jevta801

Egipatska viza

649 poruka u ovoj temi

Greska, nisam video da je aerodrom, jos mi je u glavi ambasada. Dezintegrisao sam post.

Juce u 17:20 nas je zvala ambasada da su gotovi pasosi i da ih mozemo podici radnim dnima od 13:00 do 14:30.

Prijatno iznenadjenje, bas kako su rekli da ce javiti. Nisam bas ocekivao u 17:20.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li je neko pokušao i kakva su mu iskustva sa dobijanjem vize preko https://visa2egypt.gov.eg/ ?

Samo da delimicno odgovorim samom sebi. :)

Cena preko sajta je $25, sto mu dodje kao na aerodormu tamo...

Untitled.png

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dodjes na aerodrom... jedan nocu, prilazim "salteru" sa suprugom

Ja: Good morning

Egipcanin: 50 e

Ja(nakon sto platih i nalepi nam vize): Thank you

Egipcanin: Next

 :D kulturo, eve me

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da javim da su nam uredno dali kusur od 10$, posto smo dali 60. Naravno, viza kupljena u banci, ne na onim prevarantskim belim šalterima. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas sam bila u ambasadi da predam za vize za kćerku i sebe, izrada traje do dve nedelje. Takođe su mi rekli da oni još nisu dobili zvaničan dopis iz Egipta da za ulazak može samo sertifikat za revakcinisane, već je i dalje na snazi da je potreban pcr. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam od agencije dobio samo ugovor o putovanju,na kojem piše ime hotela  datum OD-DO, da je prevoz avionski i da krećemo iz Beograda....

A vidim da u spisku potrebne dokumentacije stoji sledeće:
1. Popunjen formular
2. Dve fotografije dimenzija 4x6 na beloj pozadini
3. Potvrdu o letu
4. Potvrdu rezervacije smeštaja
5. 10 USD u gotovini na ime troskova izdavanja vize za srpske drzavljanje
6. Vazeci pasoš

Pa me bune tačke 3. i 4. ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Agencija treba da vam da vaucer i potvrdu za avio karte, trazite to zbog vize

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tačke 3 i 4 su ti papiri koje ste dobili. Ja sam dobila dva papira, za nas dvoje po jedan, na kojima piše broj leta i datum, smeštaj i period, i vaučere kakve dobijate na šalteru na aerodromu. Formular se popuni tamo, pasoš i dve slike i 10$, uz ove papire sve predate.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema termin za podizanje viza u ambasadi pada u utorak 20.07. Kada sam predavala dokumenta za visu, onu našu slużbenicu u ambasadi sam pitala da li na to utiče to što im Kurban Bajram traje od 20-24.07. Malo se iznenadila, ali je odgovorila da tim danima naši slużbenici rade, ali njihovi ne.... Na moj komentar da ne ostanemo bez pasoša... ne brinite, zvaću vas.... Na Facebook grupi Egipat info, vec je neko komentarisao kako je sasvim slučajno pitao da li će vise biti gotove u petak, juče, jer putuju u ponedeljak, našta im je odgovorila da petkom ne rade, dodjite danas, tj.četvtak... Znači ništa od njenog poziva, a šta bi bilo da ova osoba nije zvala??? 

Pre smo dobijali neku cedulju sa datumom podizanja pasoša, ovaj put je svima rečeno da će ih pozvati....

Ja sam sada u frasu da ne ostanemo sa zarobljenim pasošima u ambasadi, mada se tešim, pa nisu valjda toliko neodgovorni da zeznu toliko ljudi, jer baš nas je bilo puno u ambasadi....

Da li neko od vas ima istu situaciju?

Hvala :uplakani:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@maštalica ne znam kada putujete, ali ako idete do kraja sledeće nedelje, bolje ih pozovite sutra, pa trk u ambasadu po pasoše sa ili bez vize. Na FB je ambasada objavila da neće raditi od utorka do kraja nedelje. Ja sam htela da predam pasoše u četvrtak, petak, ali ništa od toga sad, moram da sačekam 26.07.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@tikicamala , hvala Vam puno na odgovoru, i mislila sam da sutra odjurim u ambasadu... Nemam reči na tu neodgovornost... A lepo sam je pitala... :zid::shokiran::bolje-da-cutim:

Valjda neće spojiti, po našem običaju dane pa i ponedeljak ne rade, valjda ne smeju, objavili su zvanično obaveštenje....Mada mi već nije dobro....:shokiran:

Izmenjeno (maštalica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@maštalica ne znam sa ambasadu u Beogradu, ali na fb stranici ambasade u Sarajevu pise da ce  konzularno odjeljenje raditi u srijedu, cetvrtak i petak.. tj da samo utorak nece raditi, pa mozda je tako i u ambasadi u Bg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

The Embassy has the honour to inform that on the occasion of celebrating Eid al-Adha holiday, the consular section will be closed from Tuesday, July 20 until Friday, July 23, 2021. First working day will be Monday, July 26, 2021.

تعلن سفاره جمهوريه مصر العربيه في بلجراد عن انه لمناسبة عيد الاضحى المبارك سيكون القسم القنصلي باجازة بدءاً من  يوم الثلاثاء الموافق ٢٠ حتي نهايه يوم الجمعة ٢٣ من شهر يوليو الجاري، علي ان تعود السفاره ( القسم القنصلي) لفتح ابوابها للجمهور ولمعاملات المواطنين اعتبارا من صباح الاثنين الموافق ٢٦ يوليو ٢٠٢١.
وتغتنم سفاره جمهورية مصر العربية في بلجراد هذه المناسبه لتعرب عن خالص تهانيها بعيد الاضحى المبارك وخالص تقديرها لحضراتكم.
وكل عام وانتم جميعا بخير.

Ambasada Arapske Republike Egipat obaveštava da će povodom proslave praznika Eid al-Adha biti zatvorena od utorka, 20. jula do petka, 23. jula 2021. godine. Prvi radni dan biće ponedeljak, 26. jul 2021. godine.
 

Ovo je sa njihove FB stranice

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka