Guest Misko

Izleti iz Kušadasija

604 poruke u ovoj temi

Hvala Maki,nadjoh odgovor ;)

......a ostali koji su bili na nekim od navedenim,manje spominjanim izletima,neka pisu....

Da li je moguce da su svi isli samo u Efes,Pamukale i Aqua parkove?!Ne mogu da verujem da bas niko nije odlazio na ostale islete u ponudi i obilazio okolna mesta i gradove -Aydin,Davutlar,Didim,Guzelcamli,Selcuk,Soke,jezero Bafa?

Ajmo ljudi,ajmo....

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko može da mi kaže gde da uhvatim dolmuš za Milipark i koliko košta? Da li mogu da čekam dolmuš na glavnom putu za Long Beach kod hotela Palmin odmah kad se izađe sa Ladies Beach-a na velikoj raskrsnici? Koja je najbolja plaža u Miliparku?

I još nešto, da li je neko bio u turskom kupatilu i interesuje me šta se sve tamo radi i koliko traje tretman?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko može da mi kaže gde da uhvatim dolmuš za Milipark i koliko košta? Da li mogu da čekam dolmuš na glavnom putu za Long Beach kod hotela Palmin odmah kad se izađe sa Ladies Beach-a na velikoj raskrsnici? Koja je najbolja plaža u Miliparku?

I još nešto, da li je neko bio u turskom kupatilu i interesuje me šta se sve tamo radi i koliko traje tretman?

ne secam se tacno cene za milipark. i dolmos je skuplji a i placa se ulaz u milipark. ima 4 plaze. iskreno meni se nijedna ne dopada. more je zapravo predivno,i jako cisto. ali plaze su krs. sve plaze su kamene i ima jako puno buba,muva i insekata jer je sve okolo suma. neces nista propustiti ako ne odes. nije nista posebno.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne secam se tacno cene za milipark. i dolmos je skuplji a i placa se ulaz u milipark. ima 4 plaze. iskreno meni se nijedna ne dopada. more je zapravo predivno,i jako cisto. ali plaze su krs. sve plaze su kamene i ima jako puno buba,muva i insekata jer je sve okolo suma. neces nista propustiti ako ne odes. nije nista posebno.....

Cena karte od Kušadasija do Milli Parka je 5 lira a sam ulaz se plaća 3 lire. Dolmuše možeš zaustaviti bilo gde na putu. Dovoljno je da podigneš samo ruku. Sačekaj dolmuša na kome piše samo MIlli Park i nijedan drugi. Poslednji sa vraća oko 21 čas. Plaže su fantastične. Mi smo bili na prve dve i nezna se koja je lepša. Takvo more možeš još videti samo ako odeš na krstarenje brodićem. Ne propusti to. Inače sve plaže su peskovite i ima sređenih delova. Uostalom evo sličice pa vidi i sama.

post-1297-1186866801_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a kako se moze doci do Pamukkale (onih prirodnih belih bazena)?

da li moze i busom tj dolmusem ili mora krstarenjem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a kako se moze doci do Pamukkale (onih prirodnih belih bazena)?

da li moze i busom tj dolmusem ili mora krstarenjem?

izlet na Pamukale je poseban celednevni izlet (nezavisan od drugih). Sigurno ce ti ga organizovati tvoja agencija, a verovatno nesto jeftinije ozes proci sa lokalnom. U izlet je obicno ukljucen i rucak i kupanje u nekom hotelu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a kako se moze doci do Pamukkale (onih prirodnih belih bazena)?

da li moze i busom tj dolmusem ili mora krstarenjem?

Može se doći autobusom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a kako se moze doci do Pamukkale (onih prirodnih belih bazena)?

da li moze i busom tj dolmusem ili mora krstarenjem?

Do Pamukale-a se stize busom. Od Kusadasija je udaljen oko 200km. Celodnevni je izlet i u cenu je ukljucen i rucak u hotelu . Usput se obilaze i neka sela u kojima je obicaj da ukoliko imaju u kuci cerke za udaju , roditelji na krov postavljaju flase. Koliko flasa toliko cerki za udaju... :D

Preporucujem da , ukoliko imas volje , obidjes Pamukale. Krecna jezera su skoro nestvarna na padini planine dok bus iz podnozja prilazi.Pojedina krecna jezera su zasticena kanapima i ne moze da im se pridje , dok je u drugima dozvoljeno brckanje.Pojedinci silaze niz padinu krecuci se jezercima.

Moci ces da se kupas i u Kleopatrinom bazenu i (verovatno) u bazenu hotela u kojem je organizovan rucak.

Steta sto u vreme kada sam ja isao nije postojao dig . aparat. Imao bih dosta slika da okacim :tuzni:

Kao i za sve obilaske i za ovaj preporucujem da se direktno kontaktira Turska agencija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

200km???

au covece...ja bih voleo to da vidim ali da putujem toliko.....

a zna li neko koliko kosta cena tog izleta (okvirno)?

mozda je vec napisano a da ja nisam video...

tnx majja majja and buki vs

ps

nemojte se smejati sto sam pitao da li se ide brodom...nisam znao da je duboko na kopnu

Izmenjeno (nellle)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

200km???

au covece...ja bih voleo to da vidim ali da putujem toliko.....

a zna li neko koliko kosta cena tog izleta (okvirno)?

mozda je vec napisano a da ja nisam video...

tnx majja majja and buki vs

ps

nemojte se smejati sto sam pitao da li se ide brodom...nisam znao da je duboko na kopnu

Do tamo se dosta putuje negde oko 4h. Cena kod nasih agencija je oko 40e zavisno od agencije, a preko njihovih je verovatno niza.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala na info-u...

videcu u kakvom raspolozenju cu biti,mada mislim da je greota ne obici to...

i jos jedno pitanjce...

zanima me da li krstarenja traju ceo dan ili...?

ima li cega zanimljivog da se vidi na njima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala na info-u...

videcu u kakvom raspolozenju cu biti,mada mislim da je greota ne obici to...

i jos jedno pitanjce...

zanima me da li krstarenja traju ceo dan ili...?

ima li cega zanimljivog da se vidi na njima?

Krstarenja su super. Traju, koliko me secanje sluzi posto smo bili 2004, od 9h do 17h. Isli smo preko lokalne agencije, tad smo mi uspeli da spustimo cenu na 10eura po osobi. Dolmusem dodju po vas u hotel i odvezu vas do marine. Brod je bio bas lep, 100 ljudi prima ali nebrini ima mesta dovoljno za sve, klopa je bila super, bezalkoholna pica su uracunata u cenu, a alkoholna se dodatno placaju ali po sasvim normalnim cenama. Brodic usput staje na preslatkim plazama i mestima za kupanje. Sve u svemu ceo izlet je jedna uzivancija i dobro zezanje, a pri tom je i jeftino. Bar je tako bilo 2004, ali neverujem da se nesto promenilo, ako jeste neka me drugi forumasi isprave. :) Treba ici obavezno :D

Ta lokalna agencija preko koje smo uplacivali se nalazi, e sad treba to objasniti, kad izadjete iz te tzv. srpske ulice na tu veliku stanicu dolmusa, pa nekih par metara nize prema centru, sa druge strane ulice. Brod nam se zvao Big Baba, i bio je dobar sto na gornjoj palubi je imao kao neku natsresnicu pa je bilo hlada. Tu smo uplacivali i izlet za aquapark. Valjda ste me razumeli :bez-zuba: Ali tamo stvarno ima gomilu lokalnih agencija :)

Cena burenceta piva hajneken u Metrou kod nas je 1500 din.jel zna neko koja je cena u Kusad.

Sad neznam da li te iskljucivo zanima ovo pivo, ali ako ti nesto znaci ima svuda da se kupi burence Efes piva. Nemoj me drzati za rec ali mislim da kosta u Migrosu oko 10eura ili mozda nesto malo skuplje. Nadam se da sam od pomoci :D

Izmenjeno (Infoputnik)
spojeni postovi
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krstarenja su super. Traju, koliko me secanje sluzi posto smo bili 2004, od 9h do 17h. Isli smo preko lokalne agencije, tad smo mi uspeli da spustimo cenu na 10eura po osobi. Dolmusem dodju po vas u hotel i odvezu vas do marine. Brod je bio bas lep, 100 ljudi prima ali nebrini ima mesta dovoljno za sve, klopa je bila super, bezalkoholna pica su uracunata u cenu, a alkoholna se dodatno placaju ali po sasvim normalnim cenama. Brodic usput staje na preslatkim plazama i mestima za kupanje. Sve u svemu ceo izlet je jedna uzivancija i dobro zezanje, a pri tom je i jeftino. Bar je tako bilo 2004, ali neverujem da se nesto promenilo, ako jeste neka me drugi forumasi isprave. :) Treba ici obavezno :D

Ta lokalna agencija preko koje smo uplacivali se nalazi, e sad treba to objasniti, kad izadjete iz te tzv. srpske ulice na tu veliku stanicu dolmusa, pa nekih par metara nize prema centru, sa druge strane ulice. Brod nam se zvao Big Baba, i bio je dobar sto na gornjoj palubi je imao kao neku natsresnicu pa je bilo hlada. Tu smo uplacivali i izlet za aquapark. Valjda ste me razumeli :bez-zuba: Ali tamo stvarno ima gomilu lokalnih agencija :)

Krstarenje je takodje nesto sto preporucujem. Mi smo u luci pregovarali direktno sa kapetanom "bele ladje" i posle cenkanja uspeli smo da dobijemo po 7 e . Sve ostalo je bilo kao sto kaze kolega , hrana, pice, prelepe plaze i veoma cisto more...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znaci cenkanje je pod must?

to cu morati da se izvezbam za ovih mesec dana sto mi je ostalo,nisam bas vest u tome...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka