cpku

Trajekt do Tasosa? Kavala ili Keramoti?

101 poruka u ovoj temi

Da li neko zna u cemu je razlika izmedju trajekta koji krece iz Kavale i onog iz Keramotija?

1. Koliko treba voziti kolima od Kavale do Keramotija (u satima)?

2. Kolika je cena po automobilu u Kavali a kolika u Keramotiju?

3. Kolika je cena po osobi u Kavali a kolika u Keramotiju?

...pitam zato sto sam svasta nalazio po internetu i svasta slusao od ljudi... na jednom mestu automobil + 2 osobe iz kavale 60evra, na drugom 30evra... navodno jevtinije iz Keramotija... ali ne znam koliko treba voziti donde iz Kavale... t.j. da li se isplati?

Unapred zahvalan na svakom odgovoru :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

Trajekt iz Keramotija ide direktno do Limenasa, a iz Kavale do Skale Prinou (manja luka). BUS od Limenasa do Sk. Prinou je oko 1 euro a voznja traje oko 1h. Iz Kavale direktno za Limenas mozete "letecim delfinima" koji su 5-9 eura po osobi.

1. BUS od Kavale do Keramotija je 3,70 eura (1h 10min);

2. Za prevoz auta e znam :( ;

3. Trajekt Kavala-Sk. Prinou je 3,50 eura (po osobi), 1h 10min, a Keramoti-Limenas je 1,90 eura i 1/2h.

Cene za automobile stvarno ne znam, a nadam se da ce vam ove informacije pomoci da se sto bolje organizujete i provedete

:) .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cene su iz jula 2005 za Keramoti-Limenas:za auto 6-8E.odrasli 1,6E,deca 0,8E.Ukrcavanje,voznja i iskrcavanje traju od 1-1,5h(cista voznja 35-45minuta).

Kolima od Kavale(ako ne ulazis u sam grad)do Keramotija oko 45'.Prednost je za Keramoti sto ima mnogo vise polazaka nego iz Kavale,a i kraca je voznja pa je jeftinije.

Izmenjeno (Vesna Ks)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:D

Hvala na brzim ogovorima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Tasos (u Limenas) treba preći trajektom iz Keramotija, putovanje traje oko 35 minuta. Cena za putnički automobil + 3 odrasle osobe je oko 18€, kako koji prevoznik - ima ih više. Ako trajektom putujete iz Kavale do mesta koje je od Limenasa udaljeno 15km, onda ta vožnja traje oko 90 minuta (ne znam koliko košta). Ako autoputem dolazite iz pravca Soluna, naravno, ne treba ni ulaziti u Kavalu nego nastaviti prema Xanti-ju i skrenuti prema Keramotiju, kad se pojavi tabla, gde ćete stići za ukupno 40 minuta. Iz Kavale putovati trajektom na Tasos ima smisla samo ako volite da se vozite trajektom.

Pozdrav, Z

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam se vratila sa Tasosa iz Limenarije i evo informacija iz prve ruke.

Dakle posle 13 sati voznje do Kavale (vozi samo jedan vozac) nije vise bilo ni atoma snage da se vozi do Keramotija jos 40km pa smo u Kavali usli na prvi trajekt u 16.15 po grckom vremenu. Agencija je Anet cena za kola 16e, a za svakog putnika 3,5 e. Trajekt do Prinosa vozi 1,5 h i voznja je prijatna uz obavezno hranjenje galebova. Prinos je blizi Limenariji pa se time ustedi 18 km koliko ima od Limenasa do Prinosa.

U povratku smo isli drugom agencijom Koinopraxia i karta za kola je bila 11e a za putnike isto po 3,5e.

Svi su nas ubedjivali da idemo iz Keramotija jer je jeftinije i brze ali mi definitivno racunicu nismo nasli. Karta iz Keramotija za kola je isto oko 11e a za putnike je jeftinije 1,5e i vozi 35 minuta.

Naime, od Prinosa do Tasosa 18km + Keramoti-Kavala 40km to je oko 60km razlike. Razlika u ceni trajekta za nas troje je bila oko 6-7e a toliko se benzina skoro potrosi za tih 60 km. A Prinos je mnogo blizi kad idete iz Limenarije,Potosa i tih juznih destinacija. To sto trajekt duze vozi, vi morate da vozite kolima do Kavale i opet se stize u isto vreme u Kavalu, s tim sto ste ovde uzivali na trajektu uz galebove a tamo morali da vozite.

Dakle, zakljucak, razlika u ceni zanemarljiva, a ovde uzivate na trajektu. Ali ako neko vise voli da vozi ok. Keramoti je naravno resenje za one koji su u Limenasu i tu nema zbora. Za Keramoti su polasci mnogo cesci. I pazite na raspored, rade drugacije, subotom, nedeljom, ponedeljkom, prilicno im je komplikovan raspored i u agenciji Anet odbijaju da vam daju bilo koju informaciju o drugoj agenciji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovana Putnice,

Da bi ste se sa autoputa raspetljali, ušli u Kavalu i došli do trajekta, treba Vam skoro isto vremena koliko i da se već zahuktali "spustite" do Keramotija gde se sve (utovar - istovar na trajekt) odvija ekspresno i gotovo neprekidno, u vreme kada turisti gusto cirkulišu, a to je sredina dana. Pošto sam se i ja, pre neki dan, vratio iz Limenarije preko Keramotija - i to ne prvi put - mogao bih da se kladim s Vama da ću od tačke na autoputu gde se odvaja za Kavalu (i gde ćete Vi skrenuti) brže i jeftinije doputovati do Limenarije preko Keramotija. Tačno je da ću kraće hraniti galebove ali će i manja šansa biti da me pokake :rolleyes:

O Limenariji i apartmanu u kome sam bio ću napisati nešto u drugom topic-u

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjavam se sto dizem temu staru godinu dana...

Pocetkom juna sa porodicom (supruga i beba 1. god) idemo na Tasos kolima. Kao vozac, pokusavam da se spremim za put pa imam nekoliko pitanja:

1. Postoji obilaznica oko Soluna. Gde tacno treba da se iskljucimo sa autoputa E75?

2. Na karti postoji pored autoputa E90 jos jedan put prema Kavali. E90 ide uz obalu do Kavale dok je ovaj drugi (cini mi se) malo kraci. Po auto-karti Grcke koju imam E90 ide ispod jezera na Halkidikiju dok ovaj drugi put ide iznad jezera na Halkidikiju. Dakle.. koji put izabrati?

3. Mozda je glupo pitanje, ali kako je obelezen bezolovni benzin na Grckim pumpama (kod nas je BMB95)? Citao sam po forumima i naleteo da se ljudi zale da Grci mesaju benzin sa raznim cudima. Predlazu Shell-ove pumpe. Koliko je to tacno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa PUTNICOM. Ono sto se "izgubi" u voznji trajektom, dobije se skracivanjem puta do Keramotija i ako letujete na jugu Tasosa, skracuje se i put od Limenasa do Nea Prinosa.

Moram da priznam da imam problema sa njihovim saobracajnim znacima tako da sam prosle godine promasio skretanje za Keramoti pa sam morao da nastavim dalje auto-putem do sledeceg iskljucenja, pa da se vracam. Mislim da ako vozi jedan vozac, da je lagodnija varijanta da se ukrca na trajekt pre.

Naravno, plus za Keramoti je sto mnogo cesce idu trajekti. Meni je prosle godine otisao ispred nosa i taman sam poceo da se nerviram sto cu sledeci da cekam pola sata, kada se iza coska pojavio sledeci - cekanje 10 minuta.

Mislim da je bolje ici iz Kavale, ukoliko vam ne smeta voznja brodom.

Sto se tice skretanja ispred Soluna ka Kavali, mislim da treba da se prati E-90.

Mada, opet sam i tu malo zalutao (ovako zvucim kao debil, ali, verujte mi nisam jedini koji je lutao; po povratku sa Tasosa i vozac autobusa u kome su bili moji prijatelji je otisao u centar Soluna, umesto da skrene ka granici), ali me je ljubazni Grk, videvsi da hocu da se iskljucim prerano trubljenjem i mahanjem pozvao da ga pratim, a zatim mi i pokazao pravo skretanje (bilo je to prvo sledece).

Uopste, iskustva sa Solunom su mi bila super jer su ljudi strasno ljubazni i hoce da pomognu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, da. Sto se goriva tice, ja vozim evro dizel i on je super kvaliteta. Tamo sam sipao, kao i ovde na EKO Helenik pumpama i auto je isao odlicno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kakve su cene goriva?

Ja sam cuo da je dizel dosta jeftiniji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kakve su cene goriva?

Ja sam cuo da je dizel dosta jeftiniji.

Koliko se ja secam, cena je nesto preko jednog evra, znaci skuplje nego ovde, ali je kvalitet sjajan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne znam da li ti je lakše da ideš putem E 75 ili E 90, ali znam da od granice, na petom semaforu skrenem levo za Kavalu i ne promašim put ;) (izvinite na "plastičnom" odgovoru, ali i meni su tako objasnili i bilo je dobro)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne znam da li ti je lakše da ideš putem E 75 ili E 90, ali znam da od granice, na petom semaforu skrenem levo za Kavalu i ne promašim put ;) (izvinite na "plastičnom" odgovoru, ali i meni su tako objasnili i bilo je dobro)

Patuljak bravo na opisu:) Mi se svake godine malo pogubimo:) I bas smo poslednji put razgovarali kako treba da prebrojimo semafore da se vise ne bi blamirali:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka