Shonepa

AFITOS

375 poruka u ovoj temi

Sve je to tacno, ali ima i druga strana medalje, koju treba opisati.

Mesto ima dve velike mane, prva je da je PRESKUPO, cak i u odnosu na cene u Kalitei, skuplji su i hrana i pice, i to ne malo, a Kalitea je sama po sebi skupa (dva do tri puta u odnosu na Pefkohori, pa sad vidite...)

Druga je da mozete da zaboravite na odlazak do plaze pesaka, a to je velika mana, sto se mene tice. I Kalitea ima nizbrdicu i uzbrdicu, ali to je smesno u poredjenju s ovom. Recimo da je centar mesta do plaze i mora udaljen 200 ili 100 metara - 100 vazdusnom linijom, a 200 metara po vertikali, pa je sad jasno koliko je to...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mesto je idealno za produzeni vikend sa svojom voljenom osobom ...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nekoliko stvari: prvo ako je nešto skuplje 2 ili 3 puta onda to znači da je smeštaj od 40e tamo 120e, ili voda 1,7e je tamo 5,1e što baš i nije logično. Možda je bolje reći za 10 ili 20% skuplje.

Drugo očito da poštovana Refile nije bila u mestima na zapadnoj obali koja su sva porodična bez kineza, sa malo Srba i ostalih nedomaćih. Tako da nije afitos jedini, a kamoli je miran kad leži na magistrali kojom svakodnevno prođe na hiljade vozila pogotovo vikendom.

A do Xenie se ne može stići za 5 minuta od afitosa jer ima nekoliko semafora i bar 5 gusto naseljenih zajednica. Pozdrav.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proslog leta smo bili jedan dan do Afitosa i zaista je lepo mestasce ali ne prakticno za ceo odmor. Slazem se da je zgodno za neki produzeni vikend, pa i van sezone ima svojih cari. Ne secam se da je bio nesto posebno skup, znam da je svuda pisalo rucak za dvoje sa picem 25 eura.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nekoliko stvari: prvo ako je nešto skuplje 2 ili 3 puta onda to znači da je smeštaj od 40e tamo 120e, ili voda 1,7e je tamo 5,1e što baš i nije logično. Možda je bolje reći za 10 ili 20% skuplje.

Drugo očito da poštovana Refile nije bila u mestima na zapadnoj obali koja su sva porodična bez kineza, sa malo Srba i ostalih nedomaćih. Tako da nije afitos jedini, a kamoli je miran kad leži na magistrali kojom svakodnevno prođe na hiljade vozila pogotovo vikendom.

A do Xenie se ne može stići za 5 minuta od afitosa jer ima nekoliko semafora i bar 5 gusto naseljenih zajednica. Pozdrav.

dva tri puta i jesu skuplji hrana i pice, jer pise u nastavku recenice, pa se na to odnosi, smestaj i gajbu vode nisam pominjao

konkretno kokteli su u Pefu 4, pivo 2 ili 3, u Kalitei su kokteli 8 ili 10, pivo 4 i 5, a u Afitosu i vise, riba je u Pefu 26 za dvoje, u Kalitei 35-40, a u Afitosu 45 itd.

miran je deo Afitosa koji je u centru i koji gleda na more, to je od magistrale daleko 200 ili 300 metara, a Kalitea lezi na magistrali prakticno, mada se tu vozi sporije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kantice za pesak u pefu 3e, a u ostalim mestima možete platiti i 2,5e do 25e. Koktele svuda možete da nađete i za male i za velike pare. Zavisu da li ste bili na 2 ili 3 mesta ili na 40 ili 50 mesta različitih.Ko traži taj i nađe. A hrana svuda slično košta. Riba u Afitosu može da se nađe po ceni koja je mnooooogo manja od navedene. Zato nije dovoljno za procenu ići 1 ili 2 puta negde, već obići i obilaziti viiiiiišššššššeeeeee. Pozdrav. Ende.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja koktele u Kalitei za 4 ili 5 letovanja nisam mogao da nadjem da popijem za manje od 7,5 Evra (na jednom pool baru, i to samo u vreme happy houra). U Pefu i Polihronou ih ima i za 4. E to su za Grcku, sezonu i more male pare za koktele, a toga u Kalitei NEMA. voZdra

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tO LEGENDOOOOOO. eNDE.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije mi se Afitos učinio skuplji od Kalitee, za ostatak ne znam. Od kako su ušli u EU Grčka je postala značajno skuplja. Pored Afitosa je "Lidl" (ima odlinih grčkih za 4-5 evra), tu ima sve da se kupi, ali sam "Lidl" ne liči ni na šta i mnogo je bolji "Masutis". Najbliži je u Haniotiju, a to je nekih 15km. Večera za dvoje je ako jedete morsku ribu npr. "red snapper" (vrhunska crvena riba) 80Eu, oradu ili brancin 60Eu, uključujući grčku salatu, grilovan sir ili bujurdi ili neko autentično predjelo i pola litre vina (sva su bila odlična). Desert se u grčkoj dobija gratis. Ukoliko jedete neko meso onda je značajno jeftinije 25-35Eu. Pri tome je ukus ribe apsolutno sjajan i neuporediv sa i najbolje spremljenim ovde. Naravno, greota je da se ne ožderete koji put od girosa, a tada i 10Eu pretiče. Sa druge strane ne mislim da je 60 ili 80Eu za večeru za dvoje malo, ali znam da u restoranu na litici, sa savršenim pogledom, pirjatnoj mediteranskoj atmosferi i u okruženju finog i normalnog sveta vredi svaku paru. Za bbkinga: do plaže "Ksenija" treba pola sata, ne vidim da je to značajno više od petnaestak minuta, posebno ne ako idete jednom-dva puta. Afitos je najmanje 200m od magistrale, ušuškan, sklonjen, nema ni gužve ni saobraćaja. Nisam bio na zapadnoj obali to je tačno, tako da biste mogli da preporučite taman za neku buduću priliku.

Izmenjeno (Refile)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih se slozio da Lidl ne lici ni na sta, a i prilicno je jeftiniji od Masutisa, kad sam kod njega najblizi Masutis nije u Haniotiju, nego odmah na ulasku u Kaliteu s desne strane, a to je 3 km daleko od Afitosa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za "Masutis" ste u pravu pogrešio sam, zaboravio sam taj u Kalitei nisam ulazio u njega. Inače ne samo ovde nego i drugde u Grčkoj "Masutis" lepše izgleda, miriše, ima veći izbor i daleko bolje proizvode sopstvene robne marke od "Lidla" koji se diljem Evrope tretira kao lanac prodavnica jeftine i ne previše kvalitetne robe. Samo mislim da kad se ide na odmor treba da se potroši najviše sat dva na ma koji od ta dva.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovana Refile bilo koje mesto na zapadnoj obali Kasandre (osim Furke) je za preporuku. Siviri, Mola Kaliva, Posidi,Nea Skioni pogotovo, Sveta Petka banja, sve mirno i bez gužve totalno drugačije od istoka. Ima na forumu dosta priče o tome. I plaže su potpuno drugačije i neke su gotovo prazne, a odlične. Doduše nema koktela i ležaljki uvek i nisu ni skupi i ako ih ima. Lezaljke (kom 2)+ suncobran od prirodnog materjala (kom 1) ceo dan za 5 do 7 evra. I to nije nimalo loše. Mada još jednom napominjem nema koktela. Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovano bbking, ovih dana sam pričalo sa dva prijatelja, jedan ide godinama u "Sani", drugi je bio u Posidiju. (nisam znalo da je na zapadnoj obali). Kažu i oni za ta seoca da su simpatična, al' da se prođe i obiđe, ne da se biva. Tako da kad jednom opet za neku godinu budem svratilo, obići ću zapadnu obalu. Hvala na preporukama. E da, u Afitosu na plaži ne naplaćuju ležaljke, al' je npr. nes i voda i kroasan i mali saldoled 5Eu. Reklo bih da nije strašno. I na "Kseniji" isto, u Kripigiju malo jeftinije... Kokteli mislim 7-8Eu. To sa ležaljkama je fenomen u Grčkoj: pre pet godina kada sam bilo u "Paliniju" u Kalitei pričalo sam sa GM-om i kazalo sam mu "što ne podignete dnevnu cenu za tih 6-7Eu, bezveze je da u ovakvom hotelu dodatno naplaćujete ležaljke. On meni reklo da su preko pola gostiju Englezi koji se samo kupaju na bazenu, pa da ne plaćaju džabe." Koliko ima smisla, procenite sami. Uzdravlje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni je Afitos jedno od najlepsih mesta na Halkidikiju i da je najskuplje ne bi bilo nista cudno ali nije tako, ima i kafica i restorana i smestaja u kojima su sasvim pristojne cene.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Afitos je sjajno seoce sa posebnim smekom,totalno druga prica od Kalithea a na samo 3km...poplocane male ulicice,tradicionalno selo sa dosta ribljih restorana i mirisom sveze ribe...nazalost,kao i sama Kalithea na brdu je i potrebno je dosta cimanja do plaze ali pruza fantastican pogled pa ko zeli koji kg da skine i ne smeta mu malo planinarenja svaka preporuka!E da,u ovom mestu tesko mozete videti mlade ekipice tjst obicno su to stariji ljudi i mladji parovi sa decom...dakle,dosta mirnija varijanta od Kalithea ali ko ide kolima nece mu predstavljati problem ,cak sta vise mi smo se peske vratili do Kalithea gde nam je bila baza tako da i diskoteke nisu daleko tjst na oko 4.5 km od Afitosa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka