Bubica

Koje vam se more najvise svidja?

149 poruka u ovoj temi

egejsko :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jonsko

crveno

egejsko

jadransko

sredozemno

crno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

crveno egejsko pa jadran

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Crveno more, za mene je najlepse more!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja lista: :srce:

1. Sredozemno more (francuska rivijera).

More izrazito tirkizne boje, mirno, toplo, čisto, u kombinaciji sa okolnom arhitekturom u toplom tonalitetu mami vas da uđete u vodu. Atmosfera pitomosti, toplote, ljudi uvek nasmejanih u kombinaciji sa božanstvenim morem - da li je potrebno više od ovoga?

:volim:

2. Crveno more (Egipat).

zbog temperature, čistote, boje i prelepih korala i ribica. Prozračno, toplo, mirno. Divno.

:klap:

3. Egejsko more (Oko pojedinih ostrva Grčke).

Sama slika dubokog plavetnila u kombinaciji sa belim ruralnim naseljima je jedinstvena u svetu, lepo je samo i gledati. Oko većine ostrva more je čisto, mada ponekad može da bude vetra.

:cool:

4. Mrtvo more.

Jedno jedino. Naravno, pretoplo je. Nije za plivanje ali zato za lepotiu i zdravlje, kažu nema boljeg.

:hvala:

***** Jadransko more koje mnogi pominju, meni je hladno.

:sad2:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam vaaaazno pitanje: koje more je toplije Egejsko ili Mediteran oko Marmarisa? Iz zdravstvenih razloga ove godine mi je potrebno topije more na koje ne moram avionom....

svaki savet bi mi dobro dosao....

Unapred hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod Marmarisa ti nije najtoplija voda. Ako hoces najtoplju vodu idi u Alanju ili Antaliju ili na Kipar. Kod Marmarisa je medjutim toplija nego u Bodrumu, ali jos uvek je to prelazna zona izmedju toplog mora juzne turske obale i hladnijeg mora istocne turske obale. Zasto je Egejsko more u turskom delu hladno? Zbog struja koje vuku hladnocu iz Crnog mora. Takodje Egejsko more je hladnije i na nekim grckim ostrvima, posebno onim blizim turskoj obali poput Lezbosa.

Zato kada kazes Egejsko more to je sirok pojam. Svakako na Halkidikiju, (Kasandra, Sitonija), uz kopneni deo obale na potezu Solun-Volos, predeo oko Atine, juzni Dodekanezi, Sporadi, zapadni Kikladi i cela istocna obala Peloponeza je uglavnom toplija voda i dobra za kupanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sredozemno barem za mene.

Volim topla mora, Jadransko je za mene prehladno. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod Marmarisa ti nije najtoplija voda. Ako hoces najtoplju vodu idi u Alanju ili Antaliju ili na Kipar. Kod Marmarisa je medjutim toplija nego u Bodrumu, ali jos uvek je to prelazna zona izmedju toplog mora juzne turske obale i hladnijeg mora istocne turske obale. Zasto je Egejsko more u turskom delu hladno? Zbog struja koje vuku hladnocu iz Crnog mora. Takodje Egejsko more je hladnije i na nekim grckim ostrvima, posebno onim blizim turskoj obali poput Lezbosa.

Zato kada kazes Egejsko more to je sirok pojam. Svakako na Halkidikiju, (Kasandra, Sitonija), uz kopneni deo obale na potezu Solun-Volos, predeo oko Atine, juzni Dodekanezi, Sporadi, zapadni Kikladi i cela istocna obala Peloponeza je uglavnom toplija voda i dobra za kupanje.

Istocna obala Peloponeza? Da li tu spada Argolidski zaliv :) ? Merkam ga intenzivno.... Da li znas kakva je istocna obala Piliona sto se temp.vode tice i tih struja...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jonsko more od onih na kojima sam bio,a na slikama me fasciniraju plaže oko Sidneja,Maroubra beach i ostale,mada je to već okean :) To bi bila extra destinacija,ali treba dosta kinte za put.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Jonsko, zbog prelepe tirkizne boje, cistu i bistru vodu, i miris mora

2. Egejsko

3. Jadransko

4. Crno

Crveno more mi je nekako promaklo. Kazu da je toplo, cisto, ima lepu boju i divne korale i ribice, ali takodje i odsustvo mirisa mora na koji je vecina od nas navikla. Moram da sve to vidim i dozivim, pa cu ga vec smestiti negde na listi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

za mene Crno more kao da nije more, lici mi na reku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I za mene!:) Isla sam na letovanje u Bugarskoj pre 20tak godina, sa mojim roditeljima. Nikad mu se necu vratiti! Hladno je, voda mutna, plaze prljave, uvek valovito... zato je i na dnu mog spiska!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od svih koje sam do sada videla i umočila se :) na prvom mestu Egejsko, pa Mediteran (francuska rivijera), Sredozemlje u Antalijskoj regiji...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jonsko!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka