aleksandra_

Nekretnine u Grckoj

369 poruka u ovoj temi

Hvala, dodjite na giros i ouzo na leto :ziveli:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala,ja i muz mastamo o tako necemu u blizini sartija. doduse vise on nego ja, ja sam okoreli realista. mozda jednog dana,ili ako postanemo milioneri sledece godine :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz kog razloga nisi? :) Mudania je lepo mestasce.

nisam za to da se ide svaki put na isto mesto sto bi kupovina nekretnine uslovila (bar jednom godisnje da se obidje) kao i da svaki put kad dodjemo potrosimo 2 dana na sredjivanje (iskustvo sa vikendicom), ali opet voleo bi da imam nekretninu na grckom moru koja je "blizu" ...

lomim se, cas bi cas ne bi :D ...

p.s. zaboravi i ja da vam cestitam na uspesnoj kupovini :D ...

Izmenjeno (ZekaZmaj)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa mozes da izdajes zeko i zaradjujes pare :)

bar 80% nas zeli tako nesto ali retko ko zagrize i ostvari zelju,kao nataly. zato kazem opet, svaka cast.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lep broj nasih ljudi dole izdaje vec godinama (i ne samo nasih vec i Makedonaca, Bugara...). Dosta ih izdaje na crno mada su kazne velike.

Nije ni to izdavanje toliko jednostavan proces, ali poznajem licno ljude koji to rade i sve se u sustini moze lepo organizovati. Oni recimo imaju mezonetu u slabije razvijenom turistickom mestu (nekih 200m od mora), ali su cele ove godine bili puni. S obzirom da im je ovo leto bilo prvo probno, sad kad su "usli u stos" - za sledecu godinu su vec malo podigli cene. Kad im se oduzmu svi troskovi, lepe parice su im ostale, tu nema price.

S obzirom da smo mi u svakom slucaju zeleli da kupimo stan, a bile su samo dve opcije u planu (Srbija ili Grcka), presudila je Grcka iz mnogo razloga. Nije to naravno bila odluka preko noci. Bilo je tu mnogo raspitivanja, istrazivanja, poredjenja, razmisljanja o riziku, postoji li i koliki je, razgovora sa Grcima, kao i nasim ljudima dole...

Definitivna je jedna stvar: obe zemlje su u velikom ekonomskom haosu. Grcka je svoje dno vec dotakla, nema goreg od onog sto je vec prosla prethodnih par godina, ali ima prosperitet da pocne sa oporavkom. Dok u Srbiji moze da bude i gore nego sad, a ekonomski oporavak nije ni na pomolu. Na zalost.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma moze da se zaradi, ali ja ne bi izdavao tu nekretninu vec bi je koristio iskljucivo za svoje potrebe ...

a kad stavim na papir nekretninu iste vrednosti u gr i srbiji ispadne da se skoro isto "zaradi" na izdavanju ...

ili mozda gresim u racunici :D ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U fFogiti i Plagiji može da se kupi solidan dupleks sa sve troškovima do 40.000,00 evra, letos smo mm i ja obilazili. 35.000,00 evra dupleks od 55m2, sa 2 spavaće sobe, dnevnom sobom, kuhinjom, kupatilom i terasom smo našli za 35.000,00 i to zajedno sa solidnim nameštajem, garažnim mestom i novije gradnje, oko 200m od mora. Troškove smo računali, uključujući i dolaske, od 3.000-5.000, sve u svemu 40.000 evra. U Kalikratiji, koja se meni sviđa, to je mesto koje živi cele godine i blizu je Soluna, može da se nađe i dosta jeftinije. Postoji čitava srpska zajednica u Kalikratiji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@natalyroo

Mene zanima na koji nacin se ustine taj porez sa 23% na 2 ili 3% kod kupovine nove nekretnine,jer nije mala razlika na nekih 50.000e,maltane da se opremi ceo stan i plate prateci troskovi sa razlikom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne "ustine" se porez nikako. Nekretnine izgradjene nakon 2006. i nekretnine koje se kupuju direktno od investitora imaju porez 23%. Nekretnine izgradjene pre 2006. (one se uglavnom kupuju od fizickog lica) imaju porez 3%. U nasem slucaju investitor je vec platio porez od 23% (da bi izbegao dodatne poreze koje placa dok mu je nekretnina neprodata), tako da je nama ostalo da platimo 3%.

Takodje, porez se nikada ne placa na punu cenu nekretnine, vec na objektivnu koju odredi Poreska sluzba (postoji vec kategorizacija u sistemu odradjena po mestima, po udaljenosti od mora itd...) i ne postoji mogucnost da se na tu cifru utice (mito npr.).

Mi smo stan platili 85.000, ali objektivna vrednost na koju se placa porez drzavi je 46.259,30 EUR. I to je deo koji mora da se odradi preko racuna, ostatak se daje u kesu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma moze da se zaradi, ali ja ne bi izdavao tu nekretninu vec bi je koristio iskljucivo za svoje potrebe ...

a kad stavim na papir nekretninu iste vrednosti u gr i srbiji ispadne da se skoro isto "zaradi" na izdavanju ...

ili mozda gresim u racunici :D ...

To je onda skroz druga stvar.

Nije ista zarada, ako pricamo o izdavanju u turistickom mestu, ne u gradu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U fFogiti i Plagiji može da se kupi solidan dupleks sa sve troškovima do 40.000,00 evra, letos smo mm i ja obilazili. 35.000,00 evra dupleks od 55m2, sa 2 spavaće sobe, dnevnom sobom, kuhinjom, kupatilom i terasom smo našli za 35.000,00 i to zajedno sa solidnim nameštajem, garažnim mestom i novije gradnje, oko 200m od mora. Troškove smo računali, uključujući i dolaske, od 3.000-5.000, sve u svemu 40.000 evra. U Kalikratiji, koja se meni sviđa, to je mesto koje živi cele godine i blizu je Soluna, može da se nađe i dosta jeftinije. Postoji čitava srpska zajednica u Kalikratiji.

Verujem da moze mada mi nismo tamo trazili. Nama je cilj bila iskljucivo Sitonija zbog vecih cena izdavanja.

Sto ste odustali ako ste vec gledali?

Izmenjeno (Natalyroo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne "ustine" se porez nikako. Nekretnine izgradjene nakon 2006. i nekretnine koje se kupuju direktno od investitora imaju porez 23%. Nekretnine izgradjene pre 2006. (one se uglavnom kupuju od fizickog lica) imaju porez 3%. U nasem slucaju investitor je vec platio porez od 23% (da bi izbegao dodatne poreze koje placa dok mu je nekretnina neprodata), tako da je nama ostalo da platimo 3%.

Takodje, porez se nikada ne placa na punu cenu nekretnine, vec na objektivnu koju odredi Poreska sluzba (postoji vec kategorizacija u sistemu odradjena po mestima, po udaljenosti od mora itd...) i ne postoji mogucnost da se na tu cifru utice (mito npr.).

Mi smo stan platili 85.000, ali objektivna vrednost na koju se placa porez drzavi je 46.259,30 EUR. I to je deo koji mora da se odradi preko racuna, ostatak se daje u kesu.

Sada mi je daleko jasnije,znaci gleda se kataloska cena koja je u principu daleko manja od trzisne nije kao kod nas,hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo tako. Nemojte me drzati za rec, ne znam kako je sa gradovima kao sto su Solun i Atina i da li je kod tih stanova toliko umanjena objektivna vrednost. Verujem da jeste, ali mozda nesto manje umanjena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što bliže Solunu, to niže cene. U Nea Mihanioni i mestima u oklini, za 20.000 stanova koliko hoćete

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verujem da moze mada mi nismo tamo trazili. Nama je cilj bila iskljucivo Sitonija zbog vecih cena izdavanja.

Sto ste odustali ako ste vec gledali?

suprug je za a ja sam neodlučna
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka