15561 poruka u ovoj temi

Mожда је глупо питање, али да ли неко поуздано зна да ли на граници морам да имам дозволу за управљањем туђим возилом у иностранству (жути картон) ако идем са друштвом, својим колима, али ћемо возити на смену и друг би возио деоницу кроз Србију и Македонију? Пошто не намеравам да вадим жути картон, да ли морам ја као власник возила да прелазим на возачко место пре границе?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

ne moras, bitno je samo da si u autu....

A da li mora drug da ima MVD ? Upravlja tuđim vozilom u inostranstvu ...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

ne moras, bitno je samo da si u autu....

Хвала пуно!

 

 

A da li mora drug da ima MVD ? Upravlja tuđim vozilom u inostranstvu ...

Уколико се иде у Грчку онда нико не мора да има МВД.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad odgledah video na YT, okačen juče, snimano iz kola od početka nove deonice do isključenja za Vladičin Han, saobraćaj se normalno odvija u obe trake, nisam nikakve pukotine zapazio u onoj betončini kojom su obložili brda ali nisam preterano ni zagledao, autor snimka je tu deonicu prošao za nekih 17 i po minuta i deluje mi da je vozio prilično lagano, tako da 90% vozača koji budu vozili na dozvoljenom brzinskom limitu neće maltene ni primetiti da su prošli kroz "najtežu deonicu u Evropi", prozujaće je za par minuta...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mожда је глупо питање, али да ли неко поуздано зна да ли на граници морам да имам дозволу за управљањем туђим возилом у иностранству (жути картон) ако идем са друштвом, својим колима, али ћемо возити на смену и друг би возио деоницу кроз Србију и Македонију? Пошто не намеравам да вадим жути картон, да ли морам ја као власник возила да прелазим на возачко место пре границе?

Moras da imas ovlascenje koje sam ranije dok sam koristio vadio u AMS. Sada ne znam gde se vadi ali mislim da i dalje treba.

 

 

Imam utisak da bi pojedincima u ovoj drzavi bilo drago da sada dodje do odrona (pu pu, ne daj boze). Kakvi smo to ljudi postali.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

On kao vlasnik je u autu i ne treba mu ovlascenje da se vozi svojim vozilom. Covek pita da li da prelazi na vozacko mesto i pretera ga preko grane ili moze da ostane na suvozackom? Moze da ostane, samo moze da mu traze i LK pored pasosa

A evo sta kaze zakon:

Kada je potrebna DTV?

Dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu (DTV ili žuti karton) je dokument koji morate imati kada prelazite granicu vozilom koje nije u vašem vlasništvu. Dakle bez obzira da li je auto od vašeg najboljeg prijatelja, bračnog druga ili firme u kojoj radite.

Napomena: Dozvolu (DTV) je potrebno da imate kod sebe samo ako vlasnik vozila nije prisutan tokom vožnje u inostranstvu.

Ova dozvola je dokument koji vam možda niko neće tražiti da ga pokažete ali vas isto tako već na izlazu iz Republike Srbije možete biti vraćeni sa graničnog prelaza da izvadite ovaj dokument. Komplikacije koje mogu nastati sa inostranim organima ako dođe do nekog problema ili kontrole u saobraćaju su vrlo neprijatne i skupe.

Izvinjavam se, moja greska, prevideo sam da je vlasnik vozila u vozilu.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka