James79

Internet u Egiptu

506 poruka u ovoj temi

Ništa novo, pre par godina u Vodafone radnji u Senzo molu dok je meni i mojima nameštao kartice (pošto nas je bilo 3-4 porodice, pa za svakog po kartica), na ostalim šalterima je prošlo 10-ak ljudi, bukvalno je svako dobio drugačiji paket i drugačiju cenu, dakle kako koga "ošacuju" :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vodafon 130gb bukvalno izivljavanje 4 telefona, youtube, tik tok, muzika, sve full 45e,potrosili jedva 70gb.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može li kratka obuka za mene.

Naprasno smo odlučili da u januaru idemo u Egipat i sad vidim da je problem sa internetom (što sam zaboravio jer sam poslednji put u Egiptu bio pre 13-14g)

Treba mi internet za komunikaciju sa Srbijom (Viber Wacapp) i vidim da svi pišu o sim kartici koja se kupi na aerodromu.

Imam telefon koji podržava dve kartice iako drugu nikada nisam koristio. Da li je moguće da i dalje koristim svoj broj (ovdašnji), a da internet koristim sa te kartice. Jako mi je bitno da moja primarna kartica nikako ne sme da bude neaktivna (povezana sa alarmom radnje...)

Mogu li da isključim prenos podataka sa te primarne kartice, pa da koristim sa te koju bih kupio i da li to mogu da vžem za svoj broj ili treba da prijavim novi nalog na Viberu sa novim brojem...

Izvinjavam se ako su pitanja glupa. Nisam duduk za tehnologiju, samo nikada nisam koristio opciju sa dve kartice, a i poslednjih 15 godina nisam imao problema sa wifi-em u stranim zemljama u smeštajim i hotelima. Sada mi se čini da će mi ipak trebati neki dodatak.

hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam nikada imao duo telefon, pa nemam iskustva koriscenja 2 sim kartice istovremeno, mada je logicno da moze da se podesi.. Kagod sam isao u Egipat i uzimao sim karticu zbog neta, uvek nam je jedna bila sasvim dovoljno, jer taj jedan deli net ostalima... Ako ne nadjete resenje/odgovor, lepo i vi uzmite jednu karticu i neka je vasa gospodja (ili vec sa kim idete) ubaci u svoj tel i neka deli internet sa vama... 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala.

To je i najjednostavnije rešenje.

Stavi ćemo karticu u sinovljev telefon i onda ga deliti među sobom.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možete tako, a možete i u Vaš telefon na prazno mesto da stavite, podesite da zadržite telefonski  broj Vaše kartice i to je to. Mi uvek kupujemo 2 kartice, svako za svoj telefon, jer tako možemo da se dozovemo i kada smo na različitim mestima u hotelu, nekako je to baš mala investicija, desetak eura, a i imaš potpuni komfor.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li može neki update cena SIM kartica za internet od ove godine? Da li kupiti na aerodromu ili Senzo Mall-u?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja licno uvek uzimam karticu odmah po sletanju jer sam smesten van grada pa nemam gde... A vidim da ljudi nesto pljuju aerodrom i kupuju po gradu u njihovim poslovnicama, ali mora uz pasoš da se kupi u prvih 48h ako sam dobro shvatio. Ja sa karticama na aerodromu nisam imao nekih problema. 

Screenshot_20230528_214941_com.facebook.lite.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@dare013pa Pa koje si koristio? Neverovatno mi je ovo 20GB interneta za 5,2€, ili 40 GB za 6.7€

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prekjuče u Senzo mall kupila, uz pasoš, ponovo Etisalat, kao i prošle godine, 15gb za 205 funti tj. 6,2€, a dopunila WE sa 20gb za 145 funti tj. 4,4€. Jedan€ je sada oko 33 egipatske funte, zato je tolika nesrazmera u cenama. A tih 48 sati važi za Duty free shop, nema veze sa internet karticama. 

Izmenjeno (Silvija sa Dorćola)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi kupismo WE na aerodromu, nešto oko 7,5$ 40 GB. Odlično nam radi i u Makadiju i u Sahlu. Moj sinko mislim visi po youtubu kad nije u vodi, znači oko sat ipo dnevno, nema najave da je potrošio net.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905090
    Ukupno poruka