mary

El Gouna-letovanje, hoteli

196 poruka u ovoj temi

Zanima me da li je neko boravio u ovom mestu? Prijatelji su mi se pre neki dan vratili iz Hurgade i isli su u neku diskoteku u ovom mestu, tako da sam samo te slike videla, ali oni kazu da podseca na Azurnu obalu i odusevljeni su. Kazu da bi sledeci put isli tamo obavezno. To je valjda udaljeno od Hurgade 30-tak km i zanima me ako neko zna, kakvi su hoteli, preporuke?

Bila ja pre mesec dana . Ni ocarana ni razocarana. Prijatelji su ti verovatno mladji pa i tebe zanima zabava , mi smo ove godine isli s bebom tako da o nocnom zivotu nisam kompetentna ali Azurna obala ... mmmmm... mislim da su mozda popili malo vise... ili mozda gresim. Lepo je ali po mom misljenju nista preterano. Od Hurgade drugacije, to svakako da.

Sto se hotela tice Sheraton je jako lep, plaze mu nisu nesto. Mi smo bili u Movenpicku koji ima bolje plaze ali je raj za porodice sa decom pa je za tebe pretpostavljam ipak Sheraton.

Ja sam bila u El Gouni i ne bih ponovo isla. Ne zato sto je lose, ruzno ili nesto trece nego zato sto ima i drugih mesta za letovanje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije baš da je opis BORAVKA u mestu, pre je to IZLET - ali je opis svakako jako dobar i verujem koristan.

Klik!

Autor: Nonamed

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila ja pre mesec dana . Ni ocarana ni razocarana. Prijatelji su ti verovatno mladji pa i tebe zanima zabava , mi smo ove godine isli s bebom tako da o nocnom zivotu nisam kompetentna ali Azurna obala ... mmmmm... mislim da su mozda popili malo vise... ili mozda gresim. Lepo je ali po mom misljenju nista preterano. Od Hurgade drugacije, to svakako da.

Sto se hotela tice Sheraton je jako lep, plaze mu nisu nesto. Mi smo bili u Movenpicku koji ima bolje plaze ali je raj za porodice sa decom pa je za tebe pretpostavljam ipak Sheraton.

Ja sam bila u El Gouni i ne bih ponovo isla. Ne zato sto je lose, ruzno ili nesto trece nego zato sto ima i drugih mesta za letovanje.

Ha,ha, pa nisu bas mladji, ali su sveze razvedeni, pa mu to dodje isto-traze zabavu! Gledala sam MFT i ni meni El Gouna ne lici bas na Azurnu obalu, mada je lepo. Bice da su oni ipak popili previse :lol:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije baš da je opis BORAVKA u mestu, pre je to IZLET - ali je opis svakako jako dobar i verujem koristan.

Klik!

Autor: Nonamed

Hvala Nikola! Trazila sam prvo na pretrazivacu, ali meni ne izadje ovaj opis! U svakom slucaju korisno! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ha,ha, pa nisu bas mladji, ali su sveze razvedeni, pa mu to dodje isto-traze zabavu! Gledala sam MFT i ni meni El Gouna ne lici bas na Azurnu obalu, mada je lepo. Bice da su oni ipak popili previse :lol:

Kako god bitno je da su se oni lepo zabavili ... :)

Izmenjeno (G_ordana)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lepo je otici na jednodnevni izlet iz Hurgade, ali letovati tamo, pa ne znam bas. Hoteli deluju lepo, cisto, nema lokalaca, i ogranicen je broj turista, jer se puno polaze na miru, tisini i izolovanosti. Vlasnik celog ostrva je jedan covek. Tu imaju vile neki glumci(Pirs Brosnan..). El Gunu zovu Venecijom u Crvenom moru i zaista je bio pravi dozivljaj obici,mi smo dosli brodom s mora. Ali plaze nisu neke, i u vodi je nekakva glina,mulj,noge ti propadaju, nema peska i osecaj je los. I uglavnom je jako, jako plitko more, i samo za malo brckanja. A boja mora je nestvarna tirkizna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

]

Da da slazem se s tobom, ja sam bila u Hurgadi pre par godina i iako nam je ovog leta hotel u El Gouni bio bolji od onog u Hurgadi plaza se ne moze meriti ( u stvari mozda soba i nije bila preterano bolja ali hrana definitivno jeste).

Ako nista meni je plaza hotela Sea star bila mnogo bolja. Treba napomenuti da i sam hotel zasluzuje svaku preporuku iako je 4*.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio jedan dan u El Guni i ne bih voleo da tamo provedem odmor.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj decko i ja smo ove godine isli u El Gounu preko agencije Spirit Travel, za koju pre nikada nismo culi, ali koja se pokazala kao izuzetno profesionalna agencija sa odlicnim vodicima. Prvobitni plan je bio da idemo u Hurgadu ali smo se na srecu ipak odlucili za El Gounu... Hurgada i El Gouna su dva razlicita sveta i ne mogu se porediti... KAda smo prvog dana boravka otisli na city tour u Hurgadu shvatili smo da smo imali mnogo srece sto smo ipak izabrali El Gounu... Hurgada ima vise sjajnih hotela ali u celini gledano je tipican egipatksi grad, prljav i ruzan... oni koje interesuje ronjenje kazu da je Hurgada posle Sarm el Seika pravo mesto za to, ali posto nas to nije interesovalo, Hurgada nas nicime nije privukla... za razliku od nje, El Gouna je kao mesto iz bajke... nestvarno lepo... Bili smo smesteni u hotelu Dawar El Omda, sa 3*, koji se nalazi u centru grada, ima 60 i nesto soba... hotel je kombinacija nubijskog i arapskog stila, zadovoljio je sve nase potrebe, cist je i uredan. Nasa soba j bila u prizemlju, imali smo izlaz na plazu preko velike terase sa prelepim pogledom na more. U El Gouni je sve dobro organizovano i nije tacno da je dosadno... stavise,uvek ima nekih desavanja i zanimljivih programa, samo se treba dobro informisati. Sve u svemu, El Gouna je za svaku preporuku (kao i agencija Spirit Travel) i svakako cemo se tamo vratiti... :D :D

Izmenjeno (gaga80)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ehej Gago! Daj napisi nesto vise o Dawar-u, jer idem tamo u cetvrtak, pa da znam sta me ceka... Kakva je hrana, kakva je Zeytona beach? Jesi bila na Mangrovy beach? I ono najvaznije- da li u hotelu imaju sok od svezaeg manga? :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao Slobo! Pa, ovako: hrana moze da bude i bolja, nije bio bas neki izbor salata i voca, ali dobro sad, ne ides tamo samo da bi jeo, a gladan svakako neces ostati biggrin.jpg . Ono sto se nama svidelo i sto smo koristili je mogucnost da se ruca u restoranu na plazi. Potrebno je da na recepciji uzmes vaucer i obavezno probaj Fajitas sa piletinom. Cedjeno voce nije ukljuceno u all inclusive uslugu, ali sigurno ga ima u hotelu (ja bas i ne volim mango, pa se nisam raspitivala, a i isli smo na pice u okolne kafice, a i nisam htela da rizikujem da mi naprave nesto sa njihovom vodom...) Iako jedno vece sam uzela neki vocni koktel i nista mi nije bilo biggrin.jpg . Hotel je stvarno lep na dobrom je mestu, verujem da ce se i tebi svideti, jer smo mi stvarno bili odusevljeni. Kada smo stigli dobili smo sobu do ulice, ali taj "problem" se veoma lako resava. Dali smo recepcioneru 10 eura i dobili sjajnu sobu koja izlazi na lagunu.

Na Mangrovy beach smo isli samo jedan dan i plaza je sjajna, iako nema preterano velike razlike izmedju nje i Zeytona beach-a. Sve to, naravno, ako volis lencarenje u plicaku (ja ga obozavam). E da, da ne zaboravim, obavezno iskoristi program "Dine around", raspitaj se na recepciji gde sve mozes da ides na veceru. Mi smo isli jedno vece u Sheraton, koristis njihov svedski sto, a placas samo pice. U svakom slucaju, napravio si sjajan izbor i ja ti zelim lep provod B)

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Blagodarim na informacijama... :) Za Hurgadu znam.. bio sam tri puta... A kakve su cene u prodavnicama u El Guni... U kafanama? Posto je u odnosu na Beograd Hurgada prilicno jeftina...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planira li neko El Gounu ove godine i ima li svezih iskustava?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima.

Čitao sam dosta ovaj forum i pronašao dosta korisnih savjeta i iskustava.

Ja i žena idemo 10.08 u El Gounu iz Osijeka, preko agencije partnera, Spirit Travela koji je organizator putovanja, u Hrvatskoj.

Zanima me da li neko od ekipe sa foruma planira biti u El Gouni u tom periodu?

Drugo pitanje se odnosi na predstavnike Spirit Travela, da li su oni samo u Hurghadi ili imaju nekoga i u El Gouni, onzirom da ta agencija radi aranžmane na obe destinacije?

Čitao sam reviewe o Arena Inn hotelu i u velikoj većini slučajeva komentari su jako dobri, pa me to i privuklo da ga izaberemo.

Druga stvar , i Hurghada je blizu, a bus košta samo 5 egipatskih funti od El Goune do Hurghade.

Naravno svi dodatni komentari, sugestije i sl.., su dobrodošli...

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li u El Gouni problema sa komarcima?

Kakve su cene pica u hotelima Movenpick, Steigenberger ili Sheraton u El Gouni kada se koristi "Dine around" program?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26410
    Ukupno tema
    884085
    Ukupno poruka