Nikola S.

Ronjenje-Hurgada

737 poruka u ovoj temi

bez zelje da budem gruba, ali mogla bi malo da procitas temu! i nekoliko tema ovde.... od pocetka do kraja, ima i slika i odlicnih opisa. niko ovde tebe ne poznaje da bi mogao da ti kaze sta je najbolje za tebe.

evo lili nece a roni.. dzaba ja pricam. ona oce da reklamira guzu. I sta ja sad tu mogu???? :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li jedno pitanje, mozda je glupo :blush: , ali moram. Citam za ronjenje ovde na temi, pa neko rece da voda moze da udje pod masku, ja se uopste u sve to nimalo ne razumem, a sta kad neko nosi sociva. Ne moze da ih skine, pa da roni bez njih kad nista ne vidi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

uh...moj brat nosi sociva i roni...i to bez maske...kaze da mu voda ne smeta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li jedno pitanje, mozda je glupo :blush: , ali moram. Citam za ronjenje ovde na temi, pa neko rece da voda moze da udje pod masku, ja se uopste u sve to nimalo ne razumem, a sta kad neko nosi sociva. Ne moze da ih skine, pa da roni bez njih kad nista ne vidi.

Moj muz nosi naocare i skidao ih je naravno na ronjenju, malo je slabije video nego ja ali nije problem, video je dovoljno. Jos jedan momak iz nase ekipe takodje nosi naocare koje je skidao na ronjenju, e on je vec dosta losije video, posto ima dosta veliku dioptriju. Ali je imao srece jer devojka ili zena jednog od instruktora ronjenja je imala masku sa dioptrijom pa mu je pozajmila, i covek odusevljen izasao iz vode. Ako vam je manja dioptrija i nije neki problem. Sto se tice nosenja sociva u ovoj varijantu se stvarno nerazumem posto ih ja nenosim. Ali mislim da su prosle godine ljudi ovde pricali bas o socivima, doduse pricali su nosenju tecnosti za sociva u avionu, ali poenta je da nose sociva i da su isli na ronjenje. Pa probaj da nadjes te postove, na ovoj temi su ili na temi prakticna pitanja, pa pitaj te ljude konkretno sta su radili po tom pitanju.

Sto se tice ulaska vode pod masku, to moze da se desi ali i nemora. Meni nije ulazila voda pod masku. Sve zavisi koliko je maska dobra i koliko ti odgovara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li jedno pitanje, mozda je glupo :blush: , ali moram. Citam za ronjenje ovde na temi, pa neko rece da voda moze da udje pod masku, ja se uopste u sve to nimalo ne razumem, a sta kad neko nosi sociva. Ne moze da ih skine, pa da roni bez njih kad nista ne vidi.

Moj decko nosi sociva i koristi ih pri plivanju, posto je velika dioptrija. Dok pliva obavezno ima masku na licu tj one naocare za plivanje. Kada smo isli na ronjenje, kupili smo maske i nismo imali nikakvih problema. Ulazak vode u masku je moguc samo ako ti je maska prevelika ili ako je nisi dobro stavio. Zato ti savetujem da potrazis pre nego sto odes neku malo bolju masku, ili eventualno tamo da kupis, nisu skupe. One sto dobijas od njih su uglavnom iznosene itd pa je i ona guma sto ide oko glave slabija.

A ako vec ides na ronjenje ponesi sa sobom i tecnost za sociva za svaki slucaj. Koliko sam skotnala decka nije problem ako mu udje voda, nego ga malo pecka i iziritira mu se oko pa ne moze da nosi sociva posle par sati, znaci ni to nije strasno :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li jedno pitanje, mozda je glupo :blush: , ali moram. Citam za ronjenje ovde na temi, pa neko rece da voda moze da udje pod masku, ja se uopste u sve to nimalo ne razumem, a sta kad neko nosi sociva. Ne moze da ih skine, pa da roni bez njih kad nista ne vidi.

Nikakav problem.

Voda i kada udje u masku, to je mala količina koja se skuplja u donjem delu maske, daleko od očiju. Za njeno izbacivanje se primenjuje zahvat koji posle 5 minuta u plićaku i nekoliko namernih prodiranja vode - postaje rutinski.

Ja sa sočivima ulazim u vodu, povremeno i mahinalno pogledam dok ronim, mada nije preporučljivo. U svakom slučaju treba nositi naočare za plivanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve zavisi koliko je maska dobra i koliko ti odgovara.

Pre ronjenja izvršiti test. Staviti masku na glavu i probati udah na nos. Ako se deo vazduha ipak probije (teško, ali probije) do vas i vi uspete da dišete, onda probajte da zategnete elastičnu traku oko glave, ali ne previše. Ako se problem i dalje javlja, onda ili nemojte da kupujete tu masku ili ako je na iznajmljivanje tražite drugu. Ako nimalo vazduha ne prodje pri tom "udahu" i maska vam se još više zalepi za lice, onda ona dihtuje kako treba i samim tim je i znatno manja šansa da vam voda nekontrolisano ulazi.

A, kao što smo videli - ništa strašno ni ako udje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li jedno pitanje, mozda je glupo :blush: , ali moram. Citam za ronjenje ovde na temi, pa neko rece da voda moze da udje pod masku, ja se uopste u sve to nimalo ne razumem, a sta kad neko nosi sociva. Ne moze da ih skine, pa da roni bez njih kad nista ne vidi.

ako ti dioptrija nije velika, skini sociva, a ako jeste ja bih uzela svoju masku i prvo videla na plazi kako to sve izgleda kad udje voda u masku itd....

imas i maske sa dipotrijom ali doptrijska stakla kostaju koliko i maska ako ne i vise a i tesko se nalaze...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako ti dioptrija nije velika, skini sociva, a ako jeste ja bih uzela svoju masku i prvo videla na plazi kako to sve izgleda kad udje voda u masku itd....

imas i maske sa dipotrijom ali doptrijska stakla kostaju koliko i maska ako ne i vise a i tesko se nalaze...

Hvala vam na odgovorima, pitam za moju jacu polovinu.Velika mu je dioptrija pa mora sa njima. A gde se kupuju te dioptrijske maske ili uopste maske ovde u Bgd-u, ako neko zna?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima maska technisub

TECHNISUB LOOK maska

Prodaje Amfora, oni su na 25. maju, ali maska kosta nekih 35-6 evra a stakla su oko 30ak evra po staklu...

Takodje kod nas se prodaje i ova oprema, po cenama tu negde kao technisub, ako nekom treba telefon neka se javi.

Beuchat

Takodje, Mares oprema ubedljivo najbolja ali i solidno skuplja, prodaje se na Tasu, i jos nesto ima na sajmu, u onoj poslednjoj hali.

Mares X-vision

Mares Liqid skin - ubedljivo najbolja i najmeksa maska, kosta 80e

Eto pa vi pogledajte mislim da se to ne isplati, ako tu masku nece inace koristiti.....

Ali ako imate love, sto da ne :)

E da u toj radnji na sajmu ima i Cressi oprema, vrlo su povoljni sa cenama, ali o maskama i ostaloj opremi ne znam bas najdetaljnije, ali ta radnja ima fine cene....

eto toliko od mene, pogledajte i razmislite!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja sam se za hurgadu odlucio uglavnom zbog ronjenja... moram to da probam... svi su odusevljeni... idem u hotel sea star beau rivage, u okviru kojeg postoji i diving center (twin dolphin)... ako neko ima iskustva sa njima, neka se javi... svi saveti su dobrodosli... hvala...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na plazi hotela sun&sea ima neka agencija ili sta vec koja radi ronjenje... kod njih je moguce ici i sa plaze, ulazis normalno u vodu a ne ides brodicem daleko pa uskaces (za one kojima je frka prvi put to je super varijanta a i ako vam nestane para a hteli biste bar jos jednom na ronjenje na ovaj nacin je ksotalo porsle godine 10 e za 20 min)...

instruktor iz e agencije nam je pominjao i dolphin house, to je neki mesto na moru tj u moru gde zive delfini :) pominjao je da vode i tamo i tu ti je sigurno da ces videti gomilu delfina... mi smo na zalost za to saznali poslednji dan i htela sam lepo da se ubijem :)

ne znam dal i ta agencija koju pominjes radi isto ovo al eto da pomenem, mzoda pomogne...

p.s.

na youtube ima gomila snimaka iz dolphin house

Izmenjeno (elle)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam pre dve godine u Hurgadi na ronjenju, a ove godine na Tajlandu (Koh Phi Phi Don-u) i mogu reci da je to na Tajlandu bilo daleko bolje i profesionalnije organizovano. U oba slucaja smo imali po dva zarona, ali je u Hurgadi jedan zaron trajao oko 20 minuta, a na Tajlandu 1 sat. U oba slucaja smo pre ronjenja imali mini kurs na brodu, ali smo na Tajlandu imali i na morskom dnu (na oko 5 metara dubine) gde nam je instruktor objasnjavao (gestikulacijom) najosnovnije stvari. U Hurgadi je bilo dva ronioca po instruktoru, a na Tajlandu je bilo nas troje na jednog instruktora. Ali je razlika u tome sto nas je u Hurgadi instruktor svo vreme drzao za ruke i nismo se odvajali od njega i on nam je regulisao kolicinu vazduha u prslucima, dok smo na Tajlandu isli iza njega i sami smo morali da se brinemo o opremi. Na ovaj nacin sam daleko bolje naucio kako da ronim. Naravno, jos uvek sam pocetnik, ali razlika je drasticna. U Hurgadi kada smo radili zarone spustili smo se nadole i vrteli u krugu u radijusu od nekih 20-tak metara i onda izasli na povrsinu na isto mesto gde smo i zaronili, dok smo na Tajlandu svih sat vremena bili u pokretu i izasli smo na povrsinu na potpuno drugom mestu od onog gde smo napravili zaron.

Ali i u Hurgadi sam se fenomenalno proveo, jer mi je to bilo prvo ronjenje.

Izmenjeno (Nonamed)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na plazi hotela sun&sea ima neka agencija ili sta vec koja radi ronjenje... kod njih je moguce ici i sa plaze, ulazis normalno u vodu a ne ides brodicem daleko pa uskaces (za one kojima je frka prvi put to je super varijanta a i ako vam nestane para a hteli biste bar jos jednom na ronjenje na ovaj nacin je ksotalo porsle godine 10 e za 20 min)...

instruktor iz e agencije nam je pominjao i dolphin house, to je neki mesto na moru tj u moru gde zive delfini :) pominjao je da vode i tamo i tu ti je sigurno da ces videti gomilu delfina... mi smo na zalost za to saznali poslednji dan i htela sam lepo da se ubijem :)

ne znam dal i ta agencija koju pominjes radi isto ovo al eto da pomenem, mzoda pomogne...

p.s.

na youtube ima gomila snimaka iz dolphin house

hvala elle... svaki savet mi znaci jer sam u fazi pripreme... ne zelim tamo da gubim vreme na razmisljanje gde cu i sta cu... hocu lepo da se pripremim pa da odradim pola posla u srbiji... a tamo da uzivaaaaaaaam...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala elle... svaki savet mi znaci jer sam u fazi pripreme... ne zelim tamo da gubim vreme na razmisljanje gde cu i sta cu... hocu lepo da se pripremim pa da odradim pola posla u srbiji... a tamo da uzivaaaaaaaam...

mozda ti ovo pismo moze pomoci: I ja imam predivno iskustvo sa najboljim i jako iskusnim instruktorom ronjenja Milenkom (Milencetom)iz Hurgade.Naime moja cerka od 14 godina koja obozava vodu ali se plasila ajkula i samo se kupala u bazenu,sada roni i uziva u moru bez straha.Zahvalna sam mu sto je meni i mom detetu otvorio vrata jednog novog skoro nestvarno lepog podvbodnog sveta.Samo u njegovim rukama mogla sam da prepustim svoje dete plavim dubinama.Obe smo kod Milenka zavrsile kurs i ponjenje ce zauvek biti deo nasih zivota. Hvala Irini na informaciji o izletu u pustinju,jedva cekam da svoje letovanje obogatim jos jednim divnim i uzbudljivim izletom. Milenkov tel:+20107597710,mejl:asis.rib@gmail.com

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka