mackica

Antinal -lek i stomacni problemi

488 poruka u ovoj temi

Hvala @SajaPablo

Pa vidim ja,da se dosta mraci na ovim temama.Tesko je ostati priseban i normalan.

Vidim da ljudi normalno odu,normalno se i vrate ali meni je od velikog znacaja da cujem one koji su zaista skoro svake godine u Egiptu.To su ipak iskustva iz prve ruke.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@lidija22 da mi je bilo tako lose i da sam se drogirala stalno lekovima,sigurno ne bih ove god isla 9ti put u otrovnu Hurgadu :D

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno je to individualno....zena i ja nikad nista ne pijemo i nije bilo nikada problema a sve osim '"cesmovace"' pijemo i jedemo..samo nosimo lek zbog preventive..

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@lidija22 Upravo mi je @SajaPablo  uzela misao... ne samo da smo živi i zdravi nego svi idemo ponovo.. :D.. opustite se i uživajte. Birajte hotel što pre (od razmišljanja glava boli).... :rolleyes:.  Ne razmišljajte o stomačnim problemima, mislim da ih je svake godine sve manje,   a meni se desio čak kontra problem (verovatno od silnih kolača sa čokoladom,slično tobleronama ).:angry:.... Eto, može i to da se desi, pa sam mislila da gucnem malo vode ali nije baš dotle došlo.. .:neznam:..Javite koji ste hotel izabrali i sretan put... 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@lidija22

Gledaj ti da uplatiš što pre, nemoj da se misliš "k'o gladan srati" nego uzmi vaučer koji možeš kasnije da koristiš kao lepezu u dolini kraljeva. I nosi lekove za svaki slučaj, ali ne razmišljaj previše o mogućim posledicama jer će te i ovde od nervoze uhvatiti grčevi pa ćeš probati sve medikamente na licu mesta.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosto ne mogu da poverujem u, ako ne neznanje onda u nepismenost pojedinaca, procitajte uputstvo! Antinal ili Enterofuril je crevni antibiotik, ne probiotik, i samim tim se kao i svaki drugi antibiotik nikako ne uzima preventivno vec kad do infekcije dodje. Sad da ne davim detaljno o svim negativnim stranama takvog uzimanja bilo kog antibiotika pre svega cu naglasiti onu osnovnu : antibiotik ne ubija samo lose bakterije vec i one dobre, neophodne organizmu da bi funkcionisao, uzimanjem antibiotika unapred rusite ravnoteyu crevne flore i dolazi do razvoja gljivica, pre svega kandide, i u principu vise stetite svom telu nego da nista ne uzimate. Takodje druga ozbiljna posledica takvog uzimanja je stvaranje rezistencije organizma na taj antibiotik koji posle vise nece delovati kada treba, a i povecava se mogucnost na alergijske reakcije. Generalno u nasem narodu postoji ta ideja je antibiotik i antacid i antipiretik i analgetik, nije, antibiotici se koriste samo i iskljucivo za lecenje bakterijskih infekcija. Nadam se da sam koliko toliko uspela da objasnim, Preventivno se za crevne probleme mogu uzimati samo probiotici.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

anaNemet11,

Nema smisla da pisete neistine.  Lek je lokalni, tj.crevni antiseptik i nista drugo. 

Lokalni- deluje samo u crevima, ne dospeva u organske sisteme i tkiva (za razliku od antibiotika). Jos jednom, nema sistemsko dejstvo.  Mozete malo pazljivije da procitate upustvo ili jednostavno pitate bilo kog doktora, pre nego sto ovde kucate nonsense.

Za one koji se pitaju zasto se terapija  Enterofurilom prekida nakon sedam dana u slucajevima kada nema poboljsanja, to je da bi se sto pre preslo na agresivniju terapiju, posto je tada, jasno, u pitanju ozbiljnija klinicka slika i da se ne bi dalje gubilo vreme ionako iscrpljenog i dehidriranog pacijenta.

Svakako da nema potrebe kljukati se preventivno, ali nista se lose ne desava kada ga neko, eto, uzme preventivno, iz ko zna kojih razloga. 

 

 

Izmenjeno (shania)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I radi se o tome da sam pitala doktora, pardon doktorku, i doslovce vam prenosim njene reci, direktno pedijatar mog deteta je u pitanju, i da jeste lokalni, ali i dalje antibiotskog dejstva, ne apsorbuje se u krvotok i organe, ali i dalje narusava normalnu bakterijsku floru creva. Po recima pedijatra, ako ona prica"nonsense", eto, pricam i ja. Mom detetu je taj lek dat na savet specijaliste kada je imao 4 godine, i bas zato sam detaljno ispitala doktorku o tome, zato sto znam da su on i antinal potpuno isti lek.  Tacno je da nema sistemsko dejstvo ali i dalje vuce te posledice koje sam nabrojala. Ja ni u jednom momentu nisam rekla da ima sistemsko dejstvo, vec da u crevima ubija i dobre i lose bakterije.  To je antidaijaroik, antiinflamatorni i antiinfektivni lek, kako i pise u uputstvu, tj, antibiotik, koji (opet po uputstvu) je osetljiv - na streptococcus pyogenes, staphylococcus pyogenes, e.coli, salmonellae, shigellae bakterije, dakle -antibiotik, Ja sam samo prenela licno iskustvo i da ponovim, ni jedan antibakterijski lek, dakle antibiotik, bilo sistemskog ili lokalnog dejstva se ne uzima preventivno, to je ono na sta svi svetski lekari u ocajanju apeluju. Kako kaze doktorka, nigde na tom leku nije jasno napisano sta je antinal, ali cim se koristi rec antiinflamatorni i antiinfektivni, to je antibiotik, jer upalu iyayivaju bakterije, a jasno su u uputstvu naborijane i bakterije na koje on deluje. On jeste nesto slabiji, ali i dalje je to to.

A za one koji se plase problema u Egiptu, dete je pilo lek zbog problema ovde, ne tamo, uredno smo ga nosili i on koji inace vrlo osetljiv stomak ima, nikad ni jedan, ma i najmanji problem tamo imao nije. Nisam mu ni probiotik unapred davala. 

 

Kako kaze doktorka, nigde na tom leku nije jasno napisano sta je antinal, ali cim se koristi rec antiinflamatorni i antiinfektivni, to je antibiotik, jer upalu iyayivaju bakterije, a jasno su u uputstvu naborijane i bakterije na koje on deluje. On jeste nesto slabiji, ali i dalje je to to.

Izmenjeno (ananemet11)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

https://mediately.co/rs/drugs/4s3Je2lStfHf22oG3MN9dwqAYDR/enterofuryl-200mg-5ml-oralna-suspenzija#overdose

Ovo je uputstvo za enterofuril i ako biste pogledali u delu farmakaterapijska grupa jasno pise :antidijaroici, intestinalni antiinflamatorni/antiinfektivni lekovi, a u nastavku i nabrojane bakterije na koje deluje, neke od njih vrlo ozbiljne.

Izmenjeno (ananemet11)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemam nameru da nastavljam sa vama pricu, posto ne poznajete ni pojmove, a kamoli nesto drugo.

Probajte da procitate i razumete tekst profesora, ima gore adresa na vrhu slike. A ako niste to u stanju, ja tu ne mogu nista. 

Doktoricu svakako menjajte :)

 

Izmenjeno (shania)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Doktorku menjati necu zato sto mi je nepoznata osoba na forumu to rekla sigurno, i to posle silnih godina kako je ona vise nego odlican pedijatar mog deteta. Profesora razumem, a razumem i uputstvo za lek, jos jednom ja sam prenela licno iskustvo, a vi pijte sta zelite. 

A evo i vrlo jasno sta je nifuroksazid: https://en.wikipedia.org/wiki/Nifuroxazide

kao sto vidite na spisku lekova su i enterofuril i antinal. 

Izmenjeno (ananemet11)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, ako je vama "vrlo jasno" sa vikipedije, onda nema sta da se prica dalje :D .

Uzivacete u svom wiki znanju i necete siriti paniku po forumu.

Sve najbolje.

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka