sara2002

LIDL market

305 poruka u ovoj temi

FETA - Ovca na grčkom jeziku :smajl:

A ja, kad sam prvi put išao solo na more re petnaestak godina - tražio u radnji "cow feta" i svi me gledali kao da nisam normalan...Nije ni čudo!

Feta nikad nije bila o kravljeg mleka.To izmisliše Dnci a onda je cela Evropa htela da ih kopira.Ko jednom proba fetu znaće da nijedna srpska varijanta nije ni blizu tom savršenstvu mešavine kozijeg i ovčijeg mleka. Sirevi koji su samo do ovčijeg mleka su Mauri i Mizitra.Ima ih i ovde u Super Vero prodavnicama.Od pre neki dan imaju i čuvenu Merendu bolju od Nutele dosta bolju.Iako ni protiv Nutele nemam ništa.Lidl ima ko i svi veliki marketi neke svoje robne marke pa je bolje kupovati u manjim prodavnicama ili u grčkom Arvanitidisu ako već hoćete da po povoljnoj ceni kupite grčki proizvod.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezno bi trebalo posetiti ovaj market, jer je mnogo povoljniji od drugih marketa u Paraliji. Radno vreme je od 8 00 do 22 00 svaki dan i nedeljom. Velike su guzve. Preporucujem da dodjete oko 21 ili 21 30. Tada su mnogo manje guzve. Nemojte dolaziti pred zatvaranje oko 21 50, jer sam video da covek iz obezbedjenja nije pustio neke koji su dosli u ovo vreme.Neke od cena (avgust 2013) su: Hleb 0.50, kratkotrajno mleko 1l 0.92, dugotrajno 0.85, litar ulja 1.69, maslinovo ulje flasa od 2 litre extra virgin 6.79, konzerva od 5 litara 15 evra, secer 1kg 1.05, 10 jaja u pakovanju 1.89, mesni narezak u konzervi(chopped pork) 340 grama 1.39, odlicni gazirani sokovi freeway limenka 0.26, flasa od 2 litre 0.85, koka-kola 2 litra 1.85, smesne cene sladoleda, 8 korneta u kutiji 1.99, 2 litre sladoleda u kutiji 2.69, 6 velikih sladoleda na stapicu od badema u kutiji 2.99, kupka 1 litar 1.11, pena za brijanje 300 ml Cien 1.29, krem duo tegla 1.99, ukusne cokoladice u kesi od 350 grama 1.99,raznih ukusa-karamel, kokos, lesnik, kikiriki, gumene bombone 300gr 1.29, ceten alva kutija 400 grama 3.79,bila je nedelju dana na akciji po ceni od 2.79, odlican vocni jogurt u kantici od 1 kg-3 ukusa, jagoda, stracatela i breskva, 2.19,nedelju dana je bio na akciji po ceni od 1.49, gotova jela u konzervi 300 gr 1.39, pasulj u kesi od 1 kg(elephant ears)2.99 odlican je za prebranac, brzo se kuva i veoma je krupan,a ima i giant pasulj,kilogram 2.69, krompir pire u velikoj kutiji 4 kese od 125 grama 1.49, kikiriki 200 gr. 2.19, tegla kiselih krstavaca 1.09, autan sprej 100 ml 5.79. Srecna vam kupovina! Jedva cekam Lidl u Srbiji!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lidl ima povoljnije cene i zaista treba to iskoristiti gde ga ima. Ja sam iz N Porija triput za 12 dana išla u Leptokariju u Lidl i prezadovoljna sam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

citam ovde napisano, pa ne mogu da se ne zapitam da l' su pojedini nekad usli u neki hipermarket u Srbiji, da vide kako stoji roba i koliko razlicite robe ima....

posto se toliko odusevljavate Lidlom...

jeste jeftiniji od obicnih radnji, ali nista toliko spektakularno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

LIDL i nije hiper market,već malo veći market (maxi,idea).A cene jesu povoljnije mada ,ne nešto pretererano ali ako se često ide nakupi se.Ja sam uzeo karticu za popust u MATSOUTISU tako da može i tu da se uštedi.Iako ga nema svuda kao LIDLA.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene kod Lidla izluđuje taj raspored, sve je nekako natrpano.

A i činjenica da često nemaju najpopularnije proizvode, već samo one koje su jeftini.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oni kao Švapska firma drže se svojih proizvoda, pogovu obratite pažnju na njihovu "robnu marku" koju imaju svi prodajnii lanci, samo se drugačije zove. To ne znači da je loša roba, Švabo je Švabo pa to što prodaju kod njih valjda je dobro i za nas.

Izmenjeno (bree)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

proteklih 10ak dana su bile ogromne guzve u lidlu u paraliji ali na svu srecu one kasirke neverovatnom brzinom rade pa se brzo stize do kase ali je tesko od silnog narode probiti se do zeljene robe svi nesto jure, gledaju, trpaju ko da je dzabe, ja sam tamo isao samo za par stvari tipa sladoledi u kornetima, limenke freeway sokova, kiselo mleko, neke cokolade i jos par sitnica, generalno moze da se ustedi ako se cesto kupuje i ako se kupuje na vecu kolicinu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neka zamena za guaranu u Lidlu? sunca%20se.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima dve vrste energia plus red bul(tako je u austriji verovatno je tako i u grckoj)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Surak kupovao u lidlu u Austriji 0.19 evra neki energi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve sve gluposti pročitah u ovoj temi! Pa LIDL je definitivno najjeftiniji market u Grčkoj, a po kvalitetu možda nije najkvalitetniji ali je jedan od kvalitetnijih. Jedino što se slažem je neljubaznost osoblja, ali su Grci inače takvi (u svakom marketu) pa me to i ne čudi.

Od proizvoda u Lidlu preporučujem sladolede, gricke, zdenku na tri sprata, alvu (kilo oko 3 €, u svakom marketu kilo min 7€, preporučujem belo pakovanje royal), čokolade (jeftine a dobre mlečne čokolade za razliku od bugarskih Milki koje prodaju kod nas, ko ne veruje nek malo zagleda gde se proizvode), pizze, pite (ako imate rernu ili pekač u apartmanu, imate 1 kg odlične pite sa sirom ili spanaćem za 3€), pene za brijanje (jeftinije nego kod nas, a kvalitetnije od naših jer kad staviš penu onda je pena, a ne voda), sokovi (gazirani, negazirani eviva... nisam naišao na neki da ne valja), pivo u onim flašicama malim od 0,25 (nisam neki poznavalac piva, mislim da je grčki Amstel nešto najbolje što sam probao, al ovo je makar interesantno, ako ništa drugo), eurokrem (mrzim nutelu, mister choc obožavam, mada to je moje mišljenje)... Sad mi još nešto više i ne pada na pamet, mada nije ni ovo malo.

Takođe predlažem svakom da proba marmeladu od jagoda, koja dođe kao slatko, evo kako izgleda teglica:

maribel.jpg

Verujte mi da se nećete pokajati.

E, sad, nek neko ode i sve ovo kupi u bilo kom marketu u Leptokariji, a onda nek ode u Lidl i kupi sve to isto, pa vidite koliko je razlika u računu (ubeđen sam bar 50% skuplje u bilo kom drugom marketu).

Suvišno je bilo šta reći, a to da je kvalitet nikakav - neću ni da komentarišem, jer je bolesno tako nešto reći.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svake godine iz Lidla donesemo 5l maslinovog ulja-limenka i imamo za salatu cele godine,cena 15-18e. Probajte i njihove testenine, preukusne su. Nekada su imali i začine u teglicama-origano, lovor po 0,15e za teglicu, donosili smo svima na poklon.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel neko zna ili se seća cene pakovanja pelena, vidim da imaju neku robnu marku "Toujours"...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolje ti je da pratiš aktuelnu ponudu na njihovom sajtu jer malo toga imaš od toga kako je nekad bilo.

Lidl Grčka

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905124
    Ukupno poruka