zorans

Produzetak boravka za celu smenu na licu mesta?

8 poruka u ovoj temi

Uplatio sam za 30. avgust letovanje u Hurgadi preko Spirittravel-a, pitao sam ih da li je moguce na licu mesta tamo produziti boravak za celu smenu, rekose mi da je takva varijanta moguca ali ako se odmah ovde plati sve x2, znachi i kesh za avion jer je charter let.

Ovde sam citao da je moguce tamo produziti boravak za celu smenu, placanjem samo hotela egipcanima, a povratna karta za avion se prebaci za sledeci datum charter leta.

Da li ova agencija takvu opciju ne nudi, ili je ipak moguce nekim sluchajem da se ta varijanta pojavi kao mogucnost?

Ili je ipak da ova agencija produzetak boravka na licu mesta placanjem samo hotela ne dozvoljava?

Kako je sa drugim agencijama, jel se raspitivao neko, ili je ovo normalan odgovor (da bi uzeli vise para u startu sa nekim blagim popustom) a da je tamo ipak druga prica ako se zeli produziti boravak?

Izmenjeno (zorans)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosto je, ne isplati im se da ti daju da normalno koristis dve smene, jer nemas izbora! Jednostavno ne postoji druga mogucnost koja bi se uklopila u cifru ispod onoga sto ces kod njih platiti! Tako da ili njima plati ili bole ih uvo. To se odnosi na sve agencije koje imaju chartere. Znaci ili njima ili da sacekamo, napokon low cost kompanije, pa ces ti njima reci e sada mene bole uvo! ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prosle godine putovao preko Spirita kada je postojala mogucnost produzetka i placanja samo hotela na licu mesta.Ocigledno da to ne njima vec ni jednoj agenciji nije neka redovna praksa,ali je u svakom slucaju moglo. Jedino sto ti ostaje je da otputujes pa da tamo vidis sa njima kakva je situacija. Tako je bilo i sa nama,nismo imali pojma sve do druge polovine letovanja

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani korisnici ovog foruma, pokušaću da vam objasnim zašto turističke agencije, pa i ovde spomenuta, traže da se spajanje dve smene plati duplo.

Pošto je zakupac aviona na predviđenij relaciji, tj korisnik čarter leta, agencija plaća zakup celog aviona tj svih sedišta u avionu. Tako da ako neko sedište ostane prazno u avionu to opterećuje cenu ostalih sedišta.

Ako biste želeli da spojite 2 smene i krenete 30 avgusta a vratite se tek 20 septembra agencija koja vam proda ovakav aranžman mora da za vas ostavi prazno mesto na letu 10 septembra da biste mogli da se vratite 20-og. A to sedište mora neko da plati, tj korisnik ovakvog luksuza.

Prošle godine zbog bombe u Sharm El Sheikhu mnogi turisti, iz objektivnih razloga, otkazali svoje putovanje u ovu predivnu zemlju iz zbog toga su mnoge turističke agencije dozvolile spajanje smena bez velike naknade zbog ogromnog broja praznih mesta.

Nadam se da sada razumete zbog čega morate platiti 2xprevoz za spajanje 2 smene avionom.

Dolazak novih avio kompanija na naše tržište će dobro doći kako turistima tako i turistčkim agencijama jer će prevoz avionom biti manja stavka u turističkim aranžmanima.

Nadam se da sam uspeo da vam pomognem.

Ivan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To mi je jasno, ali kako npr. Relax dozvoljava sledecu varijantu: ako zelis duplu smenu, platis jedan prevoz plus 10% cene prevoza, plus 2x smestaj. Znaci, ne placas duple avio karte, nego samo uvecan iznos za 10%. Sto znaci da nije neizvodljivo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se.

Nisam video tu ponudu Relax-a, pa te molim da me uputis na mesto gde to mogu da vidim, ali je to super.

Ove godine je Grčka apsolutni hit pa je sve rasprodato do kraja avgusta. Ostale destinacije, pa i Egipat, se malo teže prodaju ovog leta pa je potrebno privući ljude da uplate pa i na taj način što ćete svesno otići u gubitak na avionskom prevozu ali će zato debelo zaraditi na vama što se tiče smešataja i izleta tako opet dolazimo na isto.

Ako spomenuti hotel Sun&Sea košta za 12 dana, polupansion-doručak i večera švedski sto, 129 eura onda je to oko 10 eura dnevno, što je realno stvarno malo, zar ne? Pa tako i te agencije koje nude ovako jeftine hotele nemaju sa cim da kompenzuju gubitak na avio prevozu spajanjem 2 smene.

Naravno, ima i drugacijih slučajeva, pa -Traba to iskoristiti.

Ivan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa vidi, mi smo trazili konkretno Rodos, ili Krf preko Relaxa, i posto su cene hotela bile ok, a 10 dana malo, raspitivali smo se za mogucnost duple smene avionom. To je bilo u maju, junu, ali kako smo odustali od te varijante, jer i to opet dodje dosta love, obzirom da ti na Rodosu za 20 dana ipak treba ohohooo parica, odustali smo, i pored primamljive varijante od 10 % druge avio karte. Inace, NIKO nam vise nije ponudio nesto tako... :(

E sad, oni nazalost nemaju Egipat, ni Tursku, a ni Tunis im nije bogznasta, tako da bi bilo najbolje da proveris u agenciji. Imas u Centru u Knezovoj, kod Doma Oml. i na Novom Bgd. u YUBC. Najbolja im je ponuda za Grcku, jako veliki broj hotela i priv.smestaja. Srecno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se.

Nisam video tu ponudu Relax-a, pa te molim da me uputis na mesto gde to mogu da vidim, ali je to super.

Ove godine je Grčka apsolutni hit pa je sve rasprodato do kraja avgusta. Ostale destinacije, pa i Egipat, se malo teže prodaju ovog leta pa je potrebno privući ljude da uplate pa i na taj način što ćete svesno otići u gubitak na avionskom prevozu ali će zato debelo zaraditi na vama što se tiče smešataja i izleta tako opet dolazimo na isto.

Ako spomenuti hotel Sun&Sea košta za 12 dana, polupansion-doručak i večera švedski sto, 129 eura onda je to oko 10 eura dnevno, što je realno stvarno malo, zar ne? Pa tako i te agencije koje nude ovako jeftine hotele nemaju sa cim da kompenzuju gubitak na avio prevozu spajanjem 2 smene.

Naravno, ima i drugacijih slučajeva, pa -Traba to iskoristiti.

Ivan

E, pa vidi ovako... Taj isti aranzman za Sun & Sea koji u agenciji kosta 130 i vise evra, ako rezervisete direkt u hotelu, aranzman kosta neverovatnih 70 dolara. I recima SEDAMDESET dolara, sto je MANJE od 60 evra. Nemoj neko da mi prica da agencija nista ne zaradjuje, jer je ugradjena u cenu vise nego duplo!

Ovo pouzdano znam, jer kad sam isao drugi put u Hurgadu, u avionu su bile dve devojke koje su isle u Sun& Sea, u kome su bile prethodne godine, uzele su hotelski broj faksa i same sebi rezervisale hotel, a u agenciji kupile samo avionsku kartu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka