Guest Gost_Jelena

Marmaris,opšta tema

597 poruka u ovoj temi

Slazem se sa time da treba otici proveriti, i videti , pa zakljuciti. 

Meni je turska ostavila utisak socijale, ma koliko se oni trudili, sve je to na staklenim nogama. I ne slazem se sa tim da je Turska evropskija od recimo Tunisa, i Yasmin Hammameta. Turska je sve, samo evropa nije. Kafici su svi isti, kao poslasticarnice.

Ali, najbolje je menjati mesta, putovati svuda, ni jedno ne zasluzuje 2 puta da se ode.

Moja filozofija.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam i u Yasminu - lepo sredjeno, cisto, polu prazno, dosadno, vestacki napravljena medina (stari grad) - ?! Nema meni taj smek, a meduze ogromne, istukao me talas, morala sam da se preselim na bazen. Pa se opet vratila u Tursku.

Ako... ja sam bio u Turskoj i ni puskom se vise ne vracam. Nas narod je navikao da ide po prodavnicama da kupuje , da jede najjeftiniju hranu, da se hrani na fast foodu kad je na moru, ma...to ne mozes da izbacis iz njega...

Nisu navikli nasi na All Inclusive uslugu, da piju viski pored bazena, i da dobiju full tretman, djakuzije, teretane i slicno. Pre ce da se voze dolmusima i da kupuju girose..Razumem ja sve to, i ja sam to radio dok sam bio klinac, ali mislim da za ozbiljne ljude nije to. 

A Yasmin je za bilo koje mesto u Turskoj Pariz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To sto ti trazis - ima i u Turskoj, Kemer, Belek, neka manja mesta u oblasti Antalije, cista ekskluziva.

Nas narod mozda nema para za hotele od pet zvezdica sa ultra all inclusive uslugom. I umesto da ide u neke apartmane po Grckoj i CG, gde se hrane po super marketima, dobiju za iste pare mnogo bolje hotelcice od 3 zvezdice u Turskoj, sa klimom, solidnom hranom i ljubaznim osobljem.

A ja, kao pripadnica tog sirotog naroda, volim da idem u mesta koja imaju tradiciju, istoriju, kulturu, gde je tvrdjava stvarno ostatak nekog starog grada i ima neku svoju pricu, da vidim kako drugi narodi zive, da osetim stvarnu atmosferu... A ne da celo letovanje provedem unutar zidina nekog ogromnog hotelskog kompleksa, u nekom sterilnom kvazi letovalistu za bogate turiste, gde ne postoji nista originalno, vec je sve gradjeno po uzoru na nesto drugo, a posto nemaju stari grad - moraju i to da naprave, novi "stari grad".

No dobro. Svako ima svoje, ukusi su zaista razliciti, ali nemoj vredjati one koji misle drugacije.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da se vratimo na temu Marmaris.....za sve one koji žele da kupe nešto "ekskluzivno", firmirano, kvalitetno, ali i skupo tu je NETSEL MARINA MOLL, nalazi se na kraju šetališta gde je marina, nema puno prodavnica, ali su svakako sve firmirane i poprilično skupe... ovo je ulaz

20080709nickidana0412redy7.jpg

20080709nickidana0412redy7.68b04b247d.jp

Izmenjeno (slatkiš)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Estella i ja se slažem sa Centurionom da forum nije napravljen za iznošenje samo lepih stvari o Turskoj, već da iznesemo naše utiske, bile one lepe ili ružne, znači objektivno. Kada bi svi sve isto voleli, gde bi nam bio kraj. Možemo mi sa njim da se složimo, a i ne moramo. Prosto ko pasulj.

I meni se Turska svidja i planiram još nekada da je obidjem ali neko drugo mesto. Bodrum sigurno, one day. :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Majo, nigde ja nisam napisala da je forum za iznosenje samo lepih stvari o Turskoj, procitaj jos jednom moj post. Samo sam napisala da se UGLAVNOM javljaju ljudi koji vole Tursku, sto je i prirodno. Naravno da je svako slobodan da iznese svoje misljenje, ali je i svako slobodan da se ne slozi, da odgovori, da polemise. Nema tu nista lose. Tome i sluze ovakvi forumi.

I ja planiram Bodrum kao moju sledecu tursku destinaciju, ali pre toga Sarm el Seik. Jedna osoba koja je proputovala celu Tursku mi je sad u Alanji rekla da je Bodrum kao grad lepsi i od Alanje, ali da su plaze losije. Moracu licno da se uverim. Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde sam ja bio u Turskoj tu nije bilo prljavo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Majo, nigde ja nisam napisala da je forum za iznosenje samo lepih stvari o Turskoj, procitaj jos jednom moj post. Samo sam napisala da se UGLAVNOM javljaju ljudi koji vole Tursku, sto je i prirodno. Naravno da je svako slobodan da iznese svoje misljenje, ali je i svako slobodan da se ne slozi, da odgovori, da polemise. Nema tu nista lose. Tome i sluze ovakvi forumi.

I ja planiram Bodrum kao moju sledecu tursku destinaciju, ali pre toga Sarm el Seik. Jedna osoba koja je proputovala celu Tursku mi je sad u Alanji rekla da je Bodrum kao grad lepsi i od Alanje, ali da su plaze losije. Moracu licno da se uverim. Pozdrav!

Na forum se ne javljaju ljudi koji vole ili ne vole, nego znatizeljni ljudi koji zele nesto novo da saznaju o mestu u koje idu, i gde nisu bili, da upotpune svoju sliku pre polaska... Ko je vec bio, ili poznaje mesto, ne dolazi ovde da se informise... Ja sam dolazio ovde citao postove pre nego sto sam posao, sta ce mi sada forum da mi pise kakav je Kusadasi, kad sam bio sam i video, formirao svoje misljenje. Mislim da zato na forumima treba iznositi i dobre i lose stvari, radi sto kompletnije slike o nekom mestu.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdravljam Centurionov stav, svako treba da iznese svoje licne utiske, bilo bi strasno kada bismo svi bili saglasni. Konacno, svi smo mi razliciti, nemamo ista merila niti iste potrebe. Cesto se desava da mnogi hvale odredjenu destinaciju ili hotel i cini mi se da to ide nekako po inerciji. Onda neko, privucen hvalospevima, ode i neprijatno se iznenadi. Kazem, desava se i to. I to ljudi treba da znaju. Ovaj forum upravo tome i sluzi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da UGLAVNOM vole Tursku, ali ne treba da guše one koji ne vole. Moramo da budemo svi ravnopravni, i da svima damo šansu i dovoljno prostora da nešto i drugačije napišu.

Ja sam lično oduševljena Turskom, i ako Alah da eto mene o5.

Pozdrav i tebi! :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blago tebi! Ja moram da čekam do 06. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da UGLAVNOM vole Tursku, ali ne treba da guše one koji ne vole. Moramo da budemo svi ravnopravni, i da svima damo šansu i dovoljno prostora da nešto i drugačije napišu.

Ja sam lično oduševljena Turskom, i ako Alah da eto mene o5.

Pozdrav i tebi! :stidljivko:

Ja licno i nisam zadovoljan, dovoljno mi je ciganije u Beogradu, Turska kultura me uopste nije zadivila, uglavnom prodaju ostatke Grcke kulture, svoje gotovo da i nemaju sta da pokazu, srpska istorija i kultura je mnogo bogatija od njihove , iako smo pod njima bili vekovima. 

Mislim da u rangu cena/kvalitet postoje jos mnoga mesta koja zasluzuju daleko bolju ocenu od Turske. Realno, ono sto oni nude bi trebalo da je bar upola jeftinije od drugih letovalista , iz gomile razloga koje sam vec naveo (neuredni, prljavi, neorganizovani, nisko kaloricna hrana , itd...). Opet, treba videti Tursku, kao i druge zemlje, pa onda uporediti, mane vrline, sve , i izabrati mesto na kojem odmor najvise prija...

Planinare opusta da se veru po Himalajima, surfere da surfuju na dasci, tako nekoga opusta Turska, nekoga Grcka, ili Egipat, Tunis, ili nesto trece... U svakom slucaju za Tursku treba prikupiti - Energije, i hrabro zakoraciti tamo i videti sve to.

Kad je ekipa dobra, uz nesto para, provod je najbolji i pod satorom. Tako da je to najmanji problem. Mnogo bitnije je kvalitetno i realno opisivati sve sa manama i vrlinama zbog roditelja sa decom, kako bi se pomoglo ljudima koji zaista mogu da dozive komplikacije na letovanjima, bez obzira o kojoj se zemlji radi. 

Mladjoj generaciji je svejedno, zatvoris je u Kalemegdan u Kusadasiju uz brdo piva i moze svih 10 dana da ostane tu zatvorena..

Pozdrav svima, i lep provod gde god isli...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blago tebi! Ja moram da čekam do 06. :D

Piko ja mislila eto mene OPET, pa skraćeno O5, ne ove godine.

Blago tebi!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Centurion, s obzirom da nisam bila u Turskoj na letovanju, a imam nameru da odem, sta mi predlazes? :bez-zuba: Mislis li da su i ostali turski gradovi poput Kusadasija? Htela sam u Alanju ove godine, ali su se stvari preokrenule, te otidoh u Egipat, pozz. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Турска свакако нуди и ексклузивне хотеле, за пристојне паре ( као и Египат), и лепо море, и сјајну услугу, и миран одмор...и да, ако је то оно што тражите... а зашто, о драги Боже, изабрасте Кушадаси????!

Ја сам била у Турској неколико пута, и то у Мармарису, Бодруму- Халикарнасу, Олу Денизу... и ако тражите горе наведени одмор, могли сте изабрати хотел Летонију, у области Олу Дениз ( ах, какво дивно море је на самој плажи, националном парку, и званично најлепшој плажи Медитерана '- Олу Денизу), или рецимо неки хотел из области Белек, Сиде, или Кемер..

И моје искуство, што се летовања тиче, је да ми је летовање у Олу Денизу много више пријало од летовања у Порт ел Кантуију, или у Хургади ( никако ми Хургада није одговарала - она је заиста прљава, неугледна селендра), и ето... не убеђујем никог, али износим своје мишљење.

А историја.. и налазишта..

Па, свакако да у Турској не очекујем да видим велелепне грађевине отоманске империје ( нити бих баш и жуделе за истима), али оно што би свако ко је наклоњен мало и историји и археологији требало да обиђе, је импозантан број грађевина првенствено из римског периода.

Како не обићи Памукале, како не обићи Кападокију, Ефес,... и сама чињеница да је подручје садашње Турске , имало тако бурну историју... да су два светска чуда старог света саграђена баш на том простору... довољан је разлог за обилазак. Уосталом... да ли садашњи Египћани продају своју историју?!

Моје мишљење о Турској је крајње позитивно, само -ја знам шта желим, а и где то што ја од одмора тражим могу да добијем ( у Кушадаси никада, али никада не бих ни ишла, а ни у Мармарис ( мада ми је тамо пре 7 година било лепо), али бих отишла опет у Олу Дениз, евентуално и Белек, или Сиде.

Поздрав

Izmenjeno (Margarita)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka