kekica

Prevoz do Beča iz Srbije

93 poruke u ovoj temi

cao,

 

imam jednno kratko pitanje...

interesuje me da li neko zna koliko kosta povratna karta bec-beograd-bec!?

 

ja sam ovde pitala na beogradskoj zeleznickoj stanici i rekli su mi da povratna kosta 5.700 din....

Tamo je jedan covek pitao i rekli mu oko 170 EUR-a...

 

Da li je moguce da je takva razlika medju cenama....?

 

Da li neko zna?

 

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja znam za ovu cenu povratne karte iz Beograda. Cak je i prosle godine bila ista.

Ne znam od cega to zavisi.

Ali, ima dosta autobusa, mislim da je karta oko 40Euro u jednom pravcu, i to je isplativije od vozne karte kupljene u Becu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa znam da ima autobusa...on i dolazi stalno busom, povratna je oko 60 do 70 eura....naravno da je jeftinije, ali voz je ugodniji, moze covek barem da se opusti!

I drugo je vreme odlaska/dolaska...

Jer bus bec-BG ima odande samo u 16h svakim danom, a odavde se vraca u 8h ujutro ili u 16h po podne!

A voz vozi npr. i uvece u 22h, pa je to malo bolje...covek ima ceo dan ovde i onda putuje nocu...i spava :-)

hvala u svakom slucaju na odgovoru...

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam sa tim vozom išao nekoliko puta do Budimpešte,pa je produžio do Beča... Povratna subotica-budimpešta-subotica bilo oko 1200dinara,a iz BG oko 1800dinara! Tako da je verovatnije da je cena ona u dinarima!

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ej Roli ja planiram da putujem bas tako kao sto si ti rekao, prvo vozom do budimpeste, pa onda odatle do beca. koliko kosta onda povratna od budimpeste do beca, i znas li moze li se to ovde nekako kupiti? Ili znas li moze li da kupim recimo ovde povratnu do beca, ali sa prekinutim putovanjem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada se karta kupuje u Beogradu, onda je jeftina jer je u pitanju SPECIJAL karta sa popustom...

I obavezno je presedanje u Budimpesti, samo sto je problem sto su obicno koloseci na suprotnim stranama stanice.

Iskreno, ne zna se sta je gore, dal putovati vozom ili autobusom do Beca.

Voz, jako,jako prljav, kasni, ko ima vise stvari mora ponekad i da potrci da presedne.

Autobus(litas Pozarevac), uglavnom neljubazni vozaci (tesko im je da cekaju na granici da overite racun za povracaj poreza al nije da u kafani prave pauzu od SAT vrenena), 2e po koferu, narodnjaci pice celim putem (al oni najgori).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ej Roli ja planiram da putujem bas tako kao sto si ti rekao, prvo vozom do budimpeste, pa onda odatle do beca. koliko kosta onda povratna od budimpeste do beca, i znas li moze li se to ovde nekako kupiti? Ili znas li moze li da kupim recimo ovde povratnu do beca, ali sa prekinutim putovanjem.

Ne znam stvarno da li smeš da prekidaš putovanje,mislim da ne! Na sajtu MAV-a piše da je cena karte u jednom pravcu do Beča iz Peste oko 3600 forinti, što ti je oko 15evra,drugom klasoom... Prvom je euro-dva više! A kartu samo od Pešte do Beča nećeš moći ovde da uzmeš,mada proveri za svaki slučaj!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ok, hvala, gledala sam i ja taj sajt, povratna ispada oko 27e (budimpešta - bec) ali zanima me jel to uvek tako ili samo ako kupis unapred (kao kod aviona)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada se karta kupuje u Beogradu, onda je jeftina jer je u pitanju SPECIJAL karta sa popustom...

I obavezno je presedanje u Budimpesti, samo sto je problem sto su obicno koloseci na suprotnim stranama stanice.

Naprotiv. Prosle godine sam putovala u Bec vozom. Ista ona cena vozne karte.

Ne preseda se u Budimpesti, isti vagoni nastavljaju za Bec (samo se lokomotiva promeni), a voz je super, kao avion. Vagon je otvoren i staklom je podeljen za deo za pusace. Poseduje i restoran, i jako je cist i lep.

Kad sam ulazila u voz nisam obratila paznju, ali kad sam izasla u Becu, pogledala sam i prijatno sam se iznenadila da su to bili nasi vagoni, proizvodnja "Gosa".

Putovala sam jutarnjim polaskom, mozda je vecernji drugaciji.

A, sto se tice autobusa, ima puno prevoznika, moji putuju nekim Raisen-Bata, i autobus je dobar. Kakvo je drustvo u njemu, mislim na putnike, to je druga prica. Zato sam izabrala voz kao gospodsku varijantu u odnosu na bus.

Ima i polazaka kombijem ili automobilom, to su nasi ljudi koji putuju pa iskoriste situaciju i nesto da zarade, bukvalno te dovezu do kuce. Mislim da treba otici ili na onaj trg u centru ili ih ima ispred zeleznicke stanice. To ne znam sigurno, ali znam da ih ima vikendom. Tako se brze stize, brze se putuje.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putovala prosle godine i cena je bila, mislim, oko 5500 din. E sad, ja sam isla nocnim od beograda do Beca i bio je onaj klasicni sa kupeima. U Budimpesti se izlazi iz voza (oko 5 ujutru), i ceka oko sat vremena pa onda nastavljas do Beca. U povratku sam putovala tim dnevnim, i bio je taj sa staklenim pregradama i bez kupea, a u Budimpesti se ne preseda, samo se saceka u vozu nekih pola sata otprilike.

Moj savet ti je da izbegavas taj nocni, sa kupeima, narocito ako putujes sama. Od trenutka prelaska granice, vagoni budu prazni, prolaze samo kondukteri koji osim madjarskog nemaju pojma ni rec engleskog i koji upozoravaju da se nikako ne spava jer u vozu nema policije. Kradje su ceste i dobro pazi na novac.

E sad, ja sam isla tim nocnim jer je prethodne godine taj novi isao nocu a stari danju pa sam se zeznula jer nisam proverila. U svakom slucaju, proveri na zeleznickoj stanici kako je to ove godine. Cak mislim da taj vagon ima i neki naziv...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ih koja je svrha uzimati nocni kad ne spavas:) U svakom slucaju, koristan savet, gledacu da bude danju.. Mada posto ja idem samo do Budimpeste bilo bi mozda i glupo da se uzme nocni. Koliko se sati putuje do Budimpeste?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za spavanje si u pravu, ali ne preporucujem u delu kroz Madjarsku :) Ja isla tim nocnim samo zbog tog lepog vagona, jer je onaj stari, sa kupeima, uzas.

E, sto se tice termina, nadjoh neki red voznje iz 2006. Mislim da je isto bilo i prosle godine, a ti proveri za svaki slucaj:

Nocni: 22:15 (Beograd), 5:03 (Budimpesta)

Dnevni: 8:30 (Beograd), 15:23 (Budimpesta)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dodatak: voz se zove Avala i ima broj 344 (to je onaj novi bez kupea, sa staklenom pregradom i potrebno je imati rezervaciju)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ej hvala ti puo za termine. Naravno da cu proveriti jos jednom.. Inace nesto sam mislila da se krace putuje, kad sam isla busom nekako mi je izgledalo blize.Al dobro, nije strashno.. Reci mi samo jos da li treba unapred to rezervisati, tj koliko unapred treba?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam uzimala rezervaciju dan unapred, i u Beogradu, i u Becu. Bilo je mislim oko 3 evra iz Beca, a odavde se ne secam. Milsim da mozes i bez toga, ali hoce kondukteri da prave problem, narocito za ovaj Avala voz, pa ako ides s njim uzmi obavezno...

I jos jedna informacija, ako nekom zatreba. Neko je rekao da se u Budimpesti preseda. To je tacno samo ako se ide tim obicnim vozom sa kupeima. Ja sam morala da cekam od 5-6 ujutru na stanici u Budimpesti to presedanje. Sreca, pa voz iz Beograda nije kasnio, inace moze da bude bas gusto. Ako se putuje Avalom, onda nema presedanja vec samo zamene lokomotivu.

Izmenjeno (Sunset)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka