ljerka

ANDALUZIJA -Granada, Sevilja, Kordoba -Putopis

175 poruka u ovoj temi

Ljerka,fantastično! Nemam reči kojima bih mogla da te pohvalim i da se zahvalim za predivno jutro zahvaljujući tvom putopisu :)

A Dragane, ovo je za tebe fantastična prilika da dobiješ neki 300D, slike su predivne :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedan "putnik kroz Andaluziju sa vama" koji je, gotovo bez daha, procitao tvoj putopis! :srce:

Nadahnuto, protkano fenomenalnim fotkama, po mom skromnom misljenju-tvoj najbolji putopis do sada! (ili je u pitanju to sto bih i sama volela da sam prosla putevima kojima ste vi prosli!)! :D I meni si ulepsala dan i ispunila nedeljno prepodne necim nestvarno lepim! Hvala, sto rece Baki- cekanje se isplatilo! :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E,ovo se zove putopis!Svaka cast,trud se isplatio,ne zna se da li su lepse slike ili prica.

Uzivala sam citajuci ga,Andaluzija je san snova,bravo!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta napisati, a ne ponoviti se? Pročitala sam ga u jednom dahu, uživala u svakoj tvojoj rečenici. Prevazišla si samu sebe, ili je to samo, što reče pef, želja da pođemo vašim stopama. Hvala. :srce: Toliko si me ostavila bez daha, da ne umem da nađem adekvatne reči za ovo nedeljno putovanje! :D

Izmenjeno (annica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:cvetic: Prelepo!!!! Čitav dan putujem Andaluzijom.  HVALA. :srce::srce::srce: 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HVALA MAJSTORE!!!srce.jpg

Mnogi su već sve rekli, pa da ne ponavljam. Mislim da bi trebalo i profesionalno da počneš da se baviš pisanjem putopisa, jer iz iskustva vodiča, svašta mi dopadne u ruke, vidim koliko ovako nešto nedostaje na našem jeziku. I tako bi moglo da se parira Lonly Planet-u, Rough Guides, Eyewitness i ostalim renomiranim...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dodatak:

I pored sve lepote koje Real Alkazar pruza a koju je na osnovu ranije muslimanske palate dogradjivalo vise hriscanskih vladara po naredbi Pedra Surovog ona u sebi nosi i jedan jeziv dogadjaj. Upravo Pedro Surovi u salonu Ambasadora primio je lakovernog muslimanskog pasu. Videci na njegovoj ruci ogroman dragi kamen, naredio je njegovo ubistvo da bi kasnije taj dragulj poklonio engleskom kralju. I dan danas krvavi kamen iz Alkazara krasi englesku krunu.

Izmenjeno (ljerka)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta reći osim - svaka čast! Predivna destinacija, fenomenalno opisana i uslikana... sigurna sam da ću se još nekoliko puta vraćati ovom putopisu! Hvala cvetic.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljerka,,,napokon iscitah u miru i ovo tvoje remek djelo. Nimalo nisam zacudjen.

I dosadasnji tvoji radovi su me ostavljali bez texta pa tako i ovaj.Ostajem i dalje vjerni citaoc tvojih putopisa i gledaoc tvojih slikica.Svaka cast!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem svima na lepim komentarima, kao i ostalima koji su imali vremena i zelje da procitaju ovaj putopis o nasim utiscima iz Andaluzije. :stidljivko:

Bilji, koja svaki nas putopis dopuni divnim kolazima od nasih fotografija, posebno se zahvaljujem :srce:

Ocekujem pitanja.... :biggrin:

i%20love%20spain-150x150.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka čast Ljerka! Ja se baš nauživah...

Neke građevine su toliko kitnjaste, čipkaste i prelepe! A u par fotografija sam bukvalno buljila, ovako: surprised.jpg

Jedva čekam nastavak.

Sve najbolje! :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DODATAK Put ka centralnoj Spaniji, oblast Castilla La Mancha

dscf0347a.jpg

Uzivao sam u putopisu i slikama..... kao

2009-11-16_170649.png

Ljerka,

2009-12-17_185142.png

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danima vec pokusavam da nadjem vremena da na miru i sa uzivanjem procitam ovaj putopis jer iz prethodnih sa sigurnoscu sam znala da je i ovaj fantastican.Juce konacno ostadoh sama sa racunarom i lagano krenuh na ovo sjajno putovanje.Ljerka,sta god bih rekla ponovila bih prethodne komenttare,ipak moram reci ZADIVLJUJUCE.ZADIVLJUJUCEE je ne samo putovanje vec i nacin na koji si nam prenela svoje impresije.Ako jos nisi pocela da razmisljas o pisanju knjige putopisa savetujem ti da odmah pocnes.Mnogi priznati pisci bi bili impresionirani tvojim pisanjem,a i steta bi bila da mnogi ostanu uskraceni za ovakve tekstove i fotografije.Kada sam citajuci dosla do kraja pozelela sam da ima jos. Sracan pozdrav i zeljno ocekujem sledeci putopis. :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Španija, Andaluzija pre svega, je nešto najlepše što u Evropi čovek može da doživi. Svaka čast putnicima koji su imali tu sreću da obiđu Sevilju, Kordobu, Granadu...; očigledno prepuni pozitivnih utisaka i lepih fotografija golicaju maštu onima koji sanjaju o takvom putovanju. Jasno je da na takav put ne može da se krene sa skromnom svotom novaca. Lako je kada imaš para. Međutim, kupovinom Inter-Rail karte, i budžetom do 500 Eura plus karta, možete sebi da priuštite mesec dana Andaluzije, plus Toledo, Madrid, Barselonu i naravno u dolasku i odlasku Pariz, Azurnu obalu i ostale gradove po izboru. Ne pričam ovo bez veze. PET godina putovao sam Inter-Rail-om i obišao sve što sam poželeo; stvar izbora. Uz dobro društvo, spavanje u vozu i na plaži, ponevši klopu od kuće, možete da obiđete CELU Evropu uz malo para. Uostalom, Inter-Rail je pre svega avantura, tako ga i posmatrajte. Srećeš nepoznate ljude, sve je neobavezno, ne moraš da razmišljaš o kolima; da li će se pokvariti ili će ih neko ukrasti, sve je opuštenije. Naravno da je priča sa početka lepša, ali može i drugačije. Verujte mi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bogalinac, ima istine ali mnogi ne mogu da priuste 30 dana odmora, što finansijki, što zbog poslovnih ili drugih obaveza.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka