spale

Booking.com

886 poruka u ovoj temi

Imam jedno pitanje vezano za rezervacije. Ok, jasno mi je da moram ostaviti podatke kartice. Medjutim, istu nemam pa me zanima sledece: ako ostavim podatke od tudje kartice koja treba da posluzi kao garancija, da li je moram imati na licu mesta kada stignem u hotel? Posto, mogu da iskoristim tudju karticu, ali ne i da je nosim. Pretpostavljam da mi nije potrebna tamo kad vec placam u kesu, ali bi bilo lepo da mi potvrdi neko ko je rezervisao preko njih. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nemam iskustva sa tudjom karticom,ali ona ti inace nije potrebna u hotelu.Sve sto treba da imas to je stampana rezervacija,ne u svakom slucaju.Negde je traze,negde ne.Nekad zadrze i pasos pored toga i ako platite unapred,ali takva su neka pravila hotela.Njima je najbitnije da im pljunete kes kad stignete na odrediste.Potrebno je reci na recepciji na cije ime glasi rezervacija i to je to.U sustini nista posebno.Jednom mi se desilo da nemam ni odstampanu rezervaciju,to jest,nista za prikazati kao neki dokaz,ali nikakav problem,to kazem samo ako hoteli nisu prepuni itd.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aha, super hvala. Znaci, karticu sa koje si ostavila podatke nisi morala imati kod sebe kad si stigla tamo? To je u sustini glavno pitanje. Jer ako ne moram imati kod sebe tu karticu, onda mogu da upotrebim i tudju, jer mi treba samo za garanciju, a njih ne bi trebalo da interesuje vlasnistvo, vec da li imaju ili nemaju pokrice za rezervaciju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne treba ti-ja sam više puta svojom karticom rezervisao prijateljima hoteske sobe preko bookinga bez ikakvih problema-zato i služi opcija kod rezervacije ko garantuje rezervaciju a ko će biti gost u hotelu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aha, super hvala. Znaci, karticu sa koje si ostavila podatke nisi morala imati kod sebe kad si stigla tamo? To je u sustini glavno pitanje. Jer ako ne moram imati kod sebe tu karticu, onda mogu da upotrebim i tudju, jer mi treba samo za garanciju, a njih ne bi trebalo da interesuje vlasnistvo, vec da li imaju ili nemaju pokrice za rezervaciju.

Upravo tako
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super, hvala vam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Danas sam prvi put rezervisao smestaj preko booking.com i imam par pitanja za vas iskusnije.

Da li je hotel duzan da mi posalje bilo kakav vid odgovora kako bi potvrdili da je rezervacija ostvariva? Znam da je booking siguran sajt ali hotelijera ima svakakvih. Primio sam potvrdu o rezervaciji, pin, vaucer za stampu, ali osim tih automatskih odgovora treba li da ocekujem bilo kakav odgovor od zivog coveka?

Rezervisao sam dvokrevetnu sobu ali mi prikazuje kao podatke o putniku samo moje ime i prezime, a podatke o saputniku ne mogu da dodam. Da li cu po naznacenoj ceni imati pun aranzman za dvoje? u pretragu sam inace vec bio stavio da je za dve osobe ali mi taj detalj nije jasan samo.

Izvinjavam se sto su moja pitanja mozda nekome glupa, ali kad je lova u pitanju jednostavno mi nije svejedno.

Izmenjeno (Airbus A380)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledajuci moje dosadasnje iskustvo (4 hotela u EU) stanje je ovakvo: ni jednom nisam dobila posebnu potvrdu od hotela, imala sam samo to od Bookinga, sto bih posle imala ili odstampano ili na telefonu a neki put mi ne bi uopste ni trazili ikakav dokaz vec samo ime i prezime (ionako je to vec u njihovom sistemu). Svakako se rezervacija napravi na ono ime koje ste ostavili na sajtu te nije potrebno da sada pisete sve saputnike (njima je potrebno samo da znaju broj osoba), a kada dodjete na recepciju sigurno ce traziti dokumenta svih gostiju da bi ih uneli u evidenciju.

U principu, ja uvek procitam nekoliko strana tudjih utisaka o datom hotelu, i ako vidim da ima komentara o tome da ~"na recepciji nisu imali nista o rezervaciji od Bookinga" ili bilo sta sto mi je bitno a ne svidja mi se, preskocim taj hotel i gledam dalje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve sto treba da dobijes je potvrda rezervacije.U njoj sve pise kad dolazis.odlazis,kakva je soba dvokrevetna,trokrevetna....da li je sa uslugom dorucka ili tako nesto.Mora biti samo tvoje ime na rezervaciji,jer si ti vlasnik kartice i ako sa tobom putuje jos neko,njihova imena nisu navedena ali pise ti u rezervaciji da je soba dvokrevetna.Jasno je da nisi sam.Znaci to ime i prezime njima sluzi da se zna koje rezervisao smestaj.To lepo odstampas i pokazes u hotelu.Mozes da instaliras boocing aplikaciju pa preko tel.pokazujes rezervaciju.Jos lakse.

A ponekad cak ti ni taj listic nije potreban,zavisi od hotela..ali pozeljno je imati

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I da,ako te nesto dodatno interesuje,u rezervaciji imas email hotela,slobodno ih kontaktiraj za sve sto te zanima vezano za smestaj.Boocing ti je samo kao posrednik

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec su pisali, ne - nije potrebno ništa dodatno, samo ištampaš to što ti poslali na mail

Ja to uvek radim, mada mi u većini slučajeva nisu tražili

a booking kaže da sam booking genius! Jer preko 20 puta rezervisao kod njih u zadnjih 12 meseci!

tako da nemaj brige!

a nemoj da se brineš i da poništiš rezervaciju ili je promeniš

ako si izabrao free cancellation koji je od dana do 3 dana uglavnom pre dolaska tvog

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam svima na odgovorima i na brzini odgovora, a posebno hvala @lidija22.

Ne idem u EU idem u Tursku, zato sam pomalo oprezan :)

BTW saznao sam za slucajeve da drzavljani drzave X kojima ne treba viza za ulazak u zemlju Y ali samo pod uslovom da pokazu hotelski vaucer ili neku drugu formu poziva, za ulazak u tu zemlju koriste istampani booking.com vaucer koji koji je po stampanju otkazan i naravno ne idu u taj hotel nego bilo gde drugo, bitno im je samo da u tu zemlju udju bez viza. Nijedna od spomenutih drzava nije Srbija, a nije ni clanica EU.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisao sam na bookingu hotel bez kartica i bilo kakve naplate ali sam morao da ga otkazem u roku od sat vtremena a da nisam procitao uslove za taj hotel.Pri otkazu rezervacije mi pise da ce da mi naplate nekih 100e ???!!! Kako?od cega,zasto?! molim za pomoc!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@milos Kako ti je uspelo da rezervises hotel na boocingu bez kartice?Ako si i mogao,onda si izabrao opciju za posebne uslove,tipa rezervisite odmah,platite odmah,te oni traze sada to i da naplate

A pošto nemaju odakle da naplate,nikom nista...Desavalo se i meni ranije da otkazem i 24h.pre prijave u hotelu,pa nista..Nije bilo para na kartici,tako da... :rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima booking za mali broj smestaja opciju rezervisi bez kartice. Na Kritu prosle godine nam je trebao smestaj za jednu noc i bila je rezervacija bez kartice.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka