 evra. Tako da je dobro znati neki opseg cena za taj period, ako recimo nesto staje 80 evra a ti cekas da padne na 70 mozda ne vredi cekati jer se nece desiti a moze biti samo vise.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Leteli Wizzom, stigli u Larnaku i izgubili nam prtljag .. svako iskustvo je dobrodoslo! 

prijavili smo, uzeli su podatke, dali nam neki registracioni broj, vise kao tracking number gde mozemo da pratimo sta se desava ako ima novosti.. dali su nam i mail i telefon na koji mozemo da se interesujemo.. i sta sad?  Treba li jos nesto da radimo ili smo samo na cekanju? 

mi zapravo mislimo da ga je neko zamenio jer jedan kofer vrlo  slican nasem  ostao i nisu ga  pokupili ni dva sata po sletanju, samo taj jedan je ostao.. uzdamo se da ce taj neko da reaguje ako je doslo do zamene, ai ne bi da nesto prepustimo slucaju ako mozemo jos da reagujemo kod Wizza, mada deluje da je to to.. 

ako neko ima kakav pametan savet, slobodno pucajte :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ista situacija se desila mojoj drugarici kada smo se zajedno vracale iz Istanbula na aerodromu Nikola Tesla. Drugi putnik je uzeo njen kofer. Na svu srecu primetio je posle par sati i vratio se na aerodrom, pa su pozvali moju drugaricu da preuzme svoj kofer.

Ne znam koja je procedura na LCA aerodromu, ali ukoliko ima adresa na Kipru na tom koferu sto je ostao, mozda da ih kontaktiraju.

Ono sto je meni pouka bila iz price sa koferom koji je bio zamenjen, je da kada sleti avion mi "trcimo" na prtljag da nam se ovo ne bi desilo. Inace, na LCA aerodromu su veoma dobro organizovani i cekirani prtljag stize veoma brzo.

Nadam se kada ovo pisem, da ste uspreli da dodjete do vaseg kofera.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni se desila situacija sa zamenom kofera kada sam letela Wizzom za Nemacku. Kofer koji je ostao nepreuzet je imao nalepnicu sa brojem pa su vec na aerodromu  lako nasli  podatke o putniku, kontaktirali smo ga telefonom i dogovorili se da obavimo sve sami bez posredstva avio kompanije. Covek je bio vrlo ljubazan i predao nam ga  na adresi na kojoj smo bili. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Resili smo :) definitivno je bio zamenjen, Decko je zamenio kofere i pokusali su oni sinoc da ga nadju i nasli su ime al nije ostavio broj ( dakle sve podatke ostavljajte kompaniji) 

Dobro su uigrani ovde na aerodromu,  ok procedura, rekli su nam da on nece moci da podigne svoj kofer dok nama ne vrati nas i zaista je tako bilo. 
jutros sam zatekla poruku na viberu od decka koji je zamenio kofer, nasao broj preko podataka u avio kompaniji :)

on je u Limasolu i kasnije smo se nasli da nam donese kofer pa smo morali da kontaktiramo aerodorom da ja potvrdim da sam preuzela da bi njemu dali njegov prtljag. 
I to je to :) 

hvala vama na odgovorima, divni ste ❤️

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo, odlicno da ste reslii, sad uzivajte! 

Da, tacno tako je bilo i u mom slucaju, morali smo da potvrdimo da je vratio kofer da bi mogao da preuzme svoj, sad si me podsetila na to. 

Lep provod!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav. Nisam nikada letela Wizzom i ne znam kakva je politika kad je prtljag u pitanju. Ima povoljnih karata danas, zbog dodatnog popusta od 19%, pa ne znam da li bi mi bio dovoljan samo kabinski prtljag - da li to moze da bude onaj najmanji kofer, sportska torba ili mora baš ranac? Do koliko kilograma?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e dobro, ne znam gde da svrstam pitanje, pa posto je situacija bila sa Wizzom, ajd ovde.. 

Pre mesec dana zamena prtljaga, sada otkazivanje leta :) krenulo nas :D

Let je bio zakazan za 22.05. u 21:20 iz Nice za Beograd. 

Nekad popodne istog tog dana nas obavestavaju da je let pomeren za nekih pola sata, pa nas opet obavestavaju da je pomeren jos nekih pola sata , pa nam daju vaucer u iznosu od 4e za aerodrom, pa nam jos jednom odlazu i nakon sat i po ga definitivno i otkazuju.  Zakazano je i novo poletanje za 8:30 ujutru. 

Mi smo srecom bili na sred setalista nakon prvog obavestavanja pa sve do kraja, tako da nismo gubili vreme po aerodromu, vec fino iskoristili to vreme.  U medjuvremenu smo dobili poruku od Wizza da se izjasnimo da li pristajemo na ponudjeni hotel za prenociste i pristali smo. U datim okolnostima, sve super sa njihove strane, stvarno nemamo zamerke. 

Sutradan ujutru u zakazano vreme i poleteli. 

E sad moje pitanje je nadoknada zbog otkazivanja.Svakako imamo pravo na istu, to smo vec proverili. 

Da li ima svrhe uopste pokusavati direktno preko wizza, da li je neko nekad uspeo?

 Da li je neko sam aplicirao za tu nadoknadu ili je ipak bolje ici preko neke od milion agencija koje nude takvu vrstu pomoci. Koliko je komplikovana procedura, da li da se uopste upustam ili da skratim muke pa predam sve agenciji za dobru proviziju. I eventualno, preporuka neke od agencija

Izmenjeno (Pegi-peg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovanje, d li je neko imao iskustva sa letenjem Wizz-om  nakon 28. nedelje trudnoće? Kako treba da izgleda potvrda od ginekologa? Agenti me vrte u krug, tvrde da je onaj njihov fit to fly dovoljan, ali mi to nije logično s obzirom da se taj formular odnosi samo na upotrebu kiseonika tokom leta. Onda, piše da potvrda mora biti stara najviše šest dana, a ja u 28. nedelju ulazim dva dana pre povratnog leta, da li to znači da moram tamo da nađem ginekologa da mi izda potvrdu? Ništa mi nije jasno. Ako neko ima iskustva sa ovim potvrdama molim da pomogne. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

e dobro, ne znam gde da svrstam pitanje, pa posto je situacija bila sa Wizzom, ajd ovde.. 

Pre mesec dana zamena prtljaga, sada otkazivanje leta :) krenulo nas :D

Let je bio zakazan za 22.05. u 21:20 iz Nice za Beograd. 

Nekad popodne istog tog dana nas obavestavaju da je let pomeren za nekih pola sata, pa nas opet obavestavaju da je pomeren jos nekih pola sata , pa nam daju vaucer u iznosu od 4e za aerodrom, pa nam jos jednom odlazu i nakon sat i po ga definitivno i otkazuju.  Zakazano je i novo poletanje za 8:30 ujutru. 

Mi smo srecom bili na sred setalista nakon prvog obavestavanja pa sve do kraja, tako da nismo gubili vreme po aerodromu, vec fino iskoristili to vreme.  U medjuvremenu smo dobili poruku od Wizza da se izjasnimo da li pristajemo na ponudjeni hotel za prenociste i pristali smo. U datim okolnostima, sve super sa njihove strane, stvarno nemamo zamerke. 

Sutradan ujutru u zakazano vreme i poleteli. 

E sad moje pitanje je nadoknada zbog otkazivanja.Svakako imamo pravo na istu, to smo vec proverili. 

Da li ima svrhe uopste pokusavati direktno preko wizza, da li je neko nekad uspeo?

 Da li je neko sam aplicirao za tu nadoknadu ili je ipak bolje ici preko neke od milion agencija koje nude takvu vrstu pomoci. Koliko je komplikovana procedura, da li da se uopste upustam ili da skratim muke pa predam sve agenciji za dobru proviziju. I eventualno, preporuka neke od agencija

Ne znam za Wizz, ali mi smo imali kasnjenje sa:

1. AirSerbia (cak nam je Air Berlin (kooperantska avio kompanija) se ugasio kada smo trebali da se vracamo iz Majamija preko Dizeldorfa i prebacili su nas na AlItalia preko Rima) i

2. Lufthansa sa Majorke (isto kao i vama nam obezbedili prevoz do hotela i spavanje u hotelu u Frankfurtu),

i nismo nista postigli. Odnosno, otkacili su nas i rekli i jedni i drugi da nemamo prava na finansijsku nadoknadu:(

Ne mogu da sugerisem nista, ali znam da sledece kasnjenje koje ulazi u mogucnost finansijske nadoknade cu sigurno angazovati externu agenciju:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala @Gota Milsim da cu poslati svakako Wizzu a onda i preko neke od agencija ako te ne upali.. 

U svakom slucaju, ne znam kad se tebi to dogodilo sa tim letovima, ali ako nije proslo vise od tri godine a otkazivanja nisu povezana sa visom silom, onda svakako i dalje imas pravo na nadoknadu

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Pegi-pegHvala, ali proslo je mnogo vise od 3 godine, a i digla sam ruke odmah kada nisam uspela direct preko avio kompanija. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav. Nisam nikada letela Wizzom i ne znam kakva je politika kad je prtljag u pitanju. Ima povoljnih karata danas, zbog dodatnog popusta od 19%, pa ne znam da li bi mi bio dovoljan samo kabinski prtljag - da li to moze da bude onaj najmanji kofer, sportska torba ili mora baš ranac? Do koliko kilograma?

 To i mene interesuje posto sam mislio u Oktobru da idem ponovo u Rim. Koliko vidim na njihovom sajtu dozvoljavaju kabinski kofer velicine 55 x 40 x 23 i do 10 kg. Moj kofer je cak za nijansu manji kada je sirina i debljina u pitanju. A inace nikada nisam koristio usluge nisko tarifnih aviokompanija u stvari nisam leteo avionom od povratka iz vojske 1989. 

Mene interesuje da li se Wizzair-om moze leteti samo ako se ima taj kabinski kofer i da liuz njega  moze jos neki manji ranac da se ponese,  torbica preko ramena sto bi se reklo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ti biras sta ces.. light varijanta je samo karta  i uz nju ranac ( ne mora bukvalno ranac), moze i manja torba)

moze da se dokupi wizz priority ( cesto ali ne uvek najpovoljnija opcija za dodatni kofer)  i onda uz ranac imas i torbu sa tockicima do 10 kg , to je onaj manji kofer koji staje u prtrljaznik iznad sedista, tih mera 55x40x23)

mozes da dokupis i cekiranu torbu od 10 20 ili 32 kg, to je onaj najveci kofer

 

Izmenjeno (Pegi-peg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ti biras sta ces.. light varijanta je samo karta  i uz nju ranac ( ne mora bukvalno ranac), moze i manja torba)

moze da se dokupi wizz priority ( cesto ali ne uvek najpovoljnija opcija za dodatni kofer)  i onda uz ranac imas i torbu sa tockicima do 10 kg , to je onaj manji kofer koji staje u prtrljaznik iznad sedista, tih mera 55x40x23)

mozes da dokupis i cekiranu torbu od 10 20 ili 32 kg, to je onaj najveci kofer

 

A koja je cena za doplatu za taj priority ili tu cekiranu torbu?

 

Btw nema sanse da se registrujem na njihovom sajtu sve ispostujem sta traze i nikakako. Nekoliko puta sam pokusavao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka