igor.jankovic

KARPATOS

530 poruka u ovoj temi

@Sanja N.

Sanja, apsolutno se slazem. Za mene je Karpatos uz Skopelos, Alonisos, Folegandros i Itaku, najlepse i nazivopisnije grcko ostrvo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Sanja N.

Sanja, koliko su Vam stara deca? kako putujete do tamo? Jeste li jos nesto istrazivali po ostrvu sto je na Vas i decu ostavilo dobar utisak?

pitam, moja deca su 10 i 7 godina, pa sam u razmisljanju da li je jos uvek rano za Karpathos ili ne.

Pozdrav

Mirko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Mirko

Poštovani Mirko,

moja deca su stara 6 i 9 godina, a uzrastu od 4 i 7 su prvi put bili na Karpathosu. Do sada nismo podrobno istraživali ostrvo, upravo zbog dece, sa kojima smo savršeni mir našli u selu Lefkos.Ove godine to svakako nameravamo učiniti, uključujući i penjanje na obližnja brda, a za 3 nedelje koliko ove godine tamo ostajemo, mislim da možemo obići čitavo ostrvo. Nama prethodnih godina nije trebala pomoć doktora, ali oni se svakako mogu naći u gradovima Arkasa i Karpathos, kao i u pojedinim selima npr. Mesochori. Mi do tamo putujemo direktnom avionskom linijom Air Berlina iz Minhena. Mogu se naći i povoljne avionske karte iz Beča, dok je dosta skuplje ići letom iz Ljubljane. Iz Beograda je možda najbolja kombinacija letom do Rodosa, a zatim trajektom ili letom za Karpathos ( let je 2xdnevno). Moram naglasiti da smo prve godine boravka tamo videli samo jednu porodicu sa detetom, a prošle godine ih je već bilo jako puno. O utiscima Vam ne bih mogla puno govoriti, jer su jako subjektivni.Na nas je celokupno ostrvo, atmosfera, mir i spoznaja da se to retko gde može pronaći i da postoji u ovom trenutku i možda za par godina više ne, otklonilo svaku dilemu gde ćemo ubuduće letovati.

Svako dobro

Sanja

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Karpatos je ove godine dostupan vise nego ikada do sada, " Wizzairom " za 120-150 eur do Rodosa, i onda ili brodom (ide 3 puta nedeljno) ili avionom. Smestaj je jeftiniji nego u vecem delu Grcke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Sanja N.

Postovana Sanja,

Izvinjavam se, ali tek sada sam video Vas odgovor..

Hvala najlepse na objasnjenjima i na utisku i emocijama koje ste preneli. Mogu sam da zamislim i da Vam zavidim na tome sto ste pronasli tamo. Zelim VAm jos mnogo lepih godina provedenih na Karpathosu. Iskreno se nadam da cu i ja sledece godnine posetiti Karpathos sa decom. Jednom prilikom sam pre mnogo godina bio tamo, ali tada sa devojkom. Mesto Lefkos nismo obisli, pre svega zbog kratkog vremena provedenog tamo..A kako vreme prolazi sve manje se i prisecam Karpatosa. Vreme je da se gradivo obnovi!

Pitao sam Vas za nacin na koji ste tamo isli. Ja s obzirom da se na moru od auta ne udaljavam, ostaju mi opcije: i to ili papreno skupa, do Pireja pa na ferry. .ili do Pireja kolima, pa na brod bez kola, pa ga tamo iznajmiti...ili kao sto je i predlozeno Avion do Rodosa ili preko Beca..pa tamo rentirati auto...

U svakom slucaju se radujem pa kako god ispalo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Karpatos je ove godine dostupan vise nego ikada do sada, " Wizzairom " za 120-150 eur do Rodosa, i onda ili brodom (ide 3 puta nedeljno) ili avionom. Smestaj je jeftiniji nego u vecem delu Grcke.

ja sad gledam neke karte do Rodosa 10000din. trajekt mi je 35eur po osobi. kapiram da ce mi jos najveca stavka biti rent a car zbog 13 dana planiranih na ostrvu. da nema u Lefkosu neka rent a car agencija? racunam da mi je najbolje da nadjem mesto za smestaj uz more koje ima ok plazu gde bi se zakucao ako mi se ne ide nigde taj dan a opet da mogu da rentiram auto kadgod mi padne napamet. ako moze pomoc u izboru mesta?

mada, mislim da bih mogao da se dogovorim sa agencijom za rentiranje da mi dovezu autou to mesto i opet ga odvezu kad mi ne treba.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lefkas nije los kao baza za smestaj, jer imas 2-3 plaze u nizu na potezu od 1-2 km, jedino ti je Pigadia udaljena za neki vecernji odlazak.

Mislim da ti do Apele treba otprilike isto kao i da ides iz glavnog mesta na ostrvu po imenu Pigadia.

E sada ako hoces vise sadrzaja, onda je smestaj u Pigadiji bolji izbor, Ahata i Kira Panagia su blize.

Ako mene pitas, ja bih uvek pre bio smesten u Pigadiji.

Za rent a car u Lefkasu zaista ne znam, jer smo tamo proveli nepun dan u obilasku plaza, ali posto je u pitanju glavni turisticki resort na ostrvu, sigurno da je tako nesto moguce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Karpathos_map_nrds.gif

po ovoj mapi, gledajuci mrezu puteva, to sto pricas ima smisla i Pigadia se namece kao malo bolje resenje. no videcu, dobra plaza na izvolte gde cemo izblejati 3-4 dana bez frke nije za bacanje. da ne znas mozda da li trajekt sa Rodosa ide i do Pigadie ili zavrsava putovanje u Diafaniu? takodje smestaj na trajektu, kapiram da bed inside cabin zavrsava posao? (35eur)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prema sadasenjem redu voznje ima samo jedan direktan brod nedeljno do Diafania, oni ostali koji idu do Pigadie, ne staju tamo.

Mi smo isli avionom do Karpatosa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U mestu Lefkos postoje 4 plaze, to jeste turisticki atraktivno mesto, ali uprkos tome neoptereceno turistima. U samom mestu postoji rent-a-car agencija.Smestaj treba tamo dosta ranije rezervisati zbog malog broja smestajnog kapaciteta.

Pozdrav

Sanja

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lefkos je svakako dobar izbor za porodice sa malom decom, zbog peskovitih plaza, mada je meni u tom delu ostrva ubedljivo najlepsa plaza Potali (na prilazu ka plazi je nesto krupniji kamen, a na samom ulazu u vodu vrlo sitan sljunak) na samom izlazu iz Lefkosa, sa desne strane puta koji ide kroz mesto, a koji se uliva u glavni put. Problem je sto na toj plazi cesto ume da duva vetar. Iznad plaze se nalaze ostaci rimskih cisterni.

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

rece ti negde da nema javnog prevoza u septembru cini mi se?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tek sada videh ovaj post, ali moj odgovor tesko da bi bio od pomoci. Kakve-takve veze postoje jedino izmedju mesta Lefkos (mozda i do vecih mesta poput Mesochori i Volade, te Menetesa, Otosa) i Amopi (5-6 km juznije od Pigadie), ali to vazi uglavnom za sezonu. Verujem da se od polovine septembra sve to svodi na 1-2 polaska dnevno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

201307skezzo.jpg

radio je prevoz normalno pretpostavljam do kraja septembra. ovaj raspored je bio zakacen i na stanici tako da je validan 100%. nema ponude prevoza do diafoktisa (razumljivo) i ahate od top plaza ali i ovo je sasvim ok da se uz neko rentiranje auta od 3 dana obidju pomenute i plaze na severoistoku ako neko bas oce i njih da overi. inace, na olympos ne treba ici busem jer onda mestani ko osice napadaju. bio jednom u tom i jednom van termina dolaska busa kada je potpuno druga prica. mada, organizuju se i ekskurzije za koje ne znam termin pa je moguce i tad da uletite u turu i ludnicu... :smajl:

Izmenjeno (Jack Sparrow)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj raspored buseva je za nijansu bolji od onog koji je bio na snazi tokom naseg boravka krajem prve nedelje jula 2010.godine, ali se u sustini svodi na to, da se bez kola i brodskog taksija ne moze mnogo toga obici.

Amopi je uz donekle Lefkos i Finiki (bas i nema neku plazu), prakticno jedina dobro pokrivena destinacija (ali po meni i jedna od manje atraktivnih), a sve ostalo se svodi na trcanje ....... recimo taj bus koji tri puta nedeljno ide za Kiru Panagiu i Apelu, polazi u 9 h 30 min iz Pigadije, a povratak je vec u 15 h ............ njemu do Apele treba skoro 1h, pa se boravak na najlepsoj plazi na ostrvu svodi na period od 10 h 30 min do 15 h ....... odnosno od 10 h do 15h 30 min na prelepoj Kira Panagiji ......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka