1234

RODOS

1441 poruka u ovoj temi

Prošle godine sam bio na Krfu,sada bih na Rodos.Ako mi mozete napisati kako je?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da ti odgovorim jednom recju: FENOMENALNO!!!!

Ne znam odakle da pocnem, plaze su super, imas i peskovitih i sljunkovitih i kamenih, sta vec volis. More je neverovatno cisto i na vecini plaza veoma toplo. Mesta za izlazak ima koliko ti dusa hoce, a bogami ima i dosta drugih stvari koje treba videti na ostrvu kao npr. Dolina leptirova, Seven springs...

Grad Rodos je jako lep i obilazak starog dela grada sigurno te nece ostaviti ravnodusnim. Naravno i u novom delu grada provesces dosta vremena, pre svega ako si zainteresovan za shopping. Na oko 17km od grada Rodosa je Faliraki. To je gradic u kome je najzivlji nocni provod, sa gomilom kafica i pijanih i bucnih engleza tokom jula i avgusta. Na ulazu u Faliraki iz pravca Rodosa je ogorman vodeni park koji nikako ne treba propustiti!!! Inace sve plaze su smestene na potezu od grada Rodosa pa prema jugu do prelepog Lindosa. Doduse lepih plaza ima i posle Lindosa, ali su one znatno manje posecene, osim plaze Prasonisi koja je poznata kao raj za surfere i koja je stvarno totalno nestvarna sa svojim smenjivanjem plime i oseke.

Rentiranje kola je pod obavezno, ja sam u septembru prosle godine za Hyundai Atoz platio 220 evra za 9 dana. Cena ti u principu zavisi od tvoje sposobnosti za cenkanje i od traznje za kolima.

Eto to su ti neke osnovne informacije. Ako te nesto konkretno interesuje slobodno pitaj i nemoj uopste da se razmisljas da li da ides na Rodos, obavezno idi i budi siguran da se neces pokajati.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlicna tema. Obzirom da si bio na Rodosu u septembru, sto i mene zanim za ovu godinu, interesuju me detalji oko cena, da li ima ljudi, kakvo je vreme i bilo sta sto bi moglo da bude drugacije nego recimo u sspicu sezone. Kada vec govoris o Rodosu, na koje tacno mesto mislis, kakav smestaj, agencija, iskustva, sto vise detalja.

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa evo da pocnem od vremena, bio sam od 6. do 16. septembra i vreme je bilo skroz ok, sto znaci taman koliko treba toplo ali ne prevruce. Nisam pratio koje su tacno temperature bile ali recimo da je verovatno bilo oko 28-29 C. Doduse na dan povratka kuci pala je kisa u popodnevnim satima ali predvece se razvedrilo pa ne sumnjam da je sutradan opet bilo lepo vreme. Inace statisticki na Rodosu ima 1 kisni dan u septembru. Voda u moru je takodje bila topla, bas kako treba za kupanje, a posebno je bila topla na plazi Tsambika. To je inace jedna od najlepsih plaza tamo (bar za mene) i toplo je preporucujem. Za nju kazu da je narocito popularna medju Italijanima u avgustu. Osim Tsambike, meni su super bile i plaze Traganou i Lindos. Ali za plaze ne brini, kad krenes od Rodosa na jug duz obale su sve plaza do plaze i svako ce naci ono sta mu odgovara.

Sto se guzve tice, bilo je ljudi ali ne previse. Za moj ukus taman kako treba. Da bi stekao pravu sliku recimo da su plaze, kafici, hoteli i ostali kapaciteti na ostvru bili oko 70% popunjeni. Sto se cena tice, ne znam kako je u spicu sezone ali u septembru prosle godine npr. porcija girosa u tanjiru sa prilozima je bila 2-2,5 evra, esspreso, capucino, nescafa oko 1-1,5 evra, koka-kola 1,5-2 evra... Za iznajmljivanje kola sam vec u prethodnom postu napisao cenu, mada sigurno moze da se dobije i bolja cena ali meni bas cenkanje ne ide od ruke.

Sto se smestaja tice u samom gradu Rodosu ima gomila hotela i tu se moze naci vrlo pristojnih hotela sa 2 ili 3*. U mestu Ixia, odmah pored grada Rodosa, su smesteni najluksuzniji hoteli ali to je vec posetak vetrovite strane ostrva. Odlicnih hotela od 4 i 5* ima i na ulazu u Faliraki iz pravca Rodosa. Ja sam bio u jednom od tih hotela, Collosos Beach, i imam samo reci pohvale za taj hotel. On se inace nalazi direktno preko puta vodenog parka u Falirakiju. Mislim da je najbolja varijanta uzeti neki hotel u gradu Rodosu jer preko dana svakako ces ici na neku od plaza na ostrvu a uvece ces verovatno biti u gradu tako da sebi skracujes jednu voznju. Ja sam iz Falirakija svaki dan odlazio na neku od plaza po ostrvu, pa onda uvece opet voznja nekih 17 km do grada Rodosa u izlazak i nazad u hotel. Doduse u Falirakiju ima gomila kafica i diskoteka ali ja sam bio sa malim detetom pa nisam izlazio tamo.

Ne znam sta vas jos interesuje, ako sam nesto zaboravio pitajte,

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio na Rodosu u ovom hotelu i opste, kakvi su vam utisci? Hotel se nalazi u gradu Rodosu, kakav je grad, tj kakav sadrzaj nudi? Pozz svima voljnim da odgovore ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio na Rodosu u ovom hotelu i opste, kakvi su vam utisci? Hotel se nalazi u gradu Rodosu, kakav je grad, tj kakav sadrzaj nudi? Pozz svima voljnim da odgovore ;)

Ja sam bio prosle godine na Rodosu, doduse ne u tom hotelu, ali valjda ce biti neke koristi od ovih informacija koje mogu da ti pruzim. Mislim da je izbor hotela u samom gradu Rodosu bolja varijanta nego hotel u nekom drugom mestu, ali ovo samo pod uslovom da iznajmis kola. Ono sto hocu da kazem je da na Rodosu ima gomila prelepih plaza i preko dana vredi obilaziti ih, dok je uvece najbolje biti u samom gradu, tako da ces smestajem u gradu ustedeti sebi jednu voznju uvece do grada i nazad. Druga opcija za smestaj je Faliraki, nekih 17km juzno od Rodosa, gde je glavno mesto za nocni zivot na Rodosu, ali je zato puno pijanih i bucnih Engleza. Naravno tu je i Ixia, ali ona je sa zapadne, vetrovite strane ostrva i tu su smesteni najluksuzniji i najskuplji hoteli na ostvru. Sto se plaza tice, kad krenes istocnom stranom ostrva od grada Rodosa na jug prema Lindosu svuda su plaza do plaze i ne zna se koja je lepsa od koje. Moje preporuke su Tsambika, Traganou, Stegna i Lindos. Takodje, pod obavezno planiraj i jedan dan za posetu vodenom parku koji se nalazi na ulasku u Faliraki iz pravca grada Rodosa, ali kad ides putem preko Kalitee.

Vec sam u nekom od topica pisao detaljnije o Rodosu, pa se nadam da ces naci tu poruku za malo detaljnije informacije. U svakom slucaju ako te nesto posebno zanima slobodno pitaj, rado cu pomoci koliko mogu.

Pozdrav i lep provod, Rodos je pravi izbor!

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:D Hvala debeli!

Ma znam ja Rodos dobro, ali tamo nisam bila u hotelima, a ovi me zanimaju bas iz vizure naseg coveka, a i isli bi sa detetom. U stvari, i ne znam da li je to bas pametna solucija za odmor sa radoznalom dvogodisnjakinjom, ali je Rodos obozavam i mnogo sam ga se zazelela, pa bih da tu ljubav prenesem i na svoju porodicu... :rolleyes:

Sad cu da pogledam sajt, hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa ko onda kome treba da pomogne? ja nisam bio, a merkam ga već mesec dana. isti problem - moj klinja ima 3 godine, a apartmanska ponuda naših agencija za grad nikakva. budući da si već bila, zanima me kako zamišljaš odmor sa klincem u gradu? a što se tiče tih hotela, mislim da su svi namenjeni ljudima bez dece. mada možda grešim...

pomozi,

pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidim da smo na istim mukama. Kako zadovoljiti licnu potrebu za otkrivanjem i sadrzajnim letovanjem, sa sve velikom bebom.

Da budemo realni, mislim da Rodos nije idealno resenje za nas, koliko god ja navijala. Hoteli koji su nam dostupni i pristupacni, ti u centru, vise su za mladost-ludost varijantu. Ja sam i radila u jednom od njih, CARINA hotel, ima ga u ponudi. Hotel je solidan, grcki skroman, ali cist, medjutim ima samo nocenje sa doruckom ( radila sam bas u kuhinjici na pripremi dorucka, u studentske dane :D:D:D super mi je bilo na Rodosu...), ali je i taj dorucak skroman i jednolican, decja radost, kroasani, dzemic putercic, kackavaljcic, i jaja - ali da doplatis... Mozes ti na Rodosu naci i povoljne restorane za rucak ili veceru, ali sa detetom je ipak teze, znas i sam. Videla sam jedan hotel u ponudi, znam i gde je, dobra je lokacija, EL GRECO, koji u sobi ima i mini kuhinju, sto je ok ako ides sa detetom, da uvek mozes da mu spremis sta treba, ali nekako mi je to sve skromno, da ne kazem jadno... Pregledavsi one utiske, ja bih se odlucila za Manusos.

Inace grad je fenomenalan, i uvek bi birala smestaj u samom gradu. Svako vece setnja fantasticnim starim gradom koga mozes obilaziti danima a da uvek ides na drugo mesto.

Medjutim, mi smo danas ipak pronasli ponudu za Tunis, i to na dve nedelje ( Rodos je za isti novac 11 dana ), to nam je proverena varijanta sa bebom, sta ces, turizam debilizam, hotel - plaza - setnjica, svedski sto, pa biraj bebo sta ces da jedes.

A kad malo porastemo, za koju godinicu, eto nas na Rodosu.

Sta god da odlucite, zelimo vam lud provod! :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

interesuje me gde je najbolje za smestaj na rodosu,da je blizu plaze a i da moze negde da se izadje preko dana i uvece. jel moze neko nesto da preporuci,neki hotel. kakve su plaze. iznajmicu kola tako da cu i moci malo da obilazim

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hotel " Mediteran " preko puta gradske plaze, a na 5 minuta hoda od centralnih nocnih desavanja a na nekih 10-15 minuta hoda od zidina starog grada.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Interesuje me da li je neko bio u hotelu Noufara na Rodosu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio sam 2000. godine i mogu ti reci da je hotel solidan, cist je i na dobroj lokaciji, sto se centra grada tice. Pogled sa terase je nikakav, gledas na neko dvoriste ili na neki drugi hotel. Soba je mala, kolko da stane bracni krevet, imas ventilator umesto lustera, mali frizider, malu terasu i to je to. Klopa, tj. dorucak je svih 10-11 dana bio isti i nije bio los. Kol'ko para tol'ko muzike! Sve u svemu - OK! I jos nesto, secam se da je jedna devojka na kraju smene trebala da plati telefon oko 1500 DM i da je nisu hteli pustiti iz hotela dok to ne regulise, medjutim ispostavilo se da je to ipak bila greska.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na informacijama. Otprilike sam to i ocekivala.

...Osim onih 1500DM :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Toti,mene zanima koliko je bezbedno da dve devojke uzmu rent/a/car?koliko kosta dnevno?i koliko na pomenutim plazama kostaju lezaljke.unapred hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25908
    Ukupno tema
    862973
    Ukupno poruka