eat@joe

Venecuela

23 poruke u ovoj temi

Znam da u Manausu moze da se vakcinise,ali nisam siguran za Salvador Bahia...

Ja bih uzeo u Beogradu,za svaki slucaj.

Ok,ti ides mojim utabanim stazama sve do Ekvadora,pa ako ti treba pomoc oko smestaja,prevoza,pisi...

Ruta mog kopnenog puta je bila Sao Paolo-Iguasu-B.A-Mendoza-Santiago-Atakama-Kusko-Macu-Titikaka-La Paz-Salsa-Rio.

Nesto sam i pisao,kopnom kroz Juznu Ameriku...

Cena avio karte je tacno pre 2 godine bila 530 e Beograd-Sao Paolo-Beograd preko Pariza.

Zao mi je ali nemam slike iz Venecuele na cd,vec u albumudon-t_mention.gif .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja u albumu imam cak i fotke sa naseg poslednjeg putovanja po Centralnoj Americi, posto sam tada imala samo Minoltu staru 27 godina ^_^

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poslah im poruku juce, ali jos cekam odgovor. Koliko si ti cekao?

Ovo su kontakti za vizu Venecuele u Bugarskoj,pronasao sam ih na sajtu monistarstva spoljnih posslova Bugarske.

Email : embavenezuela@abv.bg

Telefon: 359 2 963 16 37; 963 16 40

Poslah im poruku juce, ali jos cekam odgovor. Koliko si ti cekao?

Izmenjeno (Maja NSad)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nadam se da ces dobiti odgovor, a ako ne stigne predlazem ti da 'izgooglas" jos neke njihove ambasade po Evropi, jeste da mozda nisu nadlezne za nas, ali iznesi im svoj problem i verovatno ce bar neka pokusati da ti pomogne, ili sa informacijama, ili da kontaktiraju Sofiju, ili da ti ukoliko je moguce izdaju vizu. Ne znam da li postoji ambasada u Rimu, ali trenutna cena leta Beograd-Rim, preko wizza je 1000 dinara, tako da mozes prvo tamo da probas.

Izmenjeno (ljubce)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam cekao 1 dan otprilike.

E da i imam jos par pitanja u vezi dobijanja vize i putovanja.

Prvo ja sam student,tako da radim ali nisam prijavljen i ne dobijam pare preko racuna.

Da li to smanjuje sanse za dobijanje vize,a li je moguce zaobici tu prepreku nekako ili ne?

Takodje ja bih odseo kod prijateljice,posto ona diplomira ovog proleca pa me je pozvala da je posetim.

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vec sam se zabrinulaposto mi iz Bugarske nista jos nisu odgovorili, a ne bih volela biti navalentna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zovi ambasadu,nemaju vremena da pisunovine.gif .

Trazi banku koja ce ti izdati potvrdu da imas pare na racunu.

Uradi hotelsku rezervaciju ,pa otkazi ili u protivnom trazi njeno garantno pismo.wink.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hm dragi moji forumasi nov sam na forumu ali evo za ovu temu bih imao svasta da vam napisem.

Bio sam u Venecueli mesec dana kod prijatelja u aprilu prosle godine.

Prvo sto se tice vize,ne postoji za sada ni jedan drugi nacin sem da se ode do Bugarske i da se izvadi viza,nije bas najlakse naci ambasadu ali uz malo truda moze.Jako su prijatni u ambasadi tako da se ceo trud isplati.

Ja kada sam bio imali su problem sa nekim sefom gde drze te vize pa su mi ponudili opciju da mi posalju pasos na kucnu adresu jer sam morao da se vratim ili da prespavam u kuci ambasadora sto ne zvuci realno ali ima slika pa ako ste zainteresovani mogu da ih okacim...Prijatni su ljudi ambasador je matori cicica koji jedva prica ali je jako prijatan mada on nije ni bitan nego Gisela Montero koja je cesto u Beogradu pa mozete nekada i nju naci ovde jer se gradi amabasada Venecuele koja ce se nalaziti na Bezanijskoj kosi kod gerontoloskog centra,a ona ce biti ambasador,njen muz radi ovde u nekoj kancelariji koja ima veze sa poslovima venecuele pa eto nece vise biti problem oko toga mislim da od septembra ove godine pocinje sa radom.

Od papira je potrebna avionska karta kao dokaz,bankovni racun sa minimum 50 evra na njemu koji iz banke dobijate na engleskom,kojih mozete odmah podici nakon izlaska iz ambasade hehe sto sam ja i uradio,2 ili 3 slike ne secam se,potvrda sa fakulteta ili posla,ja sam imao i pozivno pismo od prijatelja za svaki slucaj ali mi nije trebalo i to je sve nikakve potvrde da ste osudjivani niti bilo sta vise samo to!

Sto se tice avionskih karata ja sam svoju nasao na www.rumbo.es i platio sam je 342 evra..Povratna karta Madrid-Caracas,a iz bga sam isao do praga,pa iz praga za madrid,ta karta me je izasla 180 evra pa racunajte koliko je to kad se sabere..

Eto to je sto se tice toga..3Venecuela je predivna zemlja i kada bi me neko pitao gde bih ziveo sigurno bi to bilo tamo>jeste da je veliki stepen kriminalizma ali dobro naviknete se samo biti pazljivi jer svi to tamo rade zakljucavaju kuce i stanove u sred bela dana pa i kada su tu.

Priroda je neopisiva dzungle,prasume,plaze....

U Karakasu sam bio samo 2 dana nije vise ni potrebno zanimljiviji su ostali delovi.ja sam bio u mestu koje se zove Barinas,jako lepo i toplo previse....

Da ne smaram vise ako nesto treba pisite...

pozzzzzzz

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26380
    Ukupno tema
    881480
    Ukupno poruka