Alexia

Sicilija,opšta tema

343 poruke u ovoj temi

Da, na ta tri sam mislila, nisam znala za Comiso, mislila sam da su samo vojni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim vas za par informacija oko rent a car-a u Giardini Naxosu...

Kakve su cene, ima li neko neku preporuku gde uzeti, da li ima razlike u ceni ako se plaća karticom ili u kešu i slično?

Unapred zahvalan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sicilija je fantasticna i treba imati dosta snage i para i vremena da se sto vise stvari obidje. Najmanji trosak je smestaj (bar je nama bio) jer ima toliko toga za videti i probati da jednostavno koliko god da tamo ostanete malo je. Mi smo bili smesteni u Taormini ali mislim da je ima okolnih mesta koja su sasvim ok za odsesti. Taormina je mala i tu obici amfiteatar, trg, rucati u tratoriji po svom izboru, ima i par jako dobrih butika gde mozete kupiti kvalitetnu odecu... Ko voli soping moze i do outleta ali ja tamo izborom odece nisam bila odusevljena, zato je Lindt prodavnica sve to nadoknadila. Poklonili su nam njihovu torbu sa ledom i spakovali sve cokolade, kremove i slicne zanimacije koje smo kupili. Nista se nije otopilo do Taormine. Sto se tice izleta obici sela gde se snimao Kum (neverovatan osecaj kada cujes ave maria sa crkve), Sirakuzu (prelep grad sa razlicitim kulturoloskim uticajima), Etna (u podnoziju Etne kupite obavezno razlicite kreme od jagoda, pistaca, mandarina)... Od hrane probajte dimljenu sabljarku, briose sa sladoledima, bruskete, pizzu, njoke sa njihovim zacinima, kanelone slane i slatke... Mi smo se svega tri puta okupali za deset dana jer je steta lezati na plazi kada ima toliko toga za videti. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eh, da... sabljarka. Sa njom je sve u redu (meni je to riba kao i svaka druga - nista bolja niti losija, ali ja nisam narocito prefinjen kada su hrana i pice u pitanju), bar u Sirakuzi. Ali kaperi (capperi)... uuuhh... to su stavili na sabljarku. Dobili smo kasnije mnogo (umotano u novinu) iz domace radinosti, za poneti kuci. Usoljeno. Kako je dobroooo.

Nego... kakva su vasa iskustva sa njihovim "domacim" belim vinima koja sluze u restoranu? Bije li vas u glavu vise nego "fabricka"?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citala sam prethodne postove vezano za smestaj, tj.hotele i mesta na Siciliji. Istovremeno sam pregledala i ponude nasih agencija. Da li neko ko je isao preko agencije moze da preporuci mesto koje nije previse mirno i malo, da ima lepu plazu? Takodje, koji hotel preporucujete?

Kakvo je vreme i da li je more toplo u prvoj polovini jula?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. 

27.avgusta drugarica i ja idemo na Siciliju, bićemo smeštene u Sant Alessiu. Imam par pitanja.

Pored fakultativnih izeta koje planiramo sa agencijom, volele bi da posetimo plažu Fontane Biache, nedaleko od Sirakruze u svojoj režiji. Kako je najbolje doći od Taormine do tamo? Dolazi samo u obzir autobus/voz. 

Hvala unapred.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

do Skracuse vozom, a vozom i od SSiracuse do Fontane Bianche ili autobus 21.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letujemo u mestu Sant'Alessio Siculo, u blizini Taormine.

Da li neko ima nekog iskusta i preporuku sta mozemo da obidjemo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čitala sam malobrojna iskustva sa rent-a-carom na ovoj temi, a konkretno me interesuje da li bi neko mogao da mi prenese iskustvo na šta da obratim pažnju pri rentiranju kola? 

Videla sam da full casco ne pokriva oštećenja guma i ispod i unutar vozila, što ne mora uopšte da zavisi od nas. Može neko namerno da nam probuši gumu u dogovoru sa agencijom. Preporuka za neku sigurno rent-a-car agenciju bi mi dobrodošla!

Idemo na zapadnu obalu i ja sam u drugom stanju, pa sam razmatrajući lokalni prevoz busom i vozom, ipak izabrala kola, jer zavisim sama od sebe i nekako mi se čini duga vožnja autobusom oko 1h vremena od Terrasinija do Palerma koja je inače razdaljine 40km. Ne znam kakvi su putevi, pa ne bih da sudim unapred. Vidim da su neki od vas pisali da su katastrofa i da su 2016. bila renoviranja autoputa, pa bih više volela da čujem svežija iskustva :)

Hvala!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Da li je neko putovao ove godine na Siciliju u organizaciji Eta tursa i Fenix travela?

Volela bih da čujem iskustva i informacije o smeštaju, vodičima, obilascima i sl. 

Hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo isli sa dvoje dece preko fun group travela na Siciliju. Slucan je aranzman kao eta turs ,cak mislim da je i smestaj u istom hotelu. Jedino sto mi nismo nocili u Rimu. Putovanje fantasticno organizovano,nimalo naporno. Hotel Kennedy u Sant alessio fantastican,cist,hrana odlicna. Na izlete smo isli sami: Taormina,Sirakuza,sicilijanska sela. Oni koji su isli na Etnu kazu da su razocarani. Izlete na plaze giardini naxos izbegavajte u sirokom luku. Plaza fenomenalna,privatna,ukljucene lezaljke i suncobrani u cenu..Sve u svemu fenimenalno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Katanata Hvala na informacijama. Svaka čast na hrabrosti da sa dvoje dece krenete na Siciliju busom! 

Mi ćemo noćiti u Rimu, pa sledeći dan vozom za Salerno. Poslednji dan ćemo se pridružiti grupi u Napulju. Verujem da će sve biti ok.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo se vratih sa Sicilije, doduse u sopstevnom aranzmanu i autom..Dozivljaju su nam ocigledno razliciti sto se tice izleta.Ja sam zivela na Siciliji pre 20 godina a sad smo vodili decu i naravno ETna je bila nezaboravna, sto je na decu i ostavilo najjaci utisak..,Ne znam kako izgledaju izleti sa agencijama ali mislim da je zaista jedinstve osecaj setati po obudu kratera , medju oblacima

DSCN0308-6.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

mi smo se upravo vratili sa Sicilije. Bili smo smesteni u Vili Athena u Giardini Naxsos-u. Nakon iscitanih svih tema ovde malo sam strepela kako ce biti jer su ljudi uglavnom napisali da je plaza kao Sutomore i da je prljavo more i da su plaze na severu bolje. Mi nismo videli nijednu plazu na severu, ali je plaza u Naxsosu bila cista, prepuna Italijana, ponekog Nemca, Rusa ili Skandinavca, i naravno ponekog naseg coveka. Voda je bila kristalno cista (23.8-2.9) nista nije plutalo, nije bilo kora od lubenica, dinja, ulozaka i slicno. A kako vodici kazu u avgustu je najveca guzva jer je tada italijanski kolektivni godisnji. Tako da, ja sam samom plazom veoma zadovoljna, posebno sto je dubina nakon manje od 2m od obale, sto je meni, koja obozavam da plivam, ogorooman plus. Zamolila bih ako je neko bio na severu Sicilije da napise da li ima i koja je plaza slicna po dubini, tj da se ne ide 200m do dubokog mora.

Sto se klope tice mi smo prezadovoljni i prejedeni. Dorucak je bio klasika slano (jaja, pecene kobasice i slanice, sunke, kackavlji), razni musli, razna slatka peciva, voce, razni namazi (dzemovi, medovi, kremici), jogurt (vocni i OBICAN!!!), mleko, kafa (sa automata), sokovi (sa automata)... vecera....preobimna....slobodan izbor 20 salata, sto ovih obicnih, krastavac, paprika i sl, sto salata tipa ruske, sto raznog grilovanog povrca (patlidzan i tikvice su moj favorit), nakon toga tzv "prvi tanjir" izbor izmedju neke dve vrste pasti, lazanja, rizota i njoka, nekad su u ponudi bile dve paste, nekad lazanja, nekad njoke, jednom rizoto. Onda ide tzv. "drugi tanjir" gde se bira neka riba (sabljarka, tuna, bakalar i jos neke vrste su bile) ili neko meso (mislim da je bilo nekad svinjsko, nekad govedina i jednom pilece, ja sam uvek birala ribu). Za dezert ima 7 vrsta kolaca ili voce, pa biras sta hoces. 

Bili smo na izletima do Etne, Sirakuze, Eolska ostrva (Lipari i Vulkano) i u sela.

Nameravamo sledece godine da odemo na druga dva Eolska, Palermo i Agricente. Meni se Sicilija mnogo svidja i ne znam sto su ljudi razocarani plazom u Naxsosu...ali uskusi su razliciti...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mi smo isli sa dvoje dece preko fun group travela na Siciliju. Slucan je aranzman

Ove godine planiramo ljetovanje preko iste agencije, isti aranzman za Siciliju. Kakvo je samo mjesto Sant alessio, ima li sadrzaja? Kako ste isli sami na izlete? Da li je u blizini neko autobusko stajaliste ili?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27106
    Ukupno tema
    907262
    Ukupno poruka