kekica

Prevoz do Beča iz Srbije

93 poruke u ovoj temi

Proveri prevoznika Feniks G&Z, mislim da vozi svaki dan...

Budite spremni da vas ovaj prevoznik nasamari tako što ćete u Novom Sadu krenuti komfornim autobusom na sprat da bi vas na pumpi po izlasku iz NS-a prebacio u krntiju od autobusa u kojoj će već biti dosta putnika, manji prostor između sedišta, o ventilaciji da ne pričamo. Vozači su nam jedva našli mesto, iako je očigledno da su prethodno iskalkulisali da nema potrebe da idu dva autobusa za Beč, već mogu sve da vas naguraju kao stoku u taj jedan praistorijski krš.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

svakog dana za Bec idu Zoran reisen i Nikolic prevoz,autobusi su komforni,nema mnogo stajanja(osim cekanje na granici)na netu imate raspored polazaka,staju na stanicu Erdberg(U3)s tim da prvi stize oko 3 ujutru i razvozi po Becu,ali ne u svim pravcima a drugi stize u 6 ujutru.Od ove godine U bahn radi i nocu,tako da nije problem prevesti se.

Osim toga,nisu pomenuti i Jovic travel i Bata reisen,ne idu svaki dan,ali povratne karte vaze kod oba prevoznika posto koperiraju.Stizu na Sudbanhof,autobusko stajaliste Sudtirolerplatz i to oko 18h.

navedeni su najbrzi prevoznici,jedina mana je muzika,no kome ne smeta,ili ima svoju muziku,nema problema.

Svi navedeni i vecina drugih prevoznika skupljaju putnike duz autoputa,po dogovoru,a u BG staju kod Sava Centra,na autobusku stanicu gradskog prevoza.

Cena povratne karte je od 60 do 80 evra,zavisno od prevoznika,a trajanje je od 3 meseca do godinu dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zoran reisen je skroz ok varijanta.... oni su imali super autobuse josh pre 10 godina, a i sad mi deluju sasvim ok

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa šta će jedan( da ne kažem - "jadan") turista u ponoć, ili posle ponoći, u Beču??? Da spava na stanici?

Razumem, za ove naše koji rade tamo, ali za turiste........

 

Inače, zvanična cena povratne karte je 6110 din.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@koldar

Pa kad stigne u ponoc, uzme taksi do hotela, istusira se :kupanje: , :ciscenje: usisa sobu i legne da spava :sator:

Ne razumem tvoj rebus, sta te buni!

Ima nekoliko agencija koje za 6000 dinara voze "Bec i nazad" svaki dan krecu, kako ko: u 16 ili 17h. Stignes u ponoc, legnes i sutra u 9h si oran za setnju gradom.

Nije losa fora otici ni vozom i probati nesto novo. U svakom slucaju cenim inovacije Milancheta jer je stvarno dozivljaj putovati vozom kroz Evropu. Razmisljam o tome za neko sledece putovanje. Mada mislim da izmedju putovanja za Bec minibusom da krenes u 16h(imaju svaki dan polasci) i stignes oko ponoci u Bec -putujes 7h i da vozom krenes u 18h i u Bec i stignes sutradan u 10h....zaboravis gde si posao :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Budimo realni, malo ko danas planira dolazak (turistički) na željenu destinaciju i ulazak u smeštajnu jedinicu, u 1 - 2 posle ponoći, (prvi ulazak), a znamo i zašto. Noć više, više novca, do kojeg i onako teško dolazimo. Barem dobar deo nas.

Ja sam prošle godine putovao tim vozom za Beč i o tome jako detaljno pisao na ovom forumu, i za divno čudo nisam se smorio na tom putu, čak sam više i spavao nego u autobusu. (ispruženi, sami u kupeu). A o nekom "zaboravljanju gde sam pošao".........

Da i ne spominjem "veselu" atmosferu u gastarbajterskim autobusima. O tome je već bilo reči na forumu. E, toga nema u vozu. Nema gastarbajtera, nema Cece,, nema Ćane, nema "granda", nema smaranja.

Inače voz za Beč ne polazi u 18h, kako si ti napisao, nego u 21,45.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me putovanje sa Feniksom, kada stize najčešće u Beč? Koliko ima stajanja do Beča i gde? Negde sam pročitala da neki prevoznici ostavljaju putnike na stanici Erdberg a neki "razvoze dalje" - šta to znači i kakva je situacija sa Feniksom?

Takodje i povratak?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razvoze dalje odnosi se na Zoran Reisen i na Jovic travel,oni voze po Donjoj Austriji,pravac Baden,ali to se doplacuje,za Feniks ne znam,nisam se vozio sa njima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporuka Zoran Reisen,80e povratna karta iz Kg-a,autobusi u fullu,osoblje ljubazno....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zar u svakom srpskom prevozniku mora uvek sve da bude sve isto: Grand muzika, Sekina svadba (2 puta), Novogodisnji Grand show (bar 5 puta), Vlado/Zeljko/baladerosi (ista pesma bar 1400000...puta ), CD/DVD putnika koji je specijalno za tu priliku (voznja busom) poneo snimak svoje svadbe (!?), mirisi smrdljivih potpazusja i nogu iz tek izuvenih cipela, buvljacki dezodoransi (pod parolom: sto vise stavis, to bolje) pri cemu se zapitam da li bi mozda vozaci mogli da dele sapune umesto cokoladica... Nazalost, iako sve ovo podseca na sliku "lokalnog" autobusa na relaciji Mala Trnava - Velika Trnava nedeljom ujutru (pijacni dan), radi se o "medjunarodnom" prevozu Beograd -Budimpesta- Bec.

NIKOLIC PREVOZ Beograd - Bec

"Je#em te u glavu...", "Nemoj da ti tamo dodjem ka#acu te", i sl. umotvorine su samo deo veoma bogate riznice psovki koje sam uspela da razumem u 30-minutnoj svadji vozaca sa jednom od putnica, pri cemu su ostali putnici vecinom dodavali nove psovke ili pokusavali da smire situaciju. Suprug i ja smo cutali i pokusavali da spavamo, ali sam shvatila da ovaj ceo bus izgleda kao jedan teatar iz Negotina (odakle je i kompanija), da se cinovi i scene samo nizu i da od spavanja nema nista. Neke psovke su bile na vlaskom ili rumunskom, ni sama ne znam koji je tacno jezik bio, samo znam da su neki ljudi sa vozacem pricali na tom jeziku. Ceo put je bio nocna mora prepuna ljudi koji se hvale gde i sta sve poseduju u inostranstvu, gde im se udala cerka, koliko para/nekretnima im ima zet, zasto se ova druga cerka jos nije udala... Sve se vrtelo oko novca i toga ko ce se sto vise (i GLASNIJE!) hvaliti pred nekim drugim slusaocem kako bi ga sto vise ljudi culo. Kada sam pokusala da zamolim coveka iza mene da bude malo tisi, on me je izvredjao opet na nacionalnoj osnovi "Sta vi Beogradjani mislite, mi smo seljaci, mi glasno pricamo... E, pa jesmo, mi smo seljaci, na selu se glasno prica..." (mi smo jedini bili iz BGa, svi ostali su bili iz Negotina). Na moj komentar da ja nisam mislila niti mu rekla nista slicno tome (ipak svoje miljenje o drugima zadrzavam samo za sebe) oni su poceli jos jace da se dovikuju na tom drugom jeziku. Njegov sagovornik je zatim poceo da se nadvikuje sa vozacem/suvozacem, posle cega je usledila, naravno, nova i jos glasnija repriza snimka Grand Parade iz 2011, posto se upravo zavrsilo emitovanje Novogodisnjeg Grand-a iz 2012... Neki putnici su zajedno sa mnom negodovali i trazili od vozaca da smanji jacinu zvuka, jer je jednom putniku umro otac i rekao je da "mu nije do pesme", ali neki drugi stariji putnik od oko 80 god. je trazio da se nastavi sa prenosom sav udubljen u razgolicene pevaljke i "balerine" na sceni. U jednom trenutku se nesto pokvarilo u DVD/CD plejeru i ja sam mislila da nas je sam Bog pogledao kako bi konacno mogli da spavamo, ali su se ubrzo "snasli" tako sto su pustili neku od domacih imbecilnih komedija prepunih (pogadjate) psovki i dranja, a koje smo, hteli ili ne, svi vec 100 puta gledali kao deca. Otisla sam da se zalim vozacu jer od tih filmova/muzike nismo mogli da spavamo, na sta je odgovorio da ce ugasiti filmove odmah posle granice, sto naravno nije bilo tacno, pa sam se opet zalila i tek onda je ugasio taj TV. Ispred mene je sedeo starac od 80-90 god. koji je toliko tesko disao da sam na trenutke pomislila da mozda nece ziv docekati kraj putovanja, jer se par puta gusio i kasljao. U vozilu je bilo nenormalno zagusljivo. Neki putnici su stalno kukali kako hoce pauzu jer ne mogu da izdrze toliko dugo da ne puse, jedna zena je cak upalila cigaretu unutar vozila. Stalno je bilo nekih pauza zbog par "zavisnika od duvana" medju kojima je bilo i profesionalnih svercerskih parova (sa kompletnom opremom trenerka, torbe, klasican svercerski izgled...).

Posto smo, nazalost, kupili povratne karte, morali smo i da se vracamo sa ovim prevoznikom. Put u povratku je bio jos gore iskustvo jer suCITAVO vreme putovanja bez prestanka pustali Grand show i slicnu svadbarsko-seljacku "muziku" (a sta drugo?!). Sto je jos gore, vozac se bez ustrucavanja na nas izdrao jer smo ga zamolili da bar malo utisa ton, govoreci: "Tebi ako se ne svidja, ti se zali sefu sto pustam muziku!!! Reci sefu, vozac pusta muziku, pa... nek' ti kaze... ako ima...". Na granici smo morali da cekamo oko 2 sata duze jer su u vozilu bili putnici koji su prekoracili vreme od 6 meseci provedeno u stranoj zemlji, koji su u dogovoru sa vozacima "sredjivali u evrima" stvari sa madjarskim carinicima. Jos jedno dodatno cekanje je postojalo na domacoj granici jer smo morali da cekamo da ljude koji su iz Austrije poneli, ni manje ni vise, nego veliki LCD televizor i delove namestaja (!?). Vozac je upao u autobus i rekao: "Ciji je ono televizor dole?! Tvoj? Pa sto mi nisi rekao da nosis televizor?!" na sta mu je putnik koji se javio odgovorio: "Pa moj je... nije nov pa sam mislio nema veze..."

Sve je izgledalo kao mesavina Pazolinijevog Dekamerona i horor filma punog zombie-ja. Put smo zavrsili potpuno iscrpljeni, pri cemu je bilo jedino bitno pobeci i okoncati sve sto pre posle izlaska.

FUDEKS – Beograd, najgora kompanija/linija kojom sam se ikada vozila

Kompanija ” Fudeks ” d.o.o. je primer svega onoga loseg sto se desava u nasoj zemlji. Bezobrazni, primitivni i bahati vozaci, koji misle da je bus njihovo vlasnistvo, neljubazni drski sluzbenici na salterima, pauze na svakom cosku tokom puta (neke supetine, koje oni nazivaju restoranima), zagusljivi busevi, neudobna sedista, prljav WC koji ne radi i koji se raspada, pustanje filmova nocu iako svi spavaju (doduse, nesto tise nego kod Nikolic-prevoza)...

Evo u najkacim stavkama na sta se konkretno zalim:

- Prvo su mi preko besplatnog telefona rekli da mogu da trazim (neka vrsta napomene npr. za sediste na sredini i sl.) da se iskljuci muzika, medjutim, kada sam dosla da kupim kartu neljubazni i drski sluzbenici na salterima Fudeksa rekli su da ne moze da se ugasi muzika u busu, i da je to pravilo jer to "putnici traze". "Postoji toliko razlicitih vrsta muzike, zamislite sada kada bismo svima ispunjavali zelje (malo metal, malo Grand, malo pank...). Gde je anketa o tome koliko ljudi zeli/ ne zeli muziku u busu?"- rekla sam sluzbenicima Fudeksa. Pokusala sam da pricam sa jos neljubaznijom smehotresnom pojavom koja se predstavila kao menadzer kompanije, cija je sminka podsecala na onu iz "Hit videa: Kako da budeš najlepša na splavu !" ( youtube.com/watch?v=1G21rS-E0M8#ws). Sve se na kraju svelo na stav: "Ako hoces, ti putuj sa nama, a ako neces, bas nas briga, jer ima ko hoce".

- Kasnili smo jedno 1-1.5h u pravcu ka Becu, i jos 3.5h od Beca ka Bg-u jer su bile guzve na granici a vozac je morao da staje po nekim pumpama, stanicnim WC-ima, i slicnim rupetinama (sa kojima ocigledno kompanija ima neki dil), umesto da smanje sve te pauze kako bismo sto pre dosli do cilja.

- Tacno 52 minuta je bilo upaljeno svetlo u busu ka Becu i kada sam dosla da pitam vozaca da li moze da gasi svetno kako bismo spavali, dobila da odgovor od suvozaca (koji mi je delovao crven u licu, pospan i usporen, tako da sam posumnjala da je ili bolestan, ili verovatnije, pijan), kako on ne moze da ugasi svetlo jer pise karte. Pitala sam ga kako je moguce da sat vremena upisuje karte (bilo je oko 10-15 putnika i putnici obicno rezervisu/kupiju karte unapred) i zasto te karte ne upisuje kad bude pauza kod te legendarne kafane/pumpe gde svi vozaci staju, a da sad ugasi svetlo. Suvozac me je gledao kao da sam ga pitala za neku formulu iz fizike gasne plazme, tako da mi je doslo da ja uzmem i popunim taj papir sa putnicima.

- Kada smo dosli na autobusku stanicu u povratku, nismo mogli da verujemo da ispred autobusa stoji preko 30 ljudi. Vozac se svadjao sa putnikom isped busa u Becu, jer je taj putnik rezervisao kartu i mesto u busu, ali u Fudeksu mu nisu zabelezili rezervaciju ("ozbijna, odgovorna kompanija"). Putnik nije znao sta da radi i kako da se vrati do Beograda, posto je bilo pitanje da li ce imati mesta za njega u busu! Po svemu sudeci, Fudeks je u svojoj halapljivosti sklon prodavanju i rezervisanju "nepostojecih" mesta tako da mi se cini da NIKO nije siguran da li ce tog dana i otputovati.

- Nisu hteli da mi daju da unesem 2 torbe u bus (u kojima su bile lomljive stvari, i to NIJE bio alkohol jer to nismo konzumirali nikada u zivotu) iako sam rekla da su one deo mog licnog prtljaga, da ne mogu da ih ostavim dole sa drugim prtljagom, da ce biti ISPOD mog sedista, i da time nece ugrozavati druge putnike sem nas dvoje koji sedimo na tim sedistima. Morala sam da se svadjam sa vozacima koji su vikali na nas (mog supruga i mene): "Neces ti da udjes u MOJ autobus sa tim torbama" (nisam znala da je licno njegov bus), "Ako neces tako, idi tamo na taksi pa neka te vozi u Beograd" (iako smo platili i karte i rezervaciju), vredjali su mog supruga (koji je kao povucen covek cutao i nije mogao da veruje sta se upravo ovde dogadja) i mene... i sve to samo zato sto smo hteli da unesemo svoje torbe, na sta imamo svo pravo jer na svom sedistu mogu da drzim sta hocu. Napominjem da u medjunarodnim vozovima izmedju Beca i Budimpeste nije bilo nikakvih problema oko prtljaga, i da mozete cak da sednete ili stavite prtljag na bilo koje slobodno mesto; o pristojnosti i kulturnom ponasanju osoblja i konduktera i da ne pricam. Na kraju posto sam rekla da cu da se zalim agenciji na njihovo ponasanje, pristali su da unesemo te torbe, ali su nastavili da nam prete da ce "da nas izbace iz autobusa samo ako vide neku od tih torbi da viri izvan vaseg sedista". Ostali putnici su dobacivali "dacemo vam mi pare za torbu", ali je moj suprug je rekao da novac NIJE problem, vec da nikako necemo da ih ostavljamo dole. Uostalom ukoliko bi mi i nestala torba, ili mi se polomilo nesto u njoj, sigurna sam da bi se ovakva bedna agencija poput Fudeksa samo napravila blesava i rekla da mogu samo da ih tuzim ako hocu da nadoknadim troskove.

- Zbog sukoba sa vozacem dosli smo u sukob i sa dugim putnicima, jer su svi naravno bili kivni sto oni placaju prtljag a mi eto necemo i unosimo ga gore, tako da je jedna putnica ispred mene (jako krupna i siroka u kukovima od jedno 100-njak kg) bez ikakvog pitanja u potpunosti spustila sediste na moje (rekavsi da ne moze da spava kada sediste nije spusteno). Prvo sam pokusala da je zamolim da to ne radi, i pokusala da joj objasnim da u najmanju ruku, nije kulturno da spusta sediste bez prethodnog pitanja, jer mi je pritisla noge i potpuno me prignjecila (ja sam 2 puta manje tezine od nje i 1.5 vece visine) ali je ona vrlo podmuklo nasla argument u nasim torbama i napravila se blesava. Ovo, naravno nije imalo nikakve veze sa realnoscu jer su nam torbe bile ISPOD sedista. "Devojka" samo sto mi nije lezala u krilu, i svojim raspojasalim bokovima je razvalila sediste jer u svom zivotu nisam videla da je sediste moguce DO TE MERE spustiti! Sumnjam i da su sedista Fudeksovih autobusa vec razglavljena jer ko zna koliko su ti autobusi bili rabljeni negde u inostranstvu pre par decenija pre nego sto su kupljeni od strane "domaceg" prevoznika. Ne bih ni da pominjem da u mnogim stranim zemljama postoji pravilo da ukoliko je neko gojazniji mora da doplati vise za posebno (vece) sediste. Nastala je kratka rasprava (na samom pocetku putovanja) izmedju nas dve dok se nije ukljucio dokoni tip sa stane, koji je sve vreme ispred sebe drzao 3-4 mobilna telefona (i par puta se hvalio drugim putnicima kako je uspeo u zivotu jer ima 5 telefona) i napao nas zbog sedista i, naravno, tih torbi. Dosao je i neki agresivni i vidno pijani mladic sa zadnjeg sedista sa drugom, tako da smo bili opkoljeni ljudima koji nam iz cista mira prete, i jos sa punim pravom pitaju sta je to sto mi imamo u torbama! Rekla sam da su pozvati policiju ukoliko se ne udalje od nasih sedista, da smo citav put cutali, sto uvek i radimo, i pokusavali da spavamo dok nije nastao ovaj problem sa sedistem (srecom, moj suprug je citav incident snimao u audio obliku tako da imamo i konkretan dokaz). Ono sto je bilo najgore, umesto da vozac smiruje situaciju, i uradi nesto po tom pitanju, poceo je na razglasu da zbija ekstremno vulgarne sale na nas racun ("Sediste je da se obara, a noge su da se dizu u vis" i sl.), da nas vredja, da smo mi razmisljali da pozovemo madjasku/austrijsku policiju da prijavimo ugrozavanje bezbednosti, vredjanje po teritorijalnoj/nacionalnoj osnovi (pripadnica romske manjine, zena ovog koji je uspeo u zivotu (sa "500+" telefona), nas je PSOVALA po toj osnovi), obavi alko testove vozaca i ljudi po autobusu, ili da mi izadjemo iz busa (nazalost, bila je noc i mi smo imali samo kartice ali ne i madjasrke forinte). Srecom, posle pominjanja same reci POLICIJA, pocelo je naglo povlacenje svih agresivnih osoba oko nas, vozaca i sve se odjednom smirilo. Sve je bilo jasno: ako nemate dosije u policiji, nemate ni razloga da je se plasite, tako da nam je postalo jasno sa kakvim se "ljudima" se vozimo. Inace, jedan ili obojica agresivnih tipova su morala da daju mito madjarskim carinicima jer su verovatno "prekoracili" 3 ili 6 meseci ostanka na nekoj teritoriji, i tamo boravili ilegalno.

- Logicno, vozaci Fudeksa su nas prijavili na granici carinicima (kao da smo neki kriminalci, a ne visoko-obrazovani ljudi!). Dok smo mi spavali, jedan carinik je upao, naglo nas probudio i rekao da moramo da mu pokazemo torbe ispod sedista. Naravno, kada je otvorio torbe i video po par flasa maslinovog ulja, organski rogac u prahu u tegli, bioloske zacine, i brosure o zdravoj ishrani, bilo mu je vidno neprijatno sto nas je uopste i pretresao i rekao je da je sve u redu jer je sve za licnu upotrebu. Nisam mogla da verujem da ce agencija kojoj smo dali pare za karte biti u stanju da nas potkazuje carini kao "sumnjiva lica" zbog toga sto hoce da nas natera da stavimo torbe u prtljaznik, kao da im zivot od toga zavisi! Naravno, svi iz okoline su jedva docekali otvaranje nasih torbi (samo sto svoje noseve nisu unutra ubacili), i zaista sam se osecala ponizeno sto moram da svoje stvari pokazujem pred takvim olosem, koji sigurno ne bi razumeo ni slovo od termina poput "kinoa", "keks bez glutena", "kari" i sl.

- WC nije radio, voda je jedva curela iz slavine, nije bilo kante za smece u WCu, pustali su filmove na engleskom (bez prevoda!), ... ali je sve ovo ostalo u senci onoga sto se desavalo vezano za te torbe i bezobrazne ljude zbog kojih jos uvek razmisljam da tuzim agenciju Fudeks za povredu licnosti, klevetu i vredjanje na verskoj i nacionalnoj osnovi, iako znam da su sudjenja kod nas spora i neefikasna.

Osim toga dobili smo zuljeve, bolove u stopalima, butinama od neudobnih sedista i tog razvaljenog sedista koje se potpuno savilo pod tezinom pomenute krupne devojke (koja je, naravno, kao medved spavala 12h i u medjuvremenu gutala enormne kolicine sendvica obogacene velikom kolicinom raznih jeftinih mesnih preradjevina), suprug i ja morali da se smenjujemo na sedistima kako bismo ipak malo osetili sopstvene delove tela.

Za kraj samo jos jedno interesantno pitanje koje mi je uputio "ima-se-moze-se" tip sa 500+ mobilnih telefona u ruci: "Zasto ne ides avionom kad ti sve smeta?!" Odgovor je prost: covek koji u ovoj zemlji zivi iskljucivo od svoje plate (nazalost, bez obzira na stepen obrazovanja), nema dovoljno sredstava da plati nenormalno skupu avionsku kartu Jata, i jos skuplji aerodromski harac, pri tom se moleci Bogu da li ce i kada avion ove "kompanije" uopste poleteti? Drugih avio linija do Beca NEMA zbog monopola ove ruine od prevoznika. Smatram da "gastarbajteri" koji dolaze ovde par puta godisnje zbog narodnih veselja poput Guce pri cemu citave godine mastaju o tome da probaju pecenje sa raznja, domaci pasulj i kupus, i svoja visemesecna primanja u inostranstvu lepe pevaljkama na celo ili brushalter, i koji imaju u inostranstvu sve (hrana, odeca) sto pozele po znatno nizim cenama, nemaju parava da nama koji zivimo ovde drze predavanja o zivotu, prevozu, i sl. jer oni su ovde zapravo stranci koji ne znaju kako se realno zivi u Srbiji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tuzno ali istinito.

Sledeci put probajte Lastom do Beca. O njima sam cuo sve pozitivno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje preporuke za Fudeks, oko 4600 povratna karta Bg-Bec, ali nema na njihovom sajtu, vec na sajtu autobuskiprevoz.com. Bravo za njih! :yesss:

 

Mi smo prosle nedelje putovali Fudeksom, do Beca i nazad, najjeftinija karta, ljubazni vozaci, tiha, kulturna muzika-sa radija, normalne pauze, sve pohvale! Bas mi je zao zbog ruznih iskustava!!! Jedan od voizaca je procelav, ima crnogorski naglasak, malo je zabunjen, ali je zezator :hahaha:

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Au kakva priča, prosto da čovek ne poveruje da se u Srbistanu tako nešto može desiti, kad ovde sve funkcioniše "besprekorno", u sektoru turizma i usluga sve sami "profesionalci". Ja bih na mestu g-đe koja je napisala gornji post, odneo lepo audio materijal u neku inspekciju ili jos bolje novinarsku TV kuću da ih ovi lepo opleve i "izreklamiraju". Mislim da nakon toga nikom ne bi palo napamet da se igra interesima putnika.

Izmenjeno (dimic_bata)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znate kako, koliko para toliko muzike (u ovom slucaju Grand muzike). Tako je kod skoro svih auto prevoznika na gastarbajterskim linijama (sem Laste).

Bilo i ostalo da je svojim automobilom najbolje ici. Ko nece (ne sme) ili ne moze, osudjen je na ovakve stvari i to se nazalost nikada nece promeniti... Cast izuzecima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...dvoje su se tako smuvali.... :rolleyes:

Covek uvek može da nadje negativne strane (a i pozitivne) svakog dogadjaja...

Uhvatim sebe da ponekad na nesto gledam sa pesimizmom i dodajem negativnu energiju iako ne moram. Kad to provališ kod sebe, to je znak da si izlečen hehe. Kao alkoholizam, kad ga konstatujes, na pola puta si da eliminišeš problem

Kad ti vozač busa kaže da prtljag mora da ide u prtljažnik to je

pod....1) po zakonu, jer stvari koje ne mogu da stanu u kasetu (ako je ima) iznad glave, moraju dole da ne bi predstavljale opasnost po putnike prilikom iznenadnog kočenja. Tako je i sa autom. Moraš obezbediti sve stvari u kabini auta, inace moraju u gepek. Znam, kome je to neki policajac tražio na putu!!! Nikom! To je rekao i moj sin i prosle godine kad smo išli za Berlin na Evropsko takmicenje u skijanju na vodi. Obzirom da sve nije stalo u gepek, torbu sa vezovima je stavio na zadnje sediste. Na pograničnoj zoni izmedju Česke i Nemacke(nema granice, ali ima policajaca koji presrecu), policajac nas je zaustavio i jedva smo se izvukli da ne platimo 35 evra za taj prekrsaj.

2) Mozda vozac autobusa kome placamo prtljag uspe da promuva za sebe neku lovu od prtljaga.

Pa ja kad me taksista vozi, častim ga 10%, a ne tražim na Garminu koji mi eventualno stoji u dzepu, da li me je prešao jer je išao daljim putem. Jednostavno, lepse se osecam kad se neko osmehne jer sam mu dao par dinara vise.

U restoranu kad je racun 1800, ostavim 2000 jer plata mu je 15 000 i drago je konobaru kad dobije baksis, vise zbog paznje nego zbog 200 dinara.

Sto ne bi smo doprineli da se vozac busa oseca zadovoljnije nekim lepim gestom, a ne trazili razlog da se sa njim svadjamo....

Mozda on nekada nije u pravu (a nekada jeste ipak) ali nasi zivoti su u njegovim rukama i mogucnost pravomremene procene situacije u saobrcaju nekada nam je od velikog znacaja.

....sorry nisam mogao da citam ceo komentar, ali sam stigao do dela koji sa dosta sarkazma, i omalovažavanja govori o nekom ko ima 100kg....Ne nalazim se pogodjenim u tom delu teksta, ali izbegavam da komentarisem gojaznost ljudi, jer ponekada je to bolest, neki nedostatak ili hormonski poremecaj....

Naravno, siguran sam da ni meni ne bi bilo prijatno u takvom okruženju koji se opisuje, ali.....

Izmenjeno (sas)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka