megan04

Plaže na Tasosu i kako im prići - koordinate

1216 poruka u ovoj temi

Planiram put na Tasos kolima, ali bih postavio jedno pitanje. Imam neke informacije o putevima na Tasosu, ali nemam o tome KAKVI SU PRILAZI PLAZAMA AUTOM? Zapravo, auto mi je JAKO nizak i voleo bih da mi neko napise kakvi su prilazi sledecim plazama: Makriamos, Mermerna, Paradise beach, Golden beach, Pahis, Psili amos, Roso gremos, Aliki?

HVALA!!!

Izmenjeno (mirarbi)
ne treba boldovati ceo tekst
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mermernu onda zaboravi. Makadam oko 4 km, ima dosta neravnina.

Golden bič - ne prilazi do same plaže gde je peskoviti

parking. Pre dve godine smo dva sata otkopavali tipa

koji se ukopao sa sva četiri točka. Nije pomogla ni vuča.

Silazak do Paradise je strm. Veći i najstrmiji deo su

betonirali, možda i možeš da prođeš. U svakom slučaju

ima parking pored magistrle.

Aliki, ostaviš auto pred magistrale.

Makrijamos, ok.

Psili Amos, tvrda zemljana podloga, ima neravnina, ali možeš

da parkiraš.

Pahis, uglavnom je ok. Ne prilazi do same plaže, gde je

peščani deo.

Do većine plaža ćeš stići uz malo pažnje.

Izmenjeno (srećan putnik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Makriamos,Golden beach,

ima asfalt do njih.

Do mermerne plaze,

nema nekih vecih rupa i slicno.

Opet zavisi koliko je nizak auto.

Svi fabricki,mogu tuda.

Paradise beach,

tu vec ima vecih rupa.

Ja sam se jedva spustio sa Ford fiestom.

Negde na pola spustanja,ima dosta velikih rupa.

Put do plaze je uzak itd.

Nije daleko peske od magistrale.

Za ostale plaze,ne mogu da se setim.

Ostaviti auto blize plazi,pa polako peske.

Nije problem ostaviti auto,dok sam ja bio na ostrvu,nije bilo kradja i slicno.

Ja sam se vratio pre par dana,ne znam kako je u sezoni.

Tada ima dosta nasih turista... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pesice van asfaltnih puteva mozes od Makriamosa do Mermerne plaze

Možeš, ali nije baš poželjno! Taj put je prekriven finom prašinom prosečne debljine 3-5cm, pa kad prođe neko vozilo, ti ostaneš u oblaku prašine. Ima skoro četiri i po kilometra takvog makadama od Makrigiamosa do Saliare (mermerne plaže), a kada smo jednom prilikom na pola puta sreli pešake koji su pošli do tamo, onako prašnjave i umorne, zamalo ih nisam potrpao kod mene u auto - sprečilo me je samo brojno stanje: kod mene četvoro, a njih bilo još troje, mnogo za moj Audi :)

Iako volim pešačenje (često planinarim), hodao sam iz Limenasa samo do Tarsanasa i Nisterija...

Od pčela nemoj da se braniš, neće ti ništa ako ih ne napadaš. Dakle, ponašaj se normalno u njihovom prisustvu. Ne pravi nagle pokrete i ne teraj ih rukama. Pčele ne nalaze ništa korisno na ljudima pa ih ne diraju. Eventualno svrate da popiju malo vode ako je ima u nekoj čaši.

Sad napisah na drugoj temi da me je jedna ubola na plaži Glkada, ali samo zbog toga što je nisam video kad sam se peo na neku ležaljku na naduvavanje na sred mora sa naočarima za plivanje, pa sam je kolenom i listom noge pritisnuo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ti deo fajla za Google Earth koji sam ubacio u GPS kad sam pošao na Tasos, skini ga i pogledaj, ima tu i plaža i svačega, pa ako ima još nešto da ti je nejasno, tu sam :cool:

http://www.kraljevo....e/tasos-ge1.kmz

Verovatno će da ti se priide u neki veliki market, a najveći je na putu za Makrijamos. Vidi se na Google Earth-u stadion na izlazu iz grada. E, Arvanitidis market je spojen sa njim...

Imam kući i sređeni fajl od kad sam se vratio sa mora, mogao bi i njega da okačim.

Ajd...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Još korisnih saveta. Juhu!:klap:

Možeš li mi ukratko objasniti kako doći do plaža Tarsanas i Nisteri?

Ili možda postoje putokazi? Idem sledeće nedelje, pa bih htela da napravim neki plan, jer sa mnom ne idu ljudi željni avantura :)

Pogledaj mapu sa druge teme (Limenas). Do Tarsanasa možeš lagano pešaka od Vournelis plaže, suprotno od luke. :sunjalica:Videćeš zastave. To ti je hotelska plažica sa puno pegavih engleza:dosada:, ali svakako prođi kroz dvorište hotela... lepo je. Do Nisteria i svega ostalog ipak moraš ići magistralom.

Ako ti je do pešačenja slobodno kreni preko karnagio plaže uzbrdo prema crkvici, pa prema amfiteatru pa do tvrđave na vrh brda. Mi smo prošle godine stigli samo do amfiteatra i odustali od daljeg pentranja:nesvest:. Vidi na YOUTUBE. Do makriamosa možeš pešaka (ili bar do ARVANITIDISA) a do mermerne je vrlo za....bano ko što reče čovek. Ako nekako stigneš do nje :brm:onda je OK pešaka do Vathia. Naš predlog je da navataš BUS (nije skup) i odeš do neke druge destinacije npr. ALIKI pa lepo sve tamo obiđeš, ili Limenaria pa odeš do METALIA beach i do zodijačkih znaka... a sve to može i rent-a-carom. Ko kako voli, ume ili želi. Evo ti red vožnje za BUS na Thassosu ( sa strane imaš i cene)

http://www.go-thasso...s-schedule.html

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutno odgovara onaj iza Jelena (Bata), ali nema veze mi smo jedno (zato smo i spojeni u imenu):ples:. Ne znam mi uvek idemo početkom septemra (zadnjih 5-6 godina) i klima nam nije bila potrebna. Ako se već plaća po danu na licu mesta, a ti plati samo za te dane kad ti je trebala. 2008 u Nea Vrasni je isto bilo tako, ja koristio, nikom nisam rekao i nisam ni platio :pardon: . Pa ti vidi...

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sumnjam da ce moći tako. Sumnjam da uopšte može po danima pojedinačno. Ajd da ne spamujem puštam vam poruku ovde il na youtube :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Vmarijaaa

pentraanje :vruce: i vidi dalje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Predlog za himnu foruma

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Vmarijaaa

pentraanje :vruce: i vidi dalje

http://www.youtube.c...feature=related

Зашто видео снимке не качите у тему која је баш за то? Овако се беспотребно расипају по форуму, а сваки је драгоцен.

ЛИНК

Поздрав!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako se ide busom iz Limenasa može li se doći do plaža a da se ne umre od pešačenja od magistralnog puta do plaže? Uglavnom se spominje obilazak plaža kolima, ali piše više puta da je prevoz odlično organizovan.

Eto samo da otklonim tu nedoumicu i da pitam do kojih se plaža može doći koristeći bus a da se po izlasku iz busa ne pešači baš predugo?

Krećemo za 16 sati :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda će ovo nekome koristiti :novine:

thassosresize.gif

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ovo:

activitiesmap.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedan savet, ako ste smesteni u Limenasu nemojte traciti vreme na gradskoj plazi koja i nije nesto za moj ukus. Patike na noge i pravac Saliara (Mermerna) ako imate srece stace vam predusretljivi cika koji prevozi mermer ili bilo koji narod sem Srba, od njih ne ocekujte takvu uslugu. :) Put jeste prasnjav i dug ali kad zalegnes u lezaljkicu i bacis pogled na plavetnilo, sve se zaboravi. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka