terzic

JERISOS

3026 poruka u ovoj temi

IMAG0407.thumb.jpg.76bb196de9a60a5f9b676IMAG0311.thumb.jpg.8b607327b9c0036ae8c6c

Plaza u Jerisosu

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, upravo ovako, kao na gornjoj slici, izgleda more kad je mirno i nema vetra. Nadam se samo da ce i plaza, u septembru, biti ovako cista. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima iz Jerisosa! Ovde smo cetvrti dan! Kao prvo moram se osvrnuti na komentar u vezi prljavstine i boje mora! Apsolutno netacno! Plaza super, more cisto i bistro, a i mirno, idealno za plivanje. Danas je bilo malo talasa, ali bez prljavstine koju talasi znaju da donesu. Kao na slikama Adrijaneb, samo sto uzivo izgleda jos lepse! Mesto je ok. Pravo porodicno, dominiraju porodice sa malom decom. Lepo setaliste pored mora. Par restorana, kafića...Snabdevenost bi u samom mestu mogla biti bolja (za svakodnevnu kupovinu) jer postoji samo jedan market (nista posebno), ali su Lidl i Masuitis blizu (oko 700-800 m). Inace, oba marketa su dobro snabdevena, a cene su uglavnom kao ranijih godina. Mi smo smesteni u vili Lithari. Super smestaj i lokacija. Ako nekoga nesto interesuje neka pita! Pozdrav!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danijel74 , a kako je u mestu uvece? Da li je zivo, da li je guzva, ima li raznih dzidza bidza, suvenira, zezalica, krpica.... giros restorana, poslastičarnica? Kakvih sadrzaja ima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ danijel74

može li još neki komentar o smeštaju:D

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Deo oko cistoce vode se odnosio na plazu koja je ispred Panorama studija, znaci nekih 4-5 km od Jerisosa jer se na gradskoj plazi nismo kupali. Jos jednom da pohvalim vlasnike objekta jer su oni cistili i plazu i odbojkaski teren na njoj iako se tu ne kupaju samo njihovi gosti. Cak su i veliku kantu doterali na plazu. Od coveka koji je dosao posle nas smo culi da je prljavstina sa nekog grebena koji se nalazi oko 1km od obale a na kome se svakodnevno skupljaju camci za ribarima. Ovi camci se sigurno vide i iz samog mesta. Navodno je covek tamo prosle godine ronio i to video jer je slicno sa vodom bilo i tada. Cim se more ustalasa pojavi se djubre.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fotografije koje sam postavila napravljene su u septembru, prosle godine, a snimljene su na gradskoj plazi, u centru Jerisosa. Neko ima srece da za 10-15 dana ne bude vetra i velikih talasa, a meni se desilo da u deset dana, bar dva puta,voda bude mutna i prljava. Onima koji idu kolima to nije problem, odu na dugu plazu. Valjda cu ove godine biti bolje srece.

Izmenjeno (divmicika)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima. Prvi put ove godine idem u Jerisos. Sve do sada napisano mi je super i jedva cekam taj 20.avgust. Niko do sada nije pomenuo vilu Sofia, pa bih volela da, ako neko ko je imao bilo kakvo iskustvo u vezi te vile, to podeli sa nama. Deluje mi fino, ali i najudaljenije od plaze, a u opisu stoji da je na 100 metara. Na mapi je od pominjanih Anna Rooms jedno 2 ulice iznad i gledano ka moru desno. Takodje sam cula, i to od osobe koja se nikakvog zivotinjskog sveta u vodi ne boji da je u to vreme more puno meduza. Znam da je to generalna prica za sva mesta u tom terminu, ali ako je neko bas tada letovao u Jerisosu, moze da napise kako je iz licnog iskustva. Ja sam uvek do sada birala jun, jednom avgust i prosle godine kraj septembra-pocetak oktobra i nisam imala tih problema. Nadam se da ce i ovo biti ok. Sta god i kako god da bude, more nista ne moze da pokvari! Hvala na eventualnim odgovorima, samo nastavite sa pisanjem, uvek i pred svako letovanje iscitavam forum, opise, utiske, sakupim informacije, i brze prodje tih SAMO 355 dana rezervisanih za cekanje na letovanje. Uzivajte!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi još uvek ne rešismo gde idemo na odmor, krajem avgusta. Interesuje me da li iko može da mi uporedi npr. Toroni i Jerisos? U smislu plaže i opšteg utiska mesta (da li je Jerisos manje ili veće mesto, da li plaže zaista podsećaju jedna na drugu, kao što neki kažu i sl.)? 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danijel74 , a kako je u mestu uvece? Da li je zivo, da li je guzva, ima li raznih dzidza bidza, suvenira, zezalica, krpica.... giros restorana, poslastičarnica? Kakvih sadrzaja ima?

Uvece setnja po setalistu, koje po duzini predjes za 10ak min. :)

Ima ljudi po restoranima na setalistu, koji su bas lepi, ali ni u njima nema neke guzve. Ima giros restorana po ulicama van setalista, kao i 2,3 poslasticarnice takodje, van setalista. Radnji sa dzidzabidzama ima mozda 3,4 takodje po samom mestu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ marijakg

pisao sam vec o ovome, ali mogu opet. Prosle godine bejah u Jerisosu, pretprosle u Toroniju.

Sto se tice plaza... plaze su im skoro identicne, siroke, dugacke, sa istim tipom krupnog peska ili sitnog sljunka, i relativno brzim ulaskom u dubinu. Imao sam utisak da se kupam na istoj plazi.

Toroni je manji, selo na moru, dok je Jerisos gradic sa par hiljada stalnih stanovnika, sa vise sadrzaja ali prilicno miran.

Moj subjektivni utisak je da ako bih birao izmedju ova dva mesta, malu prednost dajem Toroniju. Ima bolju, zapadnu orijentaciju, mozete duze da uzivate u suncu i zalascima, nalazi se na Sitoniji koja mi je lepsa od Atosa,  a ako ste motorizovani,  imate vise lepih plaza u okolini.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danijel74 , a kako je u mestu uvece? Da li je zivo, da li je guzva, ima li raznih dzidza bidza, suvenira, zezalica, krpica.... giros restorana, poslastičarnica? Kakvih sadrzaja ima?

Sinoc je bilo zivo, pretpostavljam da je za vikend tako! Gužve ima onako, prodavnica sa suvenirima i nema nesto puno. Giros ima na 2-3 mesta...Ima par ribljih restorana, par poslasticarnica-palacinkarnica...Generalno sadržaja bi na samom šetalištu moglo biti više, al dobro, ok. je. Danas smo bili na plazi Xiropotami, prelepa plaža, kristalno more...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Marija,

ako vam se svidela plaza u Toroniju, onda ce vam se svideti i Jerisos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

IMAG0370.thumb.jpg.2fae7b0de63442c19bc68Vece ( 19.45h) na plazi u Jerisosu

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

.... Niko do sada nije pomenuo vilu Sofia, pa bih volela da, ako neko ko je imao bilo kakvo iskustvo u vezi te vile, to podeli sa nama. Deluje mi fino, ali i najudaljenije od plaze, a u opisu stoji da je na 100 metara..... 

Prosle godine sam bila u vili Olga koja se nalazi, odmah, do vile Sofia. Udaljena je oko 100-15om od plaze, a nalazi se u delu iza Vetrenjace i restorana Muragio. Nemam sitnu decu i ne nosim mnogo stvari na plazu, tako da meni i muzu nije bio problem da u nekoliko minuta dodjemo do plaze. Pisano je da je gornji sprat vile Sofia, koji izdaju preko agencije, renoviran i da deluje pristojno. Ove godine i ja  idem u taj smestaj, od 10.septembra, tako da cu, nadam se, od vas cuti kako je. Pozz.

Izmenjeno (divmicika)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905067
    Ukupno poruka