mary

El Gouna-letovanje, hoteli

196 poruka u ovoj temi

A kazi mi jesu ovo cene iz nekog hotela ili cene restorana van hotela u El Gouni ? Mi bismo isli u Moevenpick ili Sheraton pa me zanima da li znas o njihovom cenama bar nesto okvirno. Hvala

cene u gradu i nisu nesto mnogo nize nego u hotelu.

sam hotel (moevenpick) sam placao 95$. bukirao sam preko interneta.

u hotelu sam jednom klopao uvece i to je bilo oko 100-al LE (jelo i pivo). imaju par dobrih restorana ali su svi non-smoking.

za rucak bi uzeo neki lagani obrok u hotelu i cene su bile 40-50LE po jelu (tipa shawarma ili hamburger, koji serviraju sa pomfritom)

internet u hotelu je 35LE/sat u internet kafeu. 90LE/dan wireless u holu hotela pa do neverovatnih 160LE/dan ako hoces u sobi. 90LE/dan je upotreba saune.

Izmenjeno (igor.jankovic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa dobro nije to tako strasno. 1EUR je ako se ne varam 7.5 LE to dodje kao i u Bgd-u cak i jeftinije s obzirom da je to hotel sa 5*.

A kazi mi posto smo mi vec uplatili Moevenpick, ako ti nije problem , kolika je cena vode posto se to najvise trosi a mi idemo sa bebcem pa ce nam trebati malo vise plezko.jpg

Da li su ti se dopale sobe? Na slikama deluje ok mada mi lepse izgledaju sobe u Sheraton-u.

I ima li za dorucak obicnih ili vocnih jogurta jer bi mi znacilo zbog deteta ?

Nesto vise o plazi i sl.

I da mi smo non smokeri pa nam to ne smeta rolleyes.gif

A kazi mi da li postoji neki dress code posto sam nesto na sajtu videla da ima?

Ajde ako te ne mrzi daj sto vise informacija. Hvala

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sto se vode tice, ne secam se koliko je bilo u hotelu. imas u gradu samoposluge gde je sigurno jeftinije. naravno uvek u hotelu kazu da nije dozvoljeno ali video sam ljude da donose bidone vode (pakovanje od 5l).

sobe su OK, plaza... hmm... deo prema otvorenom moru je plicak, plicak, plicak i tako jedno 100-ak metara. kod jednog bazena ima plaza koja vec pripada laguni, pa je tu nema plicaka vec posle 10-ak metara krece dubina. meni licno te plaze nisu ni prineti grckim ali to je vec stvar ukusa (nekako mi se oseca blato pod nogama, verovatno posledica vestackih plaza). osim toga kada je more bistro ima meduza, a kada nema meduze onda je more mutno...

imas za dorucak jogurta. mislim da je bio nestle u pakovanju od 200ml. bio je vocni i jogurt sa medom.

dress code po meni znaci da se uvece ne treba ici u restoran u kupacem kostimu. mislim da neke prostojne bermude/trofrtaljke za muskarce su sasvim OK. naravno imas ljudi u pantalonama ali i u sorcevima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa bas bidone vode necu nositi...

A te meduze jel peckaju ili ne?

Dress code je onda sasvim ok, mislila sam da nije bas nesto ozbiljnije.

Naravno da necemo u kupacim na veceru... pa nismo bas toliko paradajz turisti plezko.jpg

A sta se desava uvece u hotelu?

Nasla sam na sajtu El gouna .com da imaju neki program tzv. udruzenih restorana svih hotela pa mozes za odredjenu svotu npr.ako si u hotelu sa 5* onda placas manje a ako iz 4* ides u 5* onda placas vise.. tako nesto... jesti i u nekom drugom hotelu- ako sam dobro razumela.

SAm hotel jel ima neke veze gde si smesten - ono glavna zgrada i ostalo?

Je li guzva na dorucku i veceri ?

U kom si periodu bio ti ? I da li si slucajno vidjao porodice sa maaalom decom biggrin.jpg ???

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne moras bidone ali uvek u gradu mozes da kupis 1.5l i to doneses.

meduze ne peckaju... mnogo... egipcani kazu da uopste ne peckaju ali ipak se malo, jako malo osete. nista strasno. meni vise smeta ljigavi osecaj meduze.

uvece u hotelu: ne znam u detalje (ja bih se setao gradom) ali ima neki trgic i tu svira muzika + par restorana. sto se velicine hotela tice otprilike od kraja do recepcije treba jedno 10-ak min peske.

varijanta za klopu u drugim hotelima postoji. u sobi ces naci brosuru sa vise detalja.

ja sam bio 19-23 maja i mahom su i bili parovi sa decom i stariji ljudi. znaci idealno za opustanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poslusacu tvoj savet sto se vode tice, a kliko se vozis od hotela do grada da ne moramo bas svaki dan da se cimamo?

Jesi li ti bio generalno zadovoljan hotelom i svim ostalim?

Problema sa stomakom nisi imao ?

Meni je malcice jedino frka zbog te vode , naravno pice dete flasiranu ali ga treba i kupati pa da ne proguta... moracemo ga zalivati flasiranom vodom haha !!!

Ne mogu da se setim pitala bih svasta ali mi sad nista ne pada na pamet.

Imaju li mozda u sobama oni ketleri za kafu i caj ili se mogu platiti?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

od hotela do "grada" imas "autobus" koji ide od 7ujutro do 2 posle ponoci na svakih 20 min. treba mu svega par minuta do grada. peske je jedno 20-ak minuta. karta za 7 dana (neograniceno za sve autobuse) kosta 15LE, a za jedan dan 5LE. Imas i tuk-tuk koji naplacuju 5 LE po voznji.

ketlere za caj/kafu nisam imao u sobi. mislim da se moze doplatiti za njih. hotel je vise nego OK. usluga odlicna, sobe ciste, prostrane. dorucak odlican.

ma nemoj nista da se brines. bice vam super. samo opusteno i uzivajte.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

MA ne brinem se... nego prvi put s detetom na more... pa jos tako malim... a dovoljno hrabrosti ili sto neki kazu ludosti da idemo za Egipat... pa zato pitam u sitna crevca...

Naravno da idemo samo s jednom namerom da se odmorimo i uzivamo.

A sta preporucujes od restorana u gradu ?

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim da su ti bolji restorani u hotelu, a nisu nesto skuplji. mislim da ih ima 4: thai, italian, riblji i klasican bufet. osim toga iz predhodnih boravaka u moevenpicku (jordan) klopa mi je ostala u jako dobroj uspomeni. verujem da je to i ovde slucaj.

moj problem je bio non-smoking pravilo u hotelskim restoranima, pa sam zbog toga isao u grad (a i malo da se prosetam). osim toga ja sam bio samo 4 dana u gouni, pa i nisam stigao bas mnogo da probam.

od onog sto sam probao bio je thai u gradu (nista posebno), zatim neki steak house u marini (lamb chops, opet nista posebno... ) i jednom neku njihovu pitu (i nije lose). jednom sam klopao u hotelu, room service (posledica sto sam morao da radim) vrlo dobro.

ako stignete probajte i restorane u drugim hotelima (npr. seraton).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ti sam centar Hurghade nece odgovarati..narucito ne ljudima sa decom..jer su ivicnjaci isuvise visoki..pa jos ako je dete malo,ako je jos u kolicima..takodje su prodavci isuvise navalentni,saobracaj je haos nevidjeni,tako da mislim da je najpametnije za Vas obici centar Hurghade u okviru organizovanog izleta,koji je inace i najjeftiniji,pa tu vidite da li se sami mozete snaci u svemu tome..Pa ako budete hteli pravac sami opet.Mislim da je El Gouna carstvo za porodice sa decom..i za setnju i za odmor,ma extra.Imas restorane,kafice,gde da prosetas,prelepu marinu,cak i setnja u okviru hotela je ok,jer je hotel ogroman kompleksa sa uredjenim bastama,ma prelepo..tako da ne vidim neki preveliki razlog za odlazak u centar.Ma bicete odusevljeni El Gounom,narucito Mouwenpick-om.

Izmenjeno (Uros1982)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Urose,

nisam mislila na centar Hurgade nego na centar El Goune ako se to tako zove plezko.jpg , verovatno sam se pogresno izrazila.

A mi smo bili u Hurgadi pre par godina tako da za Sakalom ili kako se vec zove nemam zelju ali UOPSTE.

U svakom slucaju hvala za savet, mi lagano odbrojavamo dane do putovanja ...jos 24 dana ...

pa da vidimo i to cudo biggrin.jpg

Ako imas jos neki koristan tip samo pisi.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

JEL NEKO IDE ZA EL GOUNU 22.06. HOTEL SHERATON?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi idemo u Moevenpick 29.6. ali ako trazis drustvo mi smo family sa bebom :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gordana, dok se pripremate za put evo nadam se za vas korisnih

informacija:

U el gouni imate 2 lokacije za izlaske: centar grada i predivnu Abu Tig

marinu. Ići ćete sigurno na obe. Svuda su male prodavnice sa zaista

niskim cenama svega:vode,gustih prirodnih sokova(zbog deteta vam

to napominjem),čiste i uredne. Svuda voze mali kao što je pomenuto

skoro besplatni autobusi, a postoje i čamci za koje važe iste karte kao

i za bus, i koji vas kroz lagune voze do centra ili marine.

Kreću i bus i čamac iz Movenpicka. U movenpicku,gde smo i mi odseli

su cene vode preskupe(4-5 puta skuplje nego u gradu). Hrana u Movenpicku je izuzetna po bilo kom kriterijumu, ima naravno nekoliko

vrsta voćnih jogurata, ima puno voća,ribe,jastoga,školjki...oko 30 vrsta peciva svežeg non-stop. Gusti ceđeni sokovi free of charge...

ne treba trošiti reči na to-izuzetno. Pošto je Movenpick član grupacije

za DineAroundGouna privilege,to znači da imate pravo na 3 besplatne večere ili sa malom doplatom u toku letovanja(ukoliko ste uplatili PP)bilo gde u gradu ili marini ili svim restoranima u svim hotelima u El Gouni. Samo se obradite

Guest Relation Desku(mislim da se tako zovu)u ulaznom holu hotela.

Izlet na Rajsko ostrvo jedino sa malim detetom,ostalo je prevruće.

Toliko i srećan put

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

razlika imeđu el goune i hurghade je tolika da nije vredno pričati o tome. El gouna i svi hoteli u njoj su IZUZETNI a posebno Movenpick,Sheraton i Steigenberger. Hurghada je užas i nikome je

nebih preporučio.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905090
    Ukupno poruka