dada88

Trajekt za Krf

245 poruka u ovoj temi

E dragi moji, ne nadjoh neke skorije komentare o delu puta kojim koristimo trajekt, a iskreno mrzeh me da kopam po celom forumu da vidim ima li ih i gde. biggrin.jpg

Mene konkretno zanima:

  • koliko traje voznja trajektom,
  • iz kog se mesta krece trajektom za Krf,
  • i da li je istina da se nekada ceka na trajekt i do 3 sata :smorilo:

Hvala svim na odgovorima, svako iskustvo je dobro doslo :stidljivko:

Izmenjeno (dada88)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E dragi moji, ne nadjoh neke skorije komentare o delu puta kojim koristimo trajekt, a iskreno mrzeh me da kopam po celom forumu da vidim ima li ih i gde. biggrin.jpg

Mene konkretno zanima:

  • koliko traje voznja trajektom,
  • iz kog se mesta krece trajektom za Krf,
  • i da li je istina da se nekada ceka na trajekt i do 3 sata smorilo.jpg

Hvala svim na odgovorima, svako iskustvo je dobro doslo stidljivko.jpg

Trajekt ide iz Igumenice za Lefkimi na jugu i grad Krf. U jutarnjim satima ide na svakih 45 min do sat vremena, a u toku dana na sat - sat i po vremena. Cena u jednom pravcu za dvoje odraslih i automobil je 50-55 eura (zavisi od kompanije na koju naletite), a povratna je nas izasla 92 eura. Stigli smo u Igumenicu u 8:40h ( 18.07.2010.), i bili na trajektu koji krece u 8:45h. Do grada Krfa se putuje oko sat i po vremena, ali vreme proleti tako da...

Ako budu trebale jos neke informacije pitaj, na Krfu smo trenutno.

Pozzzzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala :) cula sam da se ceka dugo, pa da se raspitam malo, da isplaniramo tu pauzu za neku kafu :D

Hvala ti puno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima tamo raspored kad idu. Znam da smo mi kad smo isli stigli oko 8 i taj je polazio jedan. A kad smo se vracali iz lefkimija bilo je oko 4, tad je bilo na nekih sat vremena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo, jel se ima gde popiti nek kafica da se ne bleji dzabe sat vremen?:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@dada88 - ima. Ima i neka pekarica ukoliko poluckate papicu koju ste poneli!!! biggrin.jpgbiggrin.jpg

Izmenjeno (Mupovac)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se placa putarina za autoput do Krfa?Koliko kosta trajekt za automobil,a koliko po osobi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li taj trajekt iz Igumenice ide do grada Krfa? Zanima me jer bi mozda ostavili auto u Igumenici i posetili Krf.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se placa putarina za autoput do Krfa?Koliko kosta trajekt za automobil,a koliko po osobi?

Na autoputu postoji jedna naplatna rampa,plaća se dva evra.Postoje još dve,ali početkom jula kada smo mi išli,nisu radile.Cene trajekta su različite:37evra za auto i 8,5 evra za osobu.Možda je sada malo poskupelo.Postoje i jeftiniji trajekti,32 evra sve ukupno za auto i dve osobe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li taj trajekt iz Igumenice ide do grada Krfa? Zanima me jer bi mozda ostavili auto u Igumenici i posetili Krf.

Trajekt ide od Igumenice baš do grada Krfa.Luka za trajekte je blizu starog dela grada,može se ići peške...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel zna neko koje sve kompanije rade liniju Igumenica-Krf? Ja sam našao da rade Anek, Minoan i Superfast (linije koje dalje idu ka Italiji, a Anek radi liniju koja polazi iz Patrasa) i Kerkyra Lines (drži samo lokalnu liniju, to sam skapirao sa nekih engleskih foruma) za koji ne mogu da nađem sajt.

E sad, pazite, na Minoan sajtu sam pokušao da uradim bukiranje za kraj jula (odlazak) i povratak u prvoj plovini avgusta i oni mi izbace za auto, 2 odrasle osobe i jedno dete odlazak i povratak, sa popustom, za 79Eur ili tako nešto. Rekoh, baš super, to je dosta jeftinije od standardne cene, al mi na kraju procesa bukiranja izbace da nema mesta za traženi termin?! Izgleda kao neko muljanje, šta li? Mada, to je ozbiljna firma.

U svakom slučaju, jel znate još neku firmu koja radi ovu liniju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel zna neko koje sve kompanije rade liniju Igumenica-Krf? Ja sam našao da rade Anek, Minoan i Superfast (linije koje dalje idu ka Italiji, a Anek radi liniju koja polazi iz Patrasa) i Kerkyra Lines (drži samo lokalnu liniju, to sam skapirao sa nekih engleskih foruma) za koji ne mogu da nađem sajt.

E sad, pazite, na Minoan sajtu sam pokušao da uradim bukiranje za kraj jula (odlazak) i povratak u prvoj plovini avgusta i oni mi izbace za auto, 2 odrasle osobe i jedno dete odlazak i povratak, sa popustom, za 79Eur ili tako nešto. Rekoh, baš super, to je dosta jeftinije od standardne cene, al mi na kraju procesa bukiranja izbace da nema mesta za traženi termin?! Izgleda kao neko muljanje, šta li? Mada, to je ozbiljna firma.

U svakom slučaju, jel znate još neku firmu koja radi ovu liniju.

Moje iskustvo je da nema potrebe za rezervacijom trajekta ranije. Preporučujem Igumenica - Lefkimi. Bliže, brže i jeftinije. U odlasku za auto, i nas četvoro platio sam oko 52 evra, u povratku je to bilo oko 47 evra zbog razlike u veličini broda.

Izmenjeno (leto2001)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje iskustvo je da nema potrebe za rezervacijom trajekta ranije. Preporučujem Igumenica - Lefkimi. Bliže, brže i jeftinije. U odlasku za auto, i nas četvoro platio sam oko 52 evra, u povratku je to bilo oko 47 evra zbog razlike u veličini broda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se ja ubacim malo :o)

Postoji li nacin da se sopstvenom rezijom dodje do Krfa... Tipa, autobusom do nekog mesta pa na trajekt...? Ili voz... Koja bi bila najjeftinija varijanta?

Pozz, Jelena... :o)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoji li nacin da se sopstvenom rezijom dodje do Krfa... Tipa, autobusom do nekog mesta pa na trajekt...? Ili voz... Koja bi bila najjeftinija varijanta?

Uvek možeš vozom (ili autobusom) do Soluna, a odatle gde i kako god želiš. To pruža više slobode, interesantnije je ali je prevoz preko naših agencija najpovoljniji od svih varijanti. To je verovatno zato što se ide na (osiguranu) maksimalnu popunjenost autobusa + grupne karte za trajekt.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905094
    Ukupno poruka