Guest Misko

Izleti iz Kušadasija

604 poruke u ovoj temi

@MakiMaka

jako lepo opisani izleti!

Na izletu za Efes ste bas puno toga obisli. Da li je to tako samo sa lokalnim agencijama ili i nase imaju isti program?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, nadam se da ce opisi nekome sluziti kao sto su i tudji meni.

Nas izlet u Efes je bio veoma sadrzajan i zato smo ga i odabrali bas preko pomenute agencije, jer su jedino oni nudili ovakav opsirni program i jedino sredom. Nasa agencija  je nudila skracenu verziju ovog izleta, tacnije obilazak Efesa i Kuce device Marije. To je bila neka poludnevna varijanta koju smo mogli i mi izabrati preko agencije sa kojom smo isli na izlet. I nije ovde sada vazano samo to sto smo vise obisli, vec i ono sto smo culi od vodica koji je jako profesionalan, posvecen, odgovoran i pun znanja i strpljenja.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko išao do Mileta i Didima ? Koliko je udaljeno? Da li postoji taj izlet?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

lutonjica,

nisam bila (ne stigne se sve za 10 dana :) ) na izletu, ali se izlet organizuje. Ne secam se da su nam nudili taj izlet u nasoj agenciji, ali oni u principu sve mogu da organizuju te nije problem da tako nesto predlozite predstavniku agencije. Ako ne mozete tako otici, onda lokalne agencije sigurno organizuju, pa mozete ici sa njima... jedino sto su vodici mahom na engleskom. 

Mislim da nije previse zahtevan izlet i da nije previse udaljen, bar sudeci po mapi. Mi smo isli na Pamukale, tako da je ovo laganica u odnosu na onu kilometrazu :D . Negde ranije na forumu je pisano o ovom izletu, a nadam se da ce se javiti i neko sa proslogodisnjim ili ovogodisnjim iskustvom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Maki Maka

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li je neko išao do Mileta i Didima ? Koliko je udaljeno? Da li postoji taj izlet?

 

Da li je neko išao do Mileta i Didima ? Koliko je udaljeno? Da li postoji taj izlet?

Od Kušadasija do Didima ima oko 80 km. ili sat vožnje. Uz put su i Milet i Prijena. Izlet svakako ne treba propustiti. Ranije sam pisao o jezeru Bafa koje sam obišao u turi sa ovim lokalitetima. Kratko da kažem da je Didim interesantan i kao turističko mesto nešto manje od Kušadasija, sa lepom plažom a pogotovo zbog ostataka monumentalnog antičkog hrama. Milet krasi izuzetan amfiteatar, a Prijenu prelep pogled na dolinu reke Meander.

 

102. leto u Didimu.JPG

108. kadar sa Altinkuma.JPG

163. didimski motiv.JPG

151. izniko iz baruštine.JPG

180. amfiteater u Miletu-G+.JPG

251. sa bedema Prijene.JPG

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prelepe slike. Još veći razlog za obići.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MakiMaka ii @Djokaputnik 

Ovakvi opisi su neprocenjivi!!!

:thankyou::thankyou::thankyou:

Izmenjeno (Ciriricka)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volela bih da posetim sve ovo što ste tako lepo opisali i ilustrovali fotografijama, ali 9 dana u Kušadasiju je ipak premalo za to. Treba malo i odmoriti. Možda dođemo još jednom :D

Moraćemo da se oslonimo na izlete koje nam naši vodiči budu organizovali jer moj muž slabo zna engleski, a nisam baš raspoložena da se bavim prevođenjem sve vreme :neznam:

Planiram Efes, krstarenje i Mili park. Volela bih da odemo u amam i da obiđemo Izmir, ali to ćemo još videti...

I da, pitanje za @Djokaputnik

Kažeš da je Didim interesantan i kao turističko mesto. Da li bi, po tvom mišljenju, bilo lepo tamo letovati? U odnosu na Kušadasi? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MakiMaka da li možda znaš da li na brodu deci daju sigurnosne prsluke?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cicibanica,

znam delimicno da odgovorim na pitanje. Upravo sam pregledala i svoje slike da bih bila sigurna u secanje.

Sigurnosnih prsluka ima u bas velikom broju i secam se da sam to i prokomentarisala dok smo plovili i zapamtila, jer mi se dopala ta cinjenica. U pp cu poslati slicicu da vidis kako to izgleda da ne kacim ovde sliku na kojoj smo mi. Ali i za druge je korisno da znaju da ima prsluka u onom kao pretincu na donjoj palubi, duz celog broda sa obe strane...dakle ogroman broj istih. 

Dece je bilo bas puno i to od beba do tinejdzera, ali niko nije nosio prsluk tokom same plovidbe... 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Volela bih da posetim sve ovo što ste tako lepo opisali i ilustrovali fotografijama, ali 9 dana u Kušadasiju je ipak premalo za to. Treba malo i odmoriti. Možda dođemo još jednom :D

Moraćemo da se oslonimo na izlete koje nam naši vodiči budu organizovali jer moj muž slabo zna engleski, a nisam baš raspoložena da se bavim prevođenjem sve vreme :neznam:

Planiram Efes, krstarenje i Mili park. Volela bih da odemo u amam i da obiđemo Izmir, ali to ćemo još videti...

I da, pitanje za @Djokaputnik

Kažeš da je Didim interesantan i kao turističko mesto. Da li bi, po tvom mišljenju, bilo lepo tamo letovati? U odnosu na Kušadasi? 

Da te utešim, ja sam samo sedam dana bio u Kušadasiju, doduše kolima.  ako planirač Mili park, onda ti se krstarenje preklapa sa tim. Svi brodovi koji polaze na krstarenje iz Kuša prolaze ili svraćaju na plaže u mili parku. Ilustrovaću ti i slikama. Mi smo se jedan dan provozali brodićem oko Kušadasija, mislim da je desetak lira sat vremena vožnje a u Mili smo išli dva puta kolima. Mili je park sa ubedljivo najlepšim plažama u tom delu Turske, i ne zaostaje puno za najlepčim grčkim kontinentalnim plažama.

 Što se tiče Didima, prošle godine sam na ovom sajtu nekom objašnjavao, da je veoma lep grad, da ima ogromnu peščanu gradsku plažu sličnu Ledis biču u Kušadasiju i da je što se tiče vanpansionske potrošnje po mom utisku jeftiniji od Kuša ( s razlogom, jer ima daleko manje stranih turista) Letovanje tamo ne može biti promašaj, pogotovo za one koje ne impresioniraju preterane gužve u Kušadasiju.

 Evo i slika iz Milija i Didima:

95. na keju.JPG

106. kupanje.JPG

114. Samo pravo prijatelju!.JPG

Izgleda da nije sve stalo u prvu turu:

140. velik hram za malog čoveka.JPG

49. kud ode brod.JPG

52. bez teksta.JPG

85. petkom na Miliju.JPG

17. vidikovac.JPG

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li postoji u nekoj agenciji izlet do Fetija ili Marmarisa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

cicibanica,

znam delimicno da odgovorim na pitanje. Upravo sam pregledala i svoje slike da bih bila sigurna u secanje.

Sigurnosnih prsluka ima u bas velikom broju i secam se da sam to i prokomentarisala dok smo plovili i zapamtila, jer mi se dopala ta cinjenica. U pp cu poslati slicicu da vidis kako to izgleda da ne kacim ovde sliku na kojoj smo mi. Ali i za druge je korisno da znaju da ima prsluka u onom kao pretincu na donjoj palubi, duz celog broda sa obe strane...dakle ogroman broj istih. 

Dece je bilo bas puno i to od beba do tinejdzera, ali niko nije nosio prsluk tokom same plovidbe... 

Hvala ti puno, meni baš znači ova informacija, ja se ne bih usudila na brod bez prsluka, bar za decu. Možda je to moja paranoja ali otkako sam se još pre 15 godina u Kušadasiju vozila na njihovim spravama u luna parku navukla sam fobiju i zaklela se da neću više ni na šta gde mi život zavisi od njih ?. Prošlog leta su me nagovarali na to krstarenje ali nisam se dala. Ovog bih se možda i usudila ali uz mere predostrožnosti. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka