volodja

"Cretan Dream" -putopis

344 poruke u ovoj temi

Ја мислим да је то чисто бацање пара јер ево како то код нас иде:

Устанемо, кафа (и Метакса), доручак, паковање сендвича-воде-пешкира-..и осталог, седамо у ауто и одлазимо.

У повратку смо чак врло често одмах свраћали у Хању (једном смо остали увече у Платаниасу), а ако се вратимо у собу вечерамо и опет излазимо.

Де факто, у соби само спаваш, тушираш се и клопаш, све остало време си ван смештаја.

Otprilike ovako izgleda i nas dan. Pogotovu kao prosle godine na Argolidi, kad smo svaki dan kretali na neki put od 200-250 km ... ujutro krenemo natovareni, uvece se vratimo baldisani u i krevet. Mislim da su gazde presrecne zbog nas tako nezahtevnih turista ... i ne vide nas ...

Сад сам прочитао да размишљаш и да изнајмиш џип за Балос. Срели смо неке београђане на Елафониси који су узели најобичнији ауто на два дана и платили - 75 евра.

Volodja, daleko je jos Krit, to sad ja samo razmisljam razmislja.gif ...

Po nekim mojim planovima, Boze zdravlja, Krit bi nam fino legao ne sledece, nego one tamo 2013 godine jer tada bi cera trebalo da upise fakulet pa ce biti slobodna do oktobra, pa bi bilo fino ici u septembru ... Naravno, to ja snivam, ko zna da li ce ona tada hteti da uopste i letuje sa nama tongue.gif ...

A za naredno leto bih volela da dovrsim juzni Peloponez, Zaza mi je napravila zazubice sa onim Manijem ...

Ma samo da smo mi zivi i zdravi, smislicemo vec nesto ... a do tada da bistrim putopise ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E bre Volodja, kakva me nostalgija uhvati !!! Kako ono rece za Balos...e ja prosto znam da sledece godine moram opet ici na Krit...

Ne stizem sada detaljno da iscitam sve...Al' interesantno za juzni deo. Elafonisi, Paleohora, Krisi- nigde daska vetra nismo osetili u julu mesecu. Elafonisi je bio hladan, al' Paleohora i Krisi plaza- izuzetno topla voda...i velika sparina u vazduhu...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volodja,

Veoma dobar, interesantan i detaljan putopis! :srce:

Toliko ima mesta koja su nam dostupna a ni ne znamo koliko su lepa. Tek kad pročitam ovako nešto, lično doživljeno, zaželim da sam tamo. Muž i ja odavno merkamo Krit, nije došao na red iako smo proveli 16 letovanja po mesec dana na raznim mestima u Grčkoj.

Naročito sam van zahvalna što ste posvetili malo teksta za nas koji ne idemo kolima. Imala bih puno pitanja za vas, ali čekam, možda ćete još nešto napisati.

Svaka čast!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imala bih puno pitanja za vas, ali čekam, možda ćete još nešto napisati.

Па и хтео сам још нешто да напишем, а Ви се не устручавајте него слободно питајте. Ако не будем знао ја да Вам одговорим има ту још много "самарићана" који ће припомоћи.

Наиме, у повратку из Пиреја направили смо паузу иза Ламије у месту Каравомилос (мислим да се исто тако зове једно месташце између Самија и Аг. Ефимије на Кефалонији).

Ту смо и прошле године направили паузу у једној таверни поред пута.

Али ова деоница је била јако непријатна за мене јер ме је лагано хватао умор како се раздањивало. Моја лепша половина је "хркала све у 16", а ја сам се стварно намучио до Каравомилоса. Чак сам негде код Термопила хтео да станем и мало прошетам колико ме ја ухватила криза.

УПОЗОРЕЊЕ!

Можда не би било лоше да размишљате о кабини на трајекту - макар у повратку!!! Следеће године, ако будемо ишли на Крит, сигурно ћемо узети кабину у повратку јер једна је ствар сићи са трајекта на Криту и возити још 10 км, а сасвим друга сићи са трајекта у Пиреју и возити још пар стотина километара.

У Каравомилосу смо попили кафу, мало се умили, освежили и протегли ноге тако да вожњу до Неи Порија скоро да нисмо ни осетили. Стигли смо тамо негде око 10 часова.

Размишљали смо где да проведемо дан (шта ћемо у Македонији пре подне, боље да се купамо у Грчкој) тако да смо од разно-разних варијанти одмах после кањона Темби скренули у Неи Пори јер смо баш били нестрпљиви да се "бућнемо" још једном.

Мало смо се купали (било је баш топло, и море и ваздух), ручали, истуширали се и лагано кренули пут Неготина и хотела Парк где смо имали резервисану собу.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Наиме, у повратку из Пиреја направили смо паузу иза Ламије у месту Каравомилос (мислим да се исто тако зове једно месташце између Самија и Аг. Ефимије на Кефалонији).

Upravo tako. Tačnije, Karavomilos je "predgrađe" Samija, gde je ono jezerce s patkicama i odakle se skreće za Melisani.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa zar dame umeju i "da hrču" ??? :o :o :o :angry:

:cool::)

Cim se sedne u auto, a putujemo "na daleko" na suvozacevom sedistu pada najstrasnija njorka ...

Jednom smo isli na Kop i krenuli nesto ranije da skijamo i taj dan (subota kada je smena), a meni se negde iza Beograda strasno pila kafa (poneli u termosu).

Posto nisam hteo da budim "groficu" ja sam stao pored neke fakane stresao kafu i nastavio, a "grofica" se razbudila negde kod Josanicke banje uz pitanje: "Jesmo li prosli Beograd"????:wacko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

УПОЗОРЕЊЕ!

Можда не би било лоше да размишљате о кабини на трајекту - макар у повратку!!! Следеће године, ако будемо ишли на Крит, сигурно ћемо узети кабину у повратку јер једна је ствар сићи са трајекта на Криту и возити још 10 км, а сасвим друга сићи са трајекта у Пиреју и возити још пар стотина километара.

Ma vredi svih para ! Posle voznje Vranje- Atina ( s' pauzom na Termopilima) i par sati setnje u Pireju- ah te miline kad sam se dokopala tus kabine...Pospali smo pola sata po isplovljavanju i probudili se u svetlima Soude....Svezi, odmorni - a ceo dan pred nama...

S' obzirom da smo ranijih godina praktikovali nocnu voznju- na koju krecem maltene pravo iz kancelarije ( da u'vatim sto vise odmora ) - taj prvi dan na odredistu nam je uvek prolazio u nekoj " izmaglici"...Hoce dusa, al' telo jedva prati...E ovog leta je odmah po prispecu bilo- gde cemo prvo ?! :zvizduk:

Inace, ja kao predani suvozac nocu ni oka ne sklopim. Mape, kafica, sendvici....tj. tipicno zenska kontrola stanja na terenu ...a i sto neko vec rece na forumu- jedna od retkih noci u godini kad' na miru mogu da se ispricam sa zivotnim saputnikom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@volodja svaka čast

Putopis je predivavn, pravi vodič za Krit, a i do Krita :)

Naravno i nama je u planu u nekoj budućnosti Krit, tako da će ovaj putopis biti još čitan i čitan ... :)

Hvala ti na njemu :)

Inace, ja kao predani suvozac nocu ni oka ne sklopim. Mape, kafica, sendvici....tj. tipicno zenska kontrola stanja na terenu ...a i sto neko vec rece na forumu- jedna od retkih noci u godini kad' na miru mogu da se ispricam sa zivotnim saputnikom...

Sjajno :klap: Totalno se nalazim u ovome :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@volodja svaka čast

Putopis je predivan, pravi vodič za Krit, a i do Krita :)

Naravno i nama je u planu u nekoj budućnosti Krit, tako da će ovaj putopis biti još čitan i čitan ... :)

Hvala ti na njemu :)

Eto bas mi je drago da su i moderatori zadovoljni onim sto sam napravio. Infoputnicu necu ni da spominjem jer smo mi "stari" drugari na temi "Krit".

Upravo sam uradio nesto sto verovatno niko na forumu nije uradio!?!

Iscitao sam temu "Krit" bukvalno od "A do...." i prosto je neverovatno koliko ima informacija koje sam "registrovao" tek na samom Kritu, a ovde su bile na tacni.

Jednostavno toliko je korisnih informacija na toj temi da je najtoplije preporucujem da se prelista pre ovog putopisa.

Ne bih da nabrajam sve ucesnike na toj temi (da nekog ne izostavim) ali bih najiskrenije zeleo da se zahvalim, u ime moje supruge i mene, svima koji su svojom nesebicnom pomoci pomogli da nas odmor bude stvarno nezaboravan!

U stvari, ovaj forum zato i postoji...

"Pomoc prijatelja...."

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle voznje Vranje- Atina ....

Inace, ja kao predani suvozac nocu ni oka ne sklopim. Mape, kafica, sendvici....tj. tipicno zenska kontrola stanja na terenu ...a i sto neko vec rece na forumu- jedna od retkih noci u godini kad' na miru mogu da se ispricam sa zivotnim saputnikom...

Sad vidim ovu konstataciju. U stvari to je nevidjena prednost, jer nije isto krenuti iz Vranja ili iz Novog Sada.

Sto se tice "price sa zivotnim saputnikom" meni je putovanje na "duge staze" melem za dusu.

Lepsa polovina uglavnom "kenjavi" tako da ja celog zivota u putu znam samo za kafu, hladnu vodu i mozda pomoc oko izbora muzike koju smo poneli, a kada me "namiri" opet pada "Morfeju" u zagrljaj.

Iskreno receno ja celog zivota nevoljno slusam i trpim: "Ajde sedi da se nas dvoje nesto dogovorimo..."!?!

a213.gif

Ma daj spavaj i ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Е сад пошто се смуцате цео дан шта Вама представља скуп и луксузан смештај?

Ја мислим да је то чисто бацање пара јер ево како то код нас иде:

Устанемо, кафа (и Метакса), доручак, паковање сендвича-воде-пешкира-..и осталог, седамо у ауто и одлазимо.

У повратку смо чак врло често одмах свраћали у Хању (једном смо остали увече у Платаниасу), а ако се вратимо у собу вечерамо и опет излазимо.

Де факто, у соби само спаваш, тушираш се и клопаш, све остало време си ван смештаја.

Што се тиче смештаја веруј ми на реч да има гомиле празних вила и хотела.

Ја јефтиније и боље од овог хотела Нирис нисам нашао, вероватно има... Али да ћеш наћи смештај за 20 евра дневно??? Хм, Хм...

Verujem ja tebi za smestaj pogotovo posto sam bila. Al gledaj ovo:

http://www.medhotels.com/HotelInfo.aspx?GatewayCode=0&AirportCode=0&CheckInDate=20%2f09%2f2012&Duration=20&Rooms=0&ResortID=0&Occu=2%2c0%2c0%2c0%2c0%2c0%2c0&CityID=&CityLocationID=&GDSID=0&BuildingID=4337&SearchType=1&ShowAvailability=1&Source=SEARCH&ChainCode=H4U&SearchRef=

stalno odavde uzimam smestaj i prezadovoljna sam, cenom pogotovo (smesne su :lol:)

Kad jos ubacim popust za trajekt, cak mi se ta dnevna plovidba vise svidja, onda dobijem jako dobru racunicu. Kanta ide na dizel i to je dobra stvar. Sta reci, al ja nesto vidim Krit sve blize :klap: Posto sam ja ona koja nagovara, ON se za sad samo smeska pogotovo kada je procitao post o tome kako treba zena da se "slusa" ;)

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verujem ja tebi za smestaj pogotovo posto sam bila. Al gledaj ovo:

http://www.medhotels...=H4U&SearchRef=

stalno odavde uzimam smestaj i prezadovoljna sam, cenom pogotovo (smesne su :lol:...

Gledao sam ovaj link par puta i sad sam tek u stvari uklavirio da se radi o malom mestascu Gerani, udaljen samo par km zapadno od Retimna.

To je u stvari jedan kompleks vila pored kojeg smo mi prolazili vise puta i moja lepsa polovina je stalno ukazivala "vidi ovo" sto je za mene bilo nemoguce jer je upravo tu jedna dosta nezgodna krivina i mali vijadukt tako da nam je u povratku uvek bio vrlo neprijatan osecaj jer sunce bije bas u oci.

Tu smo proveli par sati u kupanju, posle jednog vrlo neprijatnog dana sa vetrom na jugu ostrva. Zaliv je u totalnoj zavetrini i podseca bukvalno na bazen.

Mislim da sam o Geraniju pisao u putopisu....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volodja, zaista si ulozio puno truda i vremena, za ovaj putopis! Bravo! Prelepo!

Imala sam utisak citajuci, kao da sam se sad ogrejala na KRITSKOM SUNCU :srce: :srce: :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znas kako Suki, kada sam planirao Krit normalno da sam prvo ovde potrazio informacije.

A onda nadjem ovde savete "te idi na ovaj link te idi na onaj link te idi"....

Ma necu da idem nigde!

E posto sam smatrao da Krit bas i nije nesto najbolje opisan ovde malo sam u zelji da bude nesto novo i korisno na forumu - preterao!

Kako rece ovde jedan nas kolega "ovo ispalo uputstvo...".

Posebno mi je drago to sto za sada nisam dobio negativne kritike (osim da sam ga preterao, sto priznajem), a eto nadam se da ce ovaj moj putopis mozda nekom koristiti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cudno ti sto nema negativnih kritika, cekaj da se nekom zameris, pa ces videti ondabez-zuba.jpg .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka