15561 poruka u ovoj temi

 

Путујемо први пут колима ове године за Грчку и занима ме најсвежија информација, из нечијег искуства, у вези горива и путарине кроз Македонију и Грчку. Идемо у Неи Пори. Јел точите на уласку или изласку из МКД? Где се тачно мења новац динар за денар или евро за денар након уласка у Македонију? Да ли је заиста боље плаћати денарима путарину кроз МКД и како је најбоље плаћати путарину у ГР? Читам овде различита тумачења за опрему у колима током вожње кроз МКД и ГР, апропо ПП апарата и МВД, па ако није проблем да неко ко најћешће путује и ко је највише упућен у наведено, да пружи одговоре у вези те две ствари? :)

 

Унапред хвала :)

Поздрав!

Samo Grcka tocenje, kvalitetnije gorivo, ne slucajno Makedonija...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja tocim u GR na EKO pumpi kod Polikastra....imaju veliki i uredjen toaletni prostor, cak i deciji:D....sipas benzin i pipi.....GRATIS:hahaha:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mnogo brže je plaćanje karticom, nego papirnim ili kovanim novcem, mnogo brze...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mnogo brže je plaćanje karticom, nego papirnim ili kovanim novcem, mnogo brze...

Na većini naplatni rampi  u GR nije moguće plaćanje karticom što je jasno naznačeno na velikim bilbordima sa cash only natpisom. Isto tako pise da se pripremi sitan novac, tvoja teorija o lakšem plaćanju stoji samo ako imas karticu sa kojim određeni manji iznos možeš platiti samo prislanjanjem kartice bez kucanja pina (npr. Visa elektron) Pre par godina sam u Makedoniji čekao sigurno 15 min dok liku ispred mene konacno nije prosla naplata karticom od 60 DENARA ili ti 1 EU :neznam:

 

Izmenjeno (Che Guevara)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

TNa većini naplatni rampi  u GR nije moguće plaćanje karticom što je jasno naznačeno na velikim bilbordima sa cash only natpisom. Isto tako pise da se pripremi sitan novac, tvoja teorija o lakšem plaćanju stoji samo ako imas karticu sa kojim određeni manji iznos možeš platiti samo prislanjanjem kartice bez kucanja pina (npr. Visa elektron) Pre par godina sam u Makedoniji čekao sigurno 15 min dok liku ispred mene konacno nije prosla naplata karticom od 60 DENARA ili ti 1 EU :neznam:

 

To se zove paypass, samo prisloniš, traje nekoliko sekundi... inače koristim Master...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Путујемо први пут колима ове године за Грчку и занима ме најсвежија информација, из нечијег искуства, у вези горива и путарине кроз Македонију и Грчку. Идемо у Неи Пори. Јел точите на уласку или изласку из МКД? Где се тачно мења новац динар за денар или евро за денар након уласка у Македонију? Да ли је заиста боље плаћати денарима путарину кроз МКД и како је најбоље плаћати путарину у ГР? Читам овде различита тумачења за опрему у колима током вожње кроз МКД и ГР, апропо ПП апарата и МВД, па ако није проблем да неко ко најћешће путује и ко је највише упућен у наведено, да пружи одговоре у вези те две ствари? :)

 

Унапред хвала :)

Поздрав!

Benzin u MK 1.05 EUR/L, u Grčkoj 1,6 EUR/L. Točim i na ulasku i na izlasku iz Makedonije. Na pumpama dobijaš ok kurs 1 EUR= 61 DEN.

Piše da treba PP aparat pa ako ti nije mnogo kupi ga za 1200 rsd. Mada za sve ove godine niko mi ga nije tražio a imam ga u gepeku.

Putarine u MK plaćam karticom dok u Grčkoj ih ne primaju, samo keš.

Izmenjeno (tm011)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rece eToza da kartice sad i u GR na vecini rampi primaju

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je neka novina od ove godine...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

DDOR Novi Sad ?

Dunav Osiguranje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da, ja sam pre 3 nedelje odradio tehnički i registraciju pa sam se prebacio sa Dunav na DDOR (sad to možeš da biraš kako ti se prohte, prenesu i premijski stepen) i uzeo sam odmah i zeleni karton, i ako se dobro sećam stavke sa računa, bilo je 2.000, kada dođem danas kući sa posla proveriću, ako ne zaboravim..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka