ljerka

ANDALUZIJA -Granada, Sevilja, Kordoba -Putopis

Ljerka,fantastično! Nemam reči kojima bih mogla da te pohvalim i da se zahvalim za predivno jutro zahvaljujući tvom putopisu :)

A Dragane, ovo je za tebe fantastična prilika da dobiješ neki 300D, slike su predivne :)

Jos jedan "putnik kroz Andaluziju sa vama" koji je, gotovo bez daha, procitao tvoj putopis! :srce:

Nadahnuto, protkano fenomenalnim fotkama, po mom skromnom misljenju-tvoj najbolji putopis do sada! (ili je u pitanju to sto bih i sama volela da sam prosla putevima kojima ste vi prosli!)! :D I meni si ulepsala dan i ispunila nedeljno prepodne necim nestvarno lepim! Hvala, sto rece Baki- cekanje se isplatilo! :srce:

E,ovo se zove putopis!Svaka cast,trud se isplatio,ne zna se da li su lepse slike ili prica.

Uzivala sam citajuci ga,Andaluzija je san snova,bravo!

Šta napisati, a ne ponoviti se? Pročitala sam ga u jednom dahu, uživala u svakoj tvojoj rečenici. Prevazišla si samu sebe, ili je to samo, što reče pef, želja da pođemo vašim stopama. Hvala. :srce: Toliko si me ostavila bez daha, da ne umem da nađem adekvatne reči za ovo nedeljno putovanje! :D

Izmenjeno (annica)

:cvetic: Prelepo!!!! Čitav dan putujem Andaluzijom.  HVALA. :srce::srce::srce:

HVALA MAJSTORE!!!srce.jpg

Mnogi su već sve rekli, pa da ne ponavljam. Mislim da bi trebalo i profesionalno da počneš da se baviš pisanjem putopisa, jer iz iskustva vodiča, svašta mi dopadne u ruke, vidim koliko ovako nešto nedostaje na našem jeziku. I tako bi moglo da se parira Lonly Planet-u, Rough Guides, Eyewitness i ostalim renomiranim...

Dodatak:

I pored sve lepote koje Real Alkazar pruza a koju je na osnovu ranije muslimanske palate dogradjivalo vise hriscanskih vladara po naredbi Pedra Surovog ona u sebi nosi i jedan jeziv dogadjaj. Upravo Pedro Surovi u salonu Ambasadora primio je lakovernog muslimanskog pasu. Videci na njegovoj ruci ogroman dragi kamen, naredio je njegovo ubistvo da bi kasnije taj dragulj poklonio engleskom kralju. I dan danas krvavi kamen iz Alkazara krasi englesku krunu.

Izmenjeno (ljerka)

Šta reći osim - svaka čast! Predivna destinacija, fenomenalno opisana i uslikana... sigurna sam da ću se još nekoliko puta vraćati ovom putopisu! Hvala cvetic.jpg

Ljerka,,,napokon iscitah u miru i ovo tvoje remek djelo. Nimalo nisam zacudjen.

I dosadasnji tvoji radovi su me ostavljali bez texta pa tako i ovaj.Ostajem i dalje vjerni citaoc tvojih putopisa i gledaoc tvojih slikica.Svaka cast!!!!

Zahvaljujem svima na lepim komentarima, kao i ostalima koji su imali vremena i zelje da procitaju ovaj putopis o nasim utiscima iz Andaluzije. :stidljivko:

Bilji, koja svaki nas putopis dopuni divnim kolazima od nasih fotografija, posebno se zahvaljujem :srce:

Ocekujem pitanja.... :biggrin:

i%20love%20spain-150x150.jpg

Svaka čast Ljerka! Ja se baš nauživah...

Neke građevine su toliko kitnjaste, čipkaste i prelepe! A u par fotografija sam bukvalno buljila, ovako: surprised.jpg

Jedva čekam nastavak.

Sve najbolje! :srce:

DODATAK Put ka centralnoj Spaniji, oblast Castilla La Mancha

dscf0347a.jpg

Uzivao sam u putopisu i slikama..... kao

2009-11-16_170649.png

Ljerka,

2009-12-17_185142.png

Danima vec pokusavam da nadjem vremena da na miru i sa uzivanjem procitam ovaj putopis jer iz prethodnih sa sigurnoscu sam znala da je i ovaj fantastican.Juce konacno ostadoh sama sa racunarom i lagano krenuh na ovo sjajno putovanje.Ljerka,sta god bih rekla ponovila bih prethodne komenttare,ipak moram reci ZADIVLJUJUCE.ZADIVLJUJUCEE je ne samo putovanje vec i nacin na koji si nam prenela svoje impresije.Ako jos nisi pocela da razmisljas o pisanju knjige putopisa savetujem ti da odmah pocnes.Mnogi priznati pisci bi bili impresionirani tvojim pisanjem,a i steta bi bila da mnogi ostanu uskraceni za ovakve tekstove i fotografije.Kada sam citajuci dosla do kraja pozelela sam da ima jos. Sracan pozdrav i zeljno ocekujem sledeci putopis. :klap:

Španija, Andaluzija pre svega, je nešto najlepše što u Evropi čovek može da doživi. Svaka čast putnicima koji su imali tu sreću da obiđu Sevilju, Kordobu, Granadu...; očigledno prepuni pozitivnih utisaka i lepih fotografija golicaju maštu onima koji sanjaju o takvom putovanju. Jasno je da na takav put ne može da se krene sa skromnom svotom novaca. Lako je kada imaš para. Međutim, kupovinom Inter-Rail karte, i budžetom do 500 Eura plus karta, možete sebi da priuštite mesec dana Andaluzije, plus Toledo, Madrid, Barselonu i naravno u dolasku i odlasku Pariz, Azurnu obalu i ostale gradove po izboru. Ne pričam ovo bez veze. PET godina putovao sam Inter-Rail-om i obišao sve što sam poželeo; stvar izbora. Uz dobro društvo, spavanje u vozu i na plaži, ponevši klopu od kuće, možete da obiđete CELU Evropu uz malo para. Uostalom, Inter-Rail je pre svega avantura, tako ga i posmatrajte. Srećeš nepoznate ljude, sve je neobavezno, ne moraš da razmišljaš o kolima; da li će se pokvariti ili će ih neko ukrasti, sve je opuštenije. Naravno da je priča sa početka lepša, ali može i drugačije. Verujte mi.

Bogalinac, ima istine ali mnogi ne mogu da priuste 30 dana odmora, što finansijki, što zbog poslovnih ili drugih obaveza.