lallica

Rim - aerodromski transferi Fiumicino

178 poruka u ovoj temi

 

U 28.8.2014. at 10:53, mickey je rekao/la:

Da li je neko skoro isao Easy jetom koji sleće u 23:05 , interesuje me da li ima gužve za autobuse do grada? 

Mi smo isli krajem aprila. Ne moras ranije da rezervises, jer ima dosta autobusa koji idu prema Terminiji u to vreme. Mi smo hteli sa Sitbusom, ali posto je jedan drugi isao ranije usli smo u njega. Tramvaji rade i posle ponoci, tako da smo od Termini stanice do naseg hotela isli tramvajem.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Procitala sam svih 52 strane, tako da bih mogla i da napisem rezime bitnih stvari. Zbog toga necu postavljati pitanja da li Roma PASS vazi za Vatikan, da li je ulaz u baziliku Svetog Petra besplatan, nego ono sto nije dovoljno precizno (bar za mene) napisano na forumu:

1. Kada se online reservise terravision bus, potrebno je da se izabere datum i vrijeme polaska. Kako izaberete vrijeme ako ne znamo kolika ce guzva biti na aerodromu a samim tim i zadrzavanje (bio je primjer i sa 3 sata)? Ili dozvoljavaju da krenete i kasnijim busom u slucaju kasnjenja?

2. Da li se i dalje terravision busevi nalaze skroz desno kad se izadje iz aerodromske zgrade, sve dok se ne naidje na roze isarani bus (opet jedan od opisa na ovoj temi)? Da li je stvarno sada karta 4 evra u jednom smjeru i na licu mjesta?

3. Posto mi RP nije isplativ (ne planiram da se vozim prevozom osim do Vatikana mozda), da li za online kupljene karte za Coloseum postoji poseban ulaz?

4. Da li je neko uzimao audio vodic za Vatikan, ako jeste, da li ga preporucujete?

Toliko za sada, hvala unaprijed na bilo kom od odgovora, pretpostavljam da ce biti i 5., 6..

Izmenjeno (Drifterka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dozvoljeno je da se ukrcate na sledeci autobus u slucaju da ste spreceni da se ukrcate na onaj koji ste rezervisali

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

1. Kada se online reservise terravision bus, potrebno je da se izabere datum i vrijeme polaska. Kako izaberete vrijeme ako ne znamo kolika ce guzva biti na aerodromu a samim tim i zadrzavanje (bio je primjer i sa 3 sata)? Ili dozvoljavaju da krenete i kasnijim busom u slucaju kasnjenja?

2. Da li se i dalje terravision busevi nalaze skroz desno kad se izadje iz aerodromske zgrade, sve dok se ne naidje na roze isarani bus (opet jedan od opisa na ovoj temi)? Da li je stvarno sada karta 4 evra u jednom smjeru i na licu mjesta?

 

​Moguce je kupiti i na licu mesta karte za teravision bus po ceni od 4 eura u jednom pravcu, ja sam licno tako kupio proslog januara.

Inace svi autobusi stoje skroz desno kada se izadje iz aerodromske zgrade, a na svakom peronu pise koji prevoznik tu staje, tako da ne mozete da pogresite.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Nismo koristili audio vodič, ali jesmo turu sa vodičem za obilazak vrtova/bašta/giardina :D  i za svaku preporuku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima za terravision. Imam potpitanje:

Ako se online kupi karta, u smjeru FCO-Termini ne treba da se online karta mijenja na salteru, a u obrnutom smjeru je obavezno? Pretpostavljam da je Termini prva stanica od aerodroma.

Hvala i za odgovor oko vodica, mada ne planiramo takvu vrstu obilaska.

Evo i pitanja 5 i 6, ukoliko u naredna 2-3 dana ne dobijem odgovor, odgovoricu onda iz iskustva ako nekome zatreba :)

5. Za datum za koji smo planirali obilazak Vatikana je prvi slobodan termin 11c. Da li treba da se brinem da ce biti tada guzve i za online kupljene karte i da li postoji mogucnost da se do 11 vidi jos nesto, npr. tvrdjava St Angelo? Ne bih da se penjemo prvo na kupolu Svetog Petra, pa da posle ne mozemo od umora da obilazimo ostalo.

6. Koliko od centra grada ima do Trastevere-a pjeske (kojim mostom) i koliko uzima vremena, ne racunajuci konzumiranje hrane?

Inace, za Galeriju Borhese postoji mogucnost online kupovine i za bliske datume (http://www.galleriaborghese.it).

Izmenjeno (Drifterka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

5. Sa online kartom nemas brige da ces gubiti vreme u redu - postoje samo jedna vrata za ulaz u Vatikan ali je (mislim, ulaz)  barijerama podeljen na dva dela. Tvoj deo je onaj gde je desetak ljudi. 

Evo reda bez online rezervacija11.thumb.jpg.bc4d04862f37b544d6bfcca1684A evo reda sa online rezervacijama - kartu kupujes na salteru posle ulaska (barem je tako bilo u aprilu 2013 g.)IMG_20130429_091403.thumb.jpg.8074fbc7b8

Dobra ti je odluka da Baziliku Sv.Petra ostavis za kasnije, jer ces da se odmoris dok cekas u redu na trgu :) 

6. Probaj na Google Maps da obelezis  putanje koje zelis i dobices vreme pesacenja i kilo(metrazu)

3. Postoji poseban ulaz i za Coloseum sa online kartom

Izmenjeno (Medo)
zaboravih broj 3
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Teravision koji je on-line kupljen ništa se ne čekira. Samo se odštampana rezervacija pokaže vozaču u oba pravca. Termini nije prva stanica, već druga i poslednja . Prva je u blizini Vatikana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Evo i pitanja 5 i 6, ukoliko u naredna 2-3 dana ne dobijem odgovor, odgovoricu onda iz iskustva ako nekome zatreba :)

Prodje vise od mesec dana a mi jos cekamo :neznam: 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prodje vise od mesec dana a mi jos cekamo :neznam: 

Pitanje na koje nije odgovoreno je oko audio vodiča, moje iskustvo kaže da u muzeju nije koristan, za sikstinsku kapelu je dao neke korisne informacije.

Za terravision karte na licu mjesta nisu 4 evra, nego 6.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko išao od CIA - Ćampino aerdroma do centra Rima, do Terminija, gde god? Da li treba kupiti karte online ili ne?

Hvala, ekipa!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Društvo, vraćam se iz Rima Wizz-om koji poleće sa Fiumičina. Šta mislite da, npr.  3 sata pre leta, samo odem na Termini i "uhvatim" neki bus do aerodroma n bez online rezervacija i sl.? Koliko bi to bilo rizično? 
Hvala! 

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne preporučujem. Tri sata je jako malo da odeš do Terminija, pa od Terminija da dođeš do prvih znamenitosti (što bi otprilike bili Trajanov forum i Koloseum), da bilo šta vidiš i da se vratiš kako bi prošao sve kontrole na aerodromu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Scorpio je rekao/la:

Tri sata je jako malo da odeš do Terminija, pa od Terminija da dođeš do prvih znamenitosti (što bi otprilike bili Trajanov forum i Koloseum)

Ali meni je smestaj bas na Terminiju. I bicu u Rimu pre tog tri dana, dakle videcu sve to, ovo mi je pitanja za povratak nazad. Pa sam mislio da li ima dovoljno tih prevoznika - buseva i vozova, ne taksija, do Fjumicina.

Hvala jos jednom!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvini, nisam dobro povezao šta si napisao prvi put. Nekako sam se odnio na to da imaš lufta 3 h između dva leta i hoćeš da ih iskoristiš u Rimu. Mislim da su tri sata ranije dovoljna da stigneš do aerodroma.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26985
    Ukupno tema
    905147
    Ukupno poruka