BojanMak

Sta sve posetiti u Makedoniji:)

60 poruka u ovoj temi

Samo da potvrdim za Smolare, ovaj drugi nisam video. Ne samo što je vodopad lep nego je ceo put od Strumice do Smolara vrlo interesantan, ide se kroz dolinu između dve planine. Do vodopada ima malo da se pešači ali ništa strašno.

Smolarski vodopad:

http://www.panoramio.com/photo/55911465

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kolesinski vodopadi su u selo Kolesino selo pre sela Smolare na istitaj put :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram ovog septembra da po povratku sa letovanja obidjem Matku. Prespavali bi u Skoplju pa ujutro se popeli na Vodno i uzeli zicaru do Milenijumskog krsta. Na povratku bi do Matke, manastira Sv. Andreja. Da li moramo kolima pored jezera Treska sa sevrea ili moze s juzne strane? Da li neko zna ima li u septembru tura brodicima i koliko okvirno kosta voznja?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad ste već kolima kada budete obilazili Milenijumski krst i Vodno, svratite i do manastira sv. Pantelejmon u Nerezima, blizu je, a dobar je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvrsteno na spisak, hvala na ideji. Verujem da si obisao Stobi, mi smo bili pre desetak godina, cini mi se da je otkriveno dosta mozaika u medjuvremenu, mozda bi svratili ponovo, ne znam da li vredi ici opet. Sta ti mislis i da li postoji muzejska postavka?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemam pojma, Stobi sam obilazio pre desetak godina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

Koji je najbolji put, tj. koji put preporučujete od graničnog prelaza Tabanovce do Strumice?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj koji nudi Michelin: http://www.viamichelin.com/web/Routes?strStartLocid=31NDRlMXMxMGNOREl1TWpBeU16Yz1jTWpFdU5qazNOelE9&strDestLocid=31NDNhZm4xMGNOREV1TkRNNE5UYz1jTWpJdU5qUTNNakk9&intItineraryType=1&caravaneHidden=false&vh=CAR&strVehicle=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&isAvoidFrontiers=false&dtmDeparture=15%2F07%2F2014&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.6&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6

Možeš i do Velesa pa levo. Ova prva varijanta: iza Kumanova, Sv.Nikole, Štip, Strumica je dosta kraća. Put od Kumanova do Sv.Nikole je nešto lošiji, mislim na kvalitet asfalta, ali ništa tragično. Sračunaj razliku pa vidi šta voliš...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

 

nadam se da ce mi se ovde neko javiti...

Dolazim u subotu u Skopje u Vila Gala na prenociste, ali stizemo ( supruga, sin od 8 godina i ja ) posle podne oko 17h. Sta nam preporucujete da vidimo na brzinu, gde da prosetamo, gde da rucamo/veceramo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine sam i ja prenocila u Gali, bilo je cisto i mirno, dorucak los, al u Skoplju nije tesko snaci se za klopu i to po ok cenama. Pansion  je ispod samog Vodna, pa ako volite visinske poglede mozete da se popnete gore kolima pa uspinjacom do samog vrha i Milenijumskog krsta. Mozda klincu bude zanimljiva ta voznja. Prosetajte centrom da vidite novu skopsku arhitekuru, ono cudo mora da se vidi kad ste vec tamo. Preko mosta u centru  je tvrdjava, a pored nje i stari deo grada, tj. stara skopska carsija sa tipicnim kamenim sokacima i arhitekturom, tu ima gomila radnji i brzinske klope. To je to sto moze na brzinu, videcete na licu mesta, nista tamo nije udaljeno mnogo 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E super Teogonija!

Malo sam se razocarao zbog dorucka, jer sam i rezerviao tu vilu jer nije skupa i ima dorucak. A imao sam i smestaja za 20 eura pa sam mogao za ostalih 16 da se razbijem od klope negde...ali ok, nema veze, sta je tu je, dohranicemo se negde usput.
Koliko je ta vila udaljena od autoputa? 
I jel ima negde neki putokaz do te uspinjace, jel lako naci, doci donde?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa mozda se nesto promenilo sto se dorucka tice od prosle godine.

Ako ides iz Srbije mislim da je desetak km smestaj udaljen od auto puta. Secam se da smo isli ulicom Majka Tereze pored Klinickog  centra, ta bolnica moze da ti bude orjentir. Pitaj usput za Klinicki centar svi znaju gde je.  Posle bolnice jos malo uzbrdo pa se skrece levo, prati put za Vodno, i u ulici si gde je Gala. Smestaj je bas u toj ulici koja se penje gore na Vodno, to je deo grada gde su ambasade, ide i gradski autobus, videces stanice. Gala je sa leve strane ima tabla na ulici. Moze da se parkira preko puta smestaja ima nesto kao prosirenje, par parking mesta uz ulicu. 

Nadam se da nisam bila previse konfuzna, snaci ces se ipak sigurno. Mi smo stigli po mrklom mraku, sat vremena nakon  strasnog nevremena, malo pitali taksiste, nismo  imali ni navigaciju, znali smo samo adresu pa nismo lutali. 

Znaci pamti Vodno i Klinicki centar i ne mozes da omasis.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ok hvala puno!

Puno ste mi pomogli!

Ostavicu utiske ovde kada se vratim...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Svaki put kada smo išli na more prolazili smo pored Stobija, uz obećanje da ćemo jednom svratiti. Ima tako mesta koja su vam na dohvat ruke i upravo zato ih ne posećujete. Tu možete uvek da svratite, uvek prelazi u sutra a sutra često prelazi u nikad."

Surova istina!

Potrudiću se da sledeće godine ovo famozno sutra bude danas.

 

Bravo! 

Blog ti je odličan.

Izmenjeno (putnik srećko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala! ;)

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka