James79

Internet u Egiptu

497 poruka u ovoj temi

Uspela sam da proverim internet uz mnogo muke, jer niko ne zna kako se proverava. To su neke kartice samo za turiste i oni ih ne koriste.

Pišem vam ovo jer vam možda bude od koristi.

Zapravo dečko koji nam je proveravao preostali internet kaže da mi uopšte nismo imali paket od 48gb kao što nam je na aerodromu rečeno, već od 24gb.

Ne znam da li postoji opcija da se proveri nekako Orange internet, jer Vodafone ne može nikako (sam se aktivira posle h vremena).

Moj vam je savet da odmah pitate prodavca da li stvarno ima toliko gb i da možda zapretite da ćete se žaliti ako nema. I da ga odmah pitate za broj za proveru balansa i za broj sim kartice da se posle ne bi maltretirali kao mi.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Orange čini mi se ima tu opciju, pola interneta odmah, drugu polovinu moraš da aktiviraš... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E pa evo i ja da se ubacim na temu interneta jer sam juce provela pola sata u Vodafonu raspravljajuci se.. 

zbog silnih problema koje smo culi da se desavaju sa Orange, odlucismo se za Vodafon i We.. 20 gb na Vodafonu i 16 gb na WE Telekom.

u mifi uredjaj sam ubacila Vodafon i pratila potrosnju koja se prikazuje na ekranu, i u nekom trenutku pise 12,6 potrosenih i stalo.. nema vise.. kako nema kad sam kupila 20.. odem lepo u posovnicu, tu mi blizu, kazu da je balans nula..i poenta je : 

paketi koje mi kupujemo, a samo takvi postoje na aerodromu, su takvi da se za drustvene mreze dobija 5 gb a nakon toga se potrosnj obracunava duplo, tj 1mb=2mb a za surfovanje normalno.. tako da kad udjemo na bilo koju drustvenu mrezu ukljucujuci viber i whats up, zapravo duplo ide potrosnja i zato sam ja zakovala na 12 i po realnih, ali 20 ukupno sa tim dupliranjem za sociial media

pitala sam zasto mi ne dobijamo obavestenje o tome, jer kad kupim 20 hocu 20, nigde ne pise niti ko kaze da se to nesto obracunava drugacije.. ali eto veseli momci sto rade tu su samo zaposleni, sta ce oni.. 

Uglavnom, ima da se kupi i extra net paket, koji znaci koliko kupis, toliko imas.. on je nesto za nijansu skuplji al je kupovina moguca samo u poslovnicama i ako znate da postoji pa da to i trazite.. 

slicnu pricu ima i Orange, zato se ljudi zale da im nestaje net, ne nestaje, nego paketi su tako pravljeni, da ta potrosnja ide duplo za najpopularnije stranice.. 

We Telekom.. kupili 16gb, juce, nakon punih 12 dana ovde u Hurgadi, dobili obavestenje da je potroseno 50% podataka .. dakle uzimajte We, jer jedino kod njih zaista dobijate koliko kupite, bez ikakvih posebnih paketa i tarifiranja

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Pegi-peg Gde WE ima poslovnicu? Mi smo mislili da u dolasku sa aerodroma svratimo u Vodafone u Sakali i tamo kupimo karticu kao što smo radili do sad, ali nisam baš sigurna posle silnih žalbi

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uglavnom gde god je poslovnica Vodafona, odmah pored su i ostali :) ali imate ih i na aerodromu, odmah pored Orandza, na izlazu..mi smo kupili na aerodromu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema se kredita, samo interneta.:D

Ali snašli smo se. Ostalo nam je 19gb i kao što sam već negde napisala - uopšte nismo ni imali paket od 48gb koji smo platili na aerodromu, već od 24gb. Tako da pazite jer ćete lako biti prevareni ukoliko primete da ste naivni.:neznam:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel Orange? Navodno se druga polovina u GB aktivira nekako, ako neko zna kako nek napiše.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je bilo za Orange u novembru. Uzeo sam karticu od 8gb, ukucavanjem Ovih sifara dobio sam 4 plus 4gb. Uvek imaju te varijante. E sada da li se ovo odnosi samo taj paket koji sam ja uzeo (pretpostavljam), ili ne, to ne znam :)

E61C1777-D14D-4F4F-8BB5-38BF1766B5B1.jpeg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U pitanju je Vodafone.

Ako neko zna da li postoji opcija da se i tu dobije dodatni internet - bila bih i više nego zahvalna.:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja sam ispala naivna, kupila 16GB interneta, ništa nisam imala, ĆORAK. Kupila sam Orange na aerodromu . Pazite. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kupili smo 18GB na aerodromu. Dobili smo ove kodove:20210512_102623.jpg

Izmenjeno (mimi28)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo uzeli bili njihov telekom i bio je ok. Dali nam brojeve gde proveravamo stanje i koji je broj telefona. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo informacija iz prve ruke  Vodafone turist line 250 ima  tačno 10 gb interneta(lično sam merio protok) plus ako uspete da instalirate njihovu aplikaciju Ana Vodafone ( nije dostupna na google play-u  za naš region)  mozete da dobijete još nekih 500 mb  dodatka uz  to imate 20 minuta za internacionalne pozive  i  200 minuta u egiptu za lokalne mreže  za  kontakt sa vodičima i sl. to je odlično rešenje. Imate na aplikaciji još nekih pogodnosti ali nisam to koristio  SMS ka Srbiji nisam uspeo da pošaljem sa ovog tarifnog paketa ali sve ostali radi super  Wi Fi , Viber za pozive , nekad radi nekad ne ali za poruke  uvek redi. Whats app radi super   na speed testu brzina mreze im je čak do 68-100 Mb odziv oko 2-5 ms  4G+ brze nego u Srbiji.Problemem je što ne mozete da je dopunite u narednih 30 dana ako potrošite sve GB i minute   već morate kupiti novu karticu. SBB-ov unifon radi  ali brojevi u kontaktima moraju biti u internacionalnom formatu. Čuje se ali  uz malo muke , lošije radi od  Vibera .Problem je i sa instalacijom aplikacije  Ana life  jer morate  promeniti region na samsusn accountu ( kod mene lično) da bi vam google play omogućio  da je instalirate.....

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li može neko da kaže koliko koštaju ti paketi i da li je taj njihov WE zaista dobar jer vidim da se na  njega najmanje ljudi žale?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26823
    Ukupno tema
    901142
    Ukupno poruka