kalina83

Dokumenta i novac na plazu?

55 poruka u ovoj temi

Putujem u Grcku u apartmanski smestaj.Treba mi savet kako sa novcem i dokumentima? Da li sve uvek da nosim sa sobom ili je bezbedno da ostavim nesto u sobi?Da li je neko imao neprijatna iskustva sa kradjama u apartmanima ili na plazi?

hvala unapred za sve savete i informacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao.

ja sam bila prosle godine na Tasosu u studiju.

Ostavljali smo sve tamo.. naravno ne na izvolte. ali u koferu ispod kreveta.. Nisam cula da je ikome ista falilo.

Na pola letovanja su usle cistacice dok smo bili na plazi, zamenile peskire, posteljinu, pocistile itd i nista nam nije falilo ni ona sitnina sa stocica...

relax.. nikome ne treba tvoj pasos :D

a pare sve da nosis sa sobom je suludo.

Sta ces na plazi da radis? Jedan ce uvek da se susi dok se drugi kupaju? I kad se kupas ne mozes da se opustis samo gledas ka peskiru da ti neko nije nesto maznuo...

Btw, luster, iza slike, ispod duseka, u kutiji za kafu, u carapama ...

ako se plasis.. ti vidi... a mozda apartman ima sef... ?

dopuna: sta ako poneses sve pare i izgubis ih ili ti ukradu na ulici? sta ces posle?? :(

Izmenjeno (Festomanka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolje je da stavis negde u kofer i zakljucas isti. Samo sicu nosis na plazu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi vec godinama letujemo u Grckoj, uglavnom koristimo kartice, a ono malo kesa retko nosimo sa sobom, osim ako idemo namenski u shoping.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari,

Vidim da znate sve i svasta o Tasosu klap.gif Ove godine cu po prvi put ici tamo, pa me zanima sta znate o bezbednosti stvari, sto na ulicama i plazama, sto u sobama... Inace, nisam bila toliko skepticna oko ovih pitanja, dok se mojoj sestri nije dogodilo (doduse na Tenerifama) da su im lopovi usli u hotelsku sobu kroz terasu, nocu dok su spavali i pokrali sve sto su mogli (dokumenta, novac, fotoapatate i td...) sad.gif

Sta kazete na koricenje sefova u vilama?

Hajde podelite vasa iskustva i iskustva drugih sa Tasosa na ovu temu osmeh1.gif

Pozdrav!

Izmenjeno (inhiding)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram ti reci da Spanija i Grcka po pitanju bezbednosti nisu ni blizu.

Na Tenerifama imas samo 50.000 Bugara koji su ulaskom u EU iskoristili da odu trbuhom za kruhom.Naravno da ne zelim nista lose da kazem o Bugarima kao naciji, nego hocu da kazem da tamo ima svakakvih....i fela i nacija.

Ja za tolike godine i boravke u Grckoj nisam nikada cuo a kamoli video da je nekom nesto nestalo.Grcku policiju ti neces videti ali kad treba.....nisu nimalo slatki, pa to znaju i oni koji tako "turisticki" putuju.

Sto je jako bitno oni prvo hapse pa posle pitaju ko si i sta si!!??A ne kao kod nas,vise prava imaju kriminalci nego posteni ljudi!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari,

Vidim da znate sve i svasta o Tasosu klap.gif Ove godine cu po prvi put ici tamo, pa me zanima sta znate o bezbednosti stvari, sto na ulicama i plazama, sto u sobama... Inace, nisam bila toliko skepticna oko ovih pitanja, dok se mojoj sestri nije dogodilo (doduse na Tenerifama) da su im lopovi usli u hotelsku sobu kroz terasu, nocu dok su spavali i pokrali sve sto su mogli (dokumenta, novac, fotoapatate i td...) sad.gif

Sta kazete na koricenje sefova u vilama?

Hajde podelite vasa iskustva i iskustva drugih sa Tasosa na ovu temu osmeh1.gif

Pozdrav!

Ni meni se, hvala Bogu, za sve ove godine letovanja u Grckoj nije desilo da mi nesto nestane, a nisam ni od prijatelja cula za neka losa iskustva, tako da BEZ BRIGE :))) Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo do sada uvek sve nosili sa sobom na plazu. U stvari, skoro sve, jedan deo novca nekako sakrijemo, ali dosta toga nosimo u rancu sa pasosima i ostavljamo na plazi opusteno. Nikada nam niko nije ni pogledao ranac, a kamo li da se priblizio. Mada sam ja uvek malo na oprezu, za razliku od muza koji kaze da nema sanse nista da se desi na plazi :) (u pitanju su grcka ostrva, a kada sam isla sa roditeljima ranije mislim da je mama sakrivala po sobi na vise mesta :D )

Izmenjeno (Anemona)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo do sada uvek bili u nekim hotelima gde je mogao da se iznajmi sef na recepciji ili je imao sef u sobi. Nikad nismo nosili pare i pasose sa sobom. Ali bismo uvek tu sumu novca podelili na dva do tri dela, i recimo veci deo u sef, manji deo sakrijemo - zavucemo negde u sobi, a sicu nosimo sa sobom. Kad smo letovali u Tunisu, jednom paru iz Srbije su ukrali stvari iz sefa koji se nalazio u sobi, odneli su im sav novac i nakit, ne nzam kako su to resili na kraju, ali je dolazila i policija. Od tada jesmo malo oprezniji i gledamo da ne ostavljamo sve na jedno mesto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolje je da stavis negde u kofer i zakljucas isti. Samo sicu nosis na plazu.

Slažem se. Malo je verovatno da će neko ući u sobu i odneti ceo kofer neprimećeno :zvizduk:

Ali, istina, u nekim vilama ima sefova u sobi pa se možeš i tako osigurati.

Mada, kada razmisliš i to ti dođe kao kofer, jer i sef može da se iznese ceo :lol:

Dokumenta ne moraš da nosiš sa sobom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znas kako ja razmisljam - zakljucan kofer prosto mami da se u njemu nesto nalazi. A nece niko izneti ceo kofer, vec ce ga razvaliti ili raseci, nije to neki problem :)

Izmenjeno (Estella)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je veoma diskutabilno pitanje..

trebalo bi raspodeliti novac na vise mesta,mada ako nisi sumnjas i ne mozes da se opustis na plazi nosi sa sobom pa nek neko cuva dok se ostali kupaju..sta da se radi! vise nisi nikako siguran..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krtice ili kes? A gde sakriti? A sta ako mi maznu? Evo ovako, licno vise volim kada bovac suska, eventualno zvecka, nego kada ne znam da li sam uzeo licnu kartu ili novac! Sta cu, kad sam tak'i?!! :zvizduk:

Mislim da ga je pametnije ustekati negde - na vise mesta, nego li nositi celu cifru sa sobom! Naravno da je sef najbolje resenje. Do pre neku godinu lokalno stanovnistvo na Krfu je na one koji se zakljucavaju gledalo sa dozom podsmeha, na zalost prosle godine su u A. Georgiosu pokradeni neki srpski turisti - postoji prica da je neko razracunavanje medjusobno palo, a postoji prica da su doveli nekog na pice i provod, pa da su ih oni "digli", a postoji prica i da su ih lopovi ojadili - ko ce ga znati sta je bilo??? Elem, sef je euro po danu - lepo "uskladistis" pasose, novac i sve bitno. Verujte mi to je skroz dobra kombinacija - ako odvojis preko "soma" za letovanje mozes i "cenera" za sef!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Искуство од прошле године у Грчкој. Кренули смо у обилазак Метеора, па у журби нисам лепо затворила врата. Закључала сам пре него што сам затворила врата и она су остала тако отворена цео дан. Кад смо се вратили ништа није украдено, мада је наша комшиница колико је могла водила рачуна. Истог дана на Метеорима, мој супруг је спустио торбу да нас слика и заборавио торбу. Кренули смо даље, а торба је остала на тераси 20 минута са све пасошима, новцем и свим документима, док је река туриста пролазила. Вратили смо се, нашли је и све је било на броју. Можда смо само имали среће, али колико знам грчки закони су веома строги по питању крађа. Наравно, опрезност није на одмет, али мислим да кад је у питању Грчка не треба превише бринути.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja svakako nosim fotoaparat na plazu, a gde je aparat, tu je i novac! Kad vec moram da vodim racuna o fotoaparatu, onda mi je svejedno! Sve strpam u jednu torbu i kupanje na smenu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905092
    Ukupno poruka