igor.jankovic

KARPATOS

521 poruka u ovoj temi

Da li sam dobro primetila da su ovo oni lepi apartmani koji mogu da se vide na tvojoj foto turi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li sam dobro primetila da su ovo oni lepi apartmani koji mogu da se vide na tvojoj foto turi?

Da, u okviru druge foto-ture posvecene Karpatosu (Karpatos-novi momenti) postoji jedna slika na kojoj se vidi pomenuti apartmani, mada pored postoje jos najmanje 2 objekta koja slicno izgledaju (sa slicnom bastom, mislim i bazenom).

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragane, divan putopis.Nego molim te reci da li si mozda video kakvi su kampovi na Karpatosu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragane, divan putopis.Nego molim te reci da li si mozda video kakvi su kampovi na Karpatosu.

Hvala. Sto se kampova tice, dok smo boravili u Diafaniju, videli smo da tablu na kojoj je stajala informacija da se nadomak plaze Vananda nalazi tako nesto. Na juznom delu ostrva pak nismo primetili nijedan, ali da bih 100% bio siguran, ipak cu ipak morati da malo prelistam knjigu o ostrvu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam uspeo da lociram jos neki kamp na ostrvu, barem se ne pominje u knjizi, a nije ucrtan ni na mapi.

Ono sto sam zaboravio da napomenem je da obavezno treba posvetiti neko vreme manjim mestima u unutrasnjosti ostrva, a nama su se posebno dopala sledeca: 1) Menetes (ostala mi je u secanju jedna prelepa kuca-kafanica u glavnoj ulici u selu i 2) Otos gde smo zastali na krako da napravimo par slika i da pazarimo dinju, ali sve to onako na prvi pogled jer se za vise nije ni imalo vremena.

Negde u daljini prilikom voznje ka uvali Lefkos, sa leve strane puta, naziralo se i mesto Mesohori za koje nam se takodje ucinilo da lepo izgleda, a kasnije smo culi da se u neposrednoj blizini nalazi i jedna skrivena lepota ovog dela ostrva- plaza posvecena Svetoj Irini.

Druga foto-tura posvecena ovom ostrvu pod nazivom " Karpatos- novi momenti " dopunjena je sa par novih fotografija.

Izmenjeno (samco)
spojene poruke pisane jedna za drugom
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mene zanima mogućnost i cijena iznajmljivanja automobila na 6 dana na otoku :lud:? išli bi možda za 10-tak dana kada cijene aranžmana još malo padnu. zahvaljujem na cijenjenim odgovorima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@pinky75

Mislim da pocetkom septembra vec moze da se dobije auto za ispod 30 eur na dan. Mi smo prosle godine iznajmili isti na 4 dana za 32 eur na dan, ali je to bilo nesto pre polovine jula kada je vec polako pocinjala glavna sezona.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izgleda da se u medjuvremenu niko nije otisnuo do ovog bisera Dodekaneza, usudio bih se reci jednog od 3 najlepsa ostrva u Grckoj. Ako kojim slucajem i jeste, molim da sa nama podeli par reci o tome. Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Dragan

ja se spremam odavno, ali nikako zenu da ubedim :(

daj mi dobre argumente.

ima li tamo bolnica?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Rosbacher

ima, mislim da je u jednoj od uvodnih postova u okviru teme o tome pisao i Igor Jankovic

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Dragan

da li bi mogao da mi napises neko poredjenje izmedju ovog ostrva i Jonskih?

Karpatos zaista deluje primamljivo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@principesica

Principesice, pre par godina sam na temi posvecenoj Sporadima vec pravio jedno takvo poredjenje izmedju jednog od Jonskih ostrva (Kefalonija) sa Skiatosom .......... e sada posto je od tada proslo par godina, a ja jos od 2005.godine nisam ponovo isao na Jonsko more, najbolje da procitas ono sto sam tada napisao ..... uz mali dodatak da Karpatos po meni ima vise dodirnih tacaka sa Jonskim ostrvima pre svega po tome, sto su najlepse plaze i najteze dostupne i sto je hrana na obe destinacije odlicna .......... Karpatos valja obilaziti u junu/ prvoj polovini jula i od kraja avgusta/ do kraja oktobra, jer u periodu jul (druga polovina)-avgust meltemi izuzetno jako duva i talasi su veliki, pa je samim tim i kupanje malo otezano (kao i sam dolazak brodom na ostrvo). Ono sto jos vise ide u prilog Karpatosu je da postoje 2 dela ostrva koja funkcionisu kao nezavisne celine, severni gde je vreme odavno stalo, i nesto urbanija (ali ni priblizno kao na Kefaloniji). Ono sto je velika prednost Kefalonije je pre svega veca kolicina zelenila i relativna blizina kopna, pa su troskovi putovanja manji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh...ovaj Karpatos mnogo obecava. Ove godine ga ima Kalodukas, jedva cekam da im vidim ponudu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi prijatelji,

Ovog leta devojka i ja smo planirali da posetimo Karpatos. Izabrali bismo period na pocetku jula. S obzirom da jedino Kalodoukas nudi ovu destinaciju, gotovo sigurno cemo ici preko ove agencije. Juce sam zvao agenciju i preneli su mi da ce cene svih ostrva u Grckoj imati u martu. Mislim da cemo izabrati Pigadiju, ali sve zavisi od ponude i cena apartmana u agenciji.

Odmor koji smo zamislili bi trebao da bude aktivan: obilasci najlepsih plaza na ostrvu, poseta Olimpiji (vise puta) i sela, izlet na Rodos.

Da li ima raspolozenih prijatelja koji bi mozda isli u ovom periodu na Karpatos?

Prvenstveno pitam zbog podele troskova rent-a-car, jer nam je plan da iznajmimo auto na 5-6 dana. Obilazili bismo najlepse plaze u toku tih dana, a uvece poseta nekoj lepo taverni.

Drugo, proverio sam letove za Rodos. Isli bismo sigurno jednom u toku tih 11 dana u obilazak Rodosa. Cena karte u jednom prravcu, sa sve taksama je 47 evra. Olympic air nudi mogucnost : Karpatos - Rodos, let u 9.40, stize se za pola sata do Rodosa. Povratak je u 20.40. U ovoj varijanti, zadrzali bismo se samo u gradu Rodosu: kupanje na plazi Ela, vecera u starom gradu, obilizak starog grada. Ukoliko bi postojala varijanta povratka sutradan u ranim jutarnjim casovima, onda bismo ceo dan proveli na Lindosu, a uvece bismo se vratili u grad Rodos i ostali do ranih jutarnjih casova.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima zainteresovanim za Karpathos

Sa svojom porodicom planiram da po treci put zaredom letujem na ovom divnom ostrvu.Mi smo odusevljeni njime :) Ako ste ljubitelj guzvi, nocnih provoda i ludih zabava, tada to nije mesto za vas odmor, a ko vam se dopadaju mir, polupuste plaze, nocna tisina i konstantni povetarac uz uvek toplo more, moja preporuka je Karpathos. Mi smo uvek smesteni u jednom malom, lepom selu sa cetiri plaze koje se zove Lefkos.Moja deca i mi uzivamo svake godine tu, u bozanstvenoj prirodi bez TV, kompjutera i bilo kakve moderne tehnologije.Ono sto je sigurno je da svako ko je jednom otisao na to ostrvo, pozeleo je da se tamo vrati.Mi mu se uvek vracamo,Karpathos je postao deo nas.

Svako dobro

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26499
    Ukupno tema
    887533
    Ukupno poruka