jevta801

Egipatska viza

567 poruka u ovoj temi

Viza na aerodromu funkcionise izgleda po principu kako na koji salter dodjes:rolleyes:

Mi prilazimo, ono na standovima pisu imena agencija, ali nase nema... i onda stali bezveze gde je bio manji red i neke strane agencije i tu si mogao da platis samo evrima i to 24 evra. Cujem na standu pored 25 dolara. Na samoj vizi jasno pise 25 dolara

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I da, nije bitno na koji salter tj pult stanete (improvizovani plasticni pultovi). Mi smo bili skroz izgubljeni kao kako sad, nigde ne pise Matico, gde da idemo? Ali na kraju vidis da nema veze da li je vasa agencija ili nije, to niko ne poverava, samo zalepe u pasos vizu bez da vas pogledaju i daju kartoncic gde posle popunite podatke. Sa svojima iz agencije se zaista srecete tek kad pokupite kofere (iako za neke agencije ih ima i ranije i usmeravaju ljude na 'svoje' standove za vizu, ali je bitno tek kad izadjete iz zgrade da im pridjete zbog prevoza)

Izmenjeno (Sonya)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam jedno pitanje, ako neko ima iskustvo ili je upoznat sa tim:

Ja imam dvojno državljanstvo, tj. srpski i hrvatski pasoš, ali živim u Srbiji i putujem iz Bgd za Egipat. Pa pošto mi srpski pasoš uskoro ističe, a hrvatski mi je važeći do 2026. mislila sam da putujem na hrvatski pasoš. Da li je procedura za dobijanje vize na aerodromu u Egiptu ista kao i za srpski pasoš, ili ne smem da rizikujem pa da mi traže još nešto dodatno. Mislim zbog toga što iz Srbije putujem s hrvatskim pasošem, pa da li bi to pravilo neki problem? Mada hrvatski pasoš mi se vodi na adresu iz Srbije, kao što rekoh, posedujem dvojno državljanstvo. Ako neko ima neku pouzdanu informaciju o tome, unapred hvala na odgovoru :-) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li putujete u sopstvenoj režiji, ili preko turističke agencije?

Pitam zbog toga zato što je za hrvatske državljane moguće dobiti vizu na aerodromu samo ako je u pitanju organizovano putovanje preko agencije. Pretpostavljam da u tom slučaju traže na uvid i vaučer hotela, avionsku kartu, itd. Cena je 25$ kao i za sve ostale.

Najbolje da se obratite direktno ambasadi Egipta u Zagrebu, od njih ćete dobiti najpouzdaniju i najsvežiju informaciju :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li putujete u sopstvenoj režiji, ili preko turističke agencije?

Pitam zbog toga zato što je za hrvatske državljane moguće dobiti vizu na aerodromu samo ako je u pitanju organizovano putovanje preko agencije. Pretpostavljam da u tom slučaju traže na uvid i vaučer hotela, avionsku kartu, itd. Cena je 25$ kao i za sve ostale.

Najbolje da se obratite direktno ambasadi Egipta u Zagrebu, od njih ćete dobiti najpouzdaniju i najsvežiju informaciju :)

Putujem preko turističke agencije Wayout, u pitanju je organizovano grupno putovanje. Čitala sam nešto na sajtu Hrvatskog ministarstva vezano za vizni režim za Egipat, i potpuno su identični uslovi kao i za srpske državljane. Ako je u pitanju organizovano turističko putovanje, viza može da se dobije i pri ulasku u Egipat i košta 25 $, tako piše. Jedino ne znam da li sve to isto važi i kada iz Srbije putujem sa hrvatskim pasošem, trebalo bi da nema razlike, jer moj hrvatski pasoš se vodi na adresu iz Srbije. I ne znam da li mogu u ambasadi Egipta u Srbiji da dobijem vizu na hrvatski pasoš... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Citam ovaj podforum od 15 strane :-)

Vidio sam da pisu ljudi za e-vizu, al nekako su svi to zanemarili?!?! zar nije lakse odraditi ovo on line i ne cimati se oko obracuna, proracuna i koga ces zateci na salteru na aerodromu - da li ce naplatiti vizu 100, 104 ili 108$ ili eur...

Treba mi samo potvrda da li provjereno moze da se odradi eviza? da li to funkcionise sve ok, vidim da je komsija iz HR:-)  odradio zamalo, pa bih na osnovu njegovog iskustva probao...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Citam ovaj podforum od 15 strane :-)

Vidio sam da pisu ljudi za e-vizu, al nekako su svi to zanemarili?!?! zar nije lakse odraditi ovo on line i ne cimati se oko obracuna, proracuna i koga ces zateci na salteru na aerodromu - da li ce naplatiti vizu 100, 104 ili 108$ ili eur...

Treba mi samo potvrda da li provjereno moze da se odradi eviza? da li to funkcionise sve ok, vidim da je komsija iz HR:-)  odradio zamalo, pa bih na osnovu njegovog iskustva probao...

Da nema neko kakav info o ovome? :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Putujem preko turističke agencije Wayout, u pitanju je organizovano grupno putovanje. Čitala sam nešto na sajtu Hrvatskog ministarstva vezano za vizni režim za Egipat, i potpuno su identični uslovi kao i za srpske državljane. Ako je u pitanju organizovano turističko putovanje, viza može da se dobije i pri ulasku u Egipat i košta 25 $, tako piše. Jedino ne znam da li sve to isto važi i kada iz Srbije putujem sa hrvatskim pasošem, trebalo bi da nema razlike, jer moj hrvatski pasoš se vodi na adresu iz Srbije. I ne znam da li mogu u ambasadi Egipta u Srbiji da dobijem vizu na hrvatski pasoš... 

Ti ćeš pre da imaš probljem sa srpskom graničnom policijom nego sa egipatskom. 

Ne vidim razlog da vizu ne izvadiš u ambasadi kada je duplo jeftinije tako a kako ti je adresa u Hr pasošu srpska naravno da nema prepreka da ti vizu izdaju u Bg. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam baš da li hrvatski državljanin (bez obzira što ima srpsku adresu u pasošu) može da izvadi egipatsku vizu u ambasadi u Srbiji...?

@Naciko najbolje pozovi ambasadu u Beogradu pa se raspitaj, da ne bude posle "ovi sa foruma me zeznuli" :hahaha:

+381 11 265 05 85
+381 11 265 12 25
+381 11 265 20 36

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iskustvo moje bratanice koja je sa momkom putovala u Hurgadu u avgustu:

Hrvatski su drzavljani a putovali su iz Beograda preko Kontikija. Vizu su platili u Egiptu 25 e po osobi. Imali su muku zivu da u Hrvatskoj izvade vizu (nesto kao nisu na vreme krenuli da se raspituju gde, sta, kako...itd..) pa u Beogradu nisu hteli ni da pokusavaju.

Sve u svemu, super prosli i kod nas i u Egiptu na aerodromima

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi vec godinama putujemo iz Beograda imamo Austrisko drzavljanstvo i nikakve probleme nismo imali u Egiptu ...kao sto je neko rekao moguci su problemi kod nasih u Srbiji( moj slucaj) dolazimo na aerodrom kontrola pasosa muz prolazi bez problema cerke i ja na stranu jer smo boravili u Srbiji dva dana a nismo se prijavili ni muz nije al eto nas 3 joj nismo bile simpaticne a ona ima vlast pa cisto da pokvari raspolozenje...pustila nas tek kad sam joj rekla da hocu da razgovaram sa njenim sefom jer je pustila muza a mene i decu matletira

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Možete putovati normalno sa hrvatskim pasošem i uzeti vizu na aerodromu, samo vodite računa - zvučaće neverovatno ali  u slučaju Egipta, hrvatski pasoš mora da važi duže od srpskog. 

Npr. srpski mora da važi 6 meseci od dana povratka sa putovanja, a hrv mislim 9 meseci. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26205
    Ukupno tema
    873871
    Ukupno poruka